Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rattle And Hum DVD [opinie]


33 replies to this topic

#1 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:06

Chcialbym poznac Wasze opinie i odczucia jakie towarzysza Wam przy ogladaniu tej (smialo stwierdzam) doskonalej produkcji.

Mi najbardziej utkwilo Exit i snippet Gloria Van Morrisona, wypowiedz Adama (I think that can a bullshit... ;) ), stopa Larrego przy Angel of Harlem i Bullet The Blue Sky... Ogolnie film ma pozytywny nastroj i powiewa kwintesencja Ameryki... Klawiatura mi sie chrzani. Pisze ta wypowiedz juz 20 minut, bo literki mi sie mieszaja... <_< <_<

#2 Majka

Majka

    Użytkownik

  • Members
  • 154 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:prawie Poznań

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:17

Bardzo lubię oglądać ten film. Mnie chyba najbardziej utkwiło WOWY - ten pot Bono aż czuć z komputera :lol: A tak serio, to świetne wykonanie. "Love comes to town" z B. B. Kingiem... ah! Cudo. Wypowiedź Larry'ego po wizycie w Graceland... brak słów. Exit! Powalające. Tak samo jak Bullet the Blues Sky. Reasumując - "bezprecedensowe wydarzenie filmowe będące kroniką wielkiego, amerykańskiego turnee zespołu U2 promującego album The Joshua Tree" - cytując komentarz z tyłu opakowania płyty.
O.K. Edge, play the blues!

#3 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:28

Niestety nie widziałem tego filmu, ale widze że pozycja raczej obowiazkowa więc trzeba będzie sobie go sprawić. :D

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:28

Trudno cokolwiek pisać o tym filmie - jest zbyt genialny. Lepiej obejrzeć jeszcze raz :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:39

Dość powiedzieć, że ten film wymusił na mnie zmianę pierwszego miejsca w osobistym rankingu (JT zamiast AB)
Ale brakuje mi w nim paru rzeczy:
God Part II
Gloria (ta normalna)
One Tree Hill (przecież już to nagrali! aaaaj)
The Unforgettable Fire...
Film tak czy siak jest fenomenalny, ale to by dopiero było. I może jeszcze taki Hawkmoon :]

#6 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 30 czerwca 2007 - 20:41

szczęściarze którzy widzieli ten film
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#7 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 30 czerwca 2007 - 23:02

jak dla mnie jedno z najlepszych WOWY jakie slyszalem ;) SBS tez robi na mnie wrazenie, ogólnie to czesto ogladam ten film :D

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 lipca 2007 - 00:40

Film ten zakupiłem 8 lat temu na VHSie - pierwsze moje oficjalne video zespołu.
Co do piosenek o których wspomina Witas, to nakręcili moc materiału - 4 płyty DVD Rattle & Hum Outtakes.
Ochów i achów nie będę powtarzał, jak dla mnie numer jeden w całej videografii zespołu.

#9 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 01 lipca 2007 - 08:00

Genialny! Kocham każdy kawałek na tej płycie, coś cudownego!
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 01 lipca 2007 - 09:46

A ja będę oryginalny - film jest genialny! :D Jedyna jego wada, że jest tak krótki. Ten okres twórczości zespołu obfitował bowiem w wielkie muzyczne momenty. Na wyróżnienie szczególne napewno zasługuje jedno z najwspanialszych wykonań Sunday Bloody Sunday w historii z porażającą przedmową Bono.

szczęściarze którzy widzieli ten film


Proponuję śledzić uważnie aukcje na Allegro. Ja za swój egzemplarz DVD (nowy oczywiście) zapłaciłem jakieś dwa lata temu 27 złotych. Co jakiś czas pojawiają się podobne aukcje ;)
Dołączona grafika

#11 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 01 lipca 2007 - 10:03

Moje pierwsze dvd zespołu...i wszystko jasne ;) Na mnie także zrobiło niesamowite wrażenie. Szczególnie Exit. Po przesłuchaniu po raz pierwszy tego utworu byłam w szoku. Po prostu cos g e n i a l n e g o. Bardzo spodobało mi się też In The Name Of Love, szczrególnie moment jak Bono pochyla się i śpiewa "They could not take your priiiiide" :D Ahh jaki piękny moment. No i obowiązkowo jeszcze Running To Stand Still, które też zapada w pamięć. Moment kiedy Bono daje publice zaśpiewać publice "I'm still running..." aż dreszcze przechodzą ;)

Ale jst też rzecz która mi się nie podoba, a dokładnie Where The streets... które moim zdaniem jest bardzo kiepskie. Bono nie potrafi wyciągną czysto żadnych wyższych dźwięków i wógóle jakoś źle mu śpiewanie wychodzi w tym kawałku <_<

#12 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 01 lipca 2007 - 11:37

Co do piosenek o których wspomina Witas, to nakręcili moc materiału - 4 płyty DVD Rattle & Hum Outtakes.
Ochów i achów nie będę powtarzał, jak dla mnie numer jeden w całej videografii zespołu.


Rattle & Hum Outtakes to cos w rodzaju limited edition? gdzie mozna to znaleźć? ;)

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 01 lipca 2007 - 11:43

Nie, nie.
Jest to bootleg, odpady z kręcenia Rattle & Hum. Najlepiej nabyć na drodze wymiany, bądź też ściągnąć ze neta.

#14 SarS

SarS

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 01 lipca 2007 - 12:56

Klasyka. To dvd do którego najchętniej sobie wracam. Wprost ubóstwiam tą część dokumentu kiedy spokojnie leci sobie Hertland, w tle ujęcia zespołu na jakiejś górce , następnie wywiad z Larrym w domu Elvisa, aż wreszcie wszystko to przechodzi w fenomanalne wykonanie Bad. Po tym najbardziej ekscytującym utworze jaki kiedykolwiek stworzył ten zespół, po chwili rozbrzmiewa majestatyczne intro do Where the streets have no Name i jazda na całego. Co jas bym dał aby usłyszeć te utwory na jednym koncercie jeden po drugim.
Zapomniałbym dodać że uwielbiam te dwa "rzeżnickie" uderzenia Larrego w studnie podczas Bullet the blue sky :)

#15 //The Fly//

//The Fly//

    Użytkownik

  • Members
  • 1 013 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipca 2007 - 21:53

Sunday bloody sunday... 'fuck the revolution' To moment kulminacyjny... :rolleyes:
All along the watchtower... 'rock'n'roll stop the traffic' B)
Pride... przejscie Larrego

... i koncowe All I Want Is You...

#16 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 01 lipca 2007 - 22:25

Co tu dużo mówić - to DVD jest genialne.
Zaczynając od Helter Skelter (ach, ten moment, kiedy Bono podnosi ręce do góry, włączają się światła, a tłum szaleje.. :D ), poprzez wspaniały Exit,All Along The Watchtower i With or Without You, a kończąc na jednym z najlepszych wykonań (według mnie) Sunday Bloody Sunday wraz z porażającą mową Bono..
No i jeszcze na deserek piękny uśmiech wyżej wymienionego w Pride, kiedy fani zaczynają śpiewać :P

#17 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 01 lipca 2007 - 22:31

Proponuję śledzić uważnie aukcje na Allegro. Ja za swój egzemplarz DVD (nowy oczywiście) zapłaciłem jakieś dwa lata temu 27 złotych. Co jakiś czas pojawiają się podobne aukcje ;)


Hmm znalazłem ale cena na dzień dzisiejszy porażająca 50 zł lub 60 zł. Poczekam do następnego razu bo już przekroczyłem swój limit finansowy ostatnio :angry:
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#18 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 01 lipca 2007 - 22:35

Ceasar_Of_Rome_Forrever, zamów sobie na rockserwis.pl, sama tam kupiłam, o ile dobrze pamiętam, niecałe 30 zł ;).

http://rockserwis.pl...o...0395&lang=1
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#19 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 01 lipca 2007 - 22:44

You`re The Best Ja
Wiem że trochę dziwnie to brzmi ale taki ma nick :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#20 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 lipca 2007 - 11:43

Tylko się nicka nie czepiaj, nie za ma co :D :P.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych