Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vertigo Tour: Live From Chicago


  • Please log in to reply
646 replies to this topic

#61 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 15 marca 2012 - 18:00

Sunday Bloody Sunday

#62 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 marca 2012 - 21:54

darujcie sobie głosowanie na Oryginałkę. no pasaran :)

Sunday Bloody Sunday. w sumie w ogóle to zbyt intense połączenie z Love & Peace i Bulletem, no, trochę nie. nie pasowało, chociaż intencje mieli dobre.

#63 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 15 marca 2012 - 21:56

Sunday Bloody Sunday okrutnicy!

że piano i edż nie gra zajebistych riffów to już złe?! :P

#64 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 16 marca 2012 - 10:14

bloody Sunday Bloody Sunday

#65 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 16 marca 2012 - 10:37

Sunday Bloody Sunday

#66 Mo.

Mo.

    Użytkownik

  • Members
  • 914 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 marca 2012 - 11:54

SBS



Froncie!


PS: Czy znalazłaby się dobra duszyczka, która podliczy dzisiaj rundę i rozpocznie nowa? Niestety, nie mogę dzisiaj tego sama zrobić:(

edit: piotrasik się tym zajmie :)

Użytkownik Moniczka edytował ten post 16 marca 2012 - 15:52

"I will not hear what you have to say

Cause I need freedom now
And I need to know how
To live my life as it's meant to be"

#67 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 marca 2012 - 13:01

EE tam mi sie zawsze podobało zarówno przejsćie z L&P do SBS jak i z SBS do Bulleta ,Larry robi takie fajne zwolnienie w końcówce wybijanego na werblu rytmu i przechodzi ładnie płynnie do Bulleta.Sam Bullet też mi sie podoba ,akurat ta jego spokojna wersja z niesamowitą (wcale do tej zajebistosći nie jest potrzebny Big Muff :)
solówką Edge'a niesamowicie do mnie przemawia ,i ta koncówka z "oslepionym" Bono ,niesamowity klimat tych długich linii basu i delikatnej gitary + ledwo słyszalny podkład perkusji ,takze ja jakos zawsze lubiłem ten fragment koncertu :)
Froncie działaj :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#68 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 16 marca 2012 - 13:32

SBS

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#69 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 marca 2012 - 16:17

EE tam mi sie zawsze podobało zarówno przejsćie z L&P do SBS jak i z SBS do Bulleta ,Larry robi takie fajne zwolnienie w końcówce wybijanego na werblu rytmu i przechodzi ładnie płynnie do Bulleta.Sam Bullet też mi sie podoba ,akurat ta jego spokojna wersja z niesamowitą (wcale do tej zajebistosći nie jest potrzebny Big Muff :)
solówką Edge'a niesamowicie do mnie przemawia ,i ta koncówka z "oslepionym" Bono ,niesamowity klimat tych długich linii basu i delikatnej gitary + ledwo słyszalny podkład perkusji ,takze ja jakos zawsze lubiłem ten fragment koncertu :)
Froncie działaj :)


Same przejścia i koncept na papierze bardzo fajne (nazywaliśmy to "setem politycznym", w ogóle zauważcie że przynajmniej poczatkowo na VT lecieli takimi setami kilku piosenek o zbliżonym charakterze) z tym że jak wczoraj pisałem na szałcie - dla mnie to jednak zbyt intensywne pranie mózgu w ten deseń. Nie wiem dlaczego ale jestem w stanie być miażdżony dwudziestominutową ścianą zgrzytów choćby Sonic Youth, a jak U2 nie złamie czegoś takiego czym innym, zaczyna mnie nieco już jednak męczyć - tak bootlegowo jak i na żywo. Co do Bulleta, też się powtórzę, nie lubiłem go, czułem mocny zawód, że to solo taką szklanką, bez 'mięsa, bez ciężaru... zwłaszcza że jeszcze chwile przed trasą grali mocarniej niż na Elevation Tour. Sam teatrzyk Jesus Jew Mahomet o ile zgrabnie wplótł bardzo fajną ideę CoeXisT która też mi się bardzo podobała, jednak nie ma startu do nawiedzonego Bono strzelającego reflektorem do publiki, a i snippety - tak Hands That Built America jak i Please raczej należą do moich 'mniej ulubionych', smętne pojękiwania marnym i zepsutym echem epic-piosenek (w całości było te piosenki grać wymiennie z czymś, a nie!), jedynie Johny Comes Marching Home lubiłem naprawdę. Jestem na nie, ale czekam co Owłos powie zanim zacznę na to głosować, bo może będziemy mieli deal ;)

#70 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 marca 2012 - 18:14

Sunday Bloody Sunday

#71 Eman

Eman

    Użytkownik

  • Members
  • 62 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łęczna

Napisano 16 marca 2012 - 21:39

An Cat Dubh/Into The Heart

Według mnie w SBS bardziej zawiodła publika niż zespół

#72 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 16 marca 2012 - 22:19

Kurcze, froncie, dziwnie to rozgrywasz. Lubię część LAPOE/SBS/Bullet, a jeśli miałbym wyrzucać coś z tej trójki to zdecydowanie byłoby to LAPOE.

Natomiast dla mnie, najsłabszym momentem jest tutaj fragment od Zoo Station do All Because Of You. Tego ostatniego mamy z głowy, zostały jeszcze 3 z AB. I choć w ostatnich miesiącach, moje stosunki z Achtung Baby się znacznie polepszyły, tak na VT nie przekonuje mnie ani Zoo Station, ani The Fly, ani Mysterious Ways, które ostatnio zyskało najwięcej z wymienionych.

Mysterious Ways

#73 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 16 marca 2012 - 22:21

no a ja z kolei Zoo Station bardzo lubię na tej trasie, nawet na tym DVD. pogodzę się ze stratą M.Ways, jak najbardziej, nawet jako następnego, Fly też za jakiś czas, ale to.. hm, no niespecjalnie mi to pasuje. musimy jakąś długoplanową strategię opracować some day. proponuję w niedzielę wieczorem zebranie.

#74 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 16 marca 2012 - 22:24

Dla pocieszenia mogę Ci powiedzieć, że Zoo Station z tej czwórki jest najlepsze no i ew. możemy negocjować, ustalać, bo te głosy na oryginałkę, to chyba od jakichś poszukiwaczy skandalu ;)

#75 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 16 marca 2012 - 22:24

a jeśli miałbym wyrzucać coś z tej trójki to zdecydowanie byłoby to LAPOE.


O to to właśnie. Dziwne, że akurat na SBS trafiło, zwłaszcza, że "przewaga" duża...

Sometimes You Can't Make It On Your Own, bo dziś słuchałem i mnie wkurzyło.

edit: teraz mi się chciało napisać pełny tytuł :D właśnie sobie przypominam to całe Czikago i jestem wybitnie niezadowolony, że w większości wykonań podoba mi się jedynie jakiś mały element, rzadko całość. Jestem na Miracle Drug i nie mogę pojąć, jak w tym morzu przeciętniactwa akurat na SBS się rzuciliście.
Na gorąco też powiem, że dużą krzywdę zrobiono An Cat Dubh łącząc to z Into the Heart. Czarny Kot ma niesamowity, dziwny klimat. Tak jakby grali to w Saturatorze na Pradze, a nie w Illinois. Wygląda to tak, jakby czwórka obskurnych zgrzybiałych Irlandczyków grało w jeszcze bardziej obskurnym pubie kiepskie kawałki. An Cat Dubh zdecydowanie powinno znaleźć się w jakimś filmie Tarantino. Bono ma konkretnie wyjebane na to, czy zaśpiewa zwrotkę, czy nie, no i jeszcze Adama głaszcze (a ten reaguje bezreakcyjnym pokerfejsem), no coś pięknego. Gdyby przenieść to na świat zwierząt, to widziałbym rozkładające się zwłoki czarnego kota, nad którym krążą stare, łyse sępy i są coraz niżej i niżej. Lubię takie klimaty w ich wykonaniu, łykam w całości. No niestety potem jest skrzeczący jak żaba Gareth, który psuje cały efekt, ale ludzie! Nie głosujcie na coś tak oryginalnego!
Aha - już wiem, że mój głos w tej rundzie powinien być inny, ale niech już zostanie jak jest.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#76 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 17 marca 2012 - 00:06

Ze względu na fakt, iż Moniczka poprosiła mnie o przeprowadzenie podsumowania survivorka, ale też nie ukrywam możliwości ewentualnego przygotowania się do pociągnięcia survivora z Bostonu(?) jestem zaszczycony przekazać Wam, iż:

Głosowało 20 osób

pożegnać musimy:
Sunday Bloody Sunday: 10 Jesus, Jew, Mahomet it's true!
głosy otrzymały także:
An Cat Dubh/Into The Heart: 3
Original Of The Species: 3
City of Blinding Lights: 1
Beautiful Day: 1
Mysterious Ways: 1
Sometimes You Can't Make It On Your Own: 1

Tura następna - Tradycyjnie głosujemy na najsłabszy utwór z poniższych:

1. City of Blinding Lights
2. Vertigo
3. Elevation
4. Cry/Electric Co.
5. An Cat Dubh/Into The Heart
6. Beautiful Day
7. New Year's Day
8. Miracle Drug
9. Sometimes You Can't Make It On Your Own
10. Love and Peace or Else
11. Sunday Bloody Sunday (22)
12. Bullet The Blue Sky
13. Running To Stand still
14. Pride In The Name Of Love
15. Where The Streets Have No Name
16. One
17. Zoo Station
18. The Fly
19. Mysterious Ways
20. All Because Of You (23)
21. Original Of The Species
22. Yahweh
23. 40

Głosowanie potrwa do poniedziałku, 19.03.2012 r., do godz. 23:59. (przedłużenie o jeden dzień ze względu na U2 Party w Poznaniu 17.03.2012 - serdecznie wszystkich zapraszamy) (data głosowania w temacie zostanie zmieniona po przybyciu Moniczki do komputera - ja takich rzeczy robić nie potrafię tzn. jestem humanistą :P)
Pozdrawiam i zachęcam do głosowania!

#77 człowiek

człowiek

    Użytkownik

  • Members
  • 372 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kielce/Kraków

Napisano 17 marca 2012 - 00:42

Zagłosuję sobie a co
City of Blinding Lights
Won't you come back tomorrow?
Can I sleep tonight?

#78 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 17 marca 2012 - 05:19

(data głosowania w temacie zostanie zmieniona po przybyciu Moniczki do komputera - ja takich rzeczy robić nie potrafię tzn. jestem humanistą :P)

Zrobione ;)

(przedłużenie o jeden dzień ze względu na U2 Party w Poznaniu 17.03.2012 - serdecznie wszystkich zapraszamy)

I jeszcze przedłużać survivora będą :(

#79 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 marca 2012 - 07:34

Original Of The Species
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#80 Jacob

Jacob

    Użytkownik

  • U2 FAQ MAKER
  • 3 332 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 marca 2012 - 15:12

Elevation

Z dwóch powodów:
- znów fatalny stan wokalu Bona (te pochrząkiwanie ;) )
- w 2005 zostało zagrane najlepsze Elevation ever (Mediolan) więc oczywiste jest, że to chicagowskie wypada bardzo blado




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych