Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jimmy Hendrix


6 replies to this topic

#1 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 26 czerwca 2007 - 21:39

http://u2forums.com/...opic=165&st=300

#2 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 26 czerwca 2007 - 21:44

Wnioskuję, ze link miał być do posta, w którym można pobrać utwór. A wiec sam utwór nie jest najlepszym w dorobku Jimi'ego uważam, że bywaly lepsze :) A to, że Jimi jest mistrzem gitary jest dla mnie nie podważalne...

#3 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 czerwca 2007 - 21:45

Największy gitarzysta wszechczasów, genialny wokalista i kompozytor. Jedna z najwybitniejszych postaci w całej historii muzyki rozrywkowej. Rzekłem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#4 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 26 czerwca 2007 - 22:09

"Electric Ladyland" kanon proszę ja was. U mnie osobiście numerem jeden jest koncertówka "Band of Gypsys" - same protestsongi przeciwko wojnie w Wietnamie. Koncert ten w sumie był postawieniem kropki nad "i" po słynnym występie Hendriksa na Woodstocku, gdzie wyraził w sposób dosadny swoje niezadowolenie związane z potyczką militarną Stanów i Wietnamu. "Machine Gun" to w sumie takie strzały gitarowe, które w połączeniu z werblem, doskonale imitują 'dźwięki z karabinów'.

i w sumie pomyśleć, że gdyby nie P. McCarthney i jeśli dobrze pamiętam basista (czy gitarzysta?) The Animals, to nie wiem czy słyszelibyśmy cokolwiek o J. Hendryksie.

#5 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 czerwca 2007 - 22:27

Ja nigdy nie zapomnę pierwszego przesłuchania Band Of Gypsys - zanim włączyłem wyobraziłem sobie, jak będzie brzmieć utwór Machine Gun. I okazało się, że brzmiał niemal dokładnie tak, jak wcześniej słyszałem go w głowie.. to było przeżycie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#6 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 lipca 2007 - 13:43

Tak na pierwszy rzut oka wydawało mi się ,że nawet nie ma o nim topicu. Ale na szczęćie zguba się znalazła. No co tu dużo mówić. Genialny muzyk. Wszystkie jego piosenki to improwizacja,bo był analfabetą nie znał nut. Dlatego jego muzyka jest szczera zgłębi serca,dlatego moim zdaniem potrafi dotrzeć do słuchacza. Jeśli chodzi o płytę moją liderką jest "Electric ladyland",kawałki to "Crosstown traffic","Purple Haze".sztandarowy "Hey Joe","All along the watchtower" i "Machine gun". Warto dodać,że Hendrix często grał na rozstrojonej gitarze,a i tak wychodziło mu wszystko świetnie.
Dołączona grafika

#7 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 18 maja 2008 - 11:22

coś dla fanów jimiego


Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych