Skocz do zawartości


Zdjęcie

Live Earth


30 replies to this topic

#1 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 12:11

Nie było U2, to nikt nie zwrócił uwagi ? :D Pokaźne fragmenty są już na Youtube, jak na razie, z tego co widziałem, najbardziej podobały mi się The Police i Wolfmother.. nie licząc występu Gartha Brooksa i Trtishy Yearwood na specjalnym show w Waszyngtonie http://youtube.com/watch?v=txQrZL0rUKU
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#2 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 09 lipca 2007 - 12:22

Swoją drogą to jak dla mnie dziwna sprawa, ze zabraklo U2 na takim koncercie:/

#3 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 12:24

Cóż, jak widać wcale nie muszą się za każdym razem lansować na takich imprezach, co im wytykano także na tym forum.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#4 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 09 lipca 2007 - 12:43

Właśnie się rano dziwiłem, że ani słowa nie było na tym forum o muzycznym wydarzeniu tego weekendu...


Ja niestety nie mam TVP kultura, więc jedynie trochę obejrzałem u kumpla. Widziałem Linkin Park, Wolfmother, Shakirę (vel Kasia Tusk :D ) oraz Genesis, Razolight i Snow Partol.

Najbardziej jednak chciałem zobaczyć Metallicę, Rogera Watersa i RHCP. Mam nadzieje, ze niedługo wszystko to da się obejrzeć w necie.


EDIT:
Wszystko można zobaczyć:
http://liveearth.msn.com/artists

Jeśli chodzi o nieobecność U2 to ich nieobecność może być spowodowana tym, że Bono jednak za priorytetową sprawę uznał umorzenie długów Afryki i nie chciał mieszać w głowach ludziom.


I jeszcze słówko o samej idei: Ja nie wierzę w żadne globalne ocieplenie i wpływu działalności człowieka na zmiany klimatu. Jest przecież zbadane, że działalność człowieka to zaledwie bodaj 0,29% w całym tym procesie. Reszta to sprawka natury, która przecież działa od początku istnienia Ziemi.
Ja jestem w tej mniejszości, która uważa, że wobec cyklów klimatycznych, które od milionów lat maja miejsca na Ziemi, teraz po prostu jesteśmy (albo niedaleko nam) w punkcie szczytowym cyklu ery ciepłej. Ostatnia era zimna miała miejsce jakoś w XVII wieku, kiedy to zima nawet Bałtyk zamarzał.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#5 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 12:54

Najbardziej jednak chciałem zobaczyć Metallicę, Rogera Watersa i RHCP. Mam nadzieje, ze niedługo wszystko to da się obejrzeć w necie.

Są na Youtube. Widziałem Metallicę ( niezłe ! dowalili Enter Sandman i Sad But True, A PRZECIEŻ MOGLI dołożyć The Unforgiven i Mama Said, i już byliby w RMFie ) i RHCP ( żałosne - jedyne dające się słuchać fragmenty, to mini-jamy ). Rogera Watersa mam w planie jeszcze dziś.

I jeszcze słówko o samej idei: Ja nie wierzę w żadne globalne ocieplenie i wpływu działalności człowieka na zmiany klimatu. Jest przecież zbadane, że działalność człowieka to zaledwie bodaj 0,29% w całym tym procesie. Reszta to sprawka natury, która przecież działa od początku istnienia Ziemi.
Ja jestem w tej mniejszości, która uważa, że wobec cyklów klimatycznych, które od milionów lat maja miejsca na Ziemi, teraz po prostu jesteśmy (albo niedaleko nam) w punkcie szczytowym cyklu ery ciepłej. Ostatnia era zimna miała miejsce jakoś w XVII wieku, kiedy to zima nawet Bałtyk zamarzał.


Co do idei - bez wątpienia ochrona środowiska jest słuszną ideą, natomiast znowu mamy sytuację taką, że argumenty przeciwne ( wobec katastroficznych wizji ocieplenia klimatu ) nie są dopuszczane do głosu. To nie pierwszy raz, kiedy tak się dzieje. Naprawdę dziwi mnie, jeżeli ktoś to widzi, i nadal nie wierzy w istnienie niezwykle silnych lobby, które potrafią całkowicie zdominować publiczną debatę. A tymczasem ostatnio czytałem wywiad z warszawskim profesorem, który mówi, że to całe gadanie to bzdury ( a już gadanie o strasznym CO2 to bzdura do kwadratu, bo ten gaz jest tylko w kilku procentach odpowiedzialny za zatrzymywanie ciepła na planecie - największym " przytrzymywaczem " jest.. para wodna ), a niedługo czeka nas kolejne.. oziębienie klimatu, ponieważ żyjemy w samej końcówce okresu interglacjalnego. Ochłodzenie ma nastąpić w latach 2012-2015, cykle są związane z aktywnością Słońca, i nie jesteśmy w stanie W ŻADEN SPOSÓB im zapobiec.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#6 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 09 lipca 2007 - 12:54

Jeśli chodzi o nieobecność U2 to ich nieobecność może być spowodowana tym, że Bono jednak za priorytetową sprawę uznał umorzenie długów Afryki i nie chciał mieszać w głowach ludziom.


U2 od początku swojej kariery wspierali Greenpeace wiec nie widze powodów aby nie mogli zagrac na Live Earth

#7 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 09 lipca 2007 - 13:03

Co do idei - bez wątpienia ochrona środowiska jest słuszną ideą, natomiast znowu mamy sytuację taką, że argumenty przeciwne ( wobec katastroficznych wizji ocieplenia klimatu ) nie są dopuszczane do głosu. To nie pierwszy raz, kiedy tak się dzieje. Naprawdę dziwi mnie, jeżeli ktoś to widzi, i nadal nie wierzy w istnienie niezwykle silnych lobby, które potrafią całkowicie zdominować publiczną debatę. A tymczasem ostatnio czytałem wywiad z warszawskim profesorem, który mówi, że to całe gadanie to bzdury ( a już gadanie o strasznym CO2 to bzdura do kwadratu, bo ten gaz jest tylko w kilku procentach odpowiedzialny za zatrzymywanie ciepła na planecie - największym " przytrzymywaczem " jest.. para wodna ), a niedługo czeka nas kolejne.. oziębienie klimatu, ponieważ żyjemy w samej końcówce okresu interglacjalnego. Ochłodzenie ma nastąpić w latach 2012-2015, cykle są związane z aktywnością Słońca, i nie jesteśmy w stanie W ŻADEN SPOSÓB im zapobiec.



I tu się zgadzamy. Ja też czytałem kilka artykułów i m.in tez wywiad o którym piszesz i to wszystko mnie przekonało.
Ten Profesor powiedział jeszcze, że wobec tego, ze rok rocznie miliardy dolarów idą na badania nad globalnym ociepleniem to przecież nie można teraz powiedzieć , że to bujda. No sorry, ale za miliardy dolarów to można nawet udowodnić, ze Bono jest wielbłądem :D

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#8 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 13:13

Tak a propos - osobiście niecierpliwie czekam na to ocieplenie, dwa dni temu u nas rano było 12 stopni - w lipcu !!! Skandal :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#9 Guest_u2megafan_*

Guest_u2megafan_*
  • Guests

Napisano 09 lipca 2007 - 16:08

Mnie najbardziej podobał się występ The Police i Linkin Park. Oczywiście odczułem brak U2, ale musiałem to przeboleć. B)

#10 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 09 lipca 2007 - 16:31

Zaczęłam oglądać ok. 15, a skończyłam po 22... No cóż, na minus Black Eyed Peas [lubię, ale to była porażka!], Keanu i Snoop Dogg. Fajni byli Red Hoci [Antek wokal słaby, a Flea to się przebrć nie zdążył, hihi :P], Duran Duran, Kasabian, chóry gospel z Afryki, to country z DC... Dużo tego było ;)

Generalnie fajna idea, ale i tak wiadomo [co już tutaj padło], że ocieplenie związane jest z aktywnością Słońca, ale miejmy nadzieję, że ludzie dowiedzieli się czegos pożytecznego. Choć rady pana ekologa [w studio TVP Kultura], np. o rozmrażaniu, były śmiechowe :lol:

A tak niecałkiem na temat:
Widziałam wczoraj program o największych zbytkach i luksusach Hollywood. I wiecie co? Ludzie wydają 10 tys. $ na jednego drinka z diamentem w środku, 1500 $ na butelkę wody, 6 000$ na hamburgera [takie 'najtańsze', codzienne 'przyjemności', nie mówiąc już o biżuterii, psich psychologach etc], podczas gdy ok 800 mln ludzi cierpi głód i niedożywienie, co roku umiera z głodu 15 mln dzieci - te dane można mnożyć i mnożyć, a liczby przerażają. Nie potrafię znaleźć na to dobrego epitetu: niesprawiedliwe? niemoralne? W każdym razie, oglądając takie obrazki zastanawiam się, czy przypadkiem pieniądze nie odbierają tym bogaczom rozumu.
Możecie się nie zgadzać, bo w końcu 'wszystko jest dla ludzi', a skoro ich stać, czemu nie, w końcu można tylko pozazdrościć.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 16:40

A tak niecałkiem na temat:


Wręcz całkiem nie na temat ;)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 09 lipca 2007 - 16:50

Live Earth nie oglądałem, jakieś urywki na youtube tylko. Linkin Park dał chyba niezły koncert (wnioskuję z urywków), ale i tak najbardziej podobała mi się Shakira i te jej niekłamiące biodra, ahhh :D

#13 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lipca 2007 - 19:01

Odnośnie U2 to także dziwi mnie ich nieobecność. Zresztą na okładce wprostu "Globalne ogłupienie" był Bono,a w tekście Ala Gore'a uznano za papierza walki z ociepleniem klimatu,a Bono jednym z kardynałów. Słyszałem hipotezę,że doszło do jakiejś sprzeczki między Gorem,a U2 i dlatego ich nie było. Niestety mimo,że mam TVP Kultura,to przez mojego tatę :D obejrzałem tylko Alicie Keys i według mnie dała czadu. Fantastycznie wykonała swój duet,nie mogę doczekać się jej nowej płyty.
Dołączona grafika

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 09 lipca 2007 - 19:15

Odnośnie U2 to także dziwi mnie ich nieobecność. Zresztą na okładce wprostu "Globalne ogłupienie" był Bono,a w tekście Ala Gore'a uznano za papierza walki z ociepleniem klimatu,a Bono jednym z kardynałów.


To tylko potwierdza "wiarygodność" tego czasopisma.

U2 było wymieniane wśród artystów którzy mieli pojawić się na imprezie tylko na etapie raczkowania tego projektu. Później nawet nie było półoficjalnej informacji o ich uczestnictwie. Być może zespół nie do końca utożsamiał się z tą akcją (budzi ona przecież mieszane reakcje). Bardziej prawdopodobnym jest dla mnie raczej chęć usunięcia się przez zespół w cień, głównie z uwagi na Bono, który wcześniej pojawiał się we wszystkich rodzaju przedsięwięciach. Udzielanie się Bono na Live Earth mogłoby osłabić jego pozcyję w tym co jest dla niego priorytetowe tj. w kwestii Afryki.
Dołączona grafika

#15 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 lipca 2007 - 19:21

Bardziej prawdopodobnym jest dla mnie raczej chęć usunięcia się przez zespół w cień, głównie z uwagi na Bono, który wcześniej pojawiał się we wszystkich rodzaju przedsięwięciach. Udzielanie się Bono na Live Earth mogłoby osłabić jego pozcyję w tym co jest dla niego priorytetowe tj. w kwestii Afryki.



Co do chęci usunięcia się w cień przez zespół to ok, ale o osłabieniu 'afrykańskiej' pozycji Bono poprzez udział to argument dla mnie abstrakcyjny :)
Wydaje mi się, że po prostu "nie chciało" im się, nagrywają płytę, ten jest na wakacjach, tamten też, zjeżdżać się nie chcieli, cokolwiek innego.

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 09 lipca 2007 - 19:34

Też raczej nie wierzę w takie zimne kalkulacje. Bono jest ogólnie znany z " bywania ", nie sądzę, by kolejne miało jakiś szczególny wpływ na jego pozycję. Przychylam się do zdania Maxa - Live 8 odbywało się w samym środku Vertigo Tour, zespół był, że się tak wyrażę, " na chodzie ", ekipa zmobilizowana, instrumenty przygotowane itd. nie było problemu. A teraz trzeba by się z wakacji urywać, technicznych sprowadzać z urlopów, komu by się chciało ? :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lipca 2007 - 19:41

Zgodzę się z powyższymi opiniami. Jeszcze jedno poparcie dla jakiejś idei nie zachwiało by jego pozycji. Tym bardziej,że jak wspomniał w "Bono o Bono" Al Gore to jego przyjaciel. Gdyby zespół byłby w "pełnej gotowości bojowej" napewno by wystąpili. Tymczasem urlopy,chęć wypoczynku. Pewnie też ładowanie akumulatorów przed wejściem do studia. Bo czas się zabrać za studyjny album. Obiecano go na ten rok,ale w tym raczej napewno nie zdążą.
Dołączona grafika

#18 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 09 lipca 2007 - 19:52

Co do chęci usunięcia się w cień przez zespół to ok, ale o osłabieniu 'afrykańskiej' pozycji Bono poprzez udział to argument dla mnie abstrakcyjny :)


Już część z nas, fanów zespołu, ma dość pojawiania się Bono w rozmaitych telewizjach, akcjach, spotkaniach z politykami. A jakie odczucia mogą mieć osoby dla których Bonias nie jest autorytetem muzycznym i moralnym. Już od czasu do czasu można usłyszeć głosy z ust krytków jego poczynań, że zachowuje się jak pajac, marionetka do wynajęcia. Pokazanie się w takiej akcji jak Live Earth mogłoby takie zjawiska jedynie spotęgować. Samo "Live Earth" nie do końca mnie przekonuje. Trudno mi nawet określić dlaczego. Przy okazji chciałbym zauważyć, że na imprezie nie pojawiło się część artystów "zaangażowanych" - chociażby R.E.M., który w tym czasie koncertował w Dublinie, więc bez problemu mógł się pojawić w Londynie (lekka kolizja terminów występu byłaby napewno do usunięcia). Może więc chodzi o potekst polityczny? Myślę, że Al Gore nie zrezygnował z udziału w amerykańkiej polityce. Może istniały jakieś wątpliwości co do czystości intencji Gora?
Dołączona grafika

#19 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 lipca 2007 - 20:44

Może istniały jakieś wątpliwości co do czystości intencji Gora?


Jak dla mnie to ten pan w ogóle jest wątpliwy. Taki wielki ekolog,obrońca Ziemi,a sam podobno ma jakąś firmę naftową,która może się przyczyniać do efektu cieplarniananego. Zresztą kto wie czy nie będzie się starał o fotel v-ce prezydenta w być może przyszłej administracji Hilary Clinton,jeśli zostałaby wybrana.
Dołączona grafika

#20 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 09 lipca 2007 - 22:16

I jeszcze słówko o samej idei: Ja nie wierzę w żadne globalne ocieplenie i wpływu działalności człowieka na zmiany klimatu. Jest przecież zbadane, że działalność człowieka to zaledwie bodaj 0,29% w całym tym procesie. Reszta to sprawka natury, która przecież działa od początku istnienia Ziemi.
Ja jestem w tej mniejszości, która uważa, że wobec cyklów klimatycznych, które od milionów lat maja miejsca na Ziemi, teraz po prostu jesteśmy (albo niedaleko nam) w punkcie szczytowym cyklu ery ciepłej. Ostatnia era zimna miała miejsce jakoś w XVII wieku, kiedy to zima nawet Bałtyk zamarzał.

jako dyplomowany przyrodnik nie mogłam się powstrzymać :rolleyes:
globalne ocieplenie nie jest bzdurą. faktem jest, że średnie temperatury roczne sa nieco wyższe. ale zagrożeniem jeszcze dla nas nie jest. efekt cieplarniany jest naturalnym zjawiskiem cylkicznym na ziemi. póki co bilans emisji i absobrcji gazów cieplarnianych jest zadowalający, ale jeśli lasy deszczowe (nasz główny bufor, absorber tych gazów, zapewniający całej planecie ów korzystny bilans) będą wycinane w tym samym tempie, co dziś, zagrożenie wkrótce się pojawi. więc zamiast beczeć o ograniczaniu emisji CO2 itp, raczej wrzeszczmy "stop wycinaniu lasów deszczowych!" bo globalne ocieplenie to tylko jedna z katastrof, do jakiej to doprowadzi. (btw, przemysł jest zasadniczo nikłym dostawcą gazów cieplarnianych, najwięcej w atmosferze, obok pary wodnej, jest metanu, a głównym jego producentem jest bydło i pola ryżowe).

faktycznie, żyjemy pod koniec interglacjału. sytucja z XVII w, którą przytoczył Pablo, to tzw Mała Epoka Lodowcowa. naukowcy dzielą się teraz na dwa obozy - albo nic nie powstrzyma Pani Zimy albo zdązymy wyciąć lasy deszczowe i zanim wejdziemy w glacjał, woda nas zaleje. a potem to juz slizgawka - tylko bez nas.

cały ten koncert to imo odwrócenie uwagi od rzeczy istotnych dlatego cieszę się, że U2 nie ma z nim nic wspólnego.

a, i jeszcze coś (skierowane do ekologów-entuzjastów tego przedsięwzięcia): czy ktoś już oszacował, jaką presję na biosferę wywarły te koncerty? co ze spłoszonym ptactwem i zwierzętami? co ze zdeptanymi trawami? i przede wszystkim - co z tym całym metanem i dwutlenkiem węgla wydzielonym do atmosfery przez takie masy ludzi zgromadzonych na bezdrzewnych areałach?? :unsure:

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych