Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wild Honey


3 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 lutego 2012 - 03:16

Tak, mam zamiar jak mówiłem, pomału, kiedy przyjdzie so called wena, przełozyć całe ATYCLB bo to epicka tekstowo płyta. I to strasznie trudna płyta w przekładach, wiecie? No nic, obiecałem coś dziś z ATYCLB na swoje, a dziś mi się dobrze poet-pieprzy, to niech będzie to. Jak coś źle, krzyczcie bo to w sumie pisze lajw słuchając piosenki. Jutro sam bedę sto razy edytował i poprawiał, wiadomo. A i to w ogóle jest piosenka o której nie ma co pisać, każdy wie.

(aha, no i tam Bono dużo słów przeciąga mocno, jak się słucha tego poniżej do melodii, wiadomo gdzie też przeciągnąć, da się tak)


w tamte dni
grałem głupka, tyle w tym
jak ten acr
kradnąc lepsze z Twoich chwil

smakowałem
smakowałem tamten czas
bez sensu gonię go bez sił

możesz odejść jeśli chcesz
moja droga
lecz odchodząc weź mnie też
moja droga

czy Cię znałem?
czy Cię znałem nawet wtem?
zanim uciekł nam czas?
zanim poznał nas

ten żarzący się wszem świat
a Ty mi cieniem
odpocząć, wytchnąć dałaś w nim

gdy odejdziesz, weź mnie też
moja droga
możesz dokąd tylko chcesz

moja droga
byłem głupi, może wiesz
moja droga

moja...
moja..
moja..?

no i zostałem
zostałem tam gdzie byłaś Ty
co się z Tobą dzieje dziś?
czy świat nadal Twoim jest?

słałem kwiaty
złe marzenia w tamtą noc
choć Twój ogród pełen już
czy kwitnie piękniej któraś z róż?

gdzie te sny?
kochaj, pokaż mi...

wiem, odeszłaś, zabierz mnie
moja droga
nadal proszę, weź mnie też
moja droga
byłem głupi, dobrze wiem
moja droga

moja..
moja..
moja...?



pam para ram pam parararam.

#2 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 05 lutego 2012 - 13:13



(...)

czy Cię znałem?
czy Cię znałem nawet wtem?
zanim uciekł nam czas?
zanim poznał nas

ten żarzący się wszem świat
a Ty mi cieniem
odpocząć, wytchnąć dałaś w nim

(...)


Trochę mi nie pasuje użycie słów wtem i wszem - jak rozumiem, mają tu odpowiednio oznaczać wtedy i wszędzie, ale to pierwsze to nagle, a drugie chyba występuje jedynie w połączeniu wszem wobec (wszystkim obecnym) ;) Oczywiście wiem, że wersja musi nadawać się do zaśpiewania, więc siłą rzeczy nie każde słowo będzie idealne, ale te dwa nieco mi "zgrzytają" ;)
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 lutego 2012 - 05:53

co do wszem = wszem wobec (wszystkim obecnym) - to celowe, wiem że nieidealne, ale pomyślałem sobie że przekładając pop-pioenkę można sobie pozwolić na niedopowiedzenia a też i zabawy gramatyką i składnią itp. trochę. ale widzisz -dobrze pomyślałaś, czyli się udało.

co do wtem = nagle. to prawda, myślałem o potocznym skojarzeniu z 'wtedy', mój błąd, you're right. ale! - mogę to obronić. a mogę tym że
1) nie mam innego pomysłu nadal :P
2) w tym znaczeniu to nadal ma sens, a nawet bardziej zbliża się chyba do oryginalnego znaczenia, do esencji tekstu św. Bonia. mimo błedu nadal i z nim trzyma się mojej własnej interpretacji*


a jeśli same słówka rażą jako takie, nie wiem, pomyślę nad zamiennikami, będę musiał zmienić pewnie całe zwrotki, ale ok. dzięks za krytykę. jak nie teraz to na przyszłość się przyda :)









*aha, postanowiłem nie pisać 'interpretacji' tytułem wstępu co myślę że, bo uważam że przekład sam w sobie jest interpretacją, w przypadku moich ostatnich tutaj aktywności, bardzo osobistą, ale i dość dosłowną, tak że każdy powinien zrozumieć o co cho, dodatkowy tekst byłby powieleniem.poza tym to akurat naprawdę banalnie-genialnie prosty hartbrejk-loff-song... ;)

#4 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 07 lutego 2012 - 11:20

Rażą - nie rażą, miałam nastrój, żeby przyczepić się :P Jak zawsze, podoba mi się ;)
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych