Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ranking płyt !


654 replies to this topic

Ankieta: Ranking płyt U2 według Forumowiczów Joshua Forum (245 użytkowników oddało głos)

Moje ulubione płyty U2 to:

  1. Boy (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  2. October (1 głosów [1.52%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 1.52%

  3. War (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  4. The Unfogttable Fire (5 głosów [7.58%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.58%

  5. The Joshua Tree (6 głosów [9.09%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 9.09%

  6. Rattle & Hum (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  7. Achtung Baby (10 głosów [15.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.15%

  8. Zooropa (7 głosów [10.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.61%

  9. Pop (10 głosów [15.15%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 15.15%

  10. All That You Can't Leave Behind (7 głosów [10.61%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.61%

  11. How To Dismantle An Atomic Bomb (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  12. No Line On The Horizon (2 głosów [3.03%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 3.03%

  13. Songs Of Innocence (3 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  14. Songs Of Experience (5 głosów [7.58%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 7.58%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#581 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 29 czerwca 2013 - 01:21

Ostatnio słuchałam sporo U2 (yay!) więc ranking ulubionych właściwie sam się ułożył. Niech będzie też tutaj ;)

1. The Unforgettable Fire
2. The Joshua Tree
3. All That You Can't Leave Behind
4. Pop
5. No Line On The Horizon
6. October
7. Boy
8. War
9. Zooropa
10. Achtung Baby
11. How To Dismantle An Atomic Bomb

#582 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 29 czerwca 2013 - 12:19

Achtung Achtungiem, ale Zooropa! biz, no ej :P a top 4 mam taki sam, tylko w innej nieco kolejności.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#583 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 29 czerwca 2013 - 13:58

Achtung na końcu?! Ta zniewaga krwi wymaga! :o


A co by było, gdyby to Drzewko tam było...:P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#584 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 29 czerwca 2013 - 23:32

O, biz! Podoba mi się twój ranking. Jakieś minimalne modyfikacje bym wprowadził, ale to na prawdę minimalne. W nagrodę dostaniesz prezent ;) ale to nie tu :P

#585 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 30 czerwca 2013 - 00:35

Achtung, Achtung, co z ciebie wyrośnie. Gdybym się kierowała jeszcze innymi kryteriami, poza czystą przyjemnością, to może byłby wyżej. Naprawdę nie wiem co mam zrobić z tą płytą żeby ją lubić bardziej. To tak samo jak z pesto ;) chciałabym uwielbiać; bazylia, ser, oliwa, orzeszki, przyprawy, wszystko na swoim miejscu. Powinno zadziałać, a jednak nie ma tego efektu.

Zooropę bardzo lubię, ale w tej chwili nie mam ochoty jej słuchać ;) Tak czy siak z czasem wróci na wyższe miejsce.

O, biz! Podoba mi się twój ranking. Jakieś minimalne modyfikacje bym wprowadził, ale to na prawdę minimalne. W nagrodę dostaniesz prezent ;) ale to nie tu :P


prezenty za ranking :D muszę częściej robić

#586 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 30 czerwca 2013 - 10:38

To tak samo jak z pesto ;)


Bo dodajesz ser :P Spróbuj bez, told ya:p

Mój top 4 wygląda również podobnie, tylko w innej kolejności i jest w nim Achtung. Urósł, biz, podlewaj go częściej może:P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#587 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 30 czerwca 2013 - 13:48

10. Achtung Baby
11. How To Dismantle An Atomic Bomb


Oj, oj nieładnie biz, nieładnie...muszę z Tobą poważnie porozmawiać w najbliższą sobotę :P/> ;)/>
Every day I die again and again I'm reborn

#588 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 czerwca 2013 - 16:25

U mnie to na dzień dzisiejszy wygląda tak:

1. Achtung Baby
2. Pop
3. Zooropa
4. The Unforgettable Fire
5. The Joshua Tree
6. No Line on the Horizon
7. Boy
8. War
9. October
10. Rattle & Hum
11. All That You Can't Leave Behind
12. How to Dismantle an Atomic Bomb

Tak, wiem, dziwny ten ranking ;)

#589 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 30 czerwca 2013 - 21:16

jakby walizkę dać wyżej to by wcale nie był dziwny ;p
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#590 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 30 czerwca 2013 - 22:35

Bo dodajesz ser :P Spróbuj bez, told ya:p

Mój top 4 wygląda również podobnie, tylko w innej kolejności i jest w nim Achtung. Urósł, biz, podlewaj go częściej może:P


może, może ;)


Oj, oj nieładnie biz, nieładnie...muszę z Tobą poważnie porozmawiać w najbliższą sobotę :P :P


Ty i reszta pewnie też ;) muszę przygotować linię obrony :P

jakby walizkę dać wyżej to by wcale nie był dziwny ;p


no nie wiem, to drzewko na 5 :P

#591 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 30 czerwca 2013 - 22:53

top 5 jeszcze ujdzie. gorzej, że AB wyżej.
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#592 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 30 czerwca 2013 - 23:00

AB w końcu przechodzi, ATYCLB w końcu dociera, więc ja bym się nie czepiał tylko dał czas. A poza tym ogólnie bardzo cieszy mnie wyjątkowe docenienie U2owych lat 90ych z ich naprawdę ciekawym i haczącym o "alternatywę" brzmieniem których sami U2 się beznadziejnie wstydzą chyba, a zaraz potem dwóch 80sowych klasyków i tego brzmienia. No i NLOTH, to zawsze będzie niedoceniony album, coś mi się wydaje, a tu proszę, zajmuje należne miejsce. To AB o ATYCLB tylko... a poza tym, nie ma co narzekać ;)

#593 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 lipca 2013 - 14:33

no nie wiem, to drzewko na 5 :P


no co, to jest takie hipsterskie, tyle osób ma na 1, to ja na 5 :P i sprzeciwiam się niepisanej zasadzie, że Drzewko musi być wyżej niż AB :D

AB w końcu przechodzi,


Hm, wydaje mi się, że nie ma potrzeby, żeby AB przechodziło. Patrząc na Wasze rankingi, nie zauważyłam, żeby było jakoś przeceniane, przesadnie wielbione, wręcz przeciwnie ;)

ATYCLB w końcu dociera, więc ja bym się nie czepiał tylko dał czas.


To jednak 10 miejsc różnicy, ale może kiedy będę miała 40 lat, męża od prawie 20* i czwórkę dzieci, w końcu doznam ATYCLB, kto wie ;)

*chociaż to bardzo mało prawdopodobne

A poza tym ogólnie bardzo cieszy mnie wyjątkowe docenienie U2owych lat 90ych z ich naprawdę ciekawym i haczącym o "alternatywę" brzmieniem których sami U2 się beznadziejnie wstydzą chyba, a zaraz potem dwóch 80sowych klasyków i tego brzmienia. No i NLOTH, to zawsze będzie niedoceniony album, coś mi się wydaje, a tu proszę, zajmuje należne miejsce.


Otóż to, po ejtisowych klasykach udało im się nagrać coś tak ciekawego i odmiennego jak Zooropa, a kto z nie-fanów ma w ogóle pojęcie o istnieniu tej płyty? Tak samo Pop - pod powierzchownym tytułem kryje się album o naprawdę mocnych treściach. Szkoda tylko, że chyba rzeczywiście wstydzą się tego brzmienia, skoro i na koncertach w dużej części pomijają te dwie płyty. NLOTH również jest niedoceniane przez szerszą publikę, a to zdecydowanie moja ulubiona płyta U2 z XXI wieku.

To AB o ATYCLB tylko... a poza tym, nie ma co narzekać ;)

cieszę się :)

#594 Dr Grape

Dr Grape

    Użytkownik

  • Members
  • 525 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 08 lipca 2013 - 16:24

Witam,

To mój pierwszy post na forum. Od razu podam swój ranking:

1. The Unforgettable Fire
2. The Joshua Tree
3. War
4. Achtung Baby
5. Boy
6. Zooropa
7. October
8. Pop
9. How To Dismantle An Atomic Bomb
10.All That You Can't Leave Behind
11.Rattle & Hum
12.No Line On The Horizon

#595 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 08 lipca 2013 - 16:58

Witam,

To mój pierwszy post na forum. Od razu podam swój ranking:

1. The Unforgettable Fire


Witamy na forum i zapraszamy do dyskusji Dołączona grafika. Przybijam piątkę za pierwsze miejsce na liście Dołączona grafika.

#596 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 sierpnia 2013 - 17:37

Pora na mój ranking:

1. Achtung Baby
2. The Joshua Tree
3. Rattle and Hum
4. How to Dismantle an Atomic Bomb
5. All That You Can't Leave Behind
6. No Line On The Horizon
7. Pop
8. The Unforgettable Fire
9. Zooropa
10. War
11. October
12. Boy

#597 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 05 lutego 2014 - 13:01

Na tą chwilę powiem tak:

1.Achtung Baby

2.The Joshua Tree

3.No Line On The Horizon

4.All That You Can't Leave Behind

5.The Unforgettable Fire

6.War

7.How To Dismantle An Atomic Bomb

8.Pop

9.Zooropa

10.Rattla And Hum

11.Boy

12.October


El silencio se vuelve melodia


#598 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 05 lutego 2014 - 14:24

W sumie też od siebie dorzucę, nie pamiętam, czy już tu pisałem, a mogło się zmienić i tak :P

 

Moja trójca 10/10

 

1. Achtung Baby (dla mnie najlepszy album ogólnie, nie tylko U2. Zwłaszcza finał płyty jest dla mnie boski, ultraviolet-acrobat-LiB. Jednak nie do końca lubię produkcję niektórych kawałków, zwłaszcza końcówka UTEOTW jest dla mnie wybrakowana, wolę koncertówki)

2. The Unforgettable Fire (mało tam kawałków, do których wracam osobno, ale jako całość to arcydzieło dla mnie. Jestem zwolennikiem koncertówek U2, z wyjątkiem TUF, uwielbiam słuchać tego albumu)

3. The Joshua Tree (arcydzieło, chyba dopiero na trzecim, bo strasznie wymuskane. Przy całej genialności utworów, TUF bardziej ujmuje mnie swoją surowością, tymi "zgrzytami", wbija się wgłąb bezczelnie i bez pukania. TJT jest grzeczniejsze. Za to każdy utwór z osobna rewelacja.)

 

Dalej

 

4. Pop 9/10 (nie ma jej w 10/10 u mnie z trzech powodów - brak chórków w albumowej wersji Gone (ciągle podmieniam na New Mix w bibliotekach :P ),  drugi to Miami, który po 10 latach bycia fanem ciągle do mnie nie trafia, a trzeci to produkcja, która jak wszyscy wiemy była pośpieszna. Całe szczęście mamy świetne koncertówki z Mexico City )

 

i tu zaczyna się problem..

 

5. All that You can't leave behind 8.5/10 ( Dla mnie jakość te płyty wzrasta z kolejnymi kawałkami, od Kite do końca 9/10 - surowość jak z TUF, momentami czuć AB "When I look at the world", po usłyszeniu Kite z Sydney (z singla Window in the Skies) to już mnie totalnie kupiła, jedyny słaby moment dla mnie to elevation)

 

6. War 8/10 (szczerze przyznam, że 3 pierwsze płyty U2 nie często goszczą w moich słuchawkach (poza War), odrzuca mnie ten młodzieńczy wokal Bono, który dopiero na War się trochę uspokaja. Zdecydowanie wolę NYD i SBS koncertówki, ale płyta jako całość jest świetna, z perełkami, dlatego mocne 8)

 

7. Zooropa 7.5/10 ( za niepowtarzalność i klimat, za całokształt, bo żadnych perełek mi w sumie nie dostarczyło, no poza Zooropą i Wandererem.. No i za Dirty Day z Sydney :) )

 

8.HTDAAB 7.5/10 (lubię ją za surowość głównie, nie rozumiem całego hejtu wokół Vertigo, jest w nim coś tandetnego, ale jednocześnie uwielbiam riff, bass i głos Bono w tym kawałku. IMO w Vertigo jest jakiś fajny rock'n'roll, nawet jeśli nie jest to szczyt muzycznej jakości.  Poza tym COBL, SYCMIOYO, Miracle Drug, One step closer, Origin of the Species to dla mnie bardzo dobre, przy odpowiednim nastroju świetne kawałki, a Yahweh polubiłem po koncertówkach. No i Love and Peace or Else - uwielbiam. Trójca  All because of You-A man and a woman - crumbs from Your Table może nie jest najwyższych lotów, ale dodają fajnego klimatu. Mimo tego co napisałem, rzadko do niej wracam - nudzi mi się szybko, brak mi tak jakoś "powietrza", czuję się jak w małym, ciemnym, zamkniętym pokoju jak jej słucham. Dodam jeszcze, że tak jak uwielbiam COBL z hal, to mam nadzieję, że na stadionach już jej grać nie będą.. traci całą dynamikę..)

 

9. NLOTH 7.5/10 ( u mnie chyba jest na równi z HTDAAB, do jednej i drugiej bardzo rzadko wracam, ale HTDAAB mimo wszystko dała mi więcej kawałków do słuchania. Uwielbiam MoS, Fez - being born, NLOTH, reszta też trzyma dobry albo bardzo dobry poziom. No i jest w niej ta przestrzeń. Wydaje mi się, że rzadko słucham, bo jak mam ochotę na taki klimat, to wybieram TUF, ATYCLB albo TJT, HTDAAB w kontekście dyskografii U2 jest bardziej unikatowe.. To, co dla mnie tak naprawdę wyróżnia NLOTH, to Cedars of Lebanon, MOS i Being born, reszta to takie gorsze to, co już było. Tylko nie zrozumcie mnie źle, to ciągle jest 7.5 u mnie ;) )

 

10. Boy 7/10 (jak już pisałem o pierwszych 3 płytach U2, prawie w ogóle nie słucham, ale uwielbiam kawałki z Boy - przez współczesne koncertówki. Electric Co., an cut Dubh/into the heart z Chicago mnie zmiotło, I will follow zawsze świetne, cała płyta to świetne kompozycje, które uwielbiam, no ale to ocena płyty. Głównie ten wokal Bono.. Podejrzewam, że gdyby nagrali to ponownie po 1986, to dałbym 9-10/10)

 

11. October 6.5/10 ( uwielbiam Glorię, October, I fall down, no ale ja mam jakąś barierę z tym Bono)

 

 

 Rattle and Hum 8.5/10 (nie traktuję tego jako album, nie słucham w całości zwykle, ale dała nam tyle perełek, że ho ho - z heartland i God Part II na czele)



#599 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 12 września 2014 - 10:20

Jako nowy użytkownik odkopię temat, zresztą - inni mogą teraz aktualizować rankingi o SoI ;) Moje zestawienie jest chyba jasne - widać co lubię, co mniej. Albumy podzieliłem na pięć "koszyków" (oddzielenie spacją), z czego widać, że pomiędzy trzema pierwszymi jest tak naprawdę mała różnica, a przeskok robi się z trzeciego na czwarty i z czwartego na piąty.

 

1. The Joshua Tree – 10/10

2. The Unforgettable Fire – 10/10

3. Achtung Baby – 10/10

 

4. War – 9,5/10

5. October – 9,5/10

6. Boy – 9,5/10

 

7. All That You Can't Leave Behind – 9/10

8. How to Dismantle An Atomic Bomb – 8,5/10

 

9. Rattle and Hum 8/10

10. Songs of Innocence – ?/10 (tu zastanowię się jeszcze nad oceną, ale miejsce 10 b. prawdopodobne :P)

11. No line on the horizon – 7/10

 

12. Pop - 5/10

13. Zooropa – 5/10



#600 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 12 września 2014 - 11:02

Zooropa niżej niż No Line? Smutek :(





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych