Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muzyczne rocznice, urodziny, wspominki itp


360 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 20 marca 2007 - 14:30

I czy akurat wtedy, kiedy mam 10 rocznicę mojej przygody z U2


Wiem, że się powtarzam i spamuję, ale za każdym razem napełnia mnie niepomiernym zdumieniem fakt, że niektórzy potrafią z dokładnością do dnia ( a może i do godziny ?? ) podać datę swojej jutowej inicjacji.. ja mam poważny problem z podaniem daty rocznej..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#22 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 20 marca 2007 - 18:30

Wiem, że się powtarzam i spamuję, ale za każdym razem napełnia mnie niepomiernym zdumieniem fakt, że niektórzy potrafią z dokładnością do dnia ( a może i do godziny ?? ) podać datę swojej jutowej inicjacji.. ja mam poważny problem z podaniem daty rocznej..


Również mam ten problem! Wszystko działo się powoli ;-)

#23 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 marca 2007 - 19:10

Ja tylko wiem, że zaintrygowało mni "Beautiful day", wciągnęło "Elevation" i oczarowało całkowicoe "Walk on"... A data? Eee... No wskazówką może być czas wydania w/w singli, ale dokładnie kiedy się "zjutowałam" nie pamiętam za cholerę.

#24 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 marca 2007 - 19:54

Ja też się poddaję!

#25 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 21 marca 2007 - 08:26

Wiem, że się powtarzam i spamuję, ale za każdym razem napełnia mnie niepomiernym zdumieniem fakt, że niektórzy potrafią z dokładnością do dnia ( a może i do godziny ?? ) podać datę swojej jutowej inicjacji.. ja mam poważny problem z podaniem daty rocznej..



A mnie to trafiło jak grom z jasnego nieba!

Był sobie normalny Pawełek, który słuchał banalnej muzyczki. Raz włączył sobie telewizorek, zobaczył Discotheque i już wiedział, że nic nie będzie takie same :D

Jeszcze tego samego dnia kilka razy przesłuchałem nowo zakupionego "Pop"-a i kilkanaście razy Discotheque.

A wszystko to było 10 lat (bez trzech dni) temu.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#26 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 marca 2007 - 12:24

A mnie to trafiło jak grom z jasnego nieba!


No właśnie, fani U2 dzielą się na tych, których " pewnego dnia trafiło ", i na tych, dla których był to proces.. u mnie zdecydowanie to drugie. Nie potrafię podać daty, bo takowej po prostu nie było - zwyczajnie kiedyś tam uświadomiłem sobie, że U2 jest moim ulubionym zespołem, już po tym, jak zacząłem zbierać ich płyty, i czytać relacje z koncertów ( uwielbiałem to ). Swoją drogą nie przypominam sobie, by jakikolwiek zespół zainteresował mnie " jak grom z jasnego nieba " - słyszę coś, i w tej samej sekundzie nic nie jest takie samo. Nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia. Ja z początku nienawidziłem The Darkness.. Myślę trochę tak, jak w Rejsie - jak może mi się podobać coś, co słyszę pierwszy raz ? Oczywiście, zwyczajnie spodobać się ( nawet bardzo ) może - ale tak z sekundy na sekundę zmiana niefan - fan ? zespół nieznany - zespół ulubiony ( jeden z ulubionych ) ? Jak to możliwe ? Tak samo w miłości - jak mogę się zakochać w kobiecie, którą widzę pierwszy raz, i nic o niej nie wiem ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#27 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 21 marca 2007 - 15:32

(...) jak może mi się podobać coś, co słyszę pierwszy raz ? Oczywiście, zwyczajnie spodobać się ( nawet bardzo ) może - ale tak z sekundy na sekundę zmiana niefan - fan ? zespół nieznany - zespół ulubiony ( jeden z ulubionych ) ? Jak to możliwe ? Tak samo w miłości - jak mogę się zakochać w kobiecie, którą widzę pierwszy raz, i nic o niej nie wiem ?



No nie przesadzajmy, że z sekundy na sekundę.
Obejrzenie tego teledysku, to był po prostu impuls do podjęcia działań mających na celu poznanie tego zespołu. Kupiłem płytę, którą słuchałem nieustannie.
Akurat w tamtym czasie był też weekend z U2 na MTV i puścili koncert ZOO TV z Sydney. Nagrałem sobie go na Video i mimo, że nie znałem żadnej piosenki (troszeczkę kojarzyłem "Angel of Harlem") puszczałem sobie przynajmniej raz dziennie.
Jeśli chodzi o informacje o zespole, musiałem dowiadywać się z telegazety, ze starych gazet z czytelni, z telewizji muzycznych (gorący okres związany z wydaniem "Pop"). Następował dość szybki proces uzupełniania dyskografii. Już w kwietniu miałem Boy, Achtung Baby i piracki "Greatest Hits". Potem kolejne...
Moja wiedza o U2, mimo że nie było wtedy żadnej książki na rynku ani internetu wciąż się poszerzała. Nagrywałem na Video wszystko co leciało o U2 w telewizji.

A wszystko to zaczęto się od obejrzenia tego teledysku i dlatego od tego dnia liczę swoją przygodę z U2.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#28 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 21 marca 2007 - 17:17

(...) Nagrałem sobie go na Video i mimo, że nie znałem żadnej piosenki (troszeczkę kojarzyłem "Angel of Harlem") puszczałem sobie przynajmniej raz dziennie.(...)


Hehe ja za to ostatnie całe wakacje,dzień po dniu puszczałem sobie Boston,bo nic innego nie miałem,i tak wpadłem w U2manie:)

#29 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 marca 2007 - 20:19

dziś mija 50. rocznica urodzin Jacka Kaczmarskiego.

(w Trójce dziś dzień z Kaczmarskim, od 21 Klub Trójki, a potem Magazyn Kulturalny i Akademia Muzyczna Trójki z tymże samym głównym bohaterem. czyli że słuchać ;) )

#30 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 marca 2007 - 20:28

Kurcze, miałam tu to napisać pierwsza - zapomniałam. Ale wstyd... ;)

#31 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 marca 2007 - 21:41

Aj, pac, ja też... No nic, to nie pozostaje nam nic innego, jak iść słuchać Jacka :D

#32 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 marca 2007 - 22:16

A kto kupił Dziennik z dodatkiem - płytą z "przebojami" Jacka? :)

#33 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 23 marca 2007 - 10:43

A kto kupił Dziennik z dodatkiem - płytą z "przebojami" Jacka? :)


Ja np.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#34 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 24 marca 2007 - 20:11

To już 10 lat!

Aluminiowe gody mojej cudownej przygody z U2!

Najlepsze jest to, że jak 1997 roku, patrzyłem na U2 z 1987 roku, to wydawało mi się, że to musiało byś tak dawno - prehistoria.
Gdy dziś wspominam rok 1997 wydaje mi się jakby to było wczoraj.





.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#35 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2007 - 22:11

Cieszymy się razemz Tobą :D! Jee, je, juupi - je :D!
Ale "Discotheque" tak działa na ludzi, przynajmniej na mnie :D!
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#36 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2007 - 22:49

Jupijajej!
A ile masz lat tak a propo? ;)

#37 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 27 marca 2007 - 07:58

Równo 20 lat temu (27 marzec 1987) U2 przyciągnęło przeszło 1 tysięczny tłum podczas nagrywania videa do "Where the Streets Have No Name". Klip był nagrywany na dachu sklepu Republic Liquor na rogu "siódmej" i Main w los Angeles, przy okazji U2 dał krótki koncert dla zebranych, co powoduje powstanie wielkiego korka ulicznego...

A oto jak Bono i zespół wyglądali równiutko 20 lat temu:

Dołączona grafika . Dołączona grafika . Dołączona grafika

Dołączona grafika . Dołączona grafika . Dołączona grafika .Dołączona grafika




no na koniec:

Dla każdego z was obowiązkowe obejrzenie wideoklipu w dniu dzisiejszym:

Where The Streets Have No Name



Jako, że mi się troche nudzi w pracy postanowiłem jeszcze zgłębić temat:

Oto jak wygląda to miejsce w satelitarnej mapie Google Earth:

Dołączona grafika

Jak ktoś by chciał szybko się tam znaleźć, podaję współrzędne do wklejenia w okienko "search":
34 02'38.11" N, 118 15'03.70" W

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#38 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 marca 2007 - 10:23

U2Tour zachowuje się bardzo nieładnie :angry:

Dla każdego z was obowiązkowe obejrzenie wideoklipu w dniu dzisiejszym:


Nie mam, niestety, takiej możliwości :( Ale za to mogę sobie tego dziś posłuchać :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#39 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Napisano 27 marca 2007 - 15:53

Grusiu bedziesz miala okazje jako pierwsza powiadomic o urodzinach JK !!
to juz niedlugo ...
ja tez kupilem te plytke (choc gazety niecierpie !!)
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#40 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 27 marca 2007 - 16:18

Ha, wiem, że niedługo... Po drodze jeszcze pewien Kurt się "przypałęta"... Ale to już raczej nie urodziny. Albo urodziny inaczej.
Wolisz "Wyborczą"? ;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych