Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artur Rojek

Artur Rojek Składam się z ciągłych Artur Rojek solowa płyta

164 replies to this topic

#21 malgorzatanikolajewna

malgorzatanikolajewna

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 kwietnia 2014 - 21:55

Ja oczywiście zakochana w Arturze łyknęłam płytę jak młody pelikan ;)

Zgrabne, fajne itd. ale spodziewałam się czegoś więcej... Spodziewałam się płyty trudniejszej, chciałam dostać coś takiego czego może bym za pierwszym i kolejnym przesłuchaniu nie zrozumiała. Chciałam więcej klimatów w stylu Thoma Y, dostałam tylko Kokon który moim zdaniem pozostawia jakiś niedosyt. Może na następnym LP. Kto wie.

Tekstowo czasem świetnie czasem bym się czepiała.

Na żywo wszystkie kawałki dostają mięsa i takiej fajnej "przestrzeni". Beksa na żywo zrobiła na mnie mega wrażenie. Lubiłam ten kawałek jako singiel ale po odsłuchu live stwierdzam, że nie tylko lubię, uwielbiam. I wokalnie moim zdaniem Artur radzi sobie lepiej na żywo.

Daję 8/10 bo płyta bardzo dobra ale pozostawia mi niedosyt. Może za wielkie oczekiwania miałam...



#22 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 kwietnia 2014 - 22:37

Nie oczekiwałem nowego Lenny Valentino (choć powiedzmy sobie szczerze - po teaserach wszyscy mieliśmy to marzenie ;) ) - a dostałem taki misz masz właśnie Valentinowości z Myslovitzowatością i wpływami wszystkich tych niezalowych rzeczy co sprowadza na Offa. Słowem, czysty Rojek, esencjonalna dla jego charakteru płyta w sumie wyszła, bardzo po prostu... JEGO. To jest dobre. Nie tylko jest super wyprodukowana i naprawdę dobra ale też można uwierzyć że Artur zrobił dokładnie to co chciał zrobić i to też jest pewien walor. 8/10 to faktycznie dobra ocena jak na razie jak Gosia napisała. No ale słuchałem dopiero dwa razy, okaże się co dalej ;)



#23 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 14 kwietnia 2014 - 20:47

Genialny koncert Rojka. Niesamowite emocje. Jak dobrze, że on odszedł jaaacie ;o Good day my angel <3

a prywatnie to naprawdę miły "zwykły" gość :)

 

EDIT: w sumie to sie bardziej nadaje do tematu rojka, pseprasam :(



#24 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 22 kwietnia 2014 - 23:24

kumaliście już teksty bardziej na tej płycie? są naprawdę bardzo osobiste i.. smutne cholernie. układają się w jakąś historię, złą historię, taką której bym temu facetowi nie życzył a może opowiada trochę swoją. nie wiem, coś w tym takiego jest. to chyba naprawdę bardzo szczery album pod tym względem.



#25 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 23 kwietnia 2014 - 09:00

Odniosłem podobne wrażenie. Powiem więcej, nie często wracam do tego albumu, bo czuję się jakbym grzebał w życiu Artura Rojka. Dziwne uczucie, którego chyba do tej pory nie doświadczyłem. To jest trochę takie uczucie, jak wtedy gdy twój kolega wypiwszy opowiada ci jakieś mroczne historie ze swojego życia, których niekoniecznie chciałoby się słuchać.

 

Świetny wywiad jeśli nie czytaliście jeszcze: http://muzyka.onet.p...kamikadze/2serc



#26 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 kwietnia 2014 - 16:57

Artur Rojek ze swoim solowym albumem wystąpi 5 lipca na Open’erze!

 

 

 

Te uczucie kiedy Artur Rojek na Ołpenerze  :blink:


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#27 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 24 kwietnia 2014 - 18:55

jakoś nie pasuje mi jego (genialny) koncert do takiej "masówki". 



#28 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 24 kwietnia 2014 - 19:18

To dość zabawne, bo raptem dwa dni temu na spotkaniu z Arturem w Empiku w Warszawie prowadząca rozmowę redaktorka z Trójki "zażartowała" pytając Artura, czy skoro mówi, że będzie grał na festiwalach, to czy może potwierdzić, że zagra na Open'erze. Oczywiście pytała o to mocno z przymrużeniem oka. Artur uśmiechnął się i delikatnie zaśmiał, jakby speszony, ale raczej w stylu wyśmiewania pomysłu, a nie nagłego szoku, że ktoś odkrył jego plan. Powiedział z tym swoim półuśmiechem, że nie może tego potwierdzić. Widzowie się zaśmiali. Prowadząca zapytała, czy w takim razie może zaprzeczyć. Odpowiedział tym samym tonem, że też nie. Znowu się obśmialiśmy, bo sam pomysł z gatunku abstrakcyjnych - no jak to, Artur Rojek, mega-off artysta na Open'erze, hello?

 

No i mamy Artura na Open'erze.

 

A wczorajszy koncert był ... żałuję, że nie mogę pojechać do Poznania na repetę.



#29 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 kwietnia 2014 - 20:09

Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Na Openerze od zarania dziejów było sporo artystów offowych - w najszerszym tego zjawiska - rozumieniu.

Dziwne natomiast byłoby to, jakby Rojas ogłosił się sam na swoim festivalu jako wykonawca.



#30 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 24 kwietnia 2014 - 20:46

Lenny Valentino było.

Dwa razy chyba nawet...



#31 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 kwietnia 2014 - 20:57

No tak, ale nie był to stricte sam Rojas ze swoją muzyką.



#32 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 24 kwietnia 2014 - 21:10

Lenny Valentino było.

Dwa razy chyba nawet...

Nawet czy :)



#33 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 kwietnia 2014 - 21:17

Na Offie dwa, byłem na obydwu, zresztą na drugim u2forums słychać nawet w Trójkowej transmisji na początku ;) I tylko nie mów że mnie jakiś secret gig tam ominął ;)

 

Co do występu tamże - no z jednej strony dziwnie by to nieco wyglądało, ale z drugiej przecież nikt z festiwalowiczów nie miałby nic przeciwko, wręcz przeciwnie, gdyby Prezes jednak zagrał pewnie prawie wszyscy by poszli.



#34 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 kwietnia 2014 - 21:18

Lenny Valentino to inna sytuacja. Po pierwsze - reaktywacje niemal zza grobu na które czekały masy fanów. Po drugie - skład Lenny'ego, to-nie-tylko-Rojek; chociażby sam Maciej Cieślak jest tak dużą postacią, że każdy festiwal offowy przyjmie każdy jego projekt z otwartymi rękoma. Po trzecie - otoczka legendarności albumu, który dość zgodnie jest uważany za jedną z najlepszych polskich płyt alternatywnych. Natomiast z przyjęciem solówki Artura jest tak, że fajny powrót, osobiste teksty, ale w recenzjach to "tylko" dobra płyta. 

 

W związku z zainteresowaniem gawiedzi pan dyrektor musiałby dać się na główną scenę, a nie wiem, czy powinien zabierać miejsce innym. Patrząc na obecny status OFFa można się zastanowić, czy Artura pokazaliby chociaż na jakimś innym ważnym festiwalu typu South by Southwest. Nie wydaje mi się. 

 

Nie sądzę, że ryzykowałby tak bardzo, bo tu nie chodzi nawet o jego OFFowych wyznawców, ale obraz festiwalu i ogólną jego ocenę. 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#35 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 kwietnia 2014 - 21:21

No masz Jacko rację też, to prawda że by ryzykował. Myślę że realną opcją jeśli już jest występ dzień wcześniej w ramach koncertów w Katowickich klubach. A może by zrobić jakąś fejsbukową akcję "Panie Kierowniku, zagraj Pan na swoim Offie!" ? He ;)



#36 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 27 kwietnia 2014 - 15:13

Spróbujmy więc, co nam szkodzi:
https://www.facebook.com/rojeknaoffie


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#37 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 kwietnia 2014 - 19:26

1907607_466450020153111_4518672587427150



#38 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 28 kwietnia 2014 - 21:54

Poszukuję dobrej osoby, która podlinkuje mi koncert Lenny'ego Valentino z OFFa (i Trójki, jeśli takowy też istnieje)


ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#39 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 kwietnia 2014 - 21:56

Same here, że się bezczelnie podłączę, miałem a mi zaginął jako jedna z wielu rzeczy na moim zjaranym dysku ;)



#40 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 29 kwietnia 2014 - 06:58

Mam oba na dysku. Jak wrócę do domu z roboty i nie zapomnę to wrzucę. Chyba, że ktoś wcześniej ogarnie, to jeszcze lepiej.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych