Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wybieracie bootlegi ?


29 replies to this topic

#1 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 maja 2007 - 22:59

Epoka powszechnie dostępnego Internetu, obok wielu innych zalet, pozwala zaspokajać najskrytsze pragnienia U2owych fanatyków. Wobec zalewu setek bootlegów możliwych do ściągnięcia na forach, każdy z nas zapewne ustanowił ( lub odkrył ) dla siebie najważniejsze kryteria ich wyboru - nie da się wszak wszystkiego naraz. No właśnie. Postanowiłem wyodrębnić kilka takich typowych postaw:

- postawa " jak leci " - w sumie i tak zamierzasz mieć wszystkie bootlegi U2, więc ciągniesz co akurat wpadnie w rapidshare'a, bez zastanawiania się;
- kryterium setlisty - w pierwszej kolejności ciągniesz te, które mają jakąś szczególną setlistę, coś ciekawego się tam w tym sensie wydarzyło;
- kolekcjoner tras - masz swoją ulubioną trasę/trasy, i ciągniesz booty przede wszystkim z niej/z nich, bez jakiegoś wybierania;
- audiofil - zależy Ci na dobrym dźwięku, więc wyszukujesz głównie bootlegi najlepiej brzmiące - soundboardy, excellent audience'y itd.
- geograf 1 - interesują Cię koncerty z ciekawych miejsc - zwracasz uwagę przede wszystkim na te z miejsc mało uczęszczanych przez zespół ( Finlandia, RPA ), lub jakoś szczególnie ciekawych ( El Paso ), czy po prostu ślicznych ( Montpellier, Waldbuhne )
- geograf 2 - masz swoje ulubione miejsca, i zależy Ci na posiadaniu wszystkich koncertów, jakie kiedykolwiek U2 tam zagrali ( np. musisz przede wszystkim mieć wszystkie bootlegi z Wembley )
- dziennikarz - na początek ciągniesz booty z koncertów, na których miało miejsce jakieś ciekawe zdarzenie niezwiązane z samą setlistą ( np. Bono przerwał piosenkę, żeby uspokoić bijących się fanów - UF w Radio City Music Hall :D )

I jak jest u Was ? Ja obecnie zbieram wszystko z VT jak leci, a poza tym najczęściej kieruję się kryterium miejsca ( geograf 1 ) :) A generalnie dążę oczywiście do tego, żeby mieć wszystko.. A może macie jeszcze inny zwyczaj ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#2 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 05 maja 2007 - 23:02

Audiofil, zdecydowanie. Jeśli mam słuchać koncertówek, to tylko dobrej < jakości.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#3 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 maja 2007 - 23:05

- geograf 1 - interesują Cię koncerty z ciekawych miejsc - zwracasz uwagę przede wszystkim na te z miejsc mało uczęszczanych przez zespół ( Finlandia, RPA ), lub jakoś szczególnie ciekawych ( El Paso ), czy po prostu ślicznych ( Montpellier, Waldbuhne )

Ha, ha, dobrze powiedziane :D!
Ja uznaję zasadę, że bootleg to bootleg, każdy warto mieć :]. Ale tak, patrzę przychylnym okiem na te z miejsc ślicznych i rzadko uczęszczanych przez zespół :].
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#4 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 05 maja 2007 - 23:28

Ja ściągam jak popadnie, ale i tak chcę mieć wszystko :) To czym się kieruję mając do wyboru kilka koncertów nie zależy kompletnie od niczego poza moim widzimisię w danej chwili (jak zresztą ze wszystkim :P ) choć przeważnie jest to pewnie setlista.. Na położenie geograficzne raczej nie patrzę.



Do informacji Johnny'ego99- nie, nie jestem normalna, patrz @#%&^&&^^%# tiruriru :P
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#5 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 06 maja 2007 - 00:30

hm.. u mnie to jest jakoś tak:

Jaś: jakie masz bootlegi U2?
Ja: yy..? a nie wiem, jakieś.. kilka.. gdzieś..
Jaś: a masz *to* i *tamto*?
Ja: ??
Jaś: a chcesz? to Ci nagram. A co jeszcze chcesz?
Ja: a co masz?
Jaś: *litania*
Ja: dobra, to wszystko :]

a na serio, to właściciwie jestem kolekcjonerem trasy - Popmart; ewentualnie co ciekawsze momenty z wczesniejszych tras, pod kątem setlisty. ET i VT nie kręcą mnie w ogóle :P

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 maja 2007 - 07:51

Kolekcjonuję poszczególne trasy.
Zostały mi te z 'early days' - czyli najtrudniejsze zadanie;)

#7 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 06 maja 2007 - 07:53

Ja również zmierzam do zebrania całości i lecę poszczególnymi trasami :P
Dołączona grafika

#8 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 06 maja 2007 - 09:16

Ja ciągnę co popadnie jak nie z naszego forum to ze strony z bootlegami. Zamierzam zebrać wszystkie bootlegi, może mi się uda. Choć preferuje te z ET i VT. Później przyjdzoe czas na wcześniejsze Teraz zamierzam np zaciągnąć Veronę z ZooTv
Jakość nagrania jest ważna, najlepiej widać to w bootlegu z Warszawy z POP, tam nie ma jakości :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#9 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 06 maja 2007 - 09:20

Ja też chce zebrać jak najwięcej bootlegów, ale najbardziej interesują mnie te z trasy VT, Zoo TV, i POP Mart :)

#10 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 06 maja 2007 - 09:38

Ja jestem na etapie ściągania wszystkiego co się znajduje na U2start :) Ale najbardziej zalezy mi na bootlegach dobrej jakości, gdzie słychać co zespół gra i śpiewa :)

#11 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 06 maja 2007 - 09:46

Mnie najbardziej interesują bootlegi z VT i ET, czasami z jednego miejsca jest kilka nagran jak np. Honolulu, co wtedy robicie chcecie miec je wszystkie czy wystarczy ta najlepsza? ;)

#12 waz

waz

    "Simona..." ;)

  • Members
  • 1 324 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krk

Napisano 06 maja 2007 - 09:59

Jeśli są to nagrania z tego samego miejsca i dnia to wybieram najlepszą :) A jeśli to samo miejsce ale w innym dniu to wtedy zwracam uwage na setliste.

#13 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 06 maja 2007 - 10:08

Mnie najbardziej interesują bootlegi z VT i ET, czasami z jednego miejsca jest kilka nagran jak np. Honolulu, co wtedy robicie chcecie miec je wszystkie czy wystarczy ta najlepsza? ;)


Jeżeli istnieje kilka nagrań tego samego koncertu to wybieram oczywiście to najlepszej jakości. Zbieram bowiem koncerty nie z samej chęci kolekcjonowania bootlegów, ale żeby te wszystkie koncerty kiedyś przesłuchać. Po co mi więc kilka nagrań z tego samego skoro słuchając i tak zdecyduję się na to o najlepszej jakości. Troszkę inaczej jest przy bootlegach video (amatorskich) - gdy mamy do wyboru nagrania z różnych ujęć - tutaj warto skusić się na klika wersji.
Dołączona grafika

#14 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 06 maja 2007 - 10:10

- kryterium setlisty - jeśli jest coś ciekawego to chętnie :)
- kolekcjoner tras - głownie PopMart i VT, choć staram się mieć coś z każdej trasy
- audiofil - najchętniej ściągam soundboardy, broadcasty, proshoty itepe, jak leciało w TV to na pewno profesionalne :) i w przyzwoitej jakości
- dziennikarz - wszystkie te wzruszające momenty typu Sarajevo, Chorzów, lub ciekawy wygląd członków, zachowanie ubliki.

Jednak najważniejsza jest jakość i setlista ;)

#15 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 07 maja 2007 - 10:40

Biorąc pod uwagę tylko kryteria Johnnego to Audiofil. Dlatego fajnie jak obok bootegu piszecie jaka jest jego jakość.

Jednak oprócz dźwięku wolę mieć i obraz dlatego raczej zaopatruje się w bootlegi Video.

Mam b. dużo bootlegów Audio, ale nie słucham ich zbytnio, dlatego prawie zrezygnowałem z dalszego zbieractwa. :(
A bootleg Video czasami z przyjemnością sobie obejrzę. :lol:


Moim takim marzeniem byłoby mieć jakiejś bardzo dobrej jakości bootleg Video z PopMartu. :rolleyes:

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#16 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 18 maja 2008 - 19:04

Ja nie zbieram wszystkiego jak leci z tras koncertowych od 79-2008 . Zbieram raczej oficjalne wydawnictwa. ( koncerty mp3 i dvd)
Ściągam te koncerty które mają ciekawą setlistę , mam też wszystkie koncerty z Europy Vertigo z 2005. :rolleyes: ( VT jest moją ulubioną trasą) i te z Ameryki Południowej w mp3 ale tylko z tych miejsc gdzie kręcili film do U23D.
Posted Image

#17 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 18 maja 2008 - 19:45

a ja ściągam, jeśli usłyszę, że jakiś koncert jest NAPRAWDĘ tego wart :) i zazwyczaj po kilkukrotnym obejrzeniu kasuję go :P
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#18 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 maja 2008 - 20:19

Kasujesz? Jak dla mnie bezsens.

#19 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 18 maja 2008 - 20:25

co lepsze nagrywam na płytki, a resztę wywalam, w przeciwnym razie nie miałabym już miejsca na kompie a moja płytoteka musiałaby być chyba trzy razy większa:)
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#20 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 18 maja 2008 - 20:26

no ja np. wszystko wypalam, lubie zbierac bootlegi video wszelkiego rodzaju



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych