Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wokalna kondycja Bono


132 replies to this topic

#121 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 października 2014 - 21:11

A ja powiem, że wokal Bono z lat 80 średnio lubię. Zoo TV numer 1 :). Bardzo lubię też wokal z Popmartu i 360 Tour.

o, a to ciekawe, że u mnie to jest mniej więcej tak :

ZooTV > 80's (późniejsze, właściwie druga połowa) >>> cała reszta :)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#122 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 października 2014 - 08:01

Ja chyba nie kumam czaczy albo mam jakieś zaburzone ośrodki percepcyjne, ale nie dopadła mnie fala spazmatycznych zachwytów nad kondycją wokalną Bono. Mało tego, te niby wzruszające i chwytające za serca fanów łamania głosu naszego pupila, zawodzenia, śpiew z "pasją" i "bólem" jakoś do mnie nie trafia, ba - uważam to za rzecz niemal drażniącą przy odsłuchaniu.

Paru moich znajomych odsłuchując ze mną akustyczne wersje live stwierdziło, że dość często występuje fałsz i tyle.



#123 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 października 2014 - 22:55

Może to stąd że śpiewa lepiej niż na ostatniej trasie, tak samo jak przy okazji NLOTH śpiewał dużo lepiej niż na poprzedniej trasie, tak jak... a nie, na Elevation Tour jednak śpiewał najlepiej (bo najgorzej :P). No i tu jest to już kwestia subiektywna. Morrissey też na żywo często fałszował i mu się łamał głos a wychodziło znakomicie, w punkt treści piosenek, jak i Bono czasem "potrafi", a pamiętając że on nigdy nie był za mocnym wokalistą tak naprawdę, łamie się tam gdzie może, wyciąga gdzie powinien, jest ok. Nie jaram się formą jakoś bardzo, formę ma jaką ma, ale uważam że śpiewa dobrze jak na siebie. Czasem mu się zdarza przekombinować tylko, teatralnie tak wręcz, no ale cóż, bywa.



#124 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 12 maja 2017 - 08:58

Nikt tu dawno nie pisał ;)

Jak oceniacie głos bono na poprzedniej trasie ? Moim zdaniem wyszło kiepsko, jakby nie domagał chwilami :P



#125 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 12 maja 2017 - 09:07

Swobodnie. Czyli dobrze. Bez specjalnej spiny i wysilania się specjalnie sięgał tych rejestrów które powinien w miarę. Nie zawsze mu szło (a czasem z kolei miał epickie momenty) ale ogólnie mocne ponad 6,5/10 w skali całej kariery. Lepiej raczej już nie będzie ;)

 

(Tylko zanotujcie że jestem dziwny i dla mnie najlepszy był kiedy był najgorszy na Elevation Tour, nie ;) )



#126 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 12 maja 2017 - 09:46

 (Tylko zanotujcie że jestem dziwny i dla mnie najlepszy był kiedy był najgorszy na Elevation Tour, nie ;) )


Oj ba, ten złamany głos, In A Little While...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#127 VideoDunkey

VideoDunkey

    Użytkownik

  • Members
  • 316 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 12 maja 2017 - 12:12

Mam nadzieję że forma wokalna Bono będzie przynajmniej tak dobra jak na ostatniej trasie :( Elevation Tour już nie wróci, a szkoda bo marzy mi się usłyszeć go w tych czasach...


<p>To ja Mac, byłem.

#128 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 12 maja 2017 - 14:36

Zauważyłem że jakoś np na koncercie w Vancouver szło mu świetnie a już w Paryżu kiepsko zawsze bywało na odwrót że w trakcie trasy sie rozkrecał dziwnie trochę; )

#129 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 12 maja 2017 - 16:30

Na Elevation Tour miał najlepszy wokal, to jest fakt :P Ta trasa była wyjątkowa pod wieloma względami, które tez wpłynęły na stan wokalny i już się nie przytrafią.


IrishGirl z u2.heh.pl


#130 Caroli

Caroli

    Użytkownik

  • Members
  • 577 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 maja 2017 - 16:02

Zauważyłem że jakoś np na koncercie w Vancouver szło mu świetnie a już w Paryżu kiepsko zawsze bywało na odwrót że w trakcie trasy sie rozkrecał dzianie trochę; )

Czy przypadkiem w Vancouver obsluga techniczna nie podawala Boniasowi (w tych ciemnych szklanych butelkach) helu czy jakiegos innego wspomagacza kondycji strun glosowych? :)



#131 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 27 maja 2017 - 17:07

Serio tak było? :P

#132 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 01 czerwca 2017 - 18:06

Czy przypadkiem w Vancouver obsluga techniczna nie podawala Boniasowi (w tych ciemnych szklanych butelkach) helu czy jakiegos innego wspomagacza kondycji strun glosowych? :)

 

Nawet jeśli, to nie było tego słychać. Vancouver wypadło naprawdę kiepsko. Ale trzeba przyznać, że sytuacja się poprawia - przesłuchałem właśnie Houston i tam już Bono zdecydowanie dawał radę. Może to faktycznie grypa.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#133 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 01 czerwca 2017 - 19:41

W ostatnim wywiadzie dla Rolling Stone'a Bonias przyznał, że miał jakieś problemy z odsłuchem.

Personally, I had some technical difficulties with my in-ear monitors. I was finding it hard to pitch. I've listened back and I did a pretty good job in pitch terms, but it was hard for me to enjoy the show since I had to concentrate so hard.



There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych