Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - Jukka Krótkolistna [3. edycja]


  • Please log in to reply
299 replies to this topic

#281 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 czerwca 2015 - 16:13

Ale to nawet nie była odpowiedź na żaden z Twoich postów ! I jeśli było w tym jakieś szyderstwo, to co najwyżej z tych, jak sprawdziłam, niemal 2,5 miliarda (!) ludzi którzy wolą taki shit. Nie bierz wszystkiego do siebie, to że się czepiłam czegoś, kiedyś, nie znaczy że się już będę czepiać zawsze ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#282 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 13 czerwca 2015 - 17:46

Ale z tego co mi się zdaje, mamy tu wybierać to co NASZYM zdaniem jest najlepsze na tym albumie. Więc skąd takie oburzenie, że dla kogoś lepszy jest po prostu Exit..przecież to kwestia gustu, a o tym się podobno nie dyskutuje :P


Midnight is where the day begins.


#283 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 13 czerwca 2015 - 22:20

With Or Without You

#284 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 czerwca 2015 - 22:52

WOWY?! Serio?! Wtf?! :ph34r:

 

Exit



#285 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 13 czerwca 2015 - 23:11

Co to się dzieje. Oj będziemy wspominać tę edycję coś mi się wydaje, nie raz :P To co, srebro dla WOWY?



#286 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 czerwca 2015 - 01:10

Tak.

 

Małe podsumowanie - pod koniec się spięliście i oddaliście 25 głosów.

 

With Or Without You - 15

Exit - 10

 

 

Podium przedstawia się więc następująco:

 

1. Exit

2. With Or Without You

3. Where The Streets Have No Name

 

A pełna klasyfikacja III Edycji Surwajwora TJT tak:

 

1. Exit

2. With Or Without You

3. Where The Streets Have No Name

4. Running To Stand Still

5. Mothers Of the Disappeared

6. I Still Haven't Found What I'm Looking For

7. Bullet The Blue Sky

8. Red Hill Mining Town

9. In God's Country

10. One Tree Hill

11. Trip Through Your Wires

 

Porównanie z poprzednimi latami (I edycja - kolor niebieski; II edycja - kolor czerwony; III edycja - kolor czarny):

 

1. With Or Without You - Where The Streets Have No Name - Exit
2. Where The Streets Have No Name - With Or Without You - With Or Without You
3. Red Hill Mining Town - Running To Stand Still - Where The Streets Have No Name
4. One Tree Hill - One Tree Hill - Running To Stand Still
5. Running To Stand Still - Exit - Mothers Of the Disappeared
6. Exit - I Still Haven't Found What I'm Looking For - I Still Haven't Found What I'm Looking For
7. I Still Haven't Found What I'm Looking For - Mothers Of The Disappeared - Bullet The Blue Sky
8. Mothers of the Disappeared - Bullet The Blue Sky - Red Hill Mining Town
9. In God's Country - In God's Country - In God's Country
10. Bullet The Blue Sky - Red Hill Mining Town - One Tree Hill
11. Trip Through Your Wires - Trip Through Your Wires
- Trip Through Your Wires

 

 

Z mojej strony dziękuję wam za te ostatnie tygodnie i może dodam, co następuje: nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że moje ukochane Exit zwycięży jakikolwiek surwajwor, a z jego niniejszym zwycięstwem nie miałem naprawdę nic wspólnego. Nawet nic tutaj na forum nie pisałem w celu namawiania was by zagłosować na to, czy na tamto. Niesamowity przeskok Exit w rankingach na przestrzeni kolejnych edycji surwajworów (6 miejsce, 5 miejsce, teraz 1...) jest dla mnie żywym dowodem na rosnącą z czasem moc tej piosenki. Oczywiście skład głosujących teraz ma się niemal nijak do głosujących 5 czy 8 lat temu. Zdaję sobie sprawę, że zmieniły się czasy i forumowicze, a osobowości oraz gusta muzyczne poszły za tym w parze - i to również należy doliczyć do równania. O czym to wszystko świadczy - nie mam pojęcia, ale najwyraźniej im dalej w las tym lepiej Exit radzi sobie wśród młodych słuchaczy. Co mnie bardzo cieszy.

Jeśli o mnie chodzi w ostatniej rundzie nie miałem pojęcia na co głosować. Exit to moja ulubiona piosenka U2 subiektywnie, a With or Without You obiektywnie - tzn. pomijam tu bezzasadność tych pojęć, chodzi mi po prostu o to, że od zawsze jak zastanawiałem się jaka "obiektywnie" - pod względem struktury piosenkowej, słów, wyważenia tego wszystkiego i innych rzeczy, na których się nie znam - piosenka U2 jest najlepsza to za każdym razem wychodziło mi, że Wowy. Exit to z kolei rapsodia desperacji, która trafia we mnie osobiście mimo, że zdaję sobie sprawę, że U2 mogło nagrać wiele "obiektywnie" właśnie lepszych piosenek, tj. bardziej piosenkowych piosenkowo niż Exit, jeśli wiecie co mam na myśli.

No i nie wiedziałem na co zagłosować. Było mi i tak dokładnie wszystko jedno, który z tych utworów zwycięży, bo ze zwycięstwa obu byłbym szczęśliwy. W końcu uznałem, że jest to wybór między sercem i umysłem, no i wybrałem serce. l właśnie tak sądzę, że wyglądają surwajworowe wybory wielu osób, które biorą udział w tych zabawach. Mój wybór nie oznacza, że Wowy to gorsza piosenka albo, że uważam Wowy za gorszą piosenkę. Oznacza, że akurat dzisiaj ważniejsze dla mnie było serce, nie umysł. Tego rodzaju priorytetyzowanie to jedyny sposób by szczerze głosować w wielu tych surwajworach, w których często przyglądamy się płytom bądź koncertom, gdzie wszystkie piosenki są na zbliżonym poziomie jakościowym. I teraz weź wybierz najlepszą. Dla każdego będzie to inny wybór dlatego, że każdy jest inny. A nie dlatego, że każdy jest głuchy.

 

Więc się nie spinaj, Karule. Chcesz "obiektywne" rankingi piosenek U2 to wejdź sobie na, nie wiem, The Rolling Stone albo NME. Albo inny profesjonalny portal muzyczny. Tam masz całą masę rankingów układanych przez mądre głowy, które ogarniają czym powinna być piosenka i Ci wybiorą czy lepsze jest Wowy czy One. My tutaj się tym nie zajmujemy i trzymamy się od takich klasyfikacji jak najdalej. Jesteśmy fanami i bawimy się w układanie sobie rankingów fanów. To wszystko. Te surwajwory nic nie znaczą - chyba, że zainwestujesz w nie jakieś osobiste forumowe animozje, wtedy zamienia się to w porównywanie penisów bądź innych organów :P Ale tego staramy się tu raczej unikać.

 

 

Tak swoją drogą:

kiedy będzie w końcu survivor zwycięzców survivorów? O survivorze tras nie wspominając.

 

A nie było już czegoś takiego parę lat temu?

 

 

A skąd ta pewność, że tam na górze też nie wolą Exit ? ;)

 

Chyba na dole raczej.



#287 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 czerwca 2015 - 02:05

<3

Myślałam, że nie ma szans na wygraną Exit w starciu z WOWY, a jednak. Pięknie. Mój numer jeden z Drzewka i numer 2-3 z U2 w ogóle wygrał, przynajmniej tyle mi w życiu wyszło :D

#288 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 14 czerwca 2015 - 02:32

Ładnie podsumowane Rodia :)


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#289 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 14 czerwca 2015 - 11:07

dobre podsumowanie. Jedyne co to Running mógłby być jeszcze wyżej. Konkretny surv, Exit górą!



#290 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 14 czerwca 2015 - 15:21

Numer 1 w końcu numerem 1! Rzadko mi się to zdarza, a już tym bardziej, gdy ten numer 1 nie jest w ogóle brany pod uwagę, jako możliwy zwycięzca :)

 

Rzadko piszę moją osobistą kolejność, ale takie wydarzenie warte jest wyłożenia wszystkich swoich kart na stół. Tak powinniście ułożyć kolejność (może kiedyś się uda):

1. Exit
2. Where The Streets Have No Name

3. I Still Haven't Found What I'm Looking For

4. One Tree Hill

5. Running To Stand Still

6. With Or Without You

7. Mothers Of The Disapeared

8. Red Hill Minning Town

9. Bullet The Blue Sky

10. In God's Country

11. Trip Through Your Wires

 

Bardzo ciekawy survivor, próba zbudowania jakiegoś frontu, który ostatecznie wcale nie był jakoś super potrzebny, żeby osiągnąć cel. Z resztą i zwycięstwo nie było naszym celem. Przed rozpoczęciem survivora założenie było takie:
- minimum - 5 miejsce,

- cel - 4 miejsce,

- szczyt marzeń - podium.

Nikt chyba nie spodziewał się miejsca 1 :) Co najważniejsze, cieszy wygrany pojedynek Exit vs. OTH, który był drugim z głównych celów stawianych w tym survivorze i chyba najważniejszym celem na całą 3 edycję wszystkich survivorów. Jak napisał Rodia, wiele z osób, które zaszły nam za skórę, już się tu nie pojawiają, ale może kiedyś wrócą albo chociaż zajrzą i trafią na ten temat, to zrozumieją, że sprawiedliwości stało się zadość :P

 

Dzięki wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować. No, może prawie wszystkim, bo jak zwykle moje zaufanie zostało nadszarpnięte i to jak zwykle przez tą samą osobę (naiwny Szczotek :P ). Chyba andie znów muszę wymyślić akcję w stylu wyrzucenia Dirty Day w survivorze Zoo TV, coby przywołać Cię do porządku :D A z pozostałymi, mam nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś opcja wspólnej walki o jakieś utwory ;)

Dzięki Rodia za prowadzenie! Nie odpuszczaj pozostałych survivorów, bo choć jesteś dla mnie zazwyczaj niewygodnym przeciwnikiem (jak chociażby survivor koncertu z Bostonu), to dobrze jak pojawia się tak wymagający rywal, bo mocno napędza to rywalizację i wtedy jest co wspominać w przyszłości (o czym mogłeś się parę nocy temu przekonać :P ).

Karule, następnym razem będzie lepiej ;)



#291 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 14 czerwca 2015 - 20:14

Chcę pogratulować wszystkim, którzy w ostatniej rundzie głosowali za wywaleniem Exit. Jesteśmy moralnymi zwycięzcami. Gloria victis. Nie daliście się ugiąć pod presją żydowskich pieniędzy, masońskich wpływów, hipsterskich dewiacji, iluminati.

 

Poza tym, lepszy Exit w garści, niż WOWY na dachu.



#292 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 14 czerwca 2015 - 20:33

dzięki, Rodia, za prowadzenie tego zaskakującego survivora :)
 

Tak swoją drogą:

kiedy będzie w końcu survivor zwycięzców survivorów? O survivorze tras nie wspominając.

tyle tych pomysłów na survivory padło, że już nawet zapomniałam, że miały być takie :D ale zasada - o ile w ogóle jest - jest prosta: survivor jest wtedy, kiedy znajdzie się chętny do jego prowadzenia i założy stosowny temat :P a co do pierwszego to nie sądzę, żeby teraz był sens go zaczynać, jesteśmy mniej więcej w połowie edycji, poprzednia skończyła się jakieś 5 lat temu, a chyba lepiej poczekać na koniec obecnej niż głosować na podstawie głosów z ostatniej.

 

Porównanie z poprzednimi latami (I edycja - kolor niebieski; II edycja - kolor czerwony; III edycja - kolor czarny):

 

1. With Or Without You - Where The Streets Have No Name - Exit
2. Where The Streets Have No Name - With Or Without You - With Or Without You
3. Red Hill Mining Town - Running To Stand Still - Where The Streets Have No Name
4. One Tree Hill - One Tree Hill - Running To Stand Still
5. Running To Stand Still - Exit - Mothers Of the Disappeared
6. Exit - I Still Haven't Found What I'm Looking For - I Still Haven't Found What I'm Looking For
7. I Still Haven't Found What I'm Looking For - Mothers Of The Disappeared - Bullet The Blue Sky
8. Mothers of the Disappeared - Bullet The Blue Sky - Red Hill Mining Town
9. In God's Country - In God's Country - In God's Country
10. Bullet The Blue Sky - Red Hill Mining Town - One Tree Hill
11. Trip Through Your Wires - Trip Through Your Wires
- Trip Through Your Wires

widzę, że Red Hill również sporo 'wędruje' w każdym survivorze, zaczął od trzeciego (!) miejsca, potem ledwo 10., teraz troszkę podskoczył (żałuję, że nie wyżej) na ósme.

 

Dzięki wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować. No, może prawie wszystkim, bo jak zwykle moje zaufanie zostało nadszarpnięte i to jak zwykle przez tą samą osobę (naiwny Szczotek :P ). Chyba andie znów muszę wymyślić akcję w stylu wyrzucenia Dirty Day w survivorze Zoo TV, coby przywołać Cię do porządku :D A z pozostałymi, mam nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś opcja wspólnej walki o jakieś utwory ;)

jak zwykle muszę się z Tobą nie zgodzić :D jeśli cokolwiek z mojej stroby było nie po Twojej myśli, to w wyniku nieporozumienia :P zresztą skoro współpraca przyniosła skutek (i to aż nadto, bo osobiście uważam, że OTH jest mimo wszystko za nisko, a Exit wolałabym na trzecim) to po co narzekać :D do survivora z Zoo TV to na pewno jeszcze parę lat, przygotuję się! :P a pamiętajmy, że wcześniej będzie Walizka ;)


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#293 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 czerwca 2015 - 21:34

Bullet też wędruje, i to konsekwentnie do góry - było 10, 8, teraz 7, jeszcze parę edycji, i może w końcu wygra, i wyjdzie na moje :D ale Exit jest u mnie na drugim więc się cieszę bardzo bardzo ! :)

IMO w tym wszystkim trochę zrobiliście krzywdę Uliczkom. I jak zawsze dużo za nisko wylądowało In God's Country. No ale jak widać coś Wam konsekwentnie nie leży w tym utworze.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#294 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 czerwca 2015 - 21:42

Najbardziej boli One Tree Hill na przedostatnim miejscu :o No o co chodzi ? :D No ale wygrana Exit to w jakimś stopniu wynagradza :)


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#295 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 15 czerwca 2015 - 09:25

Bullet też wędruje, i to konsekwentnie do góry - było 10, 8, teraz 7, jeszcze parę edycji, i może w końcu wygra, i wyjdzie na moje :D ale Exit jest u mnie na drugim więc się cieszę bardzo bardzo ! :)

Też mi się marzy, żeby Bullet wylądował na wyższej pozycji ;) no, ale nie można mieć wszystkiego :P Podsumowując, co tu dużo pisać - bardzo, bardzo się cieszę z takiego zakończenia i to tyle ode mnie :D


Midnight is where the day begins.


#296 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 czerwca 2015 - 00:24

czy ktoś przypadkiem z okazji wypadu One Tree Hill 10 rund temu nie pisał że gratuluje wygranej Exit? ah, nie, to ja ;) darujmy sobie już, co? ;)



#297 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 czerwca 2015 - 06:37

darujmy sobie już, co? ;)

ale że survivory czy co? :P


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#298 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 czerwca 2015 - 08:33

wieczorem startuję!


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#299 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 czerwca 2015 - 22:14

nie no, to było do kolegi prowadzącego tylko, on już wie co ;)



#300 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 czerwca 2015 - 20:34

Nie wiem. Z tego, co widzę to napisałeś tylko takie rzeczy:

 

Ok, widzę że słusznie zbojkotowałem, bawcie się dobrze bez OTH ;) Rodia, miej swoje Exit na podium, co tam ;)

Pamiętaj że Exit musi wygrać, zróbcie to dla dojrzałości ;)

 

Tak jak pisałem - ja tu nic nie zrobiłem, forumowicze sami bez mojej pomocy dociągnęli Exit na 1 miejsce. Mój udział zakończył się na wywaleniu OTH.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych