Skocz do zawartości


Coldplay


2069 replies to this topic

#61 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 14 kwietnia 2008 - 22:13

Violet Hill pierwszym singlem. Video i sesja zdjęciowa odbyła się w Italii. Singiel zostanie wypuszczony w maju a gazety włoskie przy okazji wspominają, że byli gośćmi rezydencji Jima Kerra z Simple Minds.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#62 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 23 kwietnia 2008 - 15:10

Do najnowszego (7 maja w UK) New Musical Express zostanie dołączony nowy 7 calowy vinylowy singiel Coldplay!
Na płytce: piosenka Violet Hill oraz ekskluzywny b-side A Spell A Rebel Yell

Dołączona grafika

Szukajcie w Empikach po 7mym maja!
Można też zamówić online tu ale koszty zniechęcają (2,20 GBP magazyn + 11,50 GBP wysyłka do PL)

#63 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 23 kwietnia 2008 - 15:16

Niemieckie Radio 1Live zapowiada premiere Violet Hill 29.04 a więc już we wtorek.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#64 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 23 kwietnia 2008 - 16:12

Na forum coldplaying.com jeden z userów chwali się, że słyszał już "Violet Hill":

However, the song does not start with the jagged guitar Rolling Stone said, but with an atmospheric intro of about 15-20 seconds very Eno-esque. Then the guitar and piano begin to sound. Their riffs are heavier, faster and louder than ever. I don't think I've heard Buckland studio work this hard (live you always hear it louder and lower), but it's very attractive combined with the piano.

Chris voice is his low voice of the Parachutes era, but seems to be just stronger, muscular, not delicate till the end of the song. Not a single falsetto note here.

Also, the bass and drum sound different from general past Coldplay songs. Here they define the whole rhythm by themselves, especially Will's work. It's very distinctive and it has an intense effect between verses, and especially after every chorus. You think the drums are going to end, but they follow and remark these moments. You'll recognise very well this part of the song: bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam, bam (six or seven times I think).

There's an intermediate guitar bridge before the final chorus, a continued riff, in which sometimes I thought of a Pink Floyd Dark Side or Pulse era, atmospheric soundful but at the peaks of the guitar distorted.

After the final chorus, there's the end, a coda of 35-40 with Chris only on the piano and singing low. Here his voice is delicate but not mellow. Seems to express he's broken inside, sadder and lonelier than ever, and the song slowly fades after the last word and note and dissapears into atmospheric as well, bringing you loneliness but strength.

The structure of the song is very Coldplayish, but the general sound is different, in the way of being more mature, stronger and epic without pretending it (unlike some X & Y songs). The instruments are very well integrated, much better than other times, but in many parts, an instrument carries by itself the song. Eno Production makes them sound louder, stronger but not pretentious. It feels both natural evolution, and I hope for the rest of the songs, seems to announce a more adult themed work and the step beyond we were awaiting.


Jestem ciekaw tych wpływów Eno.

#65 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:34

Podnoszę temacik:

Coldplay.com już w nowej szacie, a okładka nowego albumu dla wielu będzie chyba zaskoczeniem...

Dołączona grafika

Dodatkowo, jutro o 12.15 czasu UK (13.15 naszego) ze strony zespołu będzie można pobrać za darmo singiel "Violet Hill" (przez tydzień).

#66 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 29 kwietnia 2008 - 10:16

Bardzo ciekawy i oryginalny artwork.
Ale wkurzają mnie okładki, na których nie ma nazwy zespołu..

#67 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 kwietnia 2008 - 11:41

Kolejny akt tragedii. Zaprawdę, niewiele zespołów rockowych w historii skończyło tak marnie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#68 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 29 kwietnia 2008 - 12:55

Podnoszę temacik:

Coldplay.com już w nowej szacie, a okładka nowego albumu dla wielu będzie chyba zaskoczeniem...


jak dla mnie okladka bomba! przypomina troche prace banksy'ego, ktorego uwielbiam :)
Dołączona grafika

#69 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 12:59

Wiedziałem, że będzie jazda, od godziny staram się wbić na stronę coldplay.com - ludziska się rzucili.

#70 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:02

Wiedziałem, że będzie jazda, od godziny staram się wbić na stronę coldplay.com - ludziska się rzucili.


taaak?? a ja normalnie weszlam i sie zarejestrowalam.. :blink: chyba się wbiłam w jakąś lukę ;)
Dołączona grafika

#71 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:07

Przed chwilą też mi się udało ale po kliknięciu "submit" ostateczny krach nastąpił - przekroczony limit połączenia itd.

Dostałaś jakąś odpowiedź?

#72 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:10

Totalna PORAŻKA :lol:
"Viva la Vida" <hahaha>

#73 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:18

Przed chwilą też mi się udało ale po kliknięciu "submit" ostateczny krach nastąpił - przekroczony limit połączenia itd.

Dostałaś jakąś odpowiedź?


cos probowalo sie wyswietlic ale w ostatecznosci zobaczylam jakies ramki tylko :/
czyli tak naprawde nie wiadomo czy sie zarejestrowalam. lipa.
poczekam jakis czas i sprobuje jeszcze raz.
Dołączona grafika

#74 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:18

Ładny zwis, nie idzie wejść nawet na coldplaying.

Szukam póki co po zagranicznych serwisach, może kto na rapidshara wrzucił.

Było 45 minut temu na youtube ale już usunęli :P
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#75 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:22

Też szukam po serwisach...

Już dwa razy udało mi się uzyskać info, że niby dostanę za chwilę maila z instrukcją jak pobrać ale jak do tej pory nic (spam sprawdziłem).

#76 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:26

EDIT, już mój wrzut. Znalazłem na niemieckiej stronie.

http://rapidshare.co...t_Hill.MP3.html
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#77 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:29

Dobra, mam.

Wrzucam na rapida na jakiś czas, do chwili aż się nie odetka strona. Myślę, że zbrodni nie popełniam.

01

#78 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:33

Zaraz mnie zabiją, nie dość, że hotlinkuje to jeszcze oficjalka. ŚCIĄGAĆ!!!!


merci :)
mam nadzieje ze jednak cie oszczedza ;)
Dołączona grafika

#79 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:40

Dobra, tak na szybkiego. Duże rozczarowanie, piosenka jak na razie wyjątkowo kiepska. Martin już chyba zawsze będzie falsetował, refren pretensjonalny, ta solówka tak pasuje do tego jak Bono do Feel, ni to porywające, ni wzruszające. Zastanawiam czy to na pewno Violet Hill a nie jakiś b-side z czasów zamierzchłych.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#80 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 29 kwietnia 2008 - 13:43

Zanim jakieś wrażenia, czy u Was też są maksymalne przestery na granicy słuchalności?

- jeśli tak to mogli sobie darować wrzucanie tego w tej jakości na stronę, chętnie poczekałbym do sklepowej premiery.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych