Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor OT 1


  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#1 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2007 - 18:44

Survivor off-topikowy 1:
R.E.M. - Automatic For The People (1992)

Dołączona grafika


Zasady ogólne (mam nadzieję, że Novia nie będzie miała pretensji, że większość skopiowałem z jej posta :) )

- głosujemy na naszym zdaniem "najsłabszy" kawałek na płycie, tzn. na ten, który chcemy aby odpadł;

- każdy ma jeden głos w jednej rundzie, nasz typ piszemy pogrubioną czcionką;

- obowiązuje całkowity zakaz zmieniania typów w jednej rundzie, tzn. edycji posta już po jego wysłaniu (chyba że wytłumaczenie będzie tak dobre, że nie sposób będzie odmówić :) );

- osoba, która założyła Survivor po określonym czasie zlicza głosy, wykreśla jeden, ten "najsłabszy" utwór z płyty i głosujemy dalej, aż zostanie jeden kawałek;

- czas rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych rund nie jest sztywno okreslony, ale zwykle jest to ok. 48 h.



Głosujemy na:

1. Drive
2. Try Not To Breathe
3. The Sidewinder Sleeps Tonite
4. Everybody Hurts
5. New Orleans Instrumental No. 1
6. Sweetness Follows
7. Monty Got a Raw Deal
8. Ignoreland
9. Star Me Kitten
10. Man on the Moon
11. Nightswimming
12. Find the River


Koniec pierwszej rundy w niedzielę (19.08) o 20:00.

#2 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 17 sierpnia 2007 - 18:57

New Orleans Instrumental No. 1


Instrumentalna jednostajna miniaturka. Gdyby to było intro do jakieś fajowskiej ballady to spoko, ale w momencie, gdy człowiek oczekuję jak to się rozwinie, utwór sie kończy.






.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#3 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 17 sierpnia 2007 - 19:43

Ma ktoś ten album i zechce się podzielić na PM?? :P

Edit: Już niewazne ;) Właśnie słucham :D

#4 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 sierpnia 2007 - 19:43

Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się na forum survivoru z R.E.M. w roli głównej. Sam zespół jest dla mnie nr 2 zaraz po U2, do ich twórczości podchodzę dość emocjonalnie ;) Mam nadzieję, że survivor będzie stanowił swoistą reklamę dla tej znakomitej kapeli. A zależy mi na tym bardzo, bo mam wrażenie, że od odejścia Billa Berrego z zespołu R.E.M. straciło dużo fanów. Ostatni album zespołu również spotkał się z różnym odbiorem.

Tak więc jeśli niniejszy survivor zachęci kogoś do bliższego zapoznania się z zespołem, służę pomocą.

Swój głos w pierwszej rundzie oddam jutro, bo muszę jeszcze sobie wszystko trochę poukładać :)

I jeszcze jedno - jeśli zobaczę w tym survivorze chociaż jeden głos na Man On The Moon to się bardzo, bardzo zdenerwuję! B)
Dołączona grafika

#5 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 17 sierpnia 2007 - 20:43

Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się na forum survivoru z R.E.M. w roli głównej. Sam zespół jest dla mnie nr 2 zaraz po U2, do ich twórczości podchodzę dość emocjonalnie ;) Mam nadzieję, że survivor będzie stanowił swoistą reklamę dla tej znakomitej kapeli. A zależy mi na tym bardzo, bo mam wrażenie, że od odejścia Billa Berrego z zespołu R.E.M. straciło dużo fanów. Ostatni album zespołu również spotkał się z różnym odbiorem.



Dla mnie niestety R.E.M nie jest zespołem ulubionym, co widać w stopce. Co więcej, gdybym taki ranking ze swojego życia zrobił nie dla pierwszej"10", a dla pierwszej "50" to R.E.M też miałby problem z dostaniem się do tego grona. :unsure:

Natomiast jeśli chodzi o ostatni album Around The Sun i jego kiepski odbiór to odpowiedź jest prosta: To słaby album jest. Jednego Travis'a już mamy, po co drugi?

Natomiast świetny jest przedostatni album Reveal z 2001 i gdyby szli tą drogą to nie byłoby problemu.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#6 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 17 sierpnia 2007 - 21:09

New Orleans Instrumental No. 1

#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 sierpnia 2007 - 21:14

Ja uważam R.E.M. za trochę przereklamowany zespół. Nie bardzo rozumiem, czemu w kręgach alternatywnych są wyżej cenieni od np. U2 :P O albumie Murmur ( notabene jak dla mnie to zdecydowanie najlepsza ich płyta, nigdy później nie zbliżyli się nawet do tego poziomu - a Radio Free Europe ma niepodważalne miejsce w 50-tce najwspanialszych utworów w historii rocka ) mówi się jako o czymś niesamowicie wręcz nowatorskim, podczas gdy U2 grali tak już trzy lata wcześniej.. no ale zostawmy te spory. Automatic.. przez dłuuuugi czas uważałem za album przereklamowany - teraz juz trochę od tego odszedłem, natomiast nadal nie jest to dla mnie jakiś ósmy cud świata. Zdecydowanie wyżej cenię Murmur ( o tym już było ), i chyba nawet Out Of Time ( choc to może z sentymentu - nawiasem mówiąc NIENAWIDZĘ piosenki Losing My Religion ). Najsłabsze utwory na tej płycie to Instrumental i Star Me Kitten - ten drugi funkcjonuje u mnie wyłącznie jako intro do Man On The Moon, tylko w połączeniu z tym klasykiem ma sens, osobno mógłby spokojnie nie istnieć. Ten pierwszy żadnego sensu nie ma, zatem na niego głosuję..

New Orleans Instrumental No. 1
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 Łukasz

Łukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:GDN

Napisano 17 sierpnia 2007 - 21:20

Podobnie jak reszta, piosenka nr 5:
New Orleans Instrumental No. 1
Dołączona grafika

#9 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 17 sierpnia 2007 - 21:23

I tak ona odpadnie, więc zgodnie z moim gustem:
New Orleans Instrumental No. 1,

natomiast chciałbym aby wygrał Man On The Moon...

#10 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 17 sierpnia 2007 - 22:20

Zdecydowanie New Orleans Instrumental No. 1

Wydaje się największym krzakiem na płycie.
Poza tym nie lubię instrumentalnych kawałków na płytach długogrających innych zespołów niż post - rockowych, czy instrumentalno - rockowych, czy coś w tym stylu.
Równie dobrze: śmierć 4th of July.

#11 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpnia 2007 - 22:23

Przesłuchałem dziś płytę dwa razy, żeby sobie odświeżyć spojrzenie. Nie widzę na niej słabszego kawałka, niż Instrumental, a skoro nie ma słabszego, to New Orleans Instrumental No. 1

#12 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 09:34

Natomiast jeśli chodzi o ostatni album Around The Sun i jego kiepski odbiór to odpowiedź jest prosta: To słaby album jest. Jednego Travis'a już mamy, po co drugi?

Natomiast świetny jest przedostatni album Reveal z 2001 i gdyby szli tą drogą to nie byłoby problemu.


Akurat ja bardzo sobie cenię Around The Sun. Na albumie jest mnóstwo pięknych melodii, okraszonych świetnymi tekstami Michaela. Po takich zespołach jak R.E.M. oczekuje się, że każdy kolejny album będzie odkrywczy i będzie przynosił nowe brzmienie. Around tego warunku raczej nie spełnia i z tego pewnie wynikają głosy krytyczne. Chociaż brakuje na tym albumie utworów które możnaby określić jako rewolucyjne to napewno nie jest to album wtórny. Świetnie, że po sukcesie Reveal zespół zdecydował się na zupełnie inny kierunek. Znaczy się, że zaryzykował. Jedno co mi przeszkadza w Around to zbytnia "jednolitość" materiału. Zespół postawił na melancholię i klimatyczne granie. Kolejny album (najprawdopodobniej jeszcze w tym roku) przyniesie tutaj istotną zmianę.

Jedenaście zaprezentowanych podczas niedawnych koncertów w Dubilnie zespół to w przeważającej większości mocniejsze, rockowe granie. Kawałki świetnie wypadły na żywo.

Ja uważam R.E.M. za trochę przereklamowany zespół. Nie bardzo rozumiem, czemu w kręgach alternatywnych są wyżej cenieni od np. U2 :P


Może dlatego, że R.E.M. całą swoją karierę grali wyłącznie na graniu dobrej muzyki. Zespół nigdy nie głosił, że zamierzają podbić świat, stać się najlepszą kapelą na Ziemii. Po prostu grali, a ich muzyka wyniosła ich na wyżyny. Dodatkowo sprawiają wrażenie, że pomimo blisko 30 lat na scenie pozostali nadal skromną grupą entuzjastów muzyki z Athens.

O albumie Murmur ( notabene jak dla mnie to zdecydowanie najlepsza ich płyta, nigdy później nie zbliżyli się nawet do tego poziomu - a Radio Free Europe ma niepodważalne miejsce w 50-tce najwspanialszych utworów w historii rocka ) mówi się jako o czymś niesamowicie wręcz nowatorskim, podczas gdy U2 grali tak już trzy lata wcześniej..


Również bardzo cenię sobie Murmur. Jak na debiutancki album (nie licząc oczywiście EP-ki Chronic Town) znalazła się tam bardzo dojrzała muzyka. Ośmielę się nawet stwierdzić, że zespół tekstowo i muzycznie był bardziej ukształtowany niż U2 wydając Boya.

Poza tym nie widzę żadnego podobieństwa pomiędzy Boyem a Murmurem. Zupełnie dwie różne muzyczne bajki. Nie rozumiem więc stwierdzenia, że "U2 grali tak już trzy lata wcześniej".

Zdecydowanie wyżej cenię Murmur ( o tym już było ), i chyba nawet Out Of Time ( choc to może z sentymentu - nawiasem mówiąc NIENAWIDZĘ piosenki Losing My Religion ).


Słowo nienawidzę (i to tak wyeksponowane) wskazuje, że piosenka ta wyrządziła Ci jakąś dotkliwą krzywdę. :P Jak dla mnie Losing to jedna z najwybitniejszych piosenek w historii.


Swój głos oddaje na: New Orleans Instrumental No. 1. Podobnie jak Max nie przepadam za utworami instrumentalnymi.
Dołączona grafika

#13 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2007 - 10:21

Nightswimming


;)

#14 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2007 - 12:27

New Orleans Instrumental No. 1

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 sierpnia 2007 - 12:55

Ośmielę się nawet stwierdzić, że zespół tekstowo i muzycznie był bardziej ukształtowany niż U2 wydając Boya.


Ciekawe, bo sam Michael Stipe utrzymuje, że teksty z pierwszych dwóch płyt kompletnie nic nie znaczą :D

Poza tym nie widzę żadnego podobieństwa pomiędzy Boyem a Murmurem. Zupełnie dwie różne muzyczne bajki. Nie rozumiem więc stwierdzenia, że "U2 grali tak już trzy lata wcześniej".


Nie chce mi się rozpętywać kolejnej dyskusji nt. " czy Coldplay zrzynają z U2 ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 sierpnia 2007 - 14:18

Ciekawe, bo sam Michael Stipe utrzymuje, że teksty z pierwszych dwóch płyt kompletnie nic nie znaczą :D


Stipe często tak krytycznie podchodzi do swoich tekstów. Po prostu skromnym człowiekiem jest. :P A zresztą nie trzeba odwoływać się do interpretacji samego utworu. Każdy z nas może sam ocenić jakość jego tekstów z tego okresu.

Nie chce mi się rozpętywać kolejnej dyskusji nt. " czy Coldplay zrzynają z U2 ".


I bardzo dobrze. Przecież to byłby totalny off-top. :D
Dołączona grafika

#17 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 sierpnia 2007 - 14:54

W porządku, możesz nie dostrzegać aż tylu podobieństw, ale mówienie o " dwóch muzycznych bajkach " to wręcz nadużycie. Nie da się nie dostrzec analogii choćby w grze sekcji rytmicznej - wywodzi się z tego samego, nowofalowego pnia..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#18 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 18 sierpnia 2007 - 16:10

Nightswimming
;)

Dołączona grafika

New Orleans Instrumental No. 1
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#19 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 18 sierpnia 2007 - 18:45

New Orleans Instrumental No. 1

#20 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 19 sierpnia 2007 - 12:14

New Orleans Instrumental No. 1
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych