Skocz do zawartości


Zdjęcie

2011-03-30: Estadio Ciudad de La Plata - La Plata, Argentina


  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#101 niemowicnic

niemowicnic

    Użytkownik

  • Members
  • 823 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wrocław

Napisano 31 marca 2011 - 11:33

you take me higher! szaleństwo!
'I like classic music. But it doesn't have sex. And sex is rhythm. That's why Rock'n'roll is so important.'
- Bono

#102 piotrasik

piotrasik

    Użytkownik

  • Members
  • 801 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 31 marca 2011 - 12:09

derka, kilka postów wyżej wrzuciłem, można nawet odpalić w hd :P

#103 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 31 marca 2011 - 12:19

derka, kilka postów wyżej wrzuciłem, można nawet odpalić w hd :P


Tak, tak, tylko ja miałam na myśli nieamatorskie nagranie :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#104 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 marca 2011 - 14:09

I na to czekałem!!!!! wreszcie bo tylu nadziejach robionych przez technicznych Jest Even
Aranżacja bardzo fajna z solówką na początku i kompletnią inną perkusją Dla mnie bomba!
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#105 methiu

methiu

    0118 999 881 999 119 7253

  • Members
  • 1 035 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ok.Oświęcimia

Napisano 31 marca 2011 - 14:10

O kurde jaka transowa wersja! Brzmi lepiej niż kiedykolwiek. Bez dwóch zdań najlepiej nadaje się na opener 360 Tour (choć początek mógłby być jak na Zoo Tv) no i Larry pozamiatał.
"Smell the flowers while you can" - David Wojnarowicz

#106 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 31 marca 2011 - 14:12

EVEN BETTER!!!!!!!!!!! JESTEM W RAJU :D

To wejście jest nieziemskie, megarozpierdalające!!!! Tak ma być!!!

Zawsze gdy dzieje się coś ciekawego to mnie nie ma :(

#107 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 31 marca 2011 - 14:49

Even Better <3
Kocham od zawsze :D
Ta wersja bardzo mi się podoba :D
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#108 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 31 marca 2011 - 15:08

Miazga! Zdecydowanie najlepszy otwieracz na tej trasie! Nie mam pojęcia co ich tak odmieniło :D W sumie ten remix GOYB trochę wieśniacki był :P Ciekawi mnie kto nagrywa te wstawki (genialne moim zdaniem)brzmiące jak orkiestra smyczkowa i miesza je z materiałem granym na żywo. Ogólnie świetna aranżacja.

Dołączona grafika

Bonio zapomniał garnituru.

#109 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 marca 2011 - 15:24

Skumajcie to wykonanie "Mothers..." Genialne:

http://www.youtube.c...yer_profilepage

#110 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 31 marca 2011 - 15:29

Jak zaciesza :D No cóż Bono nie posiadł jeszcze umiejętności grania i śpiewania w tym samym momencie, ale coraz lepiej mu to idzie ;) O ile to nie Edge gra :blink:

#111 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 31 marca 2011 - 15:39

"Mothers..." powinni grać w całości i zaraz po tym takie pięknie przejście do Streetsów... Trochę więcej pomyślunku nad kolejnością piosenek, panowie!

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#112 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 marca 2011 - 16:06

Jak zaciesza :D No cóż Bono nie posiadł jeszcze umiejętności grania i śpiewania w tym samym momencie, ale coraz lepiej mu to idzie ;) O ile to nie Edge gra :blink:

Hahah smiesznie to wygląda jak publiczność zaczyna klaskać a Bono taki podniecony ze mu fajnie idzie
Ale Mothersowe OOOOOOooo jakoś sredniawo
A podczas Space Odity to otwierające się i zamykające O to trochę tak jak na POPMARCIE
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#113 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2011 - 16:07

A co po NIEKTÓRZY, uważali Even Better za ten "jeden z gorszych" na które się wymienia. HI HI HA HA.


w trybie sprostowania - Stuck jest piosenką lepszą od Even Bettera. Even Better jest większym rozpierdalaczem koncertowym. proste ;)

jako kawałek otwierający set bardzo ładnie, tylko zauważcie że ZNOWU TOTALNIE BEZ SENSU. jak on się ma do Space Oddity, jak się ma do następującego I Will Follow? w kwestii budowania nastroju a nie szarpania go na kawałeczki, nadal jest cienko, nadal pozostaję fanem space oddity>kingdom>breathe/magni.

no ale żeby tak nie narzekać - w końcu nauczyli się tę piosenkę grać! :D 360 live version > wszystkie inne wersje EB (no jeszcze są fajne remixy, ale ok).
skojarzenie z Vertigo Tourowym Discotheque jak najbardziej na miejscu. tak się kaszle!

#114 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 31 marca 2011 - 16:33

Zgodzę się z Acrem, że EB mogłoby się pojawić gdzieś później. Ogólnie jako opener zaprezentował się fajnie, ale w konwencji tej trasy, to rzeczywiście trochę wyskakuje jak Filip z konopii po kosmicznym "Space Oddity".

space oddity>kingdom>breathe/magni - tak jest :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#115 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 31 marca 2011 - 16:41

No może trochę i nie pasuje z Space Odity ale i tak samo przejscie i wejscie perki rozwala!!
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#116 olekcj111

olekcj111

    Użytkownik

  • Members
  • 644 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 31 marca 2011 - 18:35

To jest bardzo dobra setlista na DVD ;) Może coś z tego będzie...

#117 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2011 - 18:41

w sumie jak sobie drugi raz oglądam/słucham, to i tak jest dużo lepiej, niż jak zaczynali od Stringray>B.Day, no, jest w końcu jakiś krok w dobrą stronę :)

#118 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 31 marca 2011 - 18:42

w trybie sprostowania - Stuck jest piosenką lepszą od Even Bettera. Even Better jest większym rozpierdalaczem koncertowym. proste ;)

jako kawałek otwierający set bardzo ładnie, tylko zauważcie że ZNOWU TOTALNIE BEZ SENSU. jak on się ma do Space Oddity, jak się ma do następującego I Will Follow?

O nie, nie, Ty się chyba odnosiłeś (przynajmniej tak to zrozumiałem) do całego setu, a nie do Stucka. Ja do Stucka nic nie mam, bardzo lubię wręcz, moje top 3 z ATYCLB. Chociaż na tej trasie wychodził noooo tak średnio-dobrze co najwyżej.

Ja bym powiedział, że pół-totalnie bez sensu. Po Space Oddity rzeczywiście słabo pasuje. Rewelacyjnym połączeniem byłoby granie Even Better po Stingrayu (wówczas zupełnie Bowiego wywalić) - przecież to by tam idealnie pasiło. Ale co do I Will Follow, noo, tu już nie wiem do czego się czepiasz, bardzo bym prosił o rozwinięcie myśli ;) Nie brzmi to przecież jakoś dużo gorzej od ciągu Mofo-I Will Follow...
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#119 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 31 marca 2011 - 18:55

No, w końcu 360 Tour ma coś, czego dawno nie było - PIERD****ĘCIE. :D
Swoją drogą, ta wersja Even Better baaardzo przypomina Perfecto Mix (m.in. solo Edka na początku).

Świetny MoS, z Boniasem na catwalku:

http://www.youtube.c...h?v=UB2jFfCse_0

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#120 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 31 marca 2011 - 18:57

O nie, nie, Ty się chyba odnosiłeś (przynajmniej tak to zrozumiałem) do całego setu, a nie do Stucka. Ja do Stucka nic nie mam, bardzo lubię wręcz, moje top 3 z ATYCLB. Chociaż na tej trasie wychodził noooo tak średnio-dobrze co najwyżej.


Hm, hm. Ogólnie to ja źle sprostowałem a Ty się trochę źle przyczepiłeś, a ja trochę na samym początku źle wyraziłem ;) Gdzieś się tam zgubiliśmy między survivorem - no i w jego kontekście uważam że Stuck jest zdecydowanie lepszą piosenką - a koncertami, do których odniosłem to tak, że oni już naprawdę często na tej trasie nawet rezygnowali z dobrych rzeczy na rzecz słabszych. I tu, ponieważ nie jestem wielkim fanem Even Bettera na żywo, wcześniejsze* jego live wykonania też mnie nie porywały przesadnie, stąd też trochę krakałem, że jak to wstawią, to wyrzucą np. epickie Ultraviolet (inna sprawa ze wygląda na to że UV akurat już wyrzucili dla Batmana, ech..)

*Wcześniejsze, bo jak napisałem, to jest zawodowe. Jest beat, jest dens, jest czad, wszystko płynie, trochę 'kosmicznych' pod koncept trasy akcentów na Take Me Higher! jak w tym fajnym remiksie, co to chyba nawet na B-Sides 90-2000 się znalazł.

Ja bym powiedział, że pół-totalnie bez sensu. Po Space Oddity rzeczywiście słabo pasuje. Rewelacyjnym połączeniem byłoby granie Even Better po Stingrayu (wówczas zupełnie Bowiego wywalić) - przecież to by tam idealnie pasiło.


Jak już, dałbym Even Bettera po płynnym przejściu z GOYB-remix-intro, tylko żeby to było bliżej oryginalnego Fish Out Of Water Remix a nie tych afrykańskich wiosek łaka łaka :P

Ale co do I Will Follow, noo, tu już nie wiem do czego się czepiasz, bardzo bym prosił o rozwinięcie myśli ;) Nie brzmi to przecież jakoś dużo gorzej od ciągu Mofo-I Will Follow...


Na PopMarcie to ze sobą grało o tyle, że brzmienie I Will Follow było baaaardzo popowe, gładkie, pasowało jak ulał do trasy, otoczenia w setliście, a teraz znów grają to bardzo rockowo. Gdyby się pokusili o zmianę brzmienia albo nawet trochę aranżu I Will Follow coby jeszcze trochę po EB posiedzieć w tym klimacie 'take me higher', nie wiem, jakieś electro-nakładki, jakieś zabawy rytmem... ech, marzenia... to pewnie nie miałbym nic przeciwko. A tak mi to zgrzyta ta kolejność, to przejście, bo tu prawie że rasowy indie-dance-punk, a tam zaraz nowofalowe lata 80te na poważnie na gitarach, no nie jestem przekonany ;)Oczywiście taki eklektyzm jest w przypadku koncertu U2 rzeczą normalną i nieuniknioną, tylko zazwyczaj jakoś dało się tę różnorodność stylistyczną lepiej godzić, łączyć. A gdyby po EB dać choćby GOYB czy Magni, a I Will Follow wyrzucić gdzieś w środek setu? Od razu lepiej :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych