Skocz do zawartości


Dire Straits


31 replies to this topic

#1 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 19 lipca 2007 - 23:09

Dire Straits

Moim zdaniem zespół nie na tyle dobry, co genialny. Mark Knopfler to wirtuoz, co do tego nie mam wątpliwości.
Ale chciałem poznać wasze opinie na temat tego zespołu, może jakies fajne bootlegi posiadacie?? Ja dopiero poznaje ten zespół :)

#2 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 21 lipca 2007 - 12:51

Nie znam zbyt dokladnie ich tworczosci, a to co znam srednio mi sie podoba, ale ten utwor zawsze mnie powala i sprawia, ze chce mi sie plakac rzewnymi lzami. Niby banalny, ale bardzo prawdziwy...

http://www.youtube.c...h?v=Gz4TDrE67mI - Romeo & Juliet

Niesamowita piosenka i teledysk w iscie warholowskim stylu! :) :)

http://www.u2.szczecin.pl


#3 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 21 lipca 2007 - 13:03

Kultowy w Polsce zespół. Mark Knopfler nie jest wirtuozem, ale wybitnym gitarzystą na pewno.

Ulubiona płyta: Making Movies
Ulubiona piosenka: Romeo & Juliet
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#4 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 21 lipca 2007 - 14:36

Wiem, że owa grupa gra bardzo dobrą muzykę, nagrali kilka wielkich przebojów, ale po prostu ich nie lubię. Coś mi w ich muzyce nie odpowiada, przede wszystkim chyba głos wokalisty. Lubię klasykę, ale jednak nie w całości, Dire Straits jest w gronie tych grup, za którymi nie przepadam. Może po czterdziestce... :P

#5 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 lipca 2007 - 01:46

O ile się nie mylę, zespół ten jako pierwszy na świecie wydał muzykę na krążkach CD.

#6 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 lipca 2007 - 08:42

Nie przepadam za Dire Straits. Podoba mi się partiami, ale większość do mnie nie trafia.

#7 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 02 września 2007 - 18:00

Wracając do Dire Straits, znalazłem na Youtube świetne wykonanie "Money For Nothing" z Wembley - jednego z kawałków które są dla mnie nieśmiertelne. Pamiętam do dziś jak u wujka (na jego nieśmiertelnym srebrnym sprzęcie - firmy nie pamiętam) gapiłem się w obracające się szpule taśmy, na której było napisane Dire Straits.

Co do tego wykonania. Zwróćcie uwagę na realizatorskie bajery (tak charakterystyczne dla lat 80 - symbol normalnie)... W pewnym momencie nasuwa się skojarzenie - ciekawe skąd pochodzą te bajery zastosowane w zapowiadającym Milan "Vertigo";)...

Dire Straits - Money For Nothing (Brothers In Arms Tour '85)

#8 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 02 września 2007 - 19:13

Twórczości nie znam zbyt dobrze, w zasadzie tylko kilka piosenek, które czasami słucham, w tym nieśmiertelne Money For Nothing, jeden z tych kawałków które można zaliczyć do epokowych :P I ten teledysk... lubię ich styl, momentami przypominają mi nawet DM czy Jean-Michel-Jarre'a :P Próbowałem kiedyś się zagłębić w ich twórczość ale jakoś mnie nie zaciekawiła i tak już zostało... Ale nie zmienia to faktu że to naprawde dobry zespoł

#9 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 04 marca 2009 - 18:37

Dire Straits, jeden z moich ulubionych...

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#10 Mr Nobody

Mr Nobody

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lubień (małopolska)

Napisano 26 sierpnia 2009 - 14:51

świetny zespół i jak tu już Mac wspomniał, Knopfler prawdziwy wirtuoz gitary, jak dla mnie drugi po Bogu, trzeci po Edku ;) co do najlepszego koncertu, polecam wpisać na YouTube Alchemy Live. A a propos piosenek - nie wiem czemu nikt nie wspomniał o So Far Away czy Sultans of Swings - genialne są;) ta druga zwłaszcza w koncertowej wersji
Dołączona grafika

'Cause nothing you have that I need - I can breathe, breathe now!'

#11 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 26 sierpnia 2009 - 15:17

Dire Straits...
Faktycznie, zespół trochę już zapomniany.

Swego czasu bardzo lubiłem ich słuchać. Nawet udało mi się skompletować całą kolekcję LPs studyjnych i kilka koncertowych.

Mój ranking to:
Najlepszy album studyjny: Love over Gold
Najlepszy album koncertowy: Alchemy
Najlepszy utwór: Telegraph Road
Najlepszy teledysk: Money for Nothing

Z kolei Knopfler solo już tak nie powala.
Ma przebłyski, ale jednak nie stworzył nic tak spektakularnego jak w czasach grania w zespole. Podobnie było np. z Gilmourem z Pink Floyd. Więc może to taka "przypadłość" wielkich nazwisk z wielkich zespołów ?

#12 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 26 sierpnia 2009 - 16:10

Z kolei Knopfler solo już tak nie powala.
Ma przebłyski, ale jednak nie stworzył nic tak spektakularnego jak w czasach grania w zespole. Podobnie było np. z Gilmourem z Pink Floyd. Więc może to taka "przypadłość" wielkich nazwisk z wielkich zespołów ?

On An Island Gilmoura jakiś tam sukces osiągnęła. Więc porównywanie jego twórczości z solowymi dokonaniami Knopflera jest raczej nietrafione. Zresztą Knopfler nawet za czasów Dire Straits za bardzo nie powalał. Ktoś kiedyś powiedział, że jego muzyka jest dla ludzi znudzonych życiem. Coś w tym jest. ;) BTW chodzą słuchy, że w przyszłym roku zostanie wydana kolejna płyta i w ramach trasy koncertowej Knopfler zagra w... Lublinie. B)

#13 Mr Nobody

Mr Nobody

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lubień (małopolska)

Napisano 26 sierpnia 2009 - 16:26

On An Island Gilmoura jakiś tam sukces osiągnęła.



i Sailling To Philadelphia ;) ta również należy do udanych. (Knopflera oczywiście) A co Lublina - great news, jak dojdzie do skutku to wybiorę się tam ;)
Dołączona grafika

'Cause nothing you have that I need - I can breathe, breathe now!'

#14 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 sierpnia 2009 - 16:55

Niezły pomysł na odkurzenie Dire Straits, poznałam ich buszując w płytotece ojca. Dla mnie to jedna z ważniejszych grup lat 80tych z kilku powodów. Pomimo że zespół wyglądał jak wyglądał (wtedy image nie był tak istotny:-), udało im się osiągnąć komercyjny sukces. Mowa oczywiście o albumie Brother in arms. Słuchałam go bez przerwy, a to coś znaczy, kiedy dzieciak bierze się za tak dojrzałą muzykę. Wbrew pozorom i całemu blichtrowi który towarzyszył wydaniu płyty, nie jest to muzyka lekka, nie nadaje się do przysłowiowego kotleta. Wystarczy puścić tytułowy utwór. Jego brzmienie, nastrój, zachrypnięty głos Marka Knopflera tworzy kontrast do tego, co było wtedy modne w eterze.

Grupa nakręciła klip do Money for nothing i na trwałe zapisała się w MTV Greatest Hits. Dziś kiedy ogląda się ten teledysk, w dobie efektów specjalnych i całego tego bzika, człowiek nadal uśmiecha się pod nosem widząc kultowe już postaci - Grubasa, Suchelca i psa, nakręcone nową wówczas techniką. Kanciata animacja komputerowa 3D, gdzie postaci wyglądały jak wyciosane z bryły, mimo upływu lat, lepiej wyglądają niż obecne teledyski 50 Centa. Recepta na zapisanie się w kanonie klipów? Nie wystarczy mieć super brykę, kilka lasek i być obwieszonym złotem, by twoje wideo ludzie zapamiętali na lata.

Ale w przypadku Dire Straits nie chodzi o wizję, kwintesencją tego zespołu jest po prostu brzmienie. I warto wrócić do choćby kilku piosenek. Na początek Romeo and Juliet, potem cała 9tka z Brother in arms, a na deser Calling Elvis.
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 sierpnia 2009 - 17:41

BTW chodzą słuchy, że w przyszłym roku zostanie wydana kolejna płyta


Nowa płyta wychodzi już tej jesieni, nazywa się " Get Lucky "

Dołączona grafika
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 27 sierpnia 2009 - 17:07

Pierwszy singiel pt. Border Reiver jest już grany w stacjach radiowych. Longplay już wyciekł do internetu. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę podesłać link do mp3. Wrażenia po pierwszym przesłuchaniu? Płyta nudna jak flaki z olejem. ;) Podoba mi się! :P

#17 Mr Nobody

Mr Nobody

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lubień (małopolska)

Napisano 27 sierpnia 2009 - 18:24

Nigdy jakoś nie lubiłem słuchać przecieków, bo potem zabijało mi to radość słuchania zaraz po zakupie albumu w oryginalnej wersji ;) Ten singiel o którym wspomniałeś nie jest jakimś muzycznym arcydziełem, ale na pewno nie nudny jak flaki z olejem. Nie wiem jak cała płyta, obyś nie miał racji ;)
Dołączona grafika

'Cause nothing you have that I need - I can breathe, breathe now!'

#18 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 27 sierpnia 2009 - 18:29

panowie z Dire Straits to jedna z ulubionych kapel mego ojca. Ja jakoś średnio za nimi jestem. Jednakże Knopfler super gitarzystą jest, gorzej z wokalem. Niemniej jednak lubię Sułtanów i Romeo z Julią :)

Music can change the world, because it can change people.
 


#19 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 sierpnia 2009 - 18:32

panowie z Dire Straits to jedni z moich ulubionych kapel mego ojca.


heh, no, ciekaw byłem kiedy w koncu padnie tu takie zdanie ;)

#20 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 27 sierpnia 2009 - 18:41

bo widzisz acr, taka jest prawda ;) Taka grupa dla tatusiów, kiedy w czasach świetności DS byli piękni i młodzi :)

Music can change the world, because it can change people.
 




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych