Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 zagraja w lipcu 2013 na koncercie charytatywnym w czeskiej Ostravie


38 replies to this topic

#1 orionstar

orionstar

    Użytkownik

  • Members
  • 444 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ostrava, Czechy

Napisano 08 maja 2012 - 10:20

U2 prawdopodobnie wystapi na charytatywnym koncercie w Ostravie. Ma sie odbyc w lipcu 2013 na plycie lotniska Ostrava, miejsce dla ponad 100.000 fanow. Informacje te podaly wczoraj liczne czeskie gazety i telewizja. Za miesiac ma Paul Guinness podpisac umowe z organizatorami. To nie Prima Aprilis, wyglada to na powazna sprawe, informacje podala nawet czeska telewizja, radio i kilka gazet. Podobno U2 nie otrzymali dotychczas podobna oferte na taki koncert charytatywny i zgodzili sie przyjechac...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 08 maja 2012 - 10:43

FANTASTYCZNA wiadomość!!! :D :) :D dzięki, Orionstar! :)

niech będzie prawdziwa!
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#3 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 08 maja 2012 - 11:06

O kurcze, jest szansa na to , że U2 znowu zagrają mi "pod nosem" :rolleyes: Chyba w końcu uwierzę, że jednak mam szczęście w życiu :P ;)
Every day I die again and again I'm reborn

#4 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 maja 2012 - 11:24

Już kupujcie bilety.

#5 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maja 2012 - 11:32

Fantastyczny news, jeśli się potwierdzi szykuje się epokowy koncert.
W sumie to musi być prawda bo przecież komu by zależało na wypuszczeniu takiej dziwnej plotki? wiem, że Czesi mają specyficzne poczucie humoru ale bez przesady ;)

Wyobraźcie sobie tylko - stutysięczny tłum a na scenie (albo po środku tego tłumu jeśli 360 będzie kontynuowana) zespół, a wszystko tak blisko Polski. Fantastyczna perspektywa.

#6 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 08 maja 2012 - 11:43

Jak to prawda, i będzie dało rade, to widzimy się pod sceną... :lol:
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#7 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 maja 2012 - 13:20

Cieszy takie info, aczkolwiek sceptycznie podchodzę do tematu. Już było kilka takich akcji - Bratysława, Gdańsk.

#8 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 maja 2012 - 17:16

Jeśli to jest prawda w 2013 szykuje sie 2 podróż do Czech :)
Może wyjdzie z tego takie czeskie Live Aid.
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#9 bob

bob

    Użytkownik

  • Members
  • 717 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maja 2012 - 18:11

Fajny żart...za chiny nie uwierzę w takie coś...

#10 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 08 maja 2012 - 18:32

Był kiedyś taki film dokumentalny o tytule "Czeski Sen". Coś czuję, że ten wielki koncert U2 może się skończyć właśnie jak ten film. :D

#11 peloponez

peloponez

    Użytkownik

  • Members
  • 315 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 maja 2012 - 18:41

Fajny żart...za chiny nie uwierzę w takie coś...


Jestem sceptyczna w takim samym stopniu jak ty. Nie żebym siała jakiś defetyzm, ale to jest zbyt niewiarygodne.

#12 orionstar

orionstar

    Użytkownik

  • Members
  • 444 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ostrava, Czechy

Napisano 08 maja 2012 - 19:43

Widze za uwazacie ta informacje raczej za czeski humor, ale w krotkim czasie napewno zmienicie zdanie :-) Tutaj nikt nie wypuscil by takiej informacji do TV (rozmowa z organizatorami akcji) tylko tak sobie. A nadodatek pewien czas temu o mozliwosci uczestnictwa U2 na tej akcji charytatywnej slyszalem od pewnej osoby, ktora zna organizatorow. Wtedy sie tez smialem, ale teraz juz patrze inaczej... Sprawdze pewne zrodla i podam wam dalsze informacje.
Dołączona grafika

#13 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 08 maja 2012 - 20:19

Czemu mam orionstarowi nie wierzyć, skoro on tam siedzi i wie najlepiej co i jak? Wierzę!
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 maja 2012 - 20:43

A może zespół już ma plan koncertowania w Europie latem 2013r.? W tej sytuacji zorganizowanie wypadku do Czech nie byłoby takie trudno. Cel szczytny, dodatkowo byłaby to forma rekompensaty dla czeskich fanów za pominięcie na trzech otatnich trasach. Pamiętam, że w Czechach brakowało odpowiedniego stadionu na zorganizowanie występu na ostatniej trasie. Taki koncert mógłby rozwiązać problem.

Nie wierzę, aby zespół zdecydował się na taki pojedynyczy występ Ostrawie, nie będąc w koncertowej formie. Dlatego łączę to właśnie z kolejną trasą. Być może cisza wokół nowego albumu ma związek z planami koncertowym. Gdyby chcieli wrócić do koncerowania dopiero w 2013r. to uzasadniałoby wstrzymanie się z uwolnieniem nowego materiału.

Fajnie, że dzieje się coś ciekawego, nawet jak okaże sie to tylko plotką :D
Dołączona grafika

#15 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maja 2012 - 20:51

Podobno U2 nie otrzymali dotychczas podobna oferte na taki koncert charytatywny i zgodzili sie przyjechac...


Hmm, czyli rozumiem, że wystarczyłby jedne telefon Solorza-Żaka do McGuinnessa i U2 wystąpiliby na koncercie ,,Polsat Dzieciom" w jakimś, nie ujmując nikomu, mniejszym mieście nad Wisłą?

#16 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 08 maja 2012 - 21:34

Brzmi to wszystko bardzo nieprawdopodobnie znając dotychczasowe podejście zespołu, ale jakieś trzy lata temu plotki że wystąpią na Glasto też tak brzmiały. Mam taką teorię optymistyczną, najbardziej optymistyczną ze wszystkich, no bo - sumując wszystkie ploty płycie, tym, aktywnościach w studiu etc. wychodziłoby że powtórzy nam się sytuacja jak z NLOTH - płyta w marcu, pierwszy leg trasy open air w Europie (albo po halowej w Stanach jak przy ET i VT, mniejsza). Ewentualnie mogli odobrazić się na takie eventy po udanym Glaston i wystąpić na kilku takich niestandardowych dla nich wcześniej imprezach. Summer Festivals Tour taki, no czemu nie. Do tego nawet nie potrzebują płyty. No, ale ale ale. Poczekam na oficjalne potwierdzenie. Media mediami, ostatnio Artur Rojek został w mediach wokalistą Velvet Vic and the Bad Vibrations, także wiecie.. ;)

#17 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 maja 2012 - 22:10

W sumie mogłoby coś z tego wyjść. Zespół przygotowuje się do wydania nowej płyty, rozpoczęcia nowej trasy. Jestem za optymistyczną wersją, którą acr przedstawił. Glastonbury im się spodobał, to może zaczną więcej takich koncertów organizować. Nowy krążek jest małą okazją do tego rodzaju występów. Zawsze jest to jakiś rodzaj promocji. Do tego w końcu zawitają w Czechach . Nie róbmy sobie jednak wielkich nadziei. Poczekamy, zobaczmy...

#18 Moz

Moz

    Użytkownik

  • Members
  • 226 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 maja 2012 - 23:43

Już rozbiłem namiot na lotnisku i czekam na koncert .

#19 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 maja 2012 - 06:53

Brzmi to wszystko bardzo nieprawdopodobnie znając dotychczasowe podejście zespołu, ale jakieś trzy lata temu plotki że wystąpią na Glasto też tak brzmiały. Mam taką teorię optymistyczną, najbardziej optymistyczną ze wszystkich, no bo - sumując wszystkie ploty płycie, tym, aktywnościach w studiu etc. wychodziłoby że powtórzy nam się sytuacja jak z NLOTH - płyta w marcu, pierwszy leg trasy open air w Europie (albo po halowej w Stanach jak przy ET i VT, mniejsza). Ewentualnie mogli odobrazić się na takie eventy po udanym Glaston i wystąpić na kilku takich niestandardowych dla nich wcześniej imprezach. Summer Festivals Tour taki, no czemu nie. Do tego nawet nie potrzebują płyty. No, ale ale ale. Poczekam na oficjalne potwierdzenie. Media mediami, ostatnio Artur Rojek został w mediach wokalistą Velvet Vic and the Bad Vibrations, także wiecie.. ;)


A no właśnie. Może nadszedł czas w dziejach zespołu, w którym w końcu powiedzieli sobie - ok, basta, odpuszczamy i gramy gdzie chcemy, kiedy chcemy i co chcemy. W domyśle - nie musimy ruszać z kolejnym cyrkiem po świecie bo nazywamy się U2 i nie wypada żebyśmy grali na jakichś festynach na jakiejś śmiesznie małej scenie. Przesłanką ku temu oraz niejako początkiem, mógłby być właśnie występ na Glastonbury.

#20 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 09 maja 2012 - 08:55

[quote name='ania94' timestamp='1336511413' post='223669']
[Glastonbury im się spodobał, to może zaczną więcej takich koncertów organizować.]

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Glastonbury to największy w Europie, prestiżowy festiwal i trudno porównywać do niego rangę i charakter, tego typu występu, który ( narazie tylko hipotetycznie) jest planowany w Ostrawie. Czy polubili tego typu występy, mam wątpliwości. Czytając np. w magazynie "Q" wywiad z zespołem, nie byli zadowoleni z występu (wpadki techniczne, pomyłki Edka, nie mówiąc o fatalnej pogodzie i nieodpowiednim obuwiu Bonia, o czym sam wspominał). Recenzje redaktorków też były miażdżące. Nie twierdzę, że coś takiego mogłoby ich trwale zrazić do występów w festiwalowej oprawie, ale jakoś też być może wpłynęło na ich podejście do koncertowania. Z drugiej strony może się wkurzyli i teraz właśnie przyszedł czas, że mają wszystko gdzieś, (i zgodzę się tu z wypowiedzią Maxa), będą grać gdzie im się żywnie podoba, nie zważając na to do czego nas dotychczas przyzwyczaili i czy się komuś to podoba czy nie. Dlatego koncert w Ostrawie uważam za prawdopodobny, jestem optymistką w tej kwestii i tego się trzymam :)

Wszystkim wątpiącym radzę zrobić to samo, czyli odrzucić racjonalizm i logikę, która podpowiada, że koncert i tak nie dojdzie do skutku , tylko szturmem uwolnić pokłady optymizmu i pozytywnego myślenia, a wtedy, myślę, coś z tego wyjdzie :) Wszak myśl jest energią, która może kreować przyszłośc ;) Tak więc myślmy pozytywnie. Czuję intuicyjnie, że ten koncert się odbędzie, a moja intuicja (czyli "myślenie" moim serduchem, a nie wyłącznie mózgiem) nigdy mnie do tej pory nie zawiodła, więc tego się trzymać :D
Every day I die again and again I'm reborn



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych