Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o jakość bootlegów


16 replies to this topic

#1 lukasz

lukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 114 Postów

Napisano 07 lipca 2007 - 10:11

:)
witam, wiadomo, słuchanie bootlegów baaardzo wciąga
bootlegi z popmart, elevation i vertigo są świetnej jakości- Sarajevo, Santiago, New York itp
ale np. ogladając filmiki na youtube można wypatrzec super jakość koncertu z miami 2001 np Please, Knockin Heaven's....
jednak po ściągnięciu bootlegu ta jakość nie jest juz taka super
podobnie jest z joshua tree tour- tu jakość jest juz fatalna, mimo reklamowania 5 gwiazdkami czy soundboardem (u2start.com/bootlegs czy u2-thespiralstaircase.blogspot.com) za to na youtube jest jakość niemal idealna
orientujecie się czy są bootlegi z taką jakością z joshua tree tour np z los angeles (koncert super ale jakość nie ta ...), bo skoro jest dvd z super jakością to mp3 tez musi być...
bede wdzięczny za info :D :D
just breathe

#2 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 lipca 2007 - 10:43

Do sprawdzania jakości bootlegów polecam katalog U2 hub:

http://www.u2hub.com..._...&Itemid=109

Różnice w jakości wynikają często z faktu, że z tego samego koncertu pochodzi kilka wersji bootlegów, różniących się między sobą jakością.
Dołączona grafika

#3 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 07 lipca 2007 - 11:11

Hehe wciągają bootlegi ja na punkcie video z koncertów U2 to jestem zakręcony jak ruski termos. Tylko żemam takie szczęście że zawsze trafiam na gorszą jakosc :D Także dzięki Atomic :)

#4 lukasz

lukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 114 Postów

Napisano 07 lipca 2007 - 19:35

a mógłbym poprosić o jakiegoś dobrego linka z trasy joshua tree, chodzi mi oczywiście o jakość :D
just breathe

#5 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 lipca 2007 - 19:38

Dzisiaj wrzuciłem na forum koncert który mogę śmiało polecić - z Londynu 12.06.1987r. Nagranie bardzo dobrej jakości - soundboard.

O tutaj:
http://u2forums.com/...p?showtopic=607
Dołączona grafika

#6 lukasz

lukasz

    Użytkownik

  • Members
  • 114 Postów

Napisano 07 lipca 2007 - 21:17

zgadza sie, jakosc zdecydowanie lepsza, Dzieki ;)
orientujesz się czy istnieje mp 3 z 2001-09-01 - Slane Castle - z taka podobną jakością jak tu: http://youtube.com/watch?v=o6vNQf_tne0
just breathe

#7 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 lipca 2007 - 21:50

Istnieje nagranie audio zripowane z DVD ze Slane Castle, jakość jest więc porównywalna z tym co słychać na Youtubie. B) Jeśli znajdę to nagranie to mogę jutro wrzucić (na priva, bo to tak naprawdę to jest oficjałka).
Dołączona grafika

#8 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 08 lipca 2007 - 12:25

Istnieje nagranie audio zripowane z DVD ze Slane Castle, jakość jest więc porównywalna z tym co słychać na Youtubie. B) Jeśli znajdę to nagranie to mogę jutro wrzucić (na priva, bo to tak naprawdę to jest oficjałka).


Ja tez bardzo prosze o to nagranie, jeśli można ;-)

#9 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 lipca 2007 - 17:37

1997-06-18 Supermarket Superman ALD Oakland, CA, USA Complete View


co znaczy skrót ALD? Bo ocenili jakość na ****, i zastanawiam się czy ściągnąć :)

#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 lipca 2007 - 17:44

ALD = Assisted Listening Device. O szczegółach technicznych tej "podsłuchowej" metody nagraniowej musi się jednak wypowiedzeć ktoś bardziej kompetentny :P
Dołączona grafika

#11 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 19 lipca 2007 - 17:53

A czy ktos moglby mnie uswiadomic na temat oznaczen bootlegów: soundboard, matrix, audience itp. :) i ogolnie potrzebnych informacji przy sciaganiu ;)

#12 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 19 lipca 2007 - 17:57

6!

ALD = Assisted Listening Device. O szczegółach technicznych tej "podsłuchowej" metody nagraniowej musi się jednak wypowiedzeć ktoś bardziej kompetentny :P


to proste. za oceanem, w kraju postepu i rownosci - mozna kupic koncertowe dvd z napisami dla niedoslyszacych/gluchych, czy obejrzec film ze wzbogaconymi napisami ('tlum wariuje', 'adam wzdycha', 'slychac uderzenia w beben').
no - a mozna tez, majac uposledzenie sluchu - isc na koncert. dostanie sie sluchawki z odbiornikiem radiowym - i w tych sluchawkach bedzie slychac podglosniony, podfiltrowany przekaz z tego co sie dzieje na scenie. proste, przydatne, pomyslowe.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#13 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 19 lipca 2007 - 18:01

6!

A czy ktos moglby mnie uswiadomic na temat oznaczen bootlegów: soundboard, matrix, audience itp. :) i ogolnie potrzebnych informacji przy sciaganiu ;)

soundboard - zgrywany z konsolety;
audience - no, coz tu tlumaczyc;
matrix - miksowany z 1 i/lub 2, 3
'lub' - bo moze byc jeszcze wspomniany ALD lub IEM (odsluch poszczegolnych czlonkow zespolu).

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 lipca 2007 - 18:07

audience - no, coz tu tlumaczyc;


Może dla tych co nie znają angielskiego: audience=publiczność. Nagranie tego rodzaju jest więc nagraniem z publiczności B)

Dzięki Wiercioch za rozwiązanie tej zagadki :P
Dołączona grafika

#15 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 lipca 2007 - 18:13

6!
to proste. za oceanem, w kraju postepu i rownosci - mozna kupic koncertowe dvd z napisami dla niedoslyszacych/gluchych, czy obejrzec film ze wzbogaconymi napisami ('tlum wariuje', 'adam wzdycha', 'slychac uderzenia w beben').
no - a mozna tez, majac uposledzenie sluchu - isc na koncert. dostanie sie sluchawki z odbiornikiem radiowym - i w tych sluchawkach bedzie slychac podglosniony, podfiltrowany przekaz z tego co sie dzieje na scenie. proste, przydatne, pomyslowe.

pozdro, Wiercioch

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem jest to nagranie podgłośnionego dźwięku zespołu z podsłuchu na publiczności? Czym tu się różni jakość od typowego soundboardu? bo zaś na u2start.com jest to ocenione na 5*, wpisane pod soundboard...

#16 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 19 lipca 2007 - 18:14

sounboard jest lepszy od IEM?

#17 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 19 lipca 2007 - 18:19

6!

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem jest to nagranie podgłośnionego dźwięku zespołu z podsłuchu na publiczności? Czym tu się różni jakość od typowego soundboardu? bo zaś na u2start.com jest to ocenione na 5*, wpisane pod soundboard...

nagranie ALD jest bez publiki (choc sluchajacy go na zywo zapewne moze slyszec przez sluchawki otaczajacych go ludzi); samo podglosnienie i to glownie (nie zawsze) czestotliwosci srednich i wysokich.
ALD z czegos sie musi brac, zapewne z konsolety - stad moze byc opis SBD/ALD.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych