Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa Trasa [Co zachować co odrzucić?]


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 17 września 2014 - 21:29

4. Na Specjalne życzenie:

- Heartland

- Winter

- Grace

 

No, no Marysia, zaskakujesz! To chyba przez tą przerwę od u2 ;) Myślałem też o Heartland, ale nie zmieściło się jednak w trójce. Natomiast nigdy nie myślałem o Winter w kontekście trasy i grania na koncertach, a przecież jak dobrze mogłoby się to sprawdzić np. w momencie wejścia na bis. Wyobrażam sobie jak gasną światła, puszczają z taśmy dzwonki, cichną brawa, potem stopniowo na telebimach zaczynają się wyświetlać płatki śniegu, coraz jaśniej, coraz więcej, do tego dołączają kolejne światła, cała publika buja się w rytm muzyki, chłopaki wchodzą na scenę i zaczynają Winter.

Edit:
Pomysł raczej na hale, bo na stadionie, zimą, taki klimat mógłby nie wypalić jednak, po krótkim namyśle ;)



#22 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 17 września 2014 - 22:20

a co tam, też walnę:

 

1. Najbardziej Chcę usłyszeć z nowej płyty:

- Sleep Like A Baby

- Raised By Wolves

- This is Where You Can Reach Me Now

 

2. Najbardziej Chcę zachować:

- TUF

- Zooropa

- Bad

 

3. Najbardziej Chcę poświęcić:

- Walk On

- Unknown Caller

- Boots

 

4. Na Specjalne życzenie:

- Bullet the Blue Sky

- Exit

- An Cat Dubh 

 

a tych na specjalne zyczenie byłoby miliard 



#23 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 17 września 2014 - 22:54

EDIT: na życzenie Maxa.

 

1. Najbardziej Chcę usłyszeć z nowej płyty:

- Every Breaking Wave- bo zakochałem się w tej piosence i bardzo bardzo chcę ją na żywo usłyszeć.

- Volcano- być może przebije Vertigo.

- The Miracle (Of Joey Ramone)- ostre walnięcie na otwarcie koncertu, chcę tego.

2. Najbardziej Chcę zachować:

- Moment of Surrender (jako zamykacz, jako zamykacz!!!)- sprawdził się jako zamknięcie koncertu, i jest to chyba najlepsze zakończenie jakie może być, drugie 40. Po MoS na koniec szczena pozostaje na podłodze.

- The Unforgettable Fire- bo kocham ten utwór, a i dobrze że zespół nie zapomina o tym że ktoś może być fanem wcześniejszych dokonań :P

- Magnificent- bo to mój drugi ulubiony utwór z NLOTH, zdecydowanie wystarczy Magni i MoS jeśli chodzi o granie kawałków z ostatniej płyty.

3. Najbardziej Chcę poświęcić:

- Get on your boots- kicz i słabizna, chyba najsłabszy singiel w historii zespołu. Ble.

- Walk on- bo strasznie mi się przejadło na 360. Zespół pozbawił ten kawałek mocy jaki miał chociażby na ET.

- Pride (bleee)- bo nie potrafią tego grać od ponad 20 lat[2]. O ile na VT brzmiało to całkiem dobrze, o tyle na 360 to było po prostu katowanie niegdyś największego stadionowego hymnu U2.

 

 

4. Na Specjalne życzenie:

- Drowning Man- bo fajne, bo nigdy nie grali, a mogliby. Podczas prób przed koncertem w Barcelonie zagrali całe, więc na tej trasie na pewno zagrają- teoria ,,co było na próbach do jednej trasy, pojawi się na kolejnej w secie" :D

- Lady with the spining head- bo to mógłby być ich największy wymiatacz, gdyby się bardzo postarali i nieco odświeżyli ten kawałek. Poza tym lubię.

- Electric Company- bo lubię, bo przypomina o 1-szym albumie, bo skoczne i radosne, a do tego nie zdążyło się tak ,,przejeść" jak np. I will follow :)



#24 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 września 2014 - 07:13

Fajnie by było gdyby każdy z was pisał choć dwa słowa uzasadnienia. Aż boli gdy się tutaj wchodzi i widzi gołe tytuły piosenek.



#25 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 18 września 2014 - 19:38

Spoczko

 

1. Najbardziej Chcę usłyszeć z nowej płyty:

- Sleep Like a Baby Tonight: oprócz tego, że to top 3 nowej płyty, to jestem ciekaw jak by próbowali odtworzyć brzmienie piosenki

- This is Where You Can Reach Me idealnie "płynąca" melodia, bardzo pasująca do początku bisów

- Raised by Wolves utwór z dużym potencjałem do "łączenia" się w setliście w bardzo różnych i dobrych kombinacjach

 

2. Najbardziej Chcę zachować:

- The Unforgettable Fire obviously, a jeśli nie, to tylko powiem, że podobało mi się, jak Bono znalazł pomysł jak śpiewać TUFcia, a jeśli nie przeszkadzał, to reszta trzęsła stadionem...

- Moment of Surrender bo to pełnoprawny następca 40, w dodatku naładowany emocjami i należy mu się granie za karygodne niewypuszczenie na singlu

- Even Better Than The Real Thing bo mogą zaskoczyć JESZCZE lepszą aranżacją, czemu by nie zrobić z tego nowego Bulletta pod względem zabaway aranżami?

 

3. Najbardziej Chcę poświęcić:

- Pride bo nie potrafią tego grać od ponad 20 lat

- With or Without You równia pochyła, niestety, zazwyczaj odbębniane, grane z wysiłkiem, a na SoI jest idealny zastępca ;)

- Breathe nie sprawdził się jako otwieracz (moim zdaniem gorszy od Stingraya), a gdziekolwiek indziej w secie może zabrzmieć jeszcze gorzej

 

4. Na Specjalne życzenie:

- Promenade Bono powinien podołać, a czy tak bardzo by szkodziło wrzucić to w miejsce MLK na przykład? Instant magic

- I Fall Down ale moze być też I Threw a Brick, które pewnie lepiej by się komponowało z "kącikiem przeszłości" w postacie RbW i CR, ale do Fall Down mam słabość i chciałbym coś usłyszeć z October. 

- Mofo Każda obecność POPa mile widziana, a może uda się Bono namówić na tryptyk matczyny na wzór tryptyku wojennego na Vertigo Tour? Poza tym - Mofo ma duży potencjał na przearanżowanie w ciekawym kierunku

 


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#26 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 29 października 2014 - 00:30

1. Najbardziej chcę usłyszeć z nowej płyty:

- Sleep Like a Baby Tonight - to chcę najmocniej! liczę, że to będzie coś w rodzaju czarnego konia czy tam wejścia smoka :D byłabym bardzo rozczarowana, jakby się okazało, że nie zamierzają grać SLABT.

- Every Breaking Wave - na czymś na koncercie trzeba płakać; zresztą po wykonaniach na promocyjnych występach aż nie mogę się doczekać, jak ta piosenka zaprezentuje się na 'prawdziwych' występach.

- The Troubles - podoba mi się taka hm, delikatność tej piosenki i chciałabym ją usłyszeć również na żywo.

 

2. Najbardziej chcę zachować:

- Ultra Violet (Light My Way) - moja prawie że ulubiona piosenka, proste więc.

- The Unforgettable Fire - dobroć sama.

- Moment of Surrender - idealna piosenka na zakończenie.

 

3. Najbardziej chcę poświęcić:

- Get On Your Boots - no marność po trosze.

- In a Little While - nie, nie zmieniłam zdania co do tej piosenki.

- Stuck In a Moment You Can't Get Out Of (acoustic) - jakby full band, to może.

 

4. Na specjalne życzenie:

- Drowning Man - uwielbiam klimat tej piosenki, jej niepokój i takie rozedrganie - jak można nigdy nie grać takiego kawałka? więc chciałabym.

- Heartland - to w sumie niemożliwe (wokalnie chyba Bono już nie udźwignie), już prędzej zagrają Acrobata, no ale w strefie marzeń czemu nie.

- Love Comes Tumbling - podobnie jak przy DM. no i szkoda, że tak niedoceniana jest ta piosenka.

 

plus POP - cokolwiek, najlepiej jak najwięcej. niech w końcu przestaną przepraszać za tę płytę i traktować ją jak trupa w szafie.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#27 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 października 2014 - 00:58

Akurat Songs Of Innocence  to jedna z niewielu ich płyt z której właściwie każdy utwór po kolei mam ochotę usłyszeć na żywo. Serio , nie ma tu numeru który nie nadawał by się na żywca ( chociaż prawdopodobnie mojego faworyta czyli Iris , nie usłyszymy nigdy , póki Bono nie zmieni na inną mniej osobistą wersje tekstową ). Z poprzednich płyt zawsze coś było na co ciśnienia live nie miałem - Czy to Cedars Of Lebanon , Grace , So Cruel , Promenade . Mówię o świetnych utworach , których wolę jednak słuchać na płycie , no bo jakby takie Grace sprawdziło się na trasie. Ale mimo tego że właściwie żadna z piosenek na SoI nie zapewnia mi takich emocji jak właśnie Promenade i Grace ( no kocham te dziełka ) to są na tyle dobre że mam chęć usłyszeć każdy z nich w wersji live. I to jest chyba jeden z większych atutów tej płyty.

A poświęciłbym :

GET ON YOUR BOOTS :D

 

Edit; Promenade jednak chcę usłyszeć live :D Przypomniałem sobie jak podczas 360* marzyłem żeby grali to zamiennie z MLK lub Scarlet :P


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#28 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 29 października 2014 - 01:52

łukasz, przeczytaj swój post jeszcze raz w kontekście tego co U2 uważają że sprawdza się na trasie i i i ;) ja też bym chciał te piosenki na żywo ale czuję że masz jakiś dobry nocny powrót i ej, sam bym je chciał, ale to not gonna happen, nie z U2, so so sorry :(



#29 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 października 2014 - 01:58

No ja wiem , wiem :P A dzisiaj nocny powrót był, zgadłeś :D Wieem że się takie coś raczej nie wydarzy , u nich na trasie sprawdza się Elevation i BD od 10 lat :P Ale jeśli chodzi o nowy album , to jak wyżej , myśle że każdy numer by dał radę. A że nie zagrają w życiu Grace ? Nigdy nawet na to nie liczyłem , wersja albumowa w zupełności mi starcza. Chociaż skoro odkurzyli na Scarlet... Może kiedyś to Promenade  :)


Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#30 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 29 października 2014 - 02:41

ja nie wysłałem swojej listy ale Promenade subiektywnie, dla magii tych osób z którymi... ;)



#31 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 października 2014 - 13:17

1. Najbardziej chcę usłyszeć z nowej płyty:

Invisible

California

TIWYCRMN.

 

2. Najbardziej chcę zachować:

UV

TUF

Breathe

 

3. Najbardziej chcę poświęcić:

SBS

WTSHNN

Elevation

 

4. Na specjalne życzenie:

Mofo

Discotheque

Drowning Man



#32 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 31 października 2014 - 22:51

3. Najbardziej chcę poświęcić:

WTSHNN

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: Czysta herezja. Wszystko tylko nie to!!!! :P No Streets, no U2!

 

 

4. Na specjalne życzenie:

Mofo

Discotheque

 

:D   A  te dwa jak najbardziej. Wersje z VT poproszę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych