Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zooropa" Videoclip


57 replies to this topic

#21 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 28 czerwca 2007 - 16:31

Bardzo podoba mi się powiązanie motywów biegu i hm, zmysłowości z tym konkretnym utworem. Cała kompozycja jest bardzo udana. Twoja interpretacja, Bartku, bardzo do mnie przemawia! :)

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#22 manana69

manana69

    Użytkownik

  • Members
  • 141 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:43

Wszystkim dziękuję z całego serca za komentarze!
Proszę oceniajcie na 5 ten klip, jeżeli się Wam podoba oczywiście, na YouTube.
Jeszcze dziś podniesie mu to miejsce w rankingu "Top Rated (Today) - Music" i tym samym pomoże lepiej rozreklamować teledysk!
Z góry wielkie dzięki :)

A co do programu to czarodziej nie zdradza swoich sztuczek hehe ;) OK, Magix Movie Edit Pro.
You & Me when I'm still talkin' 'bout the end of the world

#23 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:45

Czy tutaj tylko sie zachwycamy, czy jakaś mała kontruktywna krytyka też może być?

Pytam się, bo nie chce być zjedzony żywcem :D










.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#24 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:48

Również przyłączam się do gratulacji - motyw z biegnącym Tomem przez miasto i Bono po scenie najbardziej mi się spodobał, ciekawie przemyślane :)

#25 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:56

Czy tutaj tylko sie zachwycamy, czy jakaś mała kontruktywna krytyka też może być?

Pytam się, bo nie chce być zjedzony żywcem :D
.


No chyba to jest najważniejsze, nie? ;-)

#26 manana69

manana69

    Użytkownik

  • Members
  • 141 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:59

Czy tutaj tylko sie zachwycamy, czy jakaś mała kontruktywna krytyka też może być?

Pytam się, bo nie chce być zjedzony żywcem :D
.


Głupie pytanie :) Pisz śmiało!
Co nie znaczy, że tego wysłucham (wezmę do siebie) :P
You & Me when I'm still talkin' 'bout the end of the world

#27 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:01

Czy tutaj tylko sie zachwycamy, czy jakaś mała kontruktywna krytyka też może być?

Już w dwudziestym piątym temacie na forum włazimy w dupsko bez wazeliny.

#28 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:07

jak juz wczoraj powiedziałem w soutboxie i tobie na zlocie bartku dla mnie bomba, rewelacyjny dobór filmów w klipie (wszsytkie równie zakrecone a jednoczesnie wciagajace i pozostawiajace odcisk w pamięci jak muzyka która sie pasjonujemy). doskonałe wyczucie tzw run'u obraz dzwiek porównania przenośnie.... świetne. zakochane pary, tom itp napewno odwazne podejście jak dla mnie za kóre nie otrzymałes gromów :) a wrecz przeciwnie. moze niedługo doczekamy sie krazka z twoja twórczościa dla lokalnej u2 PL społecznosci ... acrobat zoo ... co dalej?

#29 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:10

Mi się marzy teledysk do Kite. Da radę? :)

#30 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:15

hmm moze zapytaj to by było coś :) tym razem moze nie "for aly" tylko for you :) witas

#31 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:15

A mi to Bulleta :) Może coś sam zmontuje jak coś to wrzuce.

#32 manana69

manana69

    Użytkownik

  • Members
  • 141 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:35

I dlatego takie teledyski to raczej próbka możliwości w obsłudze komputerowych efektów, a nie klip do piosenki.

Pierwsza połowa zdania - zgadzam się w 100%. Wierzę, że może kiedyś to właśnie pomoże mi się wybić... Co do drugiej idę za głosem serca - dla mnie to "klip". Montaż muzyki z obrazem. Nie teledysk, ale niestety ograniczają mnie surowce, a nawet jakbym miał lepszą kamerę niż teraz, to trochę by mi brakowało, żeby coś oprócz nieba w słoneczny dzień i znajomych do teledysku nakręcić...


Mi się marzy teledysk do Kite. Da radę? :)

co nie zmienia faktu, że wszystko to co widać można podłożyć do paru innych kawałków i też będzie "pasowało".


:)

PS. Wybacz, ale nie robię teledysków na zamówienie ;)
You & Me when I'm still talkin' 'bout the end of the world

#33 aniarg

aniarg

    Użytkownik

  • Members
  • 77 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:35

Dla mnie magia, bardzo dynamiczny i bardzo ciekawy. Jesteś wielki !!!! :)

#34 manana69

manana69

    Użytkownik

  • Members
  • 141 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:37

Czy tutaj tylko sie zachwycamy, czy jakaś mała kontruktywna krytyka też może być?

Pytam się, bo nie chce być zjedzony żywcem :D
.


Pablo, mam nadzieję, że się nie pogniewałeś, bo żartowałem :) Naprawdę chętnie wysłucham Twojej opinii/uwag.
Pozdrawiam
You & Me when I'm still talkin' 'bout the end of the world

#35 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:48

[...]

Nie robisz - trudno. Mogło by wyjść naprawdę fajnie. Bo z przedostatniej płyty, więcej materiałów, więcej możliwości. Ale to tylko moje mrzonki.

#36 manana69

manana69

    Użytkownik

  • Members
  • 141 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:56

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, a nie nadymał się jak paw, to byś zaczaił o co mi chodzi.

Jeszcze się nie nadymałem... :) A na pewno nie jak paw :D A Ty dlaczego się tak spinasz? Uśmiechnij się :) Nie mogę pożartować już?
Z tym czytaniem, możesz mi wyjaśnić co przegapiłem?

Nie robisz - trudno. Mogło by wyjść naprawdę fajnie. Bo z przedostatniej płyty, więcej materiałów, więcej możliwości. Ale to tylko moje mrzonki.


Napisz, bo Kite to jeden z moich ulubionych utworów z ATYCLB, może dlatego właśnie nie chciałem go ruszać... Chciałbym móc do tej piosenki teledysk nakręcić, a nie tylko zmontować...
Jakie materiały masz na myśli?


Nie wiem jak to napisałem, ale pewnie znowu będzie, że się stawiam... :mellow:
You & Me when I'm still talkin' 'bout the end of the world

#37 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 czerwca 2007 - 21:57

Montaż jest rewelacyjny, dobór określonych scen również, ogólnie z technicznego punktu widzenia fantastisze, ale jest jedno "ale", przynajmniej u mnie ;) myślę, że ciut zdrowej krytyki się przyda.

W sumie było zaznaczone w pierwszym poście, że teledysk można sobie zinterpretować na swój sposób, ale wydaję mi się, że jakoś nie ma w nim tego "czegoś", może pisząc, że jest bez pomysłu to za mocne słowa, ale w moim odczuciu to właśnie takie ot, zmontowane kawałki na bardzo wysokim poziomie realizacji. Nie wiem czemu, ale klip ten dość mocno przypomina mi wcześniejsze "acrobacje" Bartka. Taki sam koncept. mam nadzieję, że się nikt nie pogniewa, hihi.
To tyla, oddaję głos do studia w centrali.

#38 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 22:09

Jeszcze się nie nadymałem... :) A na pewno nie jak paw :D A Ty dlaczego się tak spinasz? Uśmiechnij się :) Nie mogę pożartować już?
Z tym czytaniem, możesz mi wyjaśnić co przegapiłem?

Eeej, edytowałeś poprzedniego posta, nie bawię się tak :P

Uśmiechnę się jutro jak zobacze wyniki matur :P Ale jeszcze się okaże, czy z radości, czy że mogło być gorzej.

Otóż chodzi o to mniej więcej, co napisał Max powyżej. Czyli o to, że nie ważne jak świetnie byłoby to zmontowane, strasznie ciężko to nazwać klipem właśnie do tego a tego kawałka. Moim zdaniem jest to nawet niemożliwe. Ale są takie momenty niektórych kawałków, z których dostępnymi środkami można zrobić naprawdę zajebisty bajer, w Zooropie jest parę takich, nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobają, ale ogólnie większość klipu można podpasować do czegoś innego i też będzie współgrało.

I nie nazwę powyższego krytyką, bo co tu krytykować, wideło świetne, w pierwszym poście zaznaczyłem jedynie, że rożumię, iż to ciężka sprawa zmontować teledysk do jakiejś piosenki w taki sposób, żeby działało jak trzeba.


Co do Kite. To jeden z dwóch kawałków U2 (obok UV) którego żałuję, że nie ma oficjalnego teledysku.
Oczywiście nie zamierzam się bawić w jakiegoś pseudo dostarczyciela koncepcji, bo fantazję mam ograniczoną, ale jakby kiedyś powstał klip, może pomógłby ludziom, którym puszczam Kite, a oni nic. Zero reakcji. Leniwa melodyjka i smętna piosenka :P

#39 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 28 czerwca 2007 - 22:18

Głupie pytanie :) Pisz śmiało!
Co nie znaczy, że tego wysłucham (wezmę do siebie) :P



Widzę, że dość agresywnie reagujesz na krytykę (chodzi o wypowiedź Witasa) więc pewnie i mnie sie dostanie. Ale co tam zaryzykuję. :D :P

Zdaję sobię sprawę z ograniczeń jakie niesie za sobą zrobienie takiego klipu. Dysponujesz tylko teledyskami, koncertami i jak można zobaczyć również innymi filmami fabularnymi. Niby dużo, ale nie możesz sobie wziąć zespołu na plan filmowy i stworzyć wszystko po swojemu.

Więc po pierwsze trochę szkoda, że teledysk jest jedynie do końcówki zooropy. Ale OK.

Teraz o samym klipie.

Pierwsze 45 sekund to jak dla mnie amatora-oglądacza rewelacja. Naprawdę. Utwór w tym momencie wybucha i teledysk jest bardzo dynamiczny. Dominuje motyw biegu.

Od 45 sekundy do 1:20 jest cały czas bardzo dobrze, choć niektóre ujęcia są już dla mnie troche na siłę. Np: Larry z Staring At the Sun w 45 sek. Widzimy motyw biegu, wszelkie upadki na ziemie i pojawia się też motyw miłosny.

I dochodzimy do 1:20 i mamy sekundę z początkiem Discotheque. Dla mnie ten 1 sekundowy fragmencik jest niezrozumiały i kłóci się z tym co było. I kolorystycznie i treścią. Od tego momentu coś się zaczyna psuć. Ja już tu nie widzę żadnej myśli, jedynie fragmenty teledysków i innych filmików, zmontowanych bardzo dynamicznie. Wszystko to dla mnie jest jakies takie przypadkowe. Może tylko ja tego nie rozumiem i wydaję mi się, ze tutaj zabrakło Ci pomysłu, myśli przewodniej. Możesz mi napisać czym sie tutaj kierowałeś - jak była twoja myśl - co decydowało o doborze takich a nie innych fragmencików?

Poza tym mam wrażenie, że wplatanie bardzo charakterystycznych ujęć z Staring At The Sun czy Discotheque psuje nieco efekt. Piosenka jest z 1993 i wszystkie koncetrowe fragmenty z ZOO TV są tam super. Myślę, że gdyby nie wpatanie CHARAKTERYSTYCZNYCH ujęć z teledysków po 1993 roku, to ktoś średnio zorientowany naprawdę mógłby wierzyć, że jest to oficjalny klip do Zooropy. Choć pewnie you don't care. :P

Sorki, że tak dokładnie to analizuję, ale po prostu oglądająć teledysk w niektórych momentach zapalała mi sie czerwona lampka --> "coś tu nie gra" i teraz o tym piszę.

Jednocześnie podziwiam Cię za Twoją pasję i naprawdę masz talent. Gdyby całość była taka jak pierwsze 1:20 to miałbyś od mnie nie 5 a 6 gwiazdek :D

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#40 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 29 czerwca 2007 - 08:33

Bartku, obejrzałam video i stwierdzam, że zmontowane jest świetnie, bardzo dynamicznie [czasem zbyt, moje oko nie nadążało ;)]. Myślę, że każdy oglądający ma swoją wizję na klip, ale Twoja jest interesująca - i chyba trochę zbiega się z moją ;) . Fajne ujęcia [zwłaszcza te 'w biegu'], tylko dziwi mnie, dlaczego do piosenki z początku lat '90 wybrałeś sceny z lat '00 . Szkoda, że pominąłeś intro. Generalnie 5/6. 'Gimme some more, too much is not enough' - czekam na następne Twoje dzieła :P

Pozdrawiam!
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych