Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lucifer's Hands [Songs of Innocence]


No replies to this topic

#1 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 02 listopad 2014 - 01:13

Lucipher's Hands 2014

"...yes I can change the world...

I can't change the world in me..."

 

Rejoice 1981

"I can't change the world

But I can change the world in me"

Piosenka tak dobra, że wielu widziałoby dla niej miejsce na podstawowym krążku albumu. Choć utwór debiutował na płytce deluxe Songs of Innocence zespołu, nie zdziwiłbym się - jeśli był tworzony z myślą by znaleźć się wśród tych 11 albumowych piosenek.  

 

Myśląc o Lucifer’s Hands mamy na myśli przede wszystkim ten niesamowity riff ze Stingray Guitar - piosenki, którą mogliśmy już usłyszeć na trasie 360 tour.  Ten utwór sprawia, że ten riff ciągle jest żywy! Edek daje ostro, Larry również powraca z mistrzowską formą.

 

Choć ta piosenka objawiła się nam swoją melodią dopiero w 2010, wzmianki o niej pojawiły sie w notatniku Briana Eno już przy okazji prac nad albumem Unforgettable Fire.  Ma w sobie coś z brudu z Dirty Day, Exit i A Cat Dubh. W 2009 roku Edge rozpoczął prace nad remasteringiem edycji Unforgettable Fire i w tym samym czasie wyciągnęli ten tytuł niemal spod ziemi, w 2010 powróciła jako piosenka otwierająca koncerty w Europie. No i dziś ponad 30 lat po premierze Unforgettable Fire - dostajemy w wersji Deluxe piosenkę zatytułowaną Lucifer’s Hands.  Kawałek muzyki jaki znaliśmy wcześniej pod pseudonimem Stingray Gutiar został wykorzystany by zbudować piosenkę Lucifer’s Hands. To porażająca wiadomość, ale Lucifer’s Hands zabrało 30 lat by znaleźć swoją drogę do albumu.

 

Bono: Jednym  z najsilniejszych wpływów na nasze życie było odkrycie pisma świętego. Nauczyłem się o nim wiele od mojego przyjacielaw domu Rowenów, rodzina Rowenów była dość ekscentryczną rodziną spod numeru pięć na Cedarwood Road. Jego ojciec był pochłonięty pismem świętym. Widziałem, że był w stanie widzieć przez te wszystkie nonsensy i punkty zapalne poezję i prawdę w Biblii. Potem poznaliśmy pewnych ludzi, którzy byli bardzo ascetyczną grupą chrześcijańską, dzielili się pieniędzmi, bardzo idealistyczni ludzi, nazywali się grupą Shalom. Kiedy byliśmy nastolatkami poszliśmy na spotkanie, byłem tam, byłem ochrzczony w morzu przez kaznodzieję. Nazywał się Chriss Ross. Niesamowity człowiek. To było naprawdę głębokie i gruntowne przeżycie, dla mnie i dla Edge’a i dla nas wszystkich. Więc napisanie tej piosenki dało nam naprawdę dużo radości, Lucipher’s Hands. Edge zrobił niesamowity riff, bez tego riffu pewnie nie byłbyś zainteresowany historią jaką opowiada ta piosenka.

 

Motywem przewodnim Songs Of Innocence jest sięganie pamięcią wstecz.  Ta piosenka mówi o emancypacji, duchowym wyzwoleniu ponad to co w jakiś sposób może nas kontrolować, mieć na nas negatywny wpływ.  Poszukiwaniu własnego ja. W jednej ze zwrotek znajdują się odniesienia do Prayers of Fire, Raindog Night, Velvet Underground - Begging to see the lights. Sposobie w jaki świat muzyki i pismo święte ukształtowało życie młodego Paula Hewsona.

 

You no longer in control of me - może chodzić o jakieś nieczyste siły, które nie mają już dłużej wpływu na Bono. Chrzest jakiego dostąpił Bono jest z całą pewnością istotnym punktem w interpretacji tekstu. W kontekście religijnym i wspomnianej przez Bono sytuacji, można to odczywywać w następujacy sposób. Bono szuka ucieczki od fatum i przygnębienia, w biblii która już dłużej nie ma na niego wpływu.  Może też chodzić o cały świat niewierzących, którzy są nieświadomie pod kontrolą szatana. Bono nie daje wiary wszystkim słowom w biblii, słowie Bożym spisanym przez człowieka, staje się jednym z ludzi boga jestem jednym z nich a ty niem asz tu czego szukać.

 

Yes I can change the world

 

Każdy z nas ma siłę, by przez własne działanie przyczynić się do tego by świat był lepszym

miejscem.

 

I can’t change the world in me

 

Koncentrując się na problemach świata, ale czy wystarczy nam czasu na swoje własne?

 

[Ukryte odniesienia]

Nowa fala (ang. new wave) – gatunek muzyczny wywodzący się z punk rocka, a później nazwa całej grupy stylów popularnych w latach osiemdziesiątych.

Święty Jan

NME - New Musical Express (znany również w skrócie jako NME) - magazyn muzyczny publikowany w Wielkiej Brytanii od 1952 (pierwszy numer 7 marca 1952). Było to pierwsze w historii brytyjskie czasopismo muzyczne

Prayers on Fire - Birthday Party 

Rain Dogs - Tom Waits

Begging To See The Light - Velvet Underground

Rejoice - U2

 

9215613317_65125771b5_z.jpg

 

Ręce Lucyfera

 

punk rockowa balanga w chacie

na przedmieściach gdzieś

choć każdy jest tu sławny, nikt nie jest znany

nie mamy muzyki bo głośnik właśnie rozpadł

na części się..

 

duch wędrujący przez nadbrzeżne miasto

a ja rodzę się na nowo dla najnowszego dźwięku

nowej fali głos kręcąc dookoła poi moje serce

 

już nie masz na mnie wpływu

uciekłem z objęcia Lucyferowych rąk

już nie masz  na mnie wpływu

Ty już nie kontrolujesz mnie

sobą jestem ja

 

NME pluje z atramentowej strony

Święty Jan przejmie teraz scenę

na konkursie talentów gdzie twoim talentem

jest twoja wściekłość

jestem i ja

 

modlitwa ognia w samotną noc

młody człowiek doznaje wizji poprzez dźwięk i pole widzenia

aksamitne początki widzenia światła

Amen

 

już nie masz na mnie wpływu

uciekłem z objęcia Lucyferowych rąk

już nie masz  na mnie wpływu

Ty już nie kontrolujesz mnie

tylko ja

 

o tak mogę zmienić świat

o tak mogę zmienić świat

biedny połamie się chlebem, choćby z kamienia

bogaty człowiek nie tknie, on jada samotnie

tak łatwiej jest

ale ja nie zmienię świata

w sobie

 

już nie masz na mnie wpływu

uciekłem z objęcia Lucyferowych rąk

już nie masz  na mnie wpływu

Ty już nie kontrolujesz mnie

sobą jestem


Użytkownik Redgar edytował ten post 22 grudzień 2014 - 18:33
Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych