Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ranking płyt !


654 replies to this topic

Ankieta: Ranking płyt U2 według Forumowiczów Joshua Forum (245 użytkowników oddało głos)

Moje ulubione płyty U2 to:

  1. Boy (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  2. October (1 głosów [1.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.52%

  3. War (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  4. The Unfogttable Fire (5 głosów [7.58%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.58%

  5. The Joshua Tree (6 głosów [9.09%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.09%

  6. Rattle & Hum (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  7. Achtung Baby (10 głosów [15.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.15%

  8. Zooropa (7 głosów [10.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.61%

  9. Pop (10 głosów [15.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.15%

  10. All That You Can't Leave Behind (7 głosów [10.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.61%

  11. How To Dismantle An Atomic Bomb (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  12. No Line On The Horizon (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  13. Songs Of Innocence (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  14. Songs Of Experience (5 głosów [7.58%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.58%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#81 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 10 lutego 2007 - 21:14

Novia ma rację - nigdy nie zrozumiem osób, które uważają Achtunga za najlepszą płytę U2. Nie ma na to najmniejszych szans. Jestem zły, że znów dałem się wciągnąć w ten temat.


Johnny, nie musisz rozumieć - wystarczy, że zaakceptujesz nas (bo i ja uważam AB za najlepszą płytę)... :)

#82 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 lutego 2007 - 21:16

Johnny, nie musisz rozumieć - wystarczy, że zaakceptujesz nas (bo i ja uważam AB za najlepszą płytę)... :)


Nie muszę wszystkiego rozumieć.

#83 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 10 lutego 2007 - 21:18


Johnny, nie musisz rozumieć - wystarczy, że zaakceptujesz nas (bo i ja uważam AB za najlepszą płytę)... :)


Nie muszę wszystkiego rozumieć.


Właśnie to miałam na myśli... Czasem nie trzeba wszystkiego rozumieć... :wink:

#84 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 10 lutego 2007 - 21:57

jak napisałem nikt Cię nie zmusza, ja tylko chciałem zachęcić do napisania reszty...


Dziwny sposób zachęty.
Ja nie potrzebuję zachęty.
Napisałam to, co chciałam.

Nie mam może tak wyrafinowanego gustu  
muzycznego jak Ty (podkreślasz to przy każdym poście)  


Czytaj wszystko razem nie osobno.
Chodzi mi tylko o moje rozmowy z Tobą. (ostatnia rozmowa na czacie)


..ale potrafie uszanować gust  
muzyczny innych..


 
A ja nie? [...] nie pamiętam żebym komuś coś mówił że szietu słucha i w ogóle jak może.


Mówiłeś...

"Czyli dajmy ludziom muzyczną kupę bo i tak są głusi i im się spodoba?... "


 

No to dajmy im prawo do tego totalnego bezguścia. Jeden się dziwi, że ktoś słucha Rubika, drugi, że ktoś słucha U2. I nie odrzucam rozważań, po prostu akceptuję upodobania innych, nawet jeżeli są całkiem inne niż moje, bo nikt nie daje nam prawa do tego byśmy oceniali czyjeś bezguście.


Ja Rubika nie lubię, ale pani jaga ma 100% rację.

Za to że są niesłuchalne w całości się własnie je zrzuca o ileś oczek niżej, proste :) [...] ale to trudniejsza.... zabawa :D


To nie sarkazm?
A co? Ja tak to odebrałam..
I do końca nie jestem przekonana,
czy te przeprosiny były z czystego serca, czy
też dla zasady... :wink:



Miłość, Pokój, POP... :)
Temat uważam za zakończony.

#85 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 10 lutego 2007 - 22:26

Genialna w swojej prostocie


genialna w swej prostocie jest MLK, a So Cruel jest co najmniej przesadne, delikatnie mowiąc.

a Ultraviolet należy do tych achtungowych piosenek, skrzywdzonych przez refren, bez komentarza

Utwór jak na U2, bardzo dobry


no to masz chyba niskie mniemanie o U2 :wink:

Wspaniala partia perkusji, nie wspominając już o używaniu Efektu Wah-wah, mistrzostwo


a Mysterious Ways z kolei należy do tych utworów krzywdzących cały album. I nawet sobie nie wyobrażasz jak muszą się czuć przy nim Love is Blindness, Acrobat czy One.. Bo to kompletnie do siebie nie pasuje

The Fly przebija wszystkie pozostałe utwory u2, nie wspominając już o Surrender czy coś innego, ale takie moje zdanie, kazdy może mieć inny gust :)


The Fly akurat osobiście lubię, ale takiej mocy przerobowej to on na pewno nie ma :)

No cóż, ja też nie rozumiem fenomenu AB, ale dobrze mi z tym :D
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#86 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 lutego 2007 - 22:30

Fenomen Achtunga polega na tym, że mimo, iż nie jest to płyta najlepsza, jest zdecydowanie najlepsza.

Państwo moderatorzy, dało by się ankietę dodać od razu w tym temacie?

#87 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 12:22

Pozostając w klimacie "nierozumienia". Ja nie rozumiem jak ktoś może nie rozumieć, że komuś dany album może się po prostu podobać :) Albumów U2 nie dzielę na lepsze i gorsze. Dla mnie wyznacznikiem jakości płyty (oczywiście pojmowanej całkowicie subiektywnie) jest częstotliwość z jaką wracam do danego albumu. A to się zmienia bardzo często. Takie HTDAAB - był wielomiesięczny okres gdy wogóle nie powracam do tej plyty. Obecnie jestem na etapie jej przesłuchiwania w całości klika razy w tygodniu. I tak jest u mnie ze wszystkimi albumami U2. Nie występuje u mnie zjawisko "nielubienia" określonych utworów na płycie. Nie ma albumowych kawałków których bym nie akceptował. Myślę, że wynika to z tego, iż zawsze albumy U2 traktuje jako całośc i slucham je od pierwszego do ostaniego utworu. Takim podejściem "daje szansę" przekonania mnie do siebie tym utworom, które nie porwały mnie przy pierwszych przesłuchaniach albumu. Z tego co piszecie wynika, że niektórzy z Was przekreślają dane utwory, pomiając je przy kolejnych odsłuchanich płyty. W jaki więc sposób macie się przekonać do tych kawałków, jeśli ich nie słuchacie? :)

#88 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 lutego 2007 - 13:05

Ja nie rozumiem jak ktoś może nie rozumieć, że komuś dany album może się po prostu podobać :)


Doskonale rozumiem że komuś się podoba, mi też się podoba. Napisze znowu - kurczę, U2, poważny zespół, zawsze walczący, w najlepszym okresie wzbudzający wręcz religijne uniesienia, " wybrany przez Boga " itd. i nagle okazuje się, że większość fanów najwyżej ceni okres, w któym zamienili się w jakiś pieprzony kabaret, i zaczęli zapraszać tancerki na scenę. Akceptuje to, ale tego po prostu nie da się zrozumieć.

#89 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 14:44

Doskonale rozumiem że komuś się podoba, mi też się podoba. Napisze znowu - kurczę, U2, poważny zespół, zawsze walczący, w najlepszym okresie wzbudzający wręcz religijne uniesienia, " wybrany przez Boga " itd. i nagle okazuje się, że większość fanów najwyżej ceni okres, w któym zamienili się w jakiś pieprzony kabaret, i zaczęli zapraszać tancerki na scenę.


Myślę, że oddałeś tu wszystko to o co chodziło z Achtung Baby i Zoo Tv. Mi właśnie się podoba U2 z tego okresu za to że byli tak odważni żeby obalić mit stworzony wokół siebie że są poważnym zespołem, zawsze walczącym, w najlepszym okresie wzbudzającym wręcz religijne uniesienia, " wybranym przez Boga ". U2 bezlitośnie i perfekcyjnie wymknęło się tym którzy chcieli zespół zaszufladkować. Jestem przekonany, że gdyby nie ten zabieg to U2 już dzisiaj by nie było. Pozostałby być może jedynie mit o którym piszesz. Zresztą członkowie zespołu wielokrotnie podkreślali że właśnie o to im chodziło. :)

#90 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 11 lutego 2007 - 15:17

okresie wzbudzający wręcz religijne uniesienia, " wybrany przez Boga " itd. i nagle okazuje się, że większość fanów


Może właśnie przez mój stosunek do religii, okres TJT itp.( :P ) cenie tylko za muzykę...
Achtung Baby uwielbiam za muzykę, za przesłanie, i za całą otoczke, jaką miedzy innymi bylo zapraszanie tancerek na scene, dzwonienie do różnych sław i wyszydzanie ich. Dlatego tak bardzo nie lubie tego co sie ostatnio z nimi dzieje, jak ktos już kiedyś napisał, u2 jest karykaturą tego z czego szydzili za czasów zoo tv.

I ja właśnie to wyszydzanie i tego typu sprawy uwielbiam w Achtung, Zooropie i ZooTV.

#91 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 lutego 2007 - 15:19

U2 bezlitośnie i perfekcyjnie wymknęło się tym którzy chcieli zespół zaszufladkować. Jestem przekonany, że gdyby nie ten zabieg to U2 już dzisiaj by nie było. Pozostałby być może jedynie mit o którym piszesz. Zresztą członkowie zespołu wielokrotnie podkreślali że właśnie o to im chodziło. :)


A Ty znowu o tym. Już dawno ustaliliśmy, że to świetnie, że się wymknęli, zmienili itd. to super, bardzo ich cenię za odwagę itd. ale kierunek, w jakim się wymknęli mi się nie podoba. Można się było wymknąć bez używania tancerek i okularów. Nie trzeba się było wymykać w zdurnienie.

#92 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 15:30

A Ty znowu o tym.


Ale to tylko dlatego, że mam wrażenie że Ty również ciągle o tym samym :D :wink:

Nie trzeba się było wymykać w zdurnienie.


Zdurnienie jest dla mnie robieniem czegoś bez sensu. U2 zrobiło coś niebywale zabawnego, z wielkim humorem - lecz okulary, tancerki i inne bajery były tylko środkiem. Mam wrażenie natmiast, że Ty właśnie te wszystkie te zoo-gadżety traktujesz jak cel w sam w sobie a nie jako środek przekazu :)

#93 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 lutego 2007 - 18:22

Ale to tylko dlatego, że mam wrażenie że Ty również ciągle o tym samym


No cóż, rzeczywiście :D

Mam wrażenie natmiast, że Ty właśnie te wszystkie te zoo-gadżety traktujesz jak cel w sam w sobie a nie jako środek przekazu



Ja cały czas staram się nie musieć napisać, że to nie było fajne ( bo było ). Ja czepiam się tych, którzy twierdzą, że to był okres najlepszy. Jeżeli gadżety są tylko środkiem, to dlaczego cenić je najwyżej ? Ale już nie mam ochoty na dalszą dyskusję..

#94 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 lutego 2007 - 18:37

Fenomen Achtunga polega na tym, że mimo, iż nie jest to płyta najlepsza, jest zdecydowanie najlepsza.


Novia i Johnny już wszystko napisali a mi się też nie chce po raz trzydziesty wracć do tego tematu, ale NIE! :P

(I proszę mi na to nie odpisywać, nie lubię jak rozmowa wygląda jak pare postów wyżej "to jest lepsze!, nie, bo to!" ;] )

Państwo moderatorzy, dało by się ankietę dodać od razu w tym temacie?

Dałoby się. Pytanie "jaką płytę U2 uważasz za nalepszą (czy/lub jaka jest Twoja ulubiona)?" ? Zaproponujcie pytanie, to dodam ankietę.

Osobiście nie lubię ankiet, wolę rankingi. Można je podem podliczyć i wychodzi dużo ciekawszy obraz preferencji forumowiczów.

Tyśka, przeprosiny były szczere, musisz mi uwierzyć na słowo. Co do tematu Rubika i tego co tam napisałem to dużo szerszy temat, więc nie będę go tu poruszał. Na czacie wyrazałem tylko swoją opinię, nie jestem żadnym autorytetem żeby komuś ją narzucać, więc można ją olać, proszę bardzo:)
Koniec.
Miłośc, Pokój, byle nie Achtung :D

#95 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 11 lutego 2007 - 18:53

Ciąg dalszy :


Wide Awake in America : The Three Sunvises , Love Comes Tumbling

Joshua Tree : With or Without you,Bullet The Blu Sky, Running to stand still

Ratlle And Hum : Love recouse me , Herltland, All I want it you.

Ahtung Baby : One ( ulubiony utwór U2 :lol: ) Mystorieus Ways , The Fly, So cruel , Love is Bulidnes.

Zooropa : Lemon, Stay, The firs Time

I tym sposobem doszlismy juz do popu. 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Tydzień słuchaniaaa Zostało jeszcze duzo. :D :D :D do słuchaniaaa

#96 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 11 lutego 2007 - 18:58

Moim zdaniem.

ACHTUNG BABY JEST NAJLEPSZA ORAZ HAW TO DISMANTLE ATOMIC BOMB. 8) 8) 8) 8) 8) Najpiękniejsze i najlepsze płyty. I cio powiecie na to.

Jutro przerabiam Pop.

#97 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 lutego 2007 - 18:58

Ej, ale to żarty, czy tak na serio..? ;]
Zawsze wydawało mi się, że koleżanka nie żartuje w postach swych, ale teraz to już normalnie zwątpiłam..;)

#98 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 lutego 2007 - 18:59

Moim zdaniem.  
ACHTUNG BABY JEST NAJLEPSZA ORAZ HAW TO DISMANTLE ATOMIC BOMB. 8)  8)  8)  8)  8) Najpiękniejsze i najlepsze płyty. I cio powiecie na to.

Ja już nic więcej nie powiem bo wszyscy wiedzą co o tym myślę.
Ale do koleżanki jako moderator mam prośbę o streszczanie się w jednym poście tudzież używanie opcji "edytuj" i jako forumowicz który to czyta o ograniczenie ilości używanych buziek.


A i właśnie, mam inny pomysł. Na moim i Johnny'ego forum bawiliśmy się w tak zwane RUZKI :D (RUZKA - Rankingi Utworów Z Kolejnych Albumów), lecieliśmy od Boya do końca. Zaraz zacznę wątek o Boy, może Wam też się spodoba:)

#99 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 lutego 2007 - 19:02

Fajna to zabawa w sumie, a ja np. ruzki z 'Boya' jeszcze na Red Hill'u nie zrobiłam.
Wydaje mi się, że najlepiej jakby kazdy utwór z krótkim uzasadnieniem chociaż był, ale to już chyba zależy od tego, ile kto bedzie miał czasu i/lub weny ;) .

#100 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 11 lutego 2007 - 20:17

Moim zdaniem.  

 ACHTUNG BABY JEST NAJLEPSZA ORAZ HAW TO DISMANTLE ATOMIC BOMB. 8)  8)  8)  8)  8) Najpiękniejsze i najlepsze płyty. I cio powiecie na to.

Jutro przerabiam Pop.


Jednak mimo wszystko radziłbym nie stawiac Bombki obok Achtung Baby, bo takie zaszczytne miejsce może mieć tylko Zooropa 8)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych