Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - No Line On The Horizon [Edition III]


  • Please log in to reply
490 replies to this topic

#1 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 23 września 2014 - 21:05

41AseVum1NL._SL500_.jpg

 

No Line On The Horizon - wydana w Irlandii 27 lutego 2009, a w całej Europie nieznacznie później bo 2 marca 2009.  Co sprawia, że w tym roku mija już pięć lat,  uszczęśliwiania nas jej dźwiękami. Pojawiła się jako  dwunasta z kolei studyjna płyta zespołu, choć w założeniu na początku, miały to być dwie płyty, które planowano nazwać : Daylight i Darkness. Ostatecznie koncepcja ustąpiła idei połączonego albumu. Tak narodziło się  No Line On The Horizon. Poprzeczka została ustawiona naprawdę wysoko. Poprzedni album odniósł odbijający się szerokim echem komercyjny sukces. Choć i tym razem płyta zebrała pochlebne recenzje, pojawiło się również mnóstwo skrajnych recenzji zarówno wychwalających album pod niebiosa jak i tych głęboko zakopujących go pod ziemią.  Cóż do dziś ten album ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników.

 

W Idei NLOTH miał być zbiorem uniwersalnych melodii przyszłości, piosenek, które nie dość, że zawsze aktualne mają być chętnie śpiewane w przyszłości. Podczas sesji nagraniowej w Fez w Maroku do zespołu docierało szereg inspiracji  tradycyjną muzyką hinduską, żydowską, arabską i wielu innych związanych z odbywającym się w tamtym czasie festiwalu muzyki sakralnej. Wynajęty dziedziniec hotelu Riad w Fezie został zaadoptowany na potrzeby studia nagraniowego. Szeroki plan spisał się wyśmienicie, umożliwiając chłopakom nie tylko nagrywanie ale i podsłuchiwanie głosów natury, jak choćby dziś  już doskonale znany śpiew ptaków z pierwszych taktów Unknown Caller. Oprócz tej piosenki nagrane i napisane zostały również, niemal za pierwszym razem  Moment of Surrender, No Line on the Horizon, White as Snow, Unknown Caller. Powstałe później piosenki to już efekt pracy w studiach w Dublinie,  Nowym Jorku i Londynie. Do nagranych wcześniej utworów dołączyły Breathe i Stand Up Comedy z silnie zaakcentowanymi riffami gitarowymi zainspirowanymi na planie filmu It Might Get Loud przez Jimmy'ego Page'a i Jacka White'a. Do wspomnianych wyżej utworów dołączyły również - Fez - Being Born (złożony z dwóch kontrastowych piosenek),  Magnificent, I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight, Cedars of Lebanon.

 

Zespół podkreślał, eksperymentalność na jaką się zdecydował w przygotowaniach do tego albumu. Posuwając się nawet do porównania tych doświadczeń do  prac nad albumami Achtung Baby i Joshua Tree. Płyta zebrała dość pochlebne recenzje, jednak co zostało wspomniane, nie uszło uwadze krytyków, którzy zarzucali płycie, że jednak nie jest tak eksperymentalna jak się mogło spodziewać. Zespół nie krył swojego rozczarowania jego niską sprzedażą zwłaszcza w porównaniu do poprzedniego bardzo dochodowego How To Dismantle an Atomic Bomb. Z kolei na osłodę, towarzysząca albumowi trasa koncertowa U2 360 Tour przyniosła największe zyski w historii ze sprzedaży biletów, ponad 736 milionów dolarów.

 

 

Po tych pięciu latach pewnie sporo zmieniło się w naszym odbieraniu tej płyty, zwłaszcza po premierze  ostatniego krążka. NLOTH przestał wreszcie być tym najnowszym dziełem, odszedł do historii, ustępując miejsce  najnowszemu Songs of Innocence. I miejmy nadzieję kolejnym. Jestem ciekaw Waszej oceny.  Czy wyniki zaskoczą nas czymś nowym? Jakie z melodii na płycie bez linii na horyzoncie  zasługują by potomność o nich nie zapomniała?

 

 

Oto lista utworów:

 

1. No Line on the Horizon
2. Magnificent
3. Moment of Surrender
4. Unknown Caller
5. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
6. Get on Your Boots
7. Stand Up Comedy
8. Fez - Being Born
9. White as Snow
10. Breathe
11. Cedars of Lebanon

 

Głosujemy na NAJSŁABSZY z utworów. Runda I trwa do godz. 23:59:59 do CZWARTKU 25 września 2014 r.

 

Wybierajcie, zapraszam do zabawy. Każdy głos jest ważny! :)



#2 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 września 2014 - 21:11

survival czy survivor? ;) utarło się, że to drugie.

 

 

Głosujemy na NAJSŁABSZY z utworów. Runda I trwa do godz. 23:59:59 do środy 24 września 2014 r.

 

może do czwartku jednak? ;) zazwyczaj rundy trwały 2 dni, a do tego ta jest pierwsza, więc myślę, że tak by było lepiej. więcej osób zdążyłoby zagłosować. i płytę przesłuchać :P

 

sorry za moją czepliwość.

 

edycja: dzięki za uwzględnienie! ;D


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#3 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 23 września 2014 - 21:12

survival czy survivor? ;) utarło się, że to drugie.

 

może do czwartku jednak? ;) zazwyczaj rundy trwały 2 dni, a do tego ta jest pierwsza, więc myślę, że tak by było lepiej. więcej osób zdążyłoby zagłosować. i płytę przesłuchać :P

 

sorry za moją czepliwość.

Aa my bad :P Wybaczcie. 

 

W takim razie Czwartek do 23:59:59 tego dnia :)



#4 Zod

Zod

    Użytkownik

  • Members
  • 602 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 września 2014 - 21:14

Get on your boots
Kawałek tak słaby, że aż zęby bolą.
 



#5 Martyna

Martyna

    Użytkownik

  • Members
  • 797 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 września 2014 - 21:15

Get On Your Boots, proste



#6 Karule

Karule

    Użytkownik

  • Members
  • 348 Postów

Napisano 23 września 2014 - 21:17

Get On Your Boots



#7 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 23 września 2014 - 21:20

Ja to nie wiem, odczekałabym jeszcze i dała odpocząć po ostatnim survivorze, ale może jestem już stara, trochę znudzona tymi survami i marudzę:P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#8 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 września 2014 - 21:22

Get on Your Boots

Największa porażka w ich nowożytnej i starożytnej historii :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#9 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 23 września 2014 - 21:25

Ja to nie wiem, odczekałabym jeszcze i dała odpocząć po ostatnim survivorze, ale może jestem już stara, trochę znudzona tymi survami i marudzę :P

Głosuj derka, wspomóż survivor każdy głos ważny. ;)

 

I've gotta submarine

You've got gasoline

I don't wanna vote on anything else but Get on Your Boots



#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 23 września 2014 - 21:36

No wreszcie normalny survivor  :D

 

Stand Up Comedy. 

 

Po premierze NLOTH długo byłem nią oczarowany. Obecnie przechodzę okres bardziej krytycznego podejścia do tego albumu. Jak dla mnie bronią się tutaj poszczególne kawałki. Sporo z nich zalicza się do moich ulubionych, a MOS to moim skromnym zdaniem ich najlepszy utwór po 2000r. Na chwilę obecną nie płyta nie broni się jako całość. Kierunek na Maroko jak najbardziej mi się podoba, ale niestety zabrakło konsekwencji i spójności - GOYB, Stand Up i Crazy bardzo mi wadzą w trackliście.  Mój pierwszy głos wędruje na Stand Up, bo ten utwór najmniej pasuje mi do całości. 


Dołączona grafika

#11 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 23 września 2014 - 21:55

Stand Up Comedy


"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#12 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 września 2014 - 21:57

White as Snow

 

bo zauważyłam, że myśląc o NLOTH czasem nawet gubię ten utwór, zapominam o jego istnieniu. Takie to jakieś rozwleczone, sentymentalne na siłę, no w ogóle mi nie leży.

 

P.S. głębsza analiza tego albumu podsuwa mi takie myśli, jak czas nieubłaganie szybko leci i jak wiele się zmieniło przez te 5 lat, u mnie i w ogóle... niby czekanie na kolejną płytę mi się dłużyło, teraz kiedy już jest SoI to w sumie wydaje mi się jakbym wczoraj dopiero jarała się - wtedy nowym - NLOTH.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#13 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 września 2014 - 21:58

chyba faktycznie

 

Get On Your Boots



#14 lookas

lookas

    Użytkownik

  • Members
  • 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 września 2014 - 22:12

Cedars of Lebanon

 

Po krótkiej podjarce pokoncertowej, kiedy to podobało mi się prawie wszystko z NLOTH, powróciłem do punktu wyjścia, czyli WTF? Większość do odstrzału, aż ciężko wybrać. Na pierwszy ogień powyższe. Irytujące strasznie.



#15 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 24 września 2014 - 07:38

oczywiście Get on your Boots za całe to "you don't know how beautiful you are" Bono seriously? Album megaklimatyczny, a ten utwór (jak i Stand Up czy Crazy) nie ma tu nic wspólnego z tą albumową aurą. 



#16 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 24 września 2014 - 08:20

Get on your boots


''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#17 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 24 września 2014 - 08:35

Get On Your Boots



#18 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 24 września 2014 - 10:21

To ja powiem, że:

Fez - Being Born

Bo o ile w klimat płyty wpasowuje się dobrze o tyle jest dość bezwartościowy


El silencio se vuelve melodia


#19 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 24 września 2014 - 10:31

no to GOYB



There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#20 wojtas1337

wojtas1337

    Użytkownik

  • Members
  • 282 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 24 września 2014 - 10:32

nie no White As Snow






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych