Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marek Niedźwiecki


113 replies to this topic

#1 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 lipca 2007 - 16:04

A tymczasem Niedźwiecki odchodzi z trójki...


To zabawne; ciekawe, kto teraz będzie prowadził Listę Przebojów - audycję, której nie mogłem przegapić i na która czekałem niecierpliwie w czasach dzieciństwa; w I połowie lat 90tych. Dziś już praktycznie jej nie słucham, bo gdzieś chyba straciła swoją magię a i muzyka w większości jest do bani.

Użytkownik Max edytował ten post 18 lutego 2008 - 14:56


#2 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 30 lipca 2007 - 17:01

No właśnie, dla trójkowej listy a w większości dla jej słuchaczów jest to ogromny cios, tym bardziej, że ów lista wychowała sporo pokoleń miłośników muzyki - i do tego stwierdzenia się ograniczę, bo przecież można by tu wypisać setki innych pozytywów istnienia tej kultowej audycji.

Zadaję sobie pytanie czy Niedźwiecki idzie sobie po prostu ze względów nazwijmy to ideologicznych, w co nie wierze tak do końca, czy też może suma na kontrakcie złotych przebojów przygasiła wizję kontynuacji prowadzeni listy, w której Niedźwiedź miał status legendy i prawdziwej ikony.

#3 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 lipca 2007 - 17:18

Myślę, że mógł dostać królewską, wręcz telewizyjną gażę - np. 50tys brutto miesięcznie. Dla takiej mdłej jak do tej pory stacji to i tak opłacalna inwestycja.

#4 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 lipca 2007 - 23:45

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi ale postanowiłem wyłowić posty z tematu o rocznicach i wspominkach, bo w sumie jest to spore wydarzenie...

Czytając drugą część książki Marka Niedźwieckiego kilka razy można było trafić na motyw w którym dostawał propozycję z innych stacji radiowych. Raz był nawe bliski przejścia do dużej rozgłośni za konkretną kasę ale mimo to został. Ogólnie nie natrafiłem w książce na konkretną opinię na temat klimatu panującego w Trójce ale kilka razy Niedźwiecki pisał, że nie jest najlepiej. Jak dla mnie z jego odejściem z Trójki skończy się jakaś epoka... Mimo tego - jak napisał Daniel - że ostatnimi czasy Trójkowa lista nie stała muzycznie najlepiej to jednak była jedyną listą muzyczną jakiej słuchałem. Listą legendą, która, no nie oszukujmy się, bez Niedźwickiego wiele straci. Szkoda, bo tak naprawdę siła Trójki to tacy ludzie jak Niedźwiecki, Kaczkowski czy Kosiński (mimo, że ich audycje wywędrowały w inna strefę czasową, przynajmniej Ameryka sobie w dzień słucha;)...

Myślę, że możemy się obawiać o przyszłość Programu Trzeciego, bo jeśli odchodzi Niedźwiedź to jest to sygnał, że naprawdę źle się dzieje (oczywiście stawiam to obok argumentu finansowego)...

A kto powinien dalej poprowadzić listę? Może Piotr Baron? Może Stelka?

#5 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 31 lipca 2007 - 00:11

Tylko trzeba pamiętać, że formuła listy sie wyczerpała.W latach 80', kiedy w Polsce kupic płyty nie dało sie po prostu, może i był sens głosowania pocztówkami czy telefonami, ale dziś...
Chyba nie.

#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 lipca 2007 - 00:39

A jednak w każdej nieomal stacji radiowej listy są.
Nigdy Niedźwiedzia jakoś bardzo nie ceniłem, nie słuchałem od bardzo dawna list (nawet LPW ostatnio olałem) ani nawet Trójki za bardzo w dobie wszechdostępnej muzy z kabla telefonicznego, ale szkoda w sumie. Taki Radiowy Misiu. Legenda. Coś się dzieje źle psze państwa, coś się dzieje źle ja mówię Wam..

#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 lipca 2007 - 08:44

A tymczasem Niedźwiecki odchodzi z trójki...


I bardzo dobrze ! :P

Użytkownik U2roopa edytował ten post 31 lipca 2007 - 13:28
Post przeniesiony z tematu "Wspominki...".

Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 lipca 2007 - 09:00

Właśnie przeczytałem, że Niedźwiedź kilka miesięcy temu będąc w "Uwadze" w Kulisach Sławy na TVNie, powiedział, że dostał propozycję pracy w komercyjnej stacji radiowej z 4 - krotnym przebiciem gaży trójkowej. Powiedział, że odmówił no ale do czasu jak widać.

#9 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 31 lipca 2007 - 09:05

A oto kolejne insynuacje na temat przyczyn odejścia Niedźwiedzia:

Dlaczego Marek Niedźwiecki odszedł z "Trójki"?
Marek Niedźwiecki po 25 latach pracy odchodzi z radiowej "Trójki". Media spekulują dziś o powodach jego decyzji.

Słynny dziennikarz radiowy ma prowadzić od 2008 roku autorskie audycje w radiu Złote Przeboje.

- Uważam, że to skandal, że takie radio jak "Trójka", najbardziej renomowana polska stacja w historii, pozwala odejść największej swojej ikonie – mówi Hirek Wrona, który w radiowej "Trójce" pracował kilkanaście lat, "Gazecie Wyborczej". - To, że Niedźwiecki odchodzi, by "grać stare przeboje", jest tak samo wiarygodne, jak to, że ja odszedłem z mediów publicznych, bo chciałem "odpocząć" - dodaje.

Jak podaje dalej "Wyborcza" dziennikarze radiowi, z których żaden nie chce wystąpić pod nazwiskiem, mówią, że Niedźwiecki był w "Trójce" ofiarą swoistego mobbingu politycznego. Zaczynał pracę w tej stacji w stanie wojennym. Nowe władze nie uznały za stosowane uhonorować 25-lecia "Listy przebojów Programu III", bo Niedźwiecki był dla nich "kolaborantem".

- To krzywdząca sugestia - mówi Szymon Sławiński, zastępca redaktora naczelnego "Trójki". - U nas nigdy nie było takich rozliczeń.

Natomiast "Dziennik" podaje, powołując się na nieoficjalne informacje, że niemały wpływ na decyzję Marka Niedźwieckiego o przejściu do nowej stacji miał fakt, że od sierpnia dyrektorem programowym i promocji grupy radiowej należącej do Agory (w jej skład wchodzi Radio Złote Przeboje) będzie Adam Fijałkowski, do niedawna wiceszef "Trójki".


Dołączona grafika

#10 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 lipca 2007 - 12:26

Dla mnie sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa: kolejna ofiara IV RP... Żenujące, że czepiają się ludzi, dzięki którym miliony ludzi mogło poznać i pokochać muzykę.

#11 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 lipca 2007 - 12:33

Oczywiście, każda okazja jest dobra, żeby przypieprzyć PiSowi. Żenujące. Przypomina mi się red. Żakowski.

Przypominam, że szefem Pr. III Polskiego radia jest obecnie redaktor Skowroński, który zapowiadał odwrót od komercjalizacji za czasów red. Laskowskiego i oparcie się na ludziach, których audycje i których twarze stanowiły o sile stacji chociażby 20 lat temu. Wywalenie Niedźwieckiego nie bardzo przystaje do tych zapowiedzi.

#12 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 31 lipca 2007 - 13:11

kolejna ofiara IV RP...


Nie zgadzam się... Oto kilka fragmentów z książki "Lista Przebojów Trójki 1994-2006".

A ja byłem proszę państwa na zakręcie! Przechodziłem do Zet. Na dobre... Rozmowy trwały, warunki świetne. Komercyjna stacja, kasa, o jakiej nie śniłem. Śniło mi się to po nocach. Co robić?
27 października - 10 listopada 2000

Najgorsze bylo to, że z NIKIM nie mogłem pogadać o tym, co się ze mną działo. W radiu koszmar, nigdy wcześniej nie czułem się tak źle. Gdyby wtedy zadzwonił TEN telefon... Nie zadzwonił. Dobra mina do złej gry. Ale i to mi nie wychodziło.
5 - 19 kwietnia 2002

Trójka czy Program Trzeci? Spory między starymi i nowymi trwały. Dla mnie tak Trójka, jak i Program Trzeci. Pracowałem w tamtych i tych czasach. Ważne, żeby robić dobre radio. To mnie chyba zgubiło. Trzeba się było oflagować, protestować, milczeć, walczyć, krzyczeć... Tyle, że ja, tak jak w 1982 roku, wyznawałem zasadę Młynarskiego "róbmy swoje". Wtedy nie miałem czasu czekać dłużej, bo już miałem 28 lat, teraz nie chciałem być bierny. Może nie miałem racji, ale tego nie wiem do dziś... Nie jest miło wychodzić na estradę i słyszeć gwizdy. Nie jest miło dostawać hate mail
20 września - 4 października 2002

Nadzeszły najcięższe dni w mojej pracy w radiu. Nie wiedziałem, jak sobie z tym radzić. Tak, wiem, mogłem odejść do innej stacji. To by było najłatwiejsze. Okazało się najtrudniejsze. Jeszcze nie teraz pomyślałem. Może się zmieni na lepsze. "Róbmy swoje". Trzymałem się tej zasady i słuchałem coraz więcej muzyki
14 - 28 listopada 2003

Mało kto wiedział, że to miało być ostatnie wydanie Listy, które chciałem prowadzić. Ostatnia Markomania. No i jeszcze przeziębienie. I Opole. Dużo wcześniej zgodziłem się na udział w jury konkursu premier festiwalu. Zrobię to, pomyślałem, a następnie zakomunikuję, że odchodzę z Trójki do Radia PIN. Po festiwalu...

W poniedziałek 13 czerwca napisałem podanie o zwolnienie z pracy. Pierwszy raz w życiu. Kiedy je pokazałem Adamowi (dyrektor programowy Adam Fijałkowski), ten zbladł i poprosił, żebym decyzję przemyślał i odłożył do jutra. Pojechałem więc na "ćwiczenie cielesne" do Gymnasionu i spaliłem prawie 1500 kalorii. Zawsze miałem "słabą silną wolę", a może jeszcze nie byłem gotów, by odejśc. Może chciałem doczekać w Trójce 25-lecia listy? Może bałem się, że to zdrada i zawód dla słuchaczy? Zostałem na miejscu...
3 - 17 czerwca 2005



#13 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 31 lipca 2007 - 13:12

troszke szkoda mi Trojki .. zreszta od jakiegos juz czasu ....
slyszalem te zapowiedzi o powrocie do korzeni i slucham, slucham .... a tu nic .. kompletnie nie ma juz klimatu,
i nie wiem czy to brak ludzi, muzyki czy poprostu zmienily sie czasy ....
a teraz jeszcze odchodzi "niedzwiedz" ...
mysle ze to poczatek konca Trojki (oby byl zlym prorokiem !) ... jedyniej w miare sensownej stacji w tym zalewie
"popcornowej sieczki" ...
mnie pozostal po tych wiesciach lekki zal i smutek ...
szkoda tylko bo to radio uksztaltowalo mnie i wielu z mego pokolenia w gustach muzycznych i pozwalalo na decydowanie w jakims stopniu o swom obliczu (patrz Lista Przebojow !), pozwalalo na poszukiwanie i odkrywanie nowych pokladow muzycznych ... smiem watpic czy ktokolwiek bedzie w stanie zastapic te milosc i pasje do muzki (mniejsza o jej gatunek) jaka soba reprezentowal Marek Niedzwiecki ...
czy to sentyment przezemnie przemawia czy to ze poprostu lubie to radio ???
smutno mi bedzie sie rozstawac z radiem ktore mi towarzyszylo prze kilkadziesiat ostatnich lat , przez wiekszosc mego swiadomego zycia ...

ale nic to poprostu dokupie wieksza karte pamieci do tel i sam bede dcydowal czego slucham .....
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#14 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 lipca 2007 - 13:31

Oczywiście, każda okazja jest dobra, żeby przypieprzyć PiSowi. Żenujące. Przypomina mi się red. Żakowski.


Zobacz, co się dzieje ostatnimi miesiącami w państwowych mediach. Znikają kultowi dziennikarze i programy. Gdyby jeszcze w ich miejsce powstawały naprawdę ciekawe pozycje, żeby były to zmiany na lepsze - nie powiedziałbym złego słowa. Ale szlag mnie trafia, gdy porównam to, co emitowane jest w niemieckiej telewizji publicznej, a to co w polskiej. Poza tym, dlaczego do cholery ktoś ma znikać z anteny, dlatego że nie był w opozycji do władz PRL? Nie widzę w tym nic złego. Dla mnie gorsze jest to, że Panowie Kaczyńscy (nie używam w tym wypadku celowo tytułów prezydent, premier), którzy nazywają się wrogami ustroju komunistycznego - stosują metody rodem z tamtych czasów. Ludzie, zacznijmy żyć teraźniejszością i przede wszystkim przyszłością, zostawmy już przeszłość...

U2roopa, no te źródła, które podałeś/podałaś, budzą teraz we mnie pewne wątpliwości. Może Niedźwiecki rzeczywiście odszedł ze względów osobistych. Przyznaję, że niepotrzebnie nazwałem sprawę "prostą jak konstrukcja cepa". Po prostu nosi mnie jak widzę znikających z mediów ludzi przeinteligentnych, co jest wynikiem działań imbecylów.

#15 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 lipca 2007 - 13:48

Zobacz, co się dzieje ostatnimi miesiącami w państwowych mediach. Znikają kultowi dziennikarze i programy.


Podaj mi jakieś przykłady. Z tego, co słyszałem "Wielka gra" niestety ma wrócić..
Hasła typu 'zostawmy przeszłość, wybierzmy przyszłość' są już zgrane (nasuwa się kampania prezydencka Aleksandra Kwaśniewskiego). Gdybyśmy mieli tak postępować, powinniśmy przestać uczyć się historii i wyciągać z niej wniosków. Tak mi się wydaje.

#16 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 lipca 2007 - 13:59

Podaj mi jakieś przykłady. Z tego, co słyszałem "Wielka gra" niestety ma wrócić..
Hasła typu 'zostawmy przeszłość, wybierzmy przyszłość' są już zgrane (nasuwa się kampania prezydencka Aleksandra Kwaśniewskiego). Gdybyśmy mieli tak postępować, powinniśmy przestać uczyć się historii i wyciągać z niej wniosków. Tak mi się wydaje.


Po pierwsze: wszyscy oglądamy telewizję, czytamy gazety, słuchamy radia (tak mi się zdaję), dlatego nie ma potrzeby dawania tutaj przykładów. Sądzę, że wszyscy pamiętamy zapowiedzi byłego już prezesa TVP, Pana Wildsteina. Temat jest o Marku Niedźwieckim, ja trochę przypadkowo z niego zjechałem i lepiej niech wróci na właściwy tor, nie chcę, żeby było tak jak z "Żydami".

Po drugie: z historii należy wyciągać wnioski. Jednak społeczeństwo historii powinni uczyć wybitni historycy, a nie prawnicy, nauczyciele fizyki czy rolnicy (czyli krótko mówiąc- nasza elita polityczna). To jasne, że polityk zawsze będzie chciał wykorzystać historię dla swoich celów i to jest całe nieszczęście. Na dodatek niektórzy mają odchyły (patrz afera wokół "4 pancernych" oraz "Stawki większej niż życie" z TVP - seriali, na których wychowały się pokolenia, tak samo jak na audycjach wielu dziennikarzy). Nie zajęto się "czarną przeszłością" niektórych osób w naszym kraju zaraz po zmianach ustrojowych (wiadomo było to trudno, może nawet niemożliwe) tak jak w NRD czy Czechosłowacji, teraz jest już na to za późno. Uznanie kogoś za współpracownika służb PRL itp. sprawy nie włożą do garnka jedzenia bezrobotnym matkom. Tym się do cholery zajmujmy.

Po trzecie: polityka to jest ku*** i nie chcę na ten temat prowadzić dyskusji w tematach, które jej bezpośrednio nie dotyczą, ponieważ z doświadczenia wiem, że do niczego dobrego to nie doprowadzi. Wróćmy do tematu Marka Niedźwieckiego, ja jeszcze raz wycofuję swoje słowa, że na pewno odszedł on z Trójki z powodu działań władzy.

#17 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 31 lipca 2007 - 14:20

Po trzecie: polityka to jest ku*** i nie chcę na ten temat prowadzić dyskusji w tematach, które jej bezpośrednio nie dotyczą.


ciesze sie, że wreszcie do tego doszedłeś, może teraz już tego zaprzestaniesz. bo sorry człeniu, ale jeszcze za krótko na tym świecie żyjesz i za mało wiesz, żeby nas w tej materii oświecać.

sorry za OT, to zbrodnia w afekcie.

A Trójka bez Niedźwiedzia to już nie Trójka. Liste powinni wobec tego z anteny zdjąć, albo zmienić ciut profil tej audycji, bo to sztuczne i zniechęcające będzie imo.

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#18 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 31 lipca 2007 - 14:53

ciesze sie, że wreszcie do tego doszedłeś, może teraz już tego zaprzestaniesz. bo sorry człeniu, ale jeszcze za krótko na tym świecie żyjesz i za mało wiesz, żeby nas w tej materii oświecać.


Może masz trochę racji, aczkolwiek uważam, że ocenianie kogoś, kogo się praktycznie w ogóle nie zna, w ten sposób jest nie na miejscu. Ja w każdym razie do takich osądów nie przywiązuję najmniejszej wagi. Tutaj wiek i wiedza nie mają znaczenia. Na temat polityki bezsensownie potrafią posprzeczać się wszyscy, bez względu na wiek, wykształcenie, płeć, majętność itd. (Polska najlepszym tego przykładem). I właśnie dlatego z takich dyskusji zamierzam zrezygnować, a nie dlatego, że nie uważam się gotowy do ich prowadzenia bądź uczestniczenia w nich. Gdybyś mnie znała to pewnie byś mnie tak nie oceniła, ale nie znasz, więc luz. Przez samo pisanie na forum można poznać co najwyżej pedofila ;)

Sorry za OT, teraz już naprawdę zakończyłem. Zawziętość nie pozwoliła mi się powstrzymać od złożenia małego wyjaśnienia.

A co do Trójki: nie słucham radia tak często, a jeśli już to RoxyFM, czasem Antyradia, Trójkę naprawdę sporadycznie, jednak jeśli już tą stację zapuszczałem to praktycznie tylko wtedy, gdy emitowana była lista Niedźwieckiego, bez niego Trójka dla młodych ludzi jest zupełnie nieatrakcyjna - moim zdaniem.

#19 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 lipca 2007 - 17:39

Mi tam Niedźwiedzia nie żal. Nie chodzi o to, że generalnie nie mam żadnego sentymentu do Trójki ( poza Minimaxem ). Słuchałem parę razy Listy Przebojów w różnych latach, i raz, że zawsze była taka sama, a dwa, że była N-U-D-N-A. Nawet słuchając głosu Niedźwiedzia można usnąć. Do Złotych Przebojów pasuje, jak dla mnie, idealnie :D Poza tym na każdego przychodzi czas. Pan Kaczkowski też już się skończył. Czas na nowe twarze.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#20 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Napisano 31 lipca 2007 - 20:36

Niedzwiedź kurde dla mnie radio to Trója a trójka to niedzwiedz. a lista programow 3-go pamiętam ją z czasów dzieciństwa i te hity u2, nirvany a teraz....:( smutno smutno
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych