Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 5 - Boy


  • Please log in to reply
372 replies to this topic

#21 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 14 maja 2007 - 23:43

Pogięło was czy co?
Shadows to chyba najlepszy kawałek z płyty.
Ale moje preferencje prawie nigdy sie nie zgadzają z większością forumowiczów...

#22 ania_;)

ania_;)

    Użytkownik

  • Members
  • 113 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gdańsk

Napisano 15 maja 2007 - 00:07

trudna sprawa :mellow: niech będzie The ocean.

#23 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 maja 2007 - 07:23

Straszny miałem dylemat jaki powinien być mój pierwszy typ. Dylemat by tak wielki, że nie byłem w stanie wczoraj podjąć decyzji. Zaznaczyć muszę od razu, że kłopoty z wyborem wynikają z faktu iż Boy jest bardzo dobrą i wyrównaną płytą a nie dlatego że jest wiele kandydatów do odrzucenia B)

Dzisiaj dzień zacząłem oczywiście od Boya. Głosuję na The Ocean. Wcześniej tego kawałka nie brałem pod uwagę. Sam w sobie nie jest on jednak jakąś muzyczną perłą. Jego siła polega na tym, że idelanie wkomponowuje się w album a grany na koncertach potrafi wytworzyć wyjątkową atmosferę. Wyrwany jednak z tego kontekstu dużo traci. Tak przy okazji - powrót do grania tego kawałka na Vertigo Tour był dla mnie jednym z najwspanielszych muzycznych momentów tej trasy.
Dołączona grafika

#24 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 maja 2007 - 07:28

Shadows and Tall Trees

Musze przyznać, że tą płytę zawsze słuchałam jako całośc i strrasznie trudno mi usunąć z niej jakikolwiek kawałek... No ale jak mus to mus!

#25 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 15 maja 2007 - 07:36

Tak naprawdę miałem głosować na I will follow - tak na zasadzie na złość mamie odmrożę sobie uszy. No bo skoro Wy chyba "robiliście sobie jajca" (tak mi się wydaję) wywalając na początku Vertigo z Survivor'a HTDAAB to czemu nie wywalimy na początku I will follow z Boy'a, hę ? :P

Boy to bardzo równa płyta. Wczoraj słuchałem ją pod kątem Survivor'a i to wcale nie jest I will follow + reszta. Naprawdę trudno się na coś zdecydować. Najmniejszą moją uwagę przykuł Another Time, Another Place i na niego powinienem głosować.


Jednakże, żeby bronić genialne, najlepsze na płycie Shadows and tall trees głosuję na The Ocean

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#26 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 15 maja 2007 - 08:09

Shadows and tall trees

#27 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 maja 2007 - 09:52

Rozumiem głosy na The Ocean, choć się z nimi nie zgadzam. Rozumiem głosy na Another Time.., choć dla mnie to najlepszy ( obok I Will Follow.. którego jednak stawiam odrobinkę wyżej - tak jak w przypadku One to jedna z wizytówek zespołu, i wcale nieprzypadkowo ) utwór na płycie. Ale Shadows And Tall Trees ??? Dość już dyplomatycznego podejścia :D powtórzę za Corso - pogięło Was ??!! Jak można na to teraz głosować ?? Jeden z najoryginalnieszych utworów zespołu, z genialną partią Larry'ego, niesamowitym klimatem, i tym, jedynym w swoim rodzaju, tekstem ( nawiasem mówiąc, wersja demo ma jeszcze świetny, glamrockowy riff - szkoda, że nie wpetli go jakoś w wersję albumową ).. Jak Wy sobie niby wyobrażacie Boya bez tego numeru ?? Jeżeli Shadows teraz odpadnie, będzie to największy skandal w całej historii naszych survivorów. W takim wypadku zapowiadam bojkot :P

Zgadzam się, że Boy to bardzo wyrównana płyta - nawet za bardzo :P Ciężko wskazać coś słabszego. Głos na Stories For Boys .
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#28 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 15 maja 2007 - 12:17

the ocean
A Stories For Boys to przecież esencja tego albumu jest, jak można!
ktoś tu sie naprawde chce ze mną pobić. <_<

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#29 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 15 maja 2007 - 12:22

(...) Ale Shadows And Tall Trees ??? Dość już dyplomatycznego podejścia :D powtórzę za Corso - pogięło Was ??!! Jak można na to teraz głosować ?? Jeden z najoryginalnieszych utworów zespołu, z genialną partią Larry'ego, niesamowitym klimatem, i tym, jedynym w swoim rodzaju, tekstem ( nawiasem mówiąc, wersja demo ma jeszcze świetny, glamrockowy riff - szkoda, że nie wpetli go jakoś w wersję albumową ).. Jak Wy sobie niby wyobrażacie Boya bez tego numeru ?? Jeżeli Shadows teraz odpadnie, będzie to największy skandal w całej historii naszych survivorów. W takim wypadku zapowiadam bojkot :P (...)



Podpisuję sie obiema rękoma i obiema nogami.
Ja dodatkowo potrafię się nawet doszukać pewnych prog-rockowych wpływów. B)

I wspaniały finał z : Siano!!! Siano!!! Siano!!! :D (jak to kiedyś, chcąc mi dokuczyć, śpiewała moja siostra :D )

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#30 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 maja 2007 - 12:25

Podpisuję sie obiema rękoma i obiema nogami.
Ja dodatkowo potrafię się nawet doszukać pewnych prog-rockowych wpływów. B)

I wspaniały finał z : Siano!!! Siano!!! Siano!!! :D (jak to kiedyś, chcąc mi dokuczyć, śpiewała moja siostra :D )


A pewnie, Shadows And Tall Trees to w tym momencie moja czołówka tego albumu. Glam, prog, post punk, co jeszcze w nim znajdziemy? Nie wolno się takiego cuda pozbywać na początku. W moim rankingu wcześniejszym umiesciłem je oczko przed I Will Follow. Hm. Podtrzymuję :)

#31 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 15 maja 2007 - 13:06

The Ocean
oj, tu będzie ciężko --'
Felis, mogę wraz z Tobą kłócić się z tymi, co na Stories... głosują ;]

#32 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 maja 2007 - 13:08

Felis, mogę wraz z Tobą kłócić się z tymi, co na Stories... głosują ;]


Myślicie że sobie z Wami dwiema nie poradzę ? :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#33 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 15 maja 2007 - 13:12

Myślicie że sobie z Wami dwiema nie poradzę ? :D

pff!
ze mną jedną sobie poradzić nie możesz :P

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#34 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 maja 2007 - 13:14

pff!
ze mną jedną sobie poradzić nie możesz :P


Ekhm, proponuję wypalić fajkę pokoju :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#35 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 maja 2007 - 14:05

Ekhm, proponuję wypalić fajkę pokoju :)


Lepiej tak zrobić ;) W końcu gdzie diabeł (Mr. Macphisto) nie może, tam babę pośle :P

#36 celtka

celtka

    Użytkownik

  • Members
  • 92 Postów

Napisano 15 maja 2007 - 14:10

Według mnie na tej płycie nie ma słabych piosenek są tylko wyjątkowe i mniej wyjątkowe i chyba do tych drugich zalicza się the ocean , ale to wcale nie oznacza, że się go nieprzyjemnie słucha. :P

#37 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 15 maja 2007 - 14:40

PFFF!
Dobra, wypalić można, ale najpierw musisz przyjechać na śląsk ;pp
Proponuję termin 25 maja lub 8 czerwca ;pp

#38 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 15 maja 2007 - 15:35

Oczywiscie ze The Ocean - Shadows to wybitna piosenka. Szczególnie refren.
U2

#39 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 15 maja 2007 - 23:12

The Ocean. Uzasadnienie jest proste - bo go nie pamiętam. Przesłuchuję Boy'a i po wszystkim po prostu go nie pamiętam.. :huh:


Shadows And Tall Trees natomiast jest dla mnie dokładnie tym samym, czym Lemon na Zooropie - skarbem. Darzę ten utwór niesamowitą miłością i chciałabym, żeby był przynajmniej na podium :)
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#40 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 maja 2007 - 23:47

Postuluję o opamiętanie się i zaprzestanie głosowania na Shadows And Tall Trees w tej fazie zawodów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych