Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Singles 3 Edycja - 58 niezapomnianych hitów. Wszystkie single!


  • Please log in to reply
2135 replies to this topic

#2121 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 20 lipca 2014 - 23:56

Koniec. Fajna zabawa była mimo tych wielu niezadawalających wyników jak dla mnie. Z pierwszą 5 nie dyskutuję, choć np. TUF za wysoko mi się wydaje. Za wysoko też One Tree Hill, Please, Gloria, Discotheque, Out Of Control, Windows In The Skies, Ordinary Love. Za nisko Get On Your Boots, Vertigo (no to była przesada :)), Two Hearts Beat As One, Electrical Storm, I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight (!!!), Elevation, Magnificent, Original Of The Species (!!!), Sometimes You Can't Make It On Your Own, Beautiful Day, Sunday Bloody Sunday, Stuck In A Moment, One (i tu dla mnie duże rozczarowanie bo pierwsza 5 spokojnie). To tylko moje odczucia :). Dzięki wszystkim za wspólną zabawę i do następnego razu :D .

El silencio se vuelve melodia


#2122 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 21 lipca 2014 - 00:11

No szkoda trochę, liczyłam jednak na wygraną TUFa, no ale ok.
Jak dla mnie, też uważam, że możnaby się wstrzymać jeszcze z tymi albumami, nie wszystkim się jednak chyba chce, a i szczerze powiem, że mi też nie bardzo:P Warto poczekać jeszcze trochę;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2123 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 lipca 2014 - 00:17

Mój top 5:

1. One Tree Hill

2. TUF

3. Discotheque

4. Please

5. The Fly



#2124 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 21 lipca 2014 - 08:38

Tym razem celowo wstrzymałem się od głosu, bo nie potrafiłem wybrać, serio.


"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#2125 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 lipca 2014 - 10:49

Koniec, finito, to teraz ja się pomądruję:
1. miejsce powinno należeć oczywiście do WOWY, jak zawsze i wszędzie.
Poza tym za nisko One (zdecydowanie!), Pride, BDay, Out of Control, Elevation, Windows In The Skies i All Because Of You.
Za wysoko za to If God Will Send His Angels, Discothèque, Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me i... Invisible - niestety czym więcej czasu upływa od lutego 2014, tym wyraźniej widzę słabość tej piosenki. No może z The Ballad Of Ronnie Drew czy Another Day by wygrała, ale reszta... Hmm, niestety nie jest to dobry kawałek. Mam wrażenie, że o coś im chodziło, ale im samym nie było wiadomo o co. Nawrzucali do kotła pełno efektów rodem z lat 80, pomieszali, dodali trochę genu U2 i szczyptę ducha lat 10 i... wyszedł finalnie taki groch z kapustą. Raczej piosenka bez legendy, do zapomnienia. Za 20 lat nikt nie będzie jej kojarzył (poza fanami zespołu oczywiście, o ile tacy jeszcze wtedy będą :D). 
 
Co do kolejnej edycji survivora - poczekajmy do jesieni lepiej, a nuż coś się wtedy zdarzy i będzie sprzyjający klimat do zabawy? A nawet jeśli nie, na pewno więcej osób będzie spędzało czas przed komputerem co już jest sprzyjające dla tego typu zabaw. Tak więc ja postuluje odłożyć to do września, a nawet p(i)aździernika.

EDIT
Żeby nie odstawać to moje TOP5:
1. With Or Without You
2. Where The Streets Have No Name
3. I Still Haven't Found What I'm Looking For
4. One
5. Bad

#2126 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 21 lipca 2014 - 12:26

No to moja zwariowana pierwsza piątka:

1. Walk On
2. The Unforgettable Fire
3. Original Of The Species
4. Bad
5. 11 O'Clock Tick Tock

Więc wszystko co niżej, to za nisko ;) A oprócz tego, co tam kłuje jeszcze w oczy... Na pewno Pride o 32 miejsca za wysoko. One też ze 20 niżej bym dał, Lemon z 15, a The Fly z 10. WOWY na pudło nie zasługuje, ale pewnie w pierwszej 10 bym miał, więc przy wyrzuceniu pozostałych moich, mogę się ostatecznie zgodzić, chociaż Ajstyl jest u mnie wyżej. A co do niedocenionych, to A Day Without Me gdzieś w czeluściach, a spokojnie widziałbym to np. na miejscu One (o, może jakaś zamiana?), Crazy jak zwykle niedoceniane, a w pierwszej 15 znalazłby u mnie miejsce, no i jeszcze dobry żart wam wyszedł z Out Of Control na 32. Reszta przyzwoicie. Cieszy awans TUF, w 4 edycji musi wygrać, bo pewnie Walk On znów nie dopuścicie do czołówki ;)

Aha no i Beautfiul Day odpadło zdecydowanie za wcześnie, chociaż sam przyłożyłem do tego rękę. Był to jednak element taktyczny na pozbycie się Pride (zakładał on, że w ciągu 3-4 rund wyrzucimy tego gniota) no i jak widać plan zrealizowany w 100%. BD warte było więc poświęcenia.



#2127 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 21 lipca 2014 - 18:24

Mój top:

1.TUF
2.Bad
3.OTH
4.Streets
5.Lemon

Stay jak dla mnie za wysoko, Pride za nisko, jestem zadowolona, że Aniołkom udalo się dojść tak wysoko. Please też na dobrej pozycji. Szczotku, faktycznie trochę zwariowana, 11 O'Clock aż tak cenisz?:) Beautiful Day też mogło troszkę wyżej zajść. Ale cieszy mnie, że nie wygrało WOWY, w mojej skromnej opinii wcale nie jest ich najlepszym singlem ever. Discotheque mogłoby się zamienić miejscami z Angel of Harlem, które też zadziwiająco wysoko doszło, choć ok, za nisko też by mi nie pasowało. Invisible lepsze od 40?;P

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#2128 U2 fanatic

U2 fanatic

    7

  • Members
  • 1 510 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Myszków

Napisano 21 lipca 2014 - 20:00

A ja ostatnio mocno doceniłem 11 O'Clock, no nie aż na pierwszą piątkę, ale już bym tak nie głosował na to chętnie

Mój top:

1. Original Of The Species
2. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
3. One
4. I Still Haven't Found What I'm Looking For
5. Beautiful Day
Jeszcze do niedawna Ajstyl był u mnie wyżej niż One, ale teraz One jednak trochę bardziej cenię, ale minimalnie.

El silencio se vuelve melodia


#2129 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 21 lipca 2014 - 21:28

a co mi tam, też walnę swoją listę:

 

1.Bad
2.All I Want is You
3.Pride (!!)
4.Stay
5.Streetsy
 
większość zdecydowanie za nisko. szkoda mi strasznie takich singli jak Out of Control czy I Will Follow, które są przecież świetnymi przedstawicielami płyty i należy im się wyższa pozycja, no ale ;)


#2130 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 22 lipca 2014 - 18:56

wyniki całkiem znośne, chociaż na początku zabawy na 90 procent byłam przekonana, że podium będzie należeć do wielkiej trójki TJT (Streetsy, WoWY i Ajstyl). dobrze, że jednak nie było tak przewidywalnie.

 

 

Teraz pytanie co dalej. Zakładaliśmy, że w ciągu tych 3-4 miesięcy trwania survivora U2 wyda płytę, przez co będzie napływ ludzi na forum, dzięki czemu będzie więcej ludzi do głosowania i te survivory będą ciekawsze. Niestety tak się nie stało i jak dla mnie, moglibyśmy się wstrzymać z tymi albumami jednak. Głosuje mniej/więcej 20 osób + kilka, jeśli im się przypomni, a najlepiej jak ktoś im przypomni. No, ale to moje zdanie, jak ktoś chce się podjąć to myślę, że te 20 osób chętnie po spamuje ;)
 

hah, jak to teraz zabawnie brzmi, w kontekście tego co wiemy (a raczej nie wiemy) :D proponuję nic nowego póki co nie robić, nic się nie dzieje, jest mało osób, latem tym bardziej, bo się wyjeżdża/coś.

 

wielkie dzięki dla organizujących i podliczających!


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2131 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 lipca 2014 - 20:19

sorry za post postem.

Dołączona grafika
(mam problem z tą okładką Bad, dlatego wrzucam Wide Awake... Jak ktoś ma właściwą to dajcie znać :P )


chciałam znaleźć rzeczoną okładkę, no to standardowo zapytałam do Google'a, lecz nie było. no i - jak niektórzy już wiedzą :P - spowodowało to powstanie u mnie pytania, gdzie jest informacja o 'Bad' jako singlu.

lista wiki nie wspomina o nim http://en.wikipedia....ography#Singles
u2wanderer również http://www.u2wandere...isco/sing1.html
jak i atu2.com http://www.atu2.com/...cs/singles.html
oraz u2.com http://www.u2.com/di...agName/Singles

z artykułu w wiki http://en.wikipedia....ki/Bad_(U2_song) " An edit of the version from The Unforgettable Fire appears on The Best of 1980 - 1990; with the exception of the hidden version of "October", "Bad" is the only non-single to appear on the compilation." (na końcu)

na forum atu2.com rzucił mi się w oczy taki temat http://forum.atu2.co...ic,23465.0.html (pierwszy post)

proszę o oświecenie w tej sprawie :D i nie krzyczeć, jeśli się okaże, że to oczywista oczywistość.

z góry przepraszam za braki w wiedzy, źródła takie jak wiki/forum atu2 itepe itede


nie wiem czemu ale forum nie wyświetla mi całego posta, więc tu ciąg dalszy:

z artykułu w wiki http://en.wikipedia....ki/Bad_(U2_song) " An edit of the version from The Unforgettable Fire appears on The Best of 1980 - 1990; with the exception of the hidden version of "October", "Bad" is the only non-single to appear on the compilation." (na końcu)

na forum atu2.com rzucił mi się w oczy taki temat http://forum.atu2.co...ic,23465.0.html (pierwszy post)

proszę o oświecenie w tej sprawie :D i nie krzyczeć, jeśli się okaże, że to oczywista oczywistość. z góry przepraszam za braki w wiedzy, źródła takie jak wiki/forum atu2 itepe itede

niech ktoś funkcyjny połączy, jeśli może ;)
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2132 JVD

JVD

    Użytkownik

  • Members
  • 1 447 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 lipca 2014 - 20:49

Bad został wydany jako singiel w roku 1985 tylko w RPA.

Był to 7" vinyl.

Okładką była zwykła koperta.

 

Tracks:
Bad
A Sort Of Homecoming
Catalog number: Island WIP 6677

 

http://u2discography...r/u2/index.html

 

bad.jpg badb.jpg


xxx depe xxx
 


#2133 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 23 lipca 2014 - 20:58

o, dzięki za informację! nie znałam tej strony. i rozumiem, że chodzi o wersję studyjną? 

 

no bo padła sugestia

 

Przypominam Tobie i wszystkim innym głosującym, że wersja singlowa to ta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aPyhYczii8I

 

 

i tak się zastanawiam.


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2134 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 lipca 2014 - 21:08

A, od kogo mam flaszkę za Streets poza finałem?

 

Aha, bo się niejasno wyraziłem. Oczywiście że przyłożyłem do tego łapkę, ale żeby nie było - chodziło o zakład o którym mi Karol Człowiek przypomniał - z kimś się zakładałem właśnie o to czy Streets wejdzie na podium czy nie i oczywiście spożywszy więc średnio pamiętam ale chyba wygrałem właśnie, tylko z kim? I czy na pewno wygrałem? :P



#2135 margo

margo

    Użytkownik

  • Members
  • 4 358 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:zielone wzgórze

Napisano 23 lipca 2014 - 21:58

Dobra to teraz ja :)

 

Fakt Ostrava nie dała rady, bo tam jest problem z wifi, ale w sumie i tak by mój głos na BAD niczego nie zmienił :P

Dzięki Depe i Szczotku za konferansjerkę i podliczanie (+ tym dodatkowym też). Trudne to zadanie było :) Jeszcze gwoli wyjaśnienia rzekomej grupy prajdowej, to jej akurat nie było :P Zaczęła się tworzyć chwilę później, a to tylko po to, żeby w tym całym interesie było ciekawiej, a nie tylko zwykłe wklepywanie piosenek i gdzie by wygrało WOWY lub Streetsy. A tak to trochę dramaturgii było. Będzie mi brakować trochę tych deadlinów przed 23:59 :P

Nie wypiszę mojego topu, bo on w trakcie surva się zmieniał, szczególnie po odpadnięciu mojej Iron-dwójki czyli Walk On i Discotheque.

Dwie rzeczy zostaną mi w pamięci po tej edycji, heroiczna obrona Stay (Jeszcze raz dzięki Zuzka <3 ) i dwa że Aniołki tak wysoko.

Jeszcze raz dzięki za kawał dobrej zabawy i rozruszanie choć trochę tej części forum.


Music can change the world, because it can change people.
 


#2136 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 lipca 2014 - 23:58

jesteśmy w połowie drogi do perfekcji. cierpliwość się opłaca. ja nikogo nie namawiam i nie kupuję głosów. jakby co. w tym survie nic takiego nie robiłem. moja włąsna ukochana mnie zdradziła o świcie no (i to już między sobą załatwiliśmy mocno, trust us :P ). ale jeszcze wyjdzie na nasze ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych