Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 w kolekcji Rzeczpospolitej - Legendy Muzyki


33 replies to this topic

#1 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 10 października 2010 - 17:13

Rzeczpospolita wydaje kolekcję książek z płytami DVD Legendy Muzyki. Tom siódmy będzie poświęcony U2 :) i ukaże się 23. listopada.

Buntownicy i apostołowie miłości i wolności. Krzyk rodzących się subkultur. Co zbudowało ich legendę? Czym zapisali się w historii muzyki i ludzkości? Co spowodowało, że do dziś są inspiracją nowych pokoleń?


Prezentujemy "Legendy Muzyki" - pierwszą na rynku polskim tak obszerną kolekcję ukazującą rozwój muzyki popularnej XX wieku. Do każdego tytułu dołączona jest płyta DVD z pełnometrażowym filmem o artyście.


Jest to kolekcja przedstawiająca całe spektrum gatunków i rodzajów muzyki - koronę drzewa, wyrosłego ze wspólnych korzeni czarnego bluesa. To obrazy pełne nieznanych faktów z życia prywatnego artystów, słabości, dramatów i radości ludzi, których głos ma siłę budującą i burzącą. To również okazja do refleksji nad zmianami, jakie zaszły w kulturze młodzieżowej i świadomości kolejnych pokoleń, przewodnik i samouczek subkultur oraz klucz do ich zrozumienia.


Unikatowa kolekcja "Legendy Muzyki" to m.in.:

- książka z filmami na DVD
- niepublikowane wywiady
- biografie
- fragmenty najsłynniejszych koncertów
- kultowe nagrania
- nieznane fakty z życia gwiazd


Pierwszy tom na temat życia i twórczości Johna Lennona ukaże się 12. października i będzie kosztował 9,99 zł (kolejne, w tym U2, pewnie więcej).

http://sklep.rp.pl/p...products_id=711
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#2 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 października 2010 - 17:39

to będzie ciekawie jednym słowem. :rolleyes:
Wszystkie najważniejsze zespoły na świcie
Posted Image

#3 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 10 października 2010 - 18:42

A będzie Led Zeppelin?

#4 Masseur

Masseur

    Użytkownik

  • Members
  • 868 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 października 2010 - 18:46

A będzie Led Zeppelin?


Tam jest napisane że 19.10 ;)

#5 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 10 października 2010 - 18:50

Rzeczywiście, na tej stronce :) Ciekawe czy z U2 będzie coś porządnego czy dadzą ,,Rockową Krucjatę" :P

#6 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 października 2010 - 18:53

A będzie Led Zeppelin?

muszę kupić dla ojca na prezent właśnie.
jeszcze Lennon i Hendrix.
Ja wybieram wiadomo u2 a wy co kupicie z tej kolekcji.?
Posted Image

#7 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 10 października 2010 - 19:01

Hmmm... U2, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Rolling Stones. Chyba tyle :D

#8 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 października 2010 - 18:18

Dzięki za namiar, to dobra wiadomość dla każdego kolekcjonera. Cokolwiek to będzie, U2czekanie w każdej postaci jest przyjemne :)

Ja wybieram wiadomo u2 a wy co kupicie z tej kolekcji.?

W drugiej paczce U2 jest razem z Gunsami i Pistolsami, jednak bardziej interesowałby mnie Hendrix. Dawno obiecuje sobie poszerzenie horyzontów na temat jego muzyki, a właśnie tu planują bonusową płytę CD z jego utworami. Jeśli wyrobię finansowo na listopad, zakupię właśnie ten zestaw, jeśli nie, zadowolę się U2 a Jimmiego dokupię w innej postaci. Na razie słucham nieśmiertelne Hey Joe. Tego tego kawałka nigdy nie mam dość, bas nieziemsko brzmi. Jeszcze nie zdarzyło mi się, by przy tej piosence nie podgłosić wieży czy nie podbić w niej basów.

http://www.youtube.com/watch?v=2zD4wEZ22IY&feature=related
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#9 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 października 2010 - 19:35

Ciekawe czy z U2 będzie coś porządnego czy dadzą ,,Rockową Krucjatę" :P

dzisiaj przeglądałam rz.p jeżeli chodzi o u2 ma być dołączona płytka pt.Joshua Tree.

jeszcze coś dołączę a mianowicie
Życie Johna Lennona - film w Rzeczpospolitej
http://www.rp.pl/art...pospolitej.html
Posted Image

#10 //biesiada//

//biesiada//

    Użytkownik

  • Members
  • 293 Postów
  • Skąd://Rybnik//

Napisano 12 października 2010 - 10:55

Dzisiaj zakupiłem pierwszą część "John Lennon" - promocyjne 9,99. Siedem stron tekstu, kilka stron zdjęć, dwa tłumaczenia piosenek i dvd.
Kolejne części mają być po 21,99. Zamawiając wszystkie części np telefonicznie, albo przez internet za sztukę wychodzi 18zł, przesyłka gratis + gratis 2 CD zdaje się piosenki: Bob Marley i Jimi Hendrix.
Całość przesyłają w trzech przesyłkach co miesiąc, płatne przy odbiorze.

Zamówiłem sobie, a co tam.

#11 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 12 października 2010 - 11:27

Wydaje mi się (a nawet jestem prawie pewien), że to DVD "Joshua Tree" to jest to samo DVD, które w Media Markt / Saturn można kupić za około 50 zł (jest to making Of tak zwane). Materiał moim zdaniem "pół - legalny" i raczej nie autoryzowany przez U2. Wyszło to w tzw serii "Classic albums"... Chociaż tak jak napisałem...może się mylę...

....no i żeby nie było jak z serią z Dziennika (tam wycofali całą kolekcję po 1 numerze (U2 Live in America) bo okazało się to nie do końca legalne...

Ja po tej "pseudo kolekcji" niczego bym się nie spodziewał i to zarówno jesli chodzi o U2 jak i innych artystów....

Szału nie ma...

Podejrzewam, że przy większości tych DVD "Rockowa Krucjata" to dzieło sztuki...

Użytkownik smoke edytował ten post 12 października 2010 - 11:30

12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#12 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 października 2010 - 13:57

Ja po tej "pseudo kolekcji" niczego bym się nie spodziewał i to zarówno jesli chodzi o U2 jak i innych artystów....

Szału nie ma...

a czego można się spodziewać za cenę 21,99? niczego extra tam nie będzie. :rolleyes:

a jeżeli chodzi o U2 i materiał Dvd making of to ten film poniżej z 2003? :
Posted Image
tak w ogóle to nie posiadam tego materiału w kolekcji aż wstyd się przyznać.
Posted Image

#13 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 października 2010 - 16:41

tak w ogóle to nie posiadam tego materiału w kolekcji aż wstyd się przyznać.

Ja mam to wydanie, okładka tylko inna, w środku pewnie jest to samo co na zdjęciu powyżej.

Posted Image

Jest to program typu The making of.., kupiłam już dawno, interesował mnie proces tworzenia The Joshua Tree. Film trwa godzinę i składa się z wypowiedzi członków zespołu oraz m.in. Lanois, Eno, Flooda. Sądząc po image zespołu (Bono w czerwonych okularach, Edge w kapeluszu) oraz nawiązaniach do koncertu w Meksyku czas powstania programu można zlokalizować na erę Popmartu. Poza godziną wywiadów z muzykami w dodatkach jest niewiele, jedynie biografia i dyskografia zespołu do 1998 r. Kiedyś ten program emitowało VH1 (w czasach kiedy puszczali jeszcze prawdziwą muzykę a nie odgrzewane seriale).

W sumie jest to fajna rzecz, bo wypowiadają się sami twórcy, ludzie bezpośrednio zaangażowani w TJT, nie ma więc ściemy tak jak bywa w róznych nieautoryzowanych dvd. Lubię moment, gdy Edge puszcza podkład z taśmy i dołącza się grając finalną solówkę z With or without you, podśmiewując się z samego siebie na temat prostoty riffu. Uwielbiam też widok pokornego Bono, który w obecności Dannego jest tak grzeczny, że aż nieswój... Kupiłam płytkę już dawno ale nie żałuję. Oglądam częściej niż inne dividułki. Jeśli w RP będzie ten sam program, kto jeszcze nie widział, niech nabędzie. Jest zdecydowanie lepszy niż Rockowa krucjata czy inne pseudowydawnictwa. Radość za parę zł bezcenna :D
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#14 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 października 2010 - 17:46

Ja mam to wydanie, okładka tylko inna, w środku pewnie jest to samo co na zdjęciu powyżej.

Posted Image

Kupiłam płytkę już dawno ale nie żałuję. Oglądam częściej niż inne dividułki. Jeśli w RP będzie ten sam program, kto jeszcze nie widział, niech nabędzie.

dzięki bardzo,bardzo za recenzję dokumentu i za zachętę do kupienia w rp. :rolleyes:
Jeżeli oczywiście dadzą w ikonach muzyki ten właśnie film bo i tak na 100% jeszcze nie wiadomo prawda?
Posted Image

#15 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 listopada 2010 - 18:53

Legendy muzyki" - U2 - KONKURS
http://www.rp.pl/art...---KONKURS.html
Posted Image

#16 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 15 listopada 2010 - 19:30

Wygląda na to, że wydanie z U2 ukaże się już jutro, czyli 16.11. a nie 23. jak było podane wcześniej. No i faktycznie na DVD będzie "The Joshua Tree"; kupię sobie, bo jeszcze tego nie mam :)
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#17 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 16 listopada 2010 - 13:53

Dziś nabyłem w Traffiku przy Brackiej, gdzie wyłożyli tego chyba kilkaset sztuk. Jest to ta sama płyta DVD wydawnictwa Eagle, którą od dawna mam:

http://merlin.pl/Jos...t/4,516632.html

21.99 to nie 55.49, więc warto. Poza tym w porównaniu do oryginału jest książeczka i polskie napisy w filmie.

See through in the sunlight


#18 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 16 listopada 2010 - 14:45

Wygląda na to, że wydanie z U2 ukaże się już jutro, czyli 16.11. a nie 23. jak było podane wcześniej. No i faktycznie na DVD będzie "The Joshua Tree"; kupię sobie, bo jeszcze tego nie mam :)

Informuje,że DVD można kupić w kioskach już dzisiaj 16.11.10.
Posted Image

#19 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 16 listopada 2010 - 14:48

Informuje,że DVD można kupić w kioskach już dzisiaj 16.11.10.


Ale pula jest chyba ograniczona, pytałam się w 2 w drodze do pracy i żaden nie dostał gazety z płytą.
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#20 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 16 listopada 2010 - 14:49

Informuje,że DVD można kupić w kioskach już dzisiaj 16.11.10.


Przecież kolega wyżej już napisał, że zakupił dzisiaj ...

Zooshe: bo to nie dodatek dodawany do gazety. Pytaj po prostu o kolekcje "Legendy Muzyki" wydawanej przez rzepe.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych