Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - October [Edycja III]


  • Please log in to reply
304 replies to this topic

#61 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 18 października 2014 - 22:19

Czyli Drzewo Jozuego również?

Z Joshua Tree na czele! Przykładowo taki Bullet jest bardzo mocno przeciętny na albumie, a co potrafili z tego wydusić na koncertach? Podobnie jest ze Streetsami. WOWY w wersji bez Shine Like Stars jest dla mnie osobiście tylko dobre. Exit i Running choć świetne albumowo, na koncertach rozwalają maksymalnie.

 

Jestem w stanie pójść na taki deal - ja zrobię sobie dzień z October, a Ty z Pride. Taka wzajemna próba przekonywania się, stoi? :)

Ok, możemy na to pójść, czemu nie! :) Ale musisz przygotować 11 najlepszych wg Ciebie wykonań koncertowych Pride (może być albumowa + 10), z różnych tras ;) W razie wątpliwości na pewno znajdą się chętni do pomocy ;) Umówimy się, że ty przesłuchasz October 3-4 razy, a ja przesłucham twoją składankę tyle samo :P



#62 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 października 2014 - 23:03

Z Joshua Tree na czele! Podobnie jest ze Streetsami. WOWY w wersji bez Shine Like Stars jest dla mnie osobiście tylko dobre.

Niee, no ja nie wiem czy my mamy o czym rozmawiać jeszcze po takich wyznaniach :P

Ok, możemy na to pójść, czemu nie! :) Ale musisz przygotować 11 najlepszych wg Ciebie wykonań koncertowych Pride (może być albumowa + 10), z różnych tras ;) W razie wątpliwości na pewno znajdą się chętni do pomocy ;) Umówimy się, że ty przesłuchasz October 3-4 razy, a ja przesłucham twoją składankę tyle samo :P

No i ok, zgoda. Tylko potrzebuję nieco czasu, żeby przekopać się przez masę genialnych wykonań genialnego Pride :P



#63 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2014 - 23:06

Achtung Baby jako album jest gorsze niż October. Ale nikt mnie nie zmusi do słuchania M.Ways i So Cruel przez 10 godzin. Wypadam z tej zabawy od razu :P



#64 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 18 października 2014 - 23:16

Take your time Jacob ;) Jak będziesz się przekopywał, to fajnie by było jakbyś to zebrał w jeden folder, bo ja ostatnio cały czas w biegu żyję i pewnie musiałbym dwa razy tyle czasu potrzebować, żeby sobie ułożyć taką paczkę :P

Oj acr, trzeba się poświęcić czasem. Dla dobra sprawy. Chociaż fakt, MWays 44 razy jednego dnia to prawie takie samo samobójstwo jak Pride :P

Ale jak następnego dnia nie obudzę się z "oo, oo, oo" w głowie, to będzie porażka Pride na całej linii :P



#65 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 października 2014 - 23:18

Ale to jest Szczot ciekawe bo ja mam z Pride tyle dobra i sentymentów, zacząłem kochać U2 i kupiłem gitarę dzięki/przez tę piosenkę, Ty hejtujesz od zawsze, a przecież zgadzamy się w tak wielu sprawach muzycznie. W sumie z J99 też się zgadzamy a ja kocham Petera Gabriela a on nienawidzi nadal jego głosu, może to po prostu rzecz nie do przeskoczenia, może to jedna z tych. Naprawdę ciekawe.



#66 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 00:33

Achtung Baby jako album jest gorsze niż October.

o dżizas, ja rozumiem, też lubię October, really... ale bez przesady :P

dla mnie to nawet achtungowe odrzuty (prawdziwe, nie Zooropa, hehe :D ) są lepsze od October.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#67 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 02:28

Ale napisałem przecież "jako album" i jestem w stanie tego stanowiska nadal bronić, mimo że napisałem to tylko żeby się solidaryzować z biednym Szczotem co napisał coś niezbyt ładnego o JT wobec nonsensownych tez Jacoba że October nie jest dobry ;)



#68 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 19 października 2014 - 09:04

acr mi uświadomił, że mogłem zostać źle zrozumiany, więc na wszelki wypadek.
Album kompletny, nie jest równoznaczny z albumem najlepszym. Nadal uważam TJT za ich najlepszą płytę, bo streetsy jakie są, takie są, ale są na pewno lepsze od 4/5 October. Exit, czy OTH są lepsze od wszystkich piosenek na October. Kompletny, tzn. taki, do którego najchętniej wracam. W ostatnich latach prawie w ogóle nie słucham płyt u2, a jak już słucham, to właśnie Boy/October. Jeśli mam słuchać TJT, to wolę sobie odpalić jakiś koncert z Joshua Tree Tour i będę miał jeszcze większą podjarkę niż słuchanie samego albumu. Inna sprawa jest taka, że na October nie ma słabego momentu i tak jak napisałem, wszystkie piosenki mogłyby zająć 2 miejsce (oprócz tego jednego faworyta). Na TJT jest przeciętny Bullet i jeszcze mocniej przeciętne In God's Country. Inaczej sprawa się ma z AB, bo na AB liczy się dla mnie ostatnia trójka + wcześniej koniki. Koniec. Więc uważam October za album bardziej kompletny i lepszy od AB (sorry ;) ).



#69 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 19 października 2014 - 09:22

Dla mnie to najbardziej nierówny ich album. Mamy tu genialne Tomorrow (jedną z ich najlepszych piosenek w ogóle), bardzo dobrą Glorię, jeszcze tytułowy utwór i I Threw... , a takie Is That All czy Stranger odstają. O ile jako całość jest OK i trzyma klimat, to jednak to są słabe utwory. To tylko moje zdanie.

El silencio se vuelve melodia


#70 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 19 października 2014 - 13:13

Ale wy w tm survivorze idziecie pięknie po mojej myśli :) Ja sobie głosuję na FIRE a Wy wyrzucacie z krzykiem Krzyk, który był u mnie do odpadnięcia jako drugi.

Zrobicie mi w tej rundzie niespodziankę i wyrzucicie Ogień ? :)

 

Moje słuchanie na poważnie poważnie U2, już będąc na forum, zaczęłam chronologicznie. Boya przemaglowałam, w Octoberze mi coś na początku nie pasowało, War mi najbardziej podpasował. Potem były następne płyty. Listopad dalej był pomijany, ale po którymś zlocie, gdy poleciało audio Tomorrow, margo przepadła. Może nie jest to moja top trójka albumowa, doceniłam jednak go ogromnie. Obecnie nie jest to dla mnie album trudny jeśli chodzi o wybory survivalowe. Jeszcze 3-4 dni temu miałam dylemat ze środkiem (bo mam to co chcę by odpadło od razu i mam złoto i srebro od razu). Po przesłuchaniu jednak już wiem jak będzie ta drabinka wyglądać. Nie popsujcie mi jej :))


Music can change the world, because it can change people.
 


#71 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 października 2014 - 13:25

Dla mnie na tej płycie istnieją cztery piosenki. Reszta gorzej , lub lepiej wpasowuję się w klimat albumu.


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#72 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 15:26

Najfajniejsze w U2 jest to, że nie nagrali ani dwudziestu płyt w stylu October, ani piętnastu takich samych jak TJT, itp... to się zdarza przecież różnym zespołom, jedna dobra płyta, a potem już wszystko takie samo i odtwórcze do znudzenia. Tego nie znoszę.
I w sumie olałabym klasyfikację lepsze/gorsze albumy bo u mnie to jednak dość mocno zależy od nastroju. Co nie zmienia faktu, że AB jest jako album słuchany przeze mnie najczęściej. Mysterious Ways 44 razy jednego dnia? Why not ;) Ale możnaby mnie za to bardzo skutecznie wykończyć paroma rzeczami z R&H.

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#73 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 19 października 2014 - 15:49

No proszę , ja albumowej wersji AB nie słuchałem od baardzo dawna , a przy przesłuchaniu całego albumu , idę sobie robić na niej herbatę :P ( Oczywiście wersje Live Popmart czy ZooTV czysta zajebistość ! ) a z kolei Rattle&Hum mogę słuchać cały dzień do zajechania :wub:  AB zresztą też , ale gdybym nie usłyszał wersji Live MW to do dzisiaj uważałbym tą piosenkę za typowego średniaka :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#74 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 października 2014 - 16:38

Fire



#75 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 października 2014 - 18:08

Fire



#76 gosiawee

gosiawee

    Użytkownik

  • Members
  • 37 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 18:28

 

 

Jakoś nie często wracam do tej płyty, teraz jest czas aby ją odkurzyć i dobrze się wsłuchać, a na pierwszy rzut mój głos daję na Is That All?


Give me one more chance


#77 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 19 października 2014 - 19:04

I Threw A Brick Through A Window 


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#78 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 22:00

Cegła. Bo inne są niewystarczająco docenione a to wcale nie jest lepsza od nich piosenka.



#79 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 19 października 2014 - 22:58

acr, już głosowałeś w tej rundzie ;)

 

 

I Fall Down



#80 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 19 października 2014 - 23:05

Koniec rundy II - There was no other way out of here.

 

Odpada I Threw a Brick Through a Window z wynikiem 8 głosów.

 

Miejsce w pierwszej edycji - 9

Miejsce w drugiej edycji -11

Miejsce w trzeciej edycji - 10

 

Pozostałe głosy padły na:

I Fall Down - 2

Fire - 7

Stranger in a Strange Land - 2

Is That All? - 4

 

Głosowały 23 osoby (o 2 osoby więcej niż ostatnio, oklaski)

 

11. With a Shout (Jerusalem)

10. I Threw a Brick Through a Window

 

W grze pozostają:

 

1. Gloria

2. I Fall Down

3. I Threw a Brick Through a Window

4. Rejoice

5. Fire

6. Tomorrow

7. October

8. With a Shout (Jerusalem)

9. Stranger in a Strange Land

10. Scarlet

11. Is That All?

 

Runda III potrwa do WTORKU 21 PAŹDZIERNIKA, do godziny 23:59:59

 

 

*******************************************************************************************

Nie bardzo umiem wyrazić to, co bym chciała. Ostatnio ciągle tak jest. Naprawdę nie umiem się wyrazić. Próbuję coś powiedzieć, ale przychodzą mi do głowy same nieodpowiednie słowa. Czasami nieodpowiednie, czasem zupełnie przeciwne od tych, które mam na myśli. A kiedy próbuję je poprawić, robi mi się w głowie jeszcze większy zamęt i jest coraz gorzej. I nie wiem już, co chciałam na początku powiedzieć. Zupełnie jakby moje ciało rozszczepiło się na dwoje i te dwie części się goniły; tak się czuję. Pośrodku stoi strasznie gruby słup i one gonią się, biegając wokół niego. Zawsze tamta druga ja ma właściwe słowa, a ta ja za nic nie może jej dogonić.

 

Haruki Murakami [Robaczek świętojański]






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych