Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rubik lepszy niż U2...


148 replies to this topic

#1 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 07 stycznia 2007 - 11:56

http://muzyka.onet.p...0310,newsy.html

Rubik lepszy od Pendereckiego i Stinga?
Kompozycja Piotra Rubika uświetni obchody 750-lecia lokacji Krakowa. Konkurencję dla kompozytora stanowili m.in. Krzysztof Penderecki, Sting, U2 i Red Hot Chili Peppers. Za swoją pracę ma otrzymać 100 tys. złotych.
"To bardzo przykra wiadomość. Krakowska szkoła kompozytorów to najbardziej znacząca grupa w Polsce. Próbę jej pominięcia uważam za skandaliczną" - skomentował rektor Akademii Muzycznej w Krakowie, Stanisław Krawczyński.

Za organizację imprezy odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe, choć jego przewodnicząca Agnieszka Gilarska twierdzi, że to nie ono stoi za wyborem Piotra Rubika: "Jesteśmy tylko wykonawcą tego przedsięwzięcia, które zleciła nam Rada Programowa Obchodów Jubileuszu Lokacji Królewskiego Stołecznego Miasta Krakowa".

"Nie chcę komentować tego wyboru, powiem tylko, że naszą propozycją był koncert jednej ze światowych gwiazd, jak Sting, U2, czy Red Hot Chili Peppers. Niestety, nasze propozycje nie spotkały się z pozytywnym odzewem" - dodaje Gilarska. Stowarzyszenie planowało też powierzyć skomponowanie jubileuszowego utworu Krzysztofowi Pendereckiemu.

W Radzie Programowej zasiadają radni Krakowa, urzędnicy i krakowscy artyści. "Gerschwin musiał przejść przez to samo. Po premierze jego »Błękitnej Rapsodii« oburzone przecież było środowisko jazzmanów, jak i artystów z kręgu muzyki poważnej. Kraków chciał lekką, ludyczną rozrywkę. A my damy jeszcze więcej, bo kantatę »Zakochani w Krakowie« przygotowujemy z myślą o promocji Krakowa na cały świat!" - powiedział współtwórca kantaty, Zbigniew Książek.


Boże, sprowadzenie U2 może byłoby niewykonalne [jeśli budżet wynosiłby 100 tys złotych, chyba, że ktoś powie Bono, że Kraków to jedno z zagłębi zlotowych w PL :P ], ale przynajmniej nie Rubik, pls. Wolałabym Pendereckiego.
Zgroza w sumie.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#2 Adasia

Adasia

    Użytkownik

  • Members
  • 120 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Dublin

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:03

A no zgroza...
Boże, patrzysz i nie grzmisz?! :shock:

#3 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:04

Prawda jest taka, że co najwyżej Sting by się zgodził...za kilkakrotnie większe wynagrodzenie.

#4 tanathos

tanathos

    Użytkownik

  • Members
  • 81 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Taminaris - Miasto Tańczącej Kropli

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:11

Niech mówią, że to nie jest miłość, że tak sie tylko zdaje nam... :twisted: :wink:
Gdziekolwiek byście byli, dosięgnie was śmierć,
nawet gdybyście byli na wyniosłych wieżach
(Koran IV, 78 - J.B.)

#5 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:11

"Gerschwin musiał przejść przez to samo. Po premierze jego " Błękitnej Rapsodii " oburzone przecież było środowisko jazzmanów, jak i artystów z kręgu muzyki poważnej. Kraków chciał lekką, ludyczną rozrywkę. A my damy jeszcze więcej, bo kantatę " Zakochani w Krakowie " przygotowujemy z myślą o promocji Krakowa na cały świat!"

I wszystko jasne. A Rubik to drugi Gerschwin, zapamiętajcie sobie. Co do promocji - promowanie Krakowa za pomocą classico-polo może mu tylko zaszkodzić, panie Książek.

#6 cezar

cezar

    Użytkownik

  • Members
  • 695 Postów

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:15

Niech mówią, że to nie jest miłość, że tak sie tylko zdaje nam...  :twisted:  :wink:


".... a wszystko to bo Ciebie kocham..." :wink:

#7 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:16

ugh, Rubik... co za kicz!
ale fajna sonda na onecie jest :lol:
jak na razie U2 wygrywa ;pp oooo!

#8 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:23

".... a wszystko to bo Ciebie kocham..."  :wink:

"...kocham Cię po prostu, kocham nieskończenie, kocham Cię najpiekniej - bo przez zapatrzenie..." ;)

#9 matri

matri

    Użytkownik

  • Members
  • 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdynia

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:23

Po pierwsze wydaje mi się, że cały budźet imprezy o jakiej mowa nie pokryłby nawet 1/20 gaży jaką życzyłby sobie którykowiek z wymienionych zespołów, a po drugie to który z tych zespołów zgodziłby się na coś takiego i gra do przysłowiowego kotleta ? (tym bardziej U2). Dlatego takie informacje przyjmuję z przymrużeniem oka i dużym dystansem traktując je jako medialną sensację która zapewnia czytaność portalom internetowym i gazetom w których jest zamieszczona i nie robię sobie złudzeń, że tak mogłoby być. (ale sceptyk ze nie - co ? 8) )
I Still Haven't Found What I'm Looking For

#10 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:26

Dlatego takie informacje przyjmuję z przymrużeniem oka i dużym dystansem traktując je jako medialną sensację która zapewnia czytaność portalom internetowym i gazetom w których jest zamieszczona i nie robię sobie złudzeń, że tak mogłoby być. (ale sceptyk ze nie - co ? Cool )


Masz rację. Na Woodstocku już od paru lat ma być to U2, to Pearl Jam, to RHCP, i za każdym razem " niestety, nie wyszło ", a największymi gwiazdami są Hunter i Die Toten Hosen.

#11 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:27

Za swoją pracę ma otrzymać 100 tys. złotych.
"To bardzo przykra wiadomość. Krakowska szkoła kompozytorów to najbardziej znacząca grupa w Polsce. Próbę jej pominięcia uważam za skandaliczną"

Czemu mi przez myśl przemknęło, że tu o pieniądze chodzi? A właściwie w ogóle w tym zajściu ;)
Jedno jest pewne - fajnie, że Kraków kończy 750 lat ;)

#12 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:30

*zatyka uszy* aaargh! nie! tylko nie Rubik! nie tutaj! proszę!
hmm, wiecie co? w wakacje przyjeżdżajcie do Mysłowic na Off Festival :D tutaj jest faaaaajnie!
a co do tego 750lecia. skoro od razu musza robic takie wielkie imprezy to czemu nie dadzą szansy wystapić krakowskim zespołom tylko chcą wydać te pianiądze na jedną "gwiazdę"?

#13 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:31

Prawda jest taka, że co najwyżej Sting by się zgodził...za kilkakrotnie większe wynagrodzenie.



a ja myśle że nawet za to kilkakrotnie większe wynagrodzenie by się nawet nie zgodził... :wink:
według mnie mogli nawet zaprosić Mandaryne ona to by się zgodziła nawet za darmo :lol:

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:32

Jedno jest pewne - fajnie, że Kraków kończy 750 lat


Tylko szkoda, że w takiej atmosferze.

tylko chcą wydać te pianiądze na jedną "gwiazdę"


Cudzysłów niepotrzebny, w tej chwili chyba nie ma w kraju większej gwiazdy od Rubika, przynajmniej jeśli chodzi o muzykę. I na nim pewnie najwięcej zarobią, skoro pół Polski aż się ślini na sam dźwięk tego nazwiska.

#15 tanathos

tanathos

    Użytkownik

  • Members
  • 81 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Taminaris - Miasto Tańczącej Kropli

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:38

mu tu tak najeżdzamy na Rubika gdy tymczasem na jednym z rubikowych forów:

[quote]To wspaniała informacja!! Na pewno dobrze sie stało, ze Kraków godnie będzię świętował swoje 750lecie :) Sting może jeszcze by uszedł ale U2? Rockowa kapela na takich obchodach? LOL [/quote][/quote]

:wink:
Gdziekolwiek byście byli, dosięgnie was śmierć,
nawet gdybyście byli na wyniosłych wieżach
(Koran IV, 78 - J.B.)

#16 aga

aga

    Użytkownik

  • Members
  • 24 Postów
  • Skąd:Wawa

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:43

[quote name='"Johnny99"][quote]Jedno jest pewne - fajnie' date=' że Kraków kończy 750 lat [/quote']

Tylko szkoda, że w takiej atmosferze.

Właśnie - Kraków - miasto tak bardzo kojarzące się z kulturą (i to z tą wysoką), a tu taka wpadka... smutne :(

#17 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:48

Gdy przecztałem tytuł newsa na głównej stronie, aż zadrżałem :D na szczeście nie mamy co rozpocząć, bo przyjazd U2 do Krakowa byłby prawie tak samo prawdopodobny jak to, że tego lata spotkam chłopaków wylegujących się na plaży w Świnoujściu. Propozycja wyszła pewnie od kogoś kto pewnie nie jest wogóle zorientowany, że U2 właśnie zakończyli trasę koncertową i nie mają w zwyczaju uświetniać takich imprez jak jubileusz Krakowa.

Co do walorów artystycznych Pana Rubika to się nie wypowiadam. Osobiście go nie słucham a Kraków jest dostatecznie daleko od Świnoujścia, co sprawia że wbrew swojej woli nadal słuchać go nie będę musiał.

A tak naprawdę to oczywiście chciałbym przyjazdu U2 do Krakowa. Ale nie dla obchodów jubileuszowych, ale żeby wpadli podziękować takiemu jednemu fantastycznemu fanowi zespołu... :D

#18 aga

aga

    Użytkownik

  • Members
  • 24 Postów
  • Skąd:Wawa

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:50

Jeszcze tylko dodam, bo spojrzałam na stronę onetu:

to pierwszy komentarz po tym newsie:
"WOLĘ PIĘKNĄ MUZYKĘ RUBIKA OD TEGO JAZGOTU PODSTARZAŁYCH GOŚCI Z U2 I SMĘTÓW
STINGA. A PENDERECKI TWORZY MUZYKĘ NIEZROZUMIAŁĄ I NIKOMU NIE POTRZEBNĄ."

:lol:
zazwyczaj nie czytuję komentarzy na Onecie, ale ten mnie naprawdę rozbawił...

#19 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 stycznia 2007 - 12:59

Wiadomo że i tak by nie przyjechał nikt taki, no ale że Rubik.. autentycznie mi się smutno zrobiło. Uwielbiam to miasto, poważnie chcę w nim kiedyś zamieszkać, zauroczyło mnie totalnie, a tu takie coś, coorvah, Kraków to nie jest Ciechocinek :/


Edit:
Ja już nie będę pisał o Rubiku, ja tylko wkleję dwa linki. Klasyczny już wątek z forum porcysa:
http://porcys.com/Forum.aspx?id=2072
I bardzo ciekawa analiza fenomenu na moim zdaniem najlepszym forum muzycznym - forum Strawberry Fields:
http://forum.gazeta....0810649&v=2&s=0

#20 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 stycznia 2007 - 13:03

JAZGOTU PODSTARZAŁYCH GOŚCI


Komuś się U2 z Sonic Youth pomyliło :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych