Skocz do zawartości


Zdjęcie

Love Is All We Have Left


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 listopada 2017 - 19:29

Corso to w ogóle jest fanem Passengers a nie U2, nie? ;)



#22 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 28 listopada 2017 - 20:05

Nie, nie tylko.Do POPa wszystko grało.Potem się jakoś zepsuło.



#23 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 listopada 2017 - 00:32

Nie udawaj że nie wiesz o co mi chodzi.

W tym klimacie, stylu, konwencji.

A nie tylko usia, siusia, cepeliada, All because of You, jak sie bawicie itp...

 

No dobra, ale:

 

- jednak jest choćby to Love Is All We Have Left, więc nie ma TYLKO "usia, siusia, cepeliada"

- na HTDAAB też nie było TYLKO All because of You

- co więcej, na albumach przed POP (kiedy to wg ciebie "wszystko grało") też były "usia, siusia, cepeliada". Nawet na Passengers jest Elvis Ate America. U2 zawsze nagrywali również kawałki dla jaj, czy takie w stylu "jak się bawicie". Nigdy nie było płyty U2, na której byłyby tylko smutne, nostalgiczne numery w stylu Love Is All We Have Left.

 

Więc nie, szczerze mówiąc to kompletnie nie rozumiem o co Ci właściwie chodzi. Cały czas miałem wrażenie, że oczekujesz U2 takiego, jakiego nigdy nie było. Tego rodzaju podejście oczywiście ma pewien sens (choć dość karkołomny i oryginalny), ale teraz z kolei nagle piszesz, że "do POP wszystko grało". I to już w ogóle żadnego sensu nie ma. Bo co się niby takiego po POP zepsuło? :blink: Nagle zaczęli nagrywać kawałki w stylu "jak się bawicie"? Serio? A wcześniej to czym byli, Sisters Of Mercy? :blink: Mysterious Ways to nie jest kawałek w stylu "jak się bawicie"? To w jakim stylu jest? Widziałeś teledysk?  B) Dlaczego do POP kawałki U2 w stylu "jak się bawicie" Ci pasowały, a po POP nagle przestały pasować? Rozumiałbym jeszcze gdybyś uważał je po prostu za słabsze. Ot, gorsza jakość i tyle. Ale Ty właśnie tak nie piszesz, tylko piszesz rzeczy w stylu, że cała SOE powinna być w klimacie LIAWHL - tak, jakby którakolwiek poprzednia płyta U2 była cała w jednym "klimacie, stylu, konwencji", a mianowicie smutnym, nostalgicznym i depresyjnym. Nie było żadnej takiej płyty U2. Na każdej jest kawałek, a najczęściej kilka, które luzują atmosferę. U2 nigdy - nigdy, ani przez moment - nie byli smutnym, nostalgicznym i depresyjnym zespołem. Nawet na Passengers jest Elvis Ate America.. więc może mi jednak raczysz wyjaśnić, co Ci właściwie tak ciągle nie pasuje, bo ja tego nie rozumiem.

 

(tak, przyznaję, że irytuje mnie Twoja postawa. Dużo bardziej niż np, narzekania Pawła= czy innych. Im się po prostu nie podoba i spoko, kwestia gustu. Ale Ty nie piszesz że Ci się "po prostu nie podoba", tylko snujesz jakieś teorie, które opisałem powyżej, a które dla mnie są po prostu bez sensu. Obiecuję, że ostatni raz się na ten temat rozpisuję :D )


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#24 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 29 listopada 2017 - 00:37

Mój stan ciała i duszy słuchając tego numeru mogę tylko porównać ze stanem w którym byłam słuchając "The First Time" i tuląc do piersi moje pierwsze dziecko - Zoorope.

O to, że ich pamięć tam sięga to ich nie podejrzewam, ani tego, że Passengersów pamiętają  :P , ale to może jakiś odrzut z "The Million Dollar Hotel" ? ;)  


"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#25 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 29 listopada 2017 - 00:43

Ciekaw jestem odpowiedzi Witka na to bo zasadniczo zgadzam się z Jasiem. Ja tylko - i przepraszam za takie frywolne odstępstwo od poważnej dyskusji - chciałem że jak trafiam na skrót LIAWHL moje oczy widzą słowo "LIMAHL" i jeszcze zacznę tę piosenkę Limahlem nazywać. Wiem, zbędny nius, ale, sami sobie to zrobili tymi tytułami. Te uczucie :P



#26 soulmate.

soulmate.

    Użytkownik

  • Members
  • 1 684 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:atomic idyll

Napisano 29 listopada 2017 - 01:11

ja tylko zrobie offtop, że 70% POPa to jest "jak się bawicie" :P

 

i trudno się z J99 nie zgodzić, każda płyta jest mieszaniną różnych klimatów, raz bardziej raz mniej. akurat przy songs of ex mamy duży rozstrzał tematyczny i nastrojowy.

 

ale to może jakiś odrzut z "The Million Dollar Hotel" ? ;)  

o to to!


IrishGirl z u2.heh.pl


#27 Przemo26

Przemo26

    Użytkownik

  • Members
  • 94 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 listopada 2017 - 11:29

a co to za piękny kobiecy głos? wiecie może kto śpiewa zdanie "Don't close your eyes"?


Śmiech jest dowodem wolności.


#28 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 29 listopada 2017 - 12:04

ja tylko zrobie offtop, że 70% POPa to jest "jak się bawicie" :P

Ej ej, hola hola. Akurat na Popie nie ma prawie wcale :P

 

Poza tym nie rozumiem zarzutu wyrażania pozytywnych emocji w utworach SoE, czemu tylko mroczna nostalgia może być wartościowa? Zwłaszcza, że nawet takie JEBTAM w kontekście płyty to pożegnalne wyrażenie miłości w obliczu utraty. Podobno jak cudowne "Love is bigger..".

 

Window in the Skies to też niby "sia, siusia, cepeliada"? Zgłaszam przeciw.

 

@V

Oj, takie "Litwo, (...) ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie.." :P JEBTAM jest osiągnięciem tej świadomości jeszcze przed utratą, dlatego taka esencja ekscytacji miłością. Uwielbiam.

 

Takie "I want You back" Jackson 5. Ale kończę, bo to chyba nie ten temat :P



#29 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 29 listopada 2017 - 12:16

JEBTAM w kontekście płyty to pożegnalne wyrażenie miłości w obliczu utraty.

<3 :D

 

co do LIAWHL (lub LIMAHL, dzięki wielkie acr, już mi tak zostanie ;p) to od siebie mogę dodać tylko tyle, że nie spodziewałam się po SoE, że pierwsze dźwięki złapią mnie tak mocno za serducho i wgniotą w ziemię do tego stopnia jak to zrobiły. Po SoI mam wspomnienie wrażenia jakie przy pierwszym odsłuchu wywarło na mnie SLABT, z SoE zostanie mi wspomnienie pierwszych dźwięków LIAWHL.


Midnight is where the day begins.


#30 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 01 grudnia 2017 - 21:00

Ciekaw jestem odpowiedzi Witka na to

Ja się oczywiście ustosunkuję, tylko potrzebuje trochę czasu żeby coś z sensem, przemyślanego napisać.

Tylko chciałem powiedzieć, że miałem cholernie zły tydzień i byłem strasznie czepliwy.Więc wykorzystałem każdą sytuację żeby na coś ponarzekać.

A SoE coraz bardziej mi się podoba.

(oczywiście bez przesady...}

:-)



#31 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 02 grudnia 2017 - 15:37

imho najlepszy początek albumu od 1993. 

Może tylko szkoda że nie przechodzi jakoś tak super płynnie do LoH


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas


#32 Antistar

Antistar

    Użytkownik

  • Members
  • 409 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 02 grudnia 2017 - 16:00

Na koncertach przejdzie płynnie w Streets 



#33 Gringo

Gringo

    Użytkownik

  • Members
  • 258 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Golub-Dobrzyń

Napisano 02 grudnia 2017 - 21:14

Piękna, relaksująca piosenka... nic tylko zamknąć oczy i zanurzyć się w melodii. Mnie od razu skojarzyła się z filmem Interstellar, ale przyznaję, że porównanie do Małego Księcia jest wprost idealne.



#34 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 02 grudnia 2017 - 21:44

Fantasric

#35 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudnia 2017 - 12:18

Chyba będę się coraz bardziej skłaniał aby w wewnętrznym rankingu dać termu 10. Z każdym przesłuchaniem zachwyca coraz bardziej, 

 

I błagam, niech wpadną na trasie na to przejście: Love Is All We Have Left --> Streets.



#36 One.U2.fan

One.U2.fan

    Użytkownik

  • Members
  • 609 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 grudnia 2017 - 12:19

 Moi mili wiecie może kto śpiewa ten fragment zwrotki The Edge?

 

Now you’re at the other end of the telescope
Seven billion stars in her eyes
So many stars
So many ways of seeing
Hey, this is no time not to be alive



#37 Kike

Kike

    Użytkownik

  • Members
  • 1 322 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 grudnia 2017 - 12:24

Bono.

#38 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 10 grudnia 2017 - 15:27

Brian eno ?

#39 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Napisano 10 grudnia 2017 - 22:54

dobra pierwszy raz slucham soe. pierwsza piosenka. no ja nie wiem. fajny poczatek gdyby to byl poczatek a nie calosc.mogloby sie rozwinac bardziej a nie skonczyc tak o.



#40 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 listopada 2018 - 09:42

Czytałem ostatnio wątek o NLOTH któryś z forumowiczów napisał tam prawdopodobne wtedy tytuły piosenek na album a jednym z nich był właśnie LIAWHL z sesji na HTDAAB :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych