Jump to content


Co sie dzieje z Brytyjskimi kapelami?


49 replies to this topic

#1 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:09

Do założenia tego tematu zainspirował mnie podobny z innego forum, ale mniejsza. :P


Dlaczego zespoły brytyjskie prezentują aktualnie tak żenujący poziom? Jeszcze ostatnie zespoły typu Oasis, Blur, Radiohead to ok. Arctic Monkeys próbują ratować sytuację, ale to nie jest to samo.
No przecież tu sie narodził prawdziwy rock (the beatles, rolling stones), hardrock \m/ (Led Zeppelin) i rozwinął się punk (Sex Pistols).
Kurna, czemu nie ma już taki zespołów jak te wyżej wymienione czy chociażby jeszcze Depeche Mode, Queen, Genesis, Pink Floyd, Iron Maiden czy nawet Motorhead?

Tylko trzeba zadowalać się jakimś gówniarskim gównem typu Muse czy inne Bloc Party. :mellow:

#2 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:25

Tylko trzeba zadowalać się jakimś gówniarskim gównem typu Muse czy inne Bloc Party. :mellow:


Wcale nie trzeba. Od kiedy Bloc Party to gówno ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#3 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:28

Wcale nie trzeba. Od kiedy Bloc Party to gówno ?



Może i coś tam prezentują (to samo z muse) ale w porównaniu do tamtych zespołów to jest nic innego jak właśnie gówno.

#4 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:31

Tylko trzeba zadowalać się jakimś gówniarskim gównem typu Muse czy inne Bloc Party. mellow.gif

Wcale nie trzeba. Od kiedy Bloc Party to gówno ?


No zasadniczo rzecz biorąc to w porównaniu z tymi Motorhead czy Rolling Stones, to Bloc Party faktycznie może uchodzić za gówno... Aczkolwiek Bloc Party jest chyba ostanio jedynym brytyjskim zespołem którego jakoś trawię, muzyka brytyjska w ostatnich latach mnie lekko wkurza... sam nie wiem czemu :P [chodzi o te nowe zespoły które wykreowały się przez ostatnie kilka lat na gwiazdy a często na to nie zasługują (w moich oczach)].

#5 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:31

Może i coś tam prezentują (to samo z muse) ale w porównaniu do tamtych zespołów to jest nic innego jak właśnie gówno.


No to sobie tak wmawiaj dalej, a potem włącz 98743346 raz Whole Lotta Love i 4363253 raz Wish You Were Here.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#6 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:34

No to sobie tak wmawiaj dalej, a potem włącz 98743346 raz Whole Lotta Love i 4363253 raz Wish You Were Here.


nie, ja chce coś nowego, ale kurna skoro brytania wydała dawno temu na świat takich bogów jak pink floyd, led zeppelin czy beatles to czemu teraz kurna nie ma choćby jednego na miarę tych których wymieniłem w pierwszym poście tego tematu?

#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:38

nie, ja chce coś nowego, ale kurna skoro brytania wydała dawno temu na świat takich bogów jak pink floyd, led zeppelin czy beatles to czemu teraz kurna nie ma choćby jednego na miarę tych których wymieniłem w pierwszym poście tego tematu?


Pytanie równie sensowne jak to, czemu nie ma teraz nowego Szekspira albo nowego Arystotelesa. Nie ma bo nie ma. Może będzie, a może nie. A może teraz są lepsi ? Może Bloc Party są lepsi od Led Zeppelin, tylko Ty jesteś zaślepiony kultem Starych Dobrych, i nie potrafisz tego dostrzec ? Zamiast zadawać pytania bez odpowiedzi lepiej po prostu słuchac muzyki.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:41

Pytanie równie sensowne jak to, czemu nie ma teraz nowego Szekspira albo nowego Arystotelesa. Nie ma bo nie ma. Może będzie, a może nie. A może teraz są lepsi ? Może Bloc Party są lepsi od Led Zeppelin, tylko Ty jesteś zaślepiony kultem Starych Dobrych, i nie potrafisz tego dostrzec ? Zamiast zadawać pytania bez odpowiedzi lepiej po prostu słuchac muzyki.




ale jeszcze kilka(naście) lat temu powstało w Angli przynajmniej kilka bardzod dobrych zespołów na miare tych starszych. I Zarówno Oasis jak i Redyjołhed mogą się z nimi równać, ale to co teraz sie wyrabia, ten napływ zespołów brytyjskich, które tak naprawde nic nie znaczą, mnie przeraża.

#9 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:52

ale to co teraz sie wyrabia, ten napływ zespołów brytyjskich, które tak naprawde nic nie znaczą, mnie przeraża.


napływ zespołów? i dobrze, przynajmniej jest z czego wybierać.
a co do jakości - jak wszędzie - są zespoły lepsze i gorsze.
zawsze tak było i zawsze będzie.

#10 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 10:55

a co do jakości - jak wszędzie - są zespoły lepsze i gorsze.




Z przeważeniem na to drugie.

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:01

Z przeważeniem na to drugie.


To Twoje zdanie - brytyjskim nastolatkom się podoba :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:08

i nie tylko brytyjskim. :D
ja nie mówię, że wszystko, co wyjdzie spod rąk wyspiarzy jest dobre, wiadomo, ale ej, bez przesady z generalizowaniem.. kiedyś to było tak pięknie, a teraz już sam szit?..

#13 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:11

Ludzie! przecież to trzeba trochę odczekać by móc się obiektywnie wypowiadać o dzisiejszych czasach.

Tak naprawdę to ile było kapel/wykonawców dziejowych (jak sie znowu Acr przyczepi do tego słowa, to sie zastrzelę :D ) w poprzednich latach/dekadach: (nie skupiam sie tylko na Anglii)

w latach 60 ze 5-6: Beatles, Rolling Stones, Elvis, The Who ...
Lata 70 kojarzą sie głównie w Black Sabbath, D. Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, Queen, potem Sex Pistols i The Clash
Lata 80 to już dominacja U2, Depeche Mode
90' to Nirvana, Oasis, Radiohead, Metallica

Więc wcale tak dużo tych kapel o których piszę Mrówa nie było tak wiele.

Teraz jakość:
Czy za kilka lat będziemy mogli postawić Bloc Party czy Muse obok W/w kapel to się zobaczy. Ale trzeba odczekać.

Beatelmania to też miała być tylko kilkumiesięczna moda...



I wypraszam sobie nazywania Bloc Party czy Muse gównem. Jeżeli Mrówa coś Ci sie nie podoba w tej muzyce to nie musisz od razu obrażać zespołu a co za tym idzie i jego fanów!

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#14 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:25

I wypraszam sobie nazywania Bloc Party czy Muse gównem. Jeżeli Mrówa coś Ci sie nie podoba w tej muzyce to nie musisz od razu obrażać zespołu a co za tym idzie i jego fanów!



Nie obrażam fanów, bo oni moga słuchac czego im się podoba.
A te zespoły podałem dla przykładu bo tych zespołów jest o wiele wiele więcej.



Bo te zespoły może i są dobre dla niektórych ale brakuje im tego czegoś: "\m/"
Brakuje im tej mocy i świeżości muzyki.

#15 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:31

Jestem ciekawy co z Radiohead. Czy szykuje się nowa płyta? Bo solowe wydawnictwo Yorke'a rozbudziło mój apetyt. Świetna płyta lubię do niej wracać. Oczywiście nie spodziewam się podobnej stylistyki,poprostu czekam na longplay i tyle :)
Dołączona grafika

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:31

Brakuje im tej mocy i świeżości muzyki.


Może brakuje im " tej ", ale za to mają " inną " ? :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:33

@Madeinpoland - podobno siedzą teraz w studiu nad nowym albumem..
aha, a mnie solowy Yorke akurat tak se podszedł.
nie wiem, może po jakimś czasie bym się przekonała, ale nie mam możliwości, bo mi płyta poszła..;P

#18 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:33

Może brakuje im " tej ", ale za to mają " inną " ? :)



niby tak ale


brakuje im tego czegoś: "\m/"




a w przypadku muzycznych gigantów to było \m/ x 666

#19 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:33

No ok, rzeczywiście jest wiele kapel, które w przeciągu 2 tygodni nauczyły się grać na instrumentach i wydały płytę. Potem gitarzysta z Twojego zespołu jara się tym shitem i nie można nic konkretnego nagrać :-D Ale nie narzekajmy, nie podoba się, nie słuchamy. Bloc Party i Arctic Monkeys are OK!

#20 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 07 sierpnia 2007 - 11:35

Tylko że one najczęściej równie szybko się rozpadaja, i za rok nikt o nich nie pamięta. Po co więc się nimi przejmować ? Pablo dobrze mówi - poczekamy 20 lat, i wtedy ocenimy.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users