Skocz do zawartości


Coldplay


2069 replies to this topic

#201 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 28 maja 2008 - 12:59

No cóż, mój problem polega na tym, że jedynym koncertem w tym roku, który mnie naprawdę interesuje, jest koncert Alanis Morissette, a on się niestety w kraju nie dzieje :P


A Waits? Bo tak myślałam, czy by z braku laku, przy okazji wracania z urlopu gdzieśtam trochę bardziej na zachód i południe nie zahaczyć :P

A co do Czech jeszcze - najbardziej by mi pasowało, gdyby wszystkie imprezy odbywały się w Ostravie, nie Pradze ;)


Zawsze można zorganizować wyjazd fanów u2 na koncert coldplay

Kocham to forum. Na PJ Harvey było nas sztuk dwie ale faktycznie, nie zdziwiłabym się, gdybyście busa albo i nawet mały autokar na Coldplay zapełnili :blink:

#202 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 maja 2008 - 13:01

No cóż, mój problem polega na tym, że jedynym koncertem w tym roku, który mnie naprawdę interesuje, jest koncert Alanis Morissette, a on się niestety w kraju nie dzieje :P


Niezal z Ciebie straszny po prostu..:P

#203 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 maja 2008 - 14:01

Kocham to forum. Na PJ Harvey było nas sztuk dwie ale faktycznie, nie zdziwiłabym się, gdybyście busa albo i nawet mały autokar na Coldplay zapełnili :blink:


Im bardziej niezależnie, tym bardziej prawidłowo? :blink:

Nie czaję takiego rozumowania.

#204 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 28 maja 2008 - 14:21

Kocham to forum. Na PJ Harvey było nas sztuk dwie ale faktycznie, nie zdziwiłabym się, gdybyście busa albo i nawet mały autokar na Coldplay zapełnili :blink:


Sami ludzie z forum to raczej autokaru nie zapełnią..
Ale w Berlinie czy w Pradze napewno będzie dużo fanów z Polski.
W 2005 praktycznie opanowaliśmy halę w Lipsku.. :)
Flag biało-czerwonych było tak dużo, że Chris podziękował ze sceny wszystkim Polakom za przyjazd, a na transparent 'Why Not In Poland?' odpowiedział dyplomatycznie:
"We are not good enough yet to play in Poland" :) - najwyraźniej nadal nie grają na tyle dobrze, aby wystąpić u nas..

Dołączona grafika

#205 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 28 maja 2008 - 16:44

A Waits?


Waits ma się do Alanis tak, jak rok słuchania do sześciu lat słuchania.

Kocham to forum. Na PJ Harvey było nas sztuk dwie ale faktycznie, nie zdziwiłabym się, gdybyście busa albo i nawet mały autokar na Coldplay zapełnili


Nic się nie martw, zasada jest zawsze ta sama - na koncert PJ Harvey busy pojawią się dokładnie wtedy, gdy nie będzie już warto na nią tak daleko jechać. Tak było z Coldplay, i ( zajrzyj do odpowiedniego wątku ) tak jest teraz również np. z Radiohead.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#206 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 28 maja 2008 - 16:51

Koncert Coldplay w Berlinie będzie debiutem budowanej właśnie jednej z najbardziej nowoczesnych, uniwersalnych hal widowiskowo-sportowych na świecie – Arena O2 World
Dołączona grafika

#207 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 28 maja 2008 - 17:08

6!

Koncert Coldplay w Berlinie będzie debiutem budowanej właśnie jednej z najbardziej nowoczesnych, uniwersalnych hal widowiskowo-sportowych na świecie – Arena O2 World
Dołączona grafika


http://www.wlb.vectr...LA-02-11_04.jpg
podobne :)
gdzie by nie grali - wypadaloby sie wybrac.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#208 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 maja 2008 - 17:53

http://www.wlb.vectr...LA-02-11_04.jpg
podobne :)

Już jutro wygranym meczem w tej hali Los Angeles Lakers zapewnią sobie awans do finału NBA!

#209 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 28 maja 2008 - 19:20

Ajjj - kiepskie informacje przynosicie://... Na 90% byłem pewien, że jednak przyjadą do Polski... Szkoda wielka.

A może jest szansa, że coś jednak wskoczy do kalendarza??

#210 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 maja 2008 - 19:38

Nic się nie martw, zasada jest zawsze ta sama - na koncert PJ Harvey busy pojawią się dokładnie wtedy, gdy nie będzie już warto na nią tak daleko jechać. Tak było z Coldplay, i ( zajrzyj do odpowiedniego wątku ) tak jest teraz również np. z Radiohead.


Chodzi o to, że masa chętnych się pojawia jak już się nie da pojechać? Bo nie chcę źle zrozumieć.

A w ogóle to zamiast narzekać nad tym stanem trzeba popracować trochę nad tym, żeby więcej ludzi chciało na fajne koncerty typu PJ jeździć. Intensywny hajp i bezpośrednie ataki są potrzebne często, no ale da się, da się.. ;)

#211 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 28 maja 2008 - 19:49

a na transparent 'Why Not In Poland?' odpowiedział dyplomatycznie:
"We are not good enough yet to play in Poland" :) - najwyraźniej nadal nie grają na tyle dobrze, aby wystąpić u nas..


Ten dyplomatyczny argument zaczyna robić się śmieszny:). Ale może wpadną na jakieś wspominkowe show, podczas reaktywacji zespołu za kilkanaście lat.

#212 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 28 maja 2008 - 19:57

Uważam, że za ewentualne ominięcie naszego kraju przez zespół nie można winić zespołu, ale raczej ewentualnych organizatorów koncertu w Polsce. Chyba nie jest przypadkiem, że takie popularne w Polsce grupy jak Coldplay i R.E.M., deklarujące sympatie do naszego kraju, omijają nas na trasie. Może komuś w naszym kraju wydaje się, że nie da się na tych artystach zarobić dużo, bo nie zapełnią Stadionu Śląskiego, więc szkoda zachodu.
Dołączona grafika

#213 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 28 maja 2008 - 20:10

O ile "Slaski Stadium" to faktycznie przegięcie, to jednak nie widzę przeszkód w koncercie np. na Torwarze czy w Spodku.

#214 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 28 maja 2008 - 20:26

Nie zmienia to jednak faktu, że wpływy dla organizatora (co pewnie jest najaważniejszym kryterium przy sprowadzaniu artystów do Polski, niestety) byłyby znacznie mniejsze niż wtedy gdyby koncert odbył się w większej arenie. Pojawia się tu syndrom braku w naszym kraju hali widowiskowej na kilkanaście tysięcy osób.
Dołączona grafika

#215 Guest_Panna Anna_*

Guest_Panna Anna_*
  • Guests

Napisano 28 maja 2008 - 20:58

Chodzi o to, że masa chętnych się pojawia jak już się nie da pojechać? Bo nie chcę źle zrozumieć.

Jak dla mnie Janowi ewidentnie chodzi o to, że lud jeździ, chociaż jedynym sensownym uzasadnieniem dla odbycia się koncertu jest to, że zespół nie ma na przysłowiową wódkę ;)

#216 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 29 maja 2008 - 03:43

Jest szansa na koncert Coldplay w Polsce.
Z początkiem 2009 zespół będzie koncertował w Australii, Azji i Ameryce Łacińskiej.
Dalszy ciąg trasy Coldplay planuje zagrać na stadionach w USA i Europie latem 2009.

źródło: Billboard

#217 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 29 maja 2008 - 08:57

Jest szansa na koncert Coldplay w Polsce.
Z początkiem 2009 zespół będzie koncertował w Australii, Azji i Ameryce Łacińskiej.
Dalszy ciąg trasy Coldplay planuje zagrać na stadionach w USA i Europie latem 2009.


To w przyszłym roku mogło by być ciekawie :P U2, Coldplay :rolleyes: Ale ja i tak wczoraj postanowiłem, że jeżeli będę miał tylko z kim to do Czech na koncert jadę ( najwyżej do wrześnie się nawet piwa nie napije żeby kasę uzbierać :P ) :]

... :P


#218 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 maja 2008 - 10:46

Jak dla mnie Janowi ewidentnie chodzi o to, że lud jeździ, chociaż jedynym sensownym uzasadnieniem dla odbycia się koncertu jest to, że zespół nie ma na przysłowiową wódkę


Janowi chodziło o zjawisko opisane już swego czasu na innym forum - przysłowiowy " lud " zaczyna się zachwycać danym artystą w momencie, w którym fani, znający owego artystę, właśnie tracą powody do bycia nim zainteresowanym. Historia Coldplay jest tu wzorcowa - im bardziej zespół, poprzez coraz słabsze i coraz bardziej koniunkturalne płyty, " przestawał interesować " fanów zachwyconych genialnym i rzeczywiście oryginalnym debiutem, tym bardziej interesowała się nim publika z " zewnątrz ". Dowodem na to, jak niewielu fanów z ich poczatkowego okresu jest przy nich dzisiaj jest fakt, że w coraz większej ilości rankingów to właśnie druga ( 10 razy słabsza i mniej ciekawa od pierwszej - jest to w zasadzie zgodna opinia " starych " fanów, także polskich, pamiętam jak dziennikarz TR opisywał swoje pierwsze spotkanie z Coldplay, i porównywał je do ostatnich koncertów - zU2wacenie tego zespołu, także na koncertach, jest ewidentne, i kompletnie nie pasuje do ich początkowego wizerunku ) płyta Coldplay jest tą " genialną " i " wybitną ". Podobnie jest z Radiohead - jeszcze w czasach Hail To The Thief była to zabawa dla grupy zainteresowanych ( choć już wtedy zespół zaczął obniżać loty ) - teraz, gdy ich ostatnia płyta jest chyba ostatecznym dowodem na to, że Radiohead nie mają już nic odkrywczego do zaprezentowania, właśnie zaczynają się " busy ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#219 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 29 maja 2008 - 10:47

To, że zespół nie zagra w tym roku w naszym kraju to absolutnie nie wina Brytyjczyków!
Jeśli chodzi o organizację koncertów wielkich zespołów u nas to uważam, że jesteśmy amatorami w tym temacie.

#220 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 29 maja 2008 - 10:57

Czemu amatorami?
W ostatnich latach spora liczba wielkich zespołów (cokolwiek to znaczy) odwiedziła nasz kraj. A że czasem się nie uda kogoś sprowadzić, to nie jest powód do wydawania takich drastycznych sądów.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych