Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 w radiu


531 replies to this topic

#141 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 09 maja 2008 - 17:03

Melduję, że jutro o 22.00 Radio Zet uraczy nas koncertem U2 z Chicago (zapewne tym vertigowym).

Zapowiedź koncertu znajduje się na stronie głównej radia:
http://zet.pl/


Będzie może powtórka???
Nie było mnie w domu i niestety nie miałam okazji słuchać :(

#142 david87

david87

    Użytkownik

  • Members
  • 86 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Tarnowskie Góry // Chorzów // Katowice

Napisano 09 maja 2008 - 18:23

tak, ja tez niestety przegapilem..;/ ale watpie zeby zrobili powtorke
If you don`t aim at anything you achieve nothing

#143 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 09 maja 2008 - 18:28

Sądzę, że nie ma czego żałować. Koncert ten jest powszechnie dostępny w formie audio jak i video (sklepy, internet).

#144 uzi

uzi

    mała podła wredna zołza

  • Members
  • 1 610 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:warszawa wilco

Napisano 09 maja 2008 - 18:31

zapewne nie ma co liczyć na powtórkę.
ja nie słuchalam (w radiu) ale niespecjalnie żałuję, i tak cały czas mi sie coś z chicaco na winampie włączało (chyba aż tak bardzo chcialo żebym tego słuchała :lol: )

#145 Grace

Grace

    Użytkownik

  • Members
  • 437 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gw / poznań

Napisano 09 maja 2008 - 19:40

W US miało.


A to wiem ;) Pytałam o Polskę ;)

#146 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 01 czerwca 2008 - 15:52

Właśnie przed chwilą w Siescie Marcina Kydryńskiego można było posłuchać utworów z płyty In The Name Of Love: Africa Celebrates U2. Mysterious Ways, Pride i One. Gdyby ktoś chciał tego posłuchać to za parę dni na stronie http://muzyka.pilsner.pl/ pojawi się zapis tej audycji.

#147 david87

david87

    Użytkownik

  • Members
  • 86 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Tarnowskie Góry // Chorzów // Katowice

Napisano 07 lipca 2008 - 11:57

Troche pozno, ale dopiero co wlaczyem radiowa trojke (calkiem przypadkiem) a tu godzinka z U2:) w programie "Rock and Roll - Historia powszechna" lata '80 i wyprawa z U2. Niestety juz koncowka, takze mnie sie tez nie udalo przesluchac calosci, ale dobre i to:) wtshnn oraz in God's Country zdazylem uslyszec;)
If you don`t aim at anything you achieve nothing

#148 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 lipca 2008 - 13:24

Tak przy okazji - koleżanka wróciła z wakacji w Hiszpanii i przekazała mi, że cały czas w radio grają U2 ;-)

#149 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 07 lipca 2008 - 16:31

Tak przy okazji - koleżanka wróciła z wakacji w Hiszpanii i przekazała mi, że cały czas w radio grają U2 ;-)

Tam w Hiszpanii??
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#150 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 07 lipca 2008 - 16:48

A gdzie? xD

Dołączona grafika


#151 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 lipca 2008 - 21:05

Tam w Hiszpanii ;-)

#152 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 07 lipca 2008 - 21:22

Super bo sie do Hiszpanii wlasnie wybieram :D
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#153 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 lipca 2008 - 17:50

Super bo sie do Hiszpanii wlasnie wybieram :D


Szczęściara z ciebie. ;)
Posted Image

#154 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 lipca 2008 - 20:53

Dzisiaj w audycji od 19 do 21,którą prowadziła Anna Gacek,zostało wyemitowane-"Love Is Blindness". Prowadząca wystosowała też wiele ciepłych słów w kierunku najlepszej grupy świata i ich płyty-Achtung Baby. Jej zdaniem,to najlepsza płyta Irlandczyków. Coś mnie w takim razie łączy z tą panią :) Ahh byłbym zapomniał! Audycja oczywiście w Trójce :)
Dołączona grafika

#155 togama

togama

    Użytkownik

  • Members
  • 99 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków

Napisano 27 lipca 2008 - 21:12

Dzisiaj w audycji od 19 do 21,którą prowadziła Anna Gacek,zostało wyemitowane-"Love Is Blindness". Prowadząca wystosowała też wiele ciepłych słów w kierunku najlepszej grupy świata i ich płyty-Achtung Baby. Jej zdaniem,to najlepsza płyta Irlandczyków. Coś mnie w takim razie łączy z tą panią :) Ahh byłbym zapomniał! Audycja oczywiście w Trójce :)


przeczytaj w takim razie jej felieton: http://www.polskiera...lt.aspx?id=8802
ja tak naprawdę Achtung Baby pokochałam po przeczytaniu tego tekstu, nie wiem, czy siła sugestii, czy co innego ;)

#156 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 28 lipca 2008 - 06:35

Świetny felieton, genialna płyta!

#157 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 28 lipca 2008 - 06:42

przeczytaj w takim razie jej felieton: http://www.polskiera...lt.aspx?id=8802
ja tak naprawdę Achtung Baby pokochałam po przeczytaniu tego tekstu, nie wiem, czy siła sugestii, czy co innego ;)


Johnny99 do lektury! :P
Dołączona grafika

#158 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 28 lipca 2008 - 09:22

Nie wiem, czy mam komentować, bo pewnie znowu dostanę ochrzan za pisanie 10 raz tego samego :P Ale nie moja wina, że kolejny raz zostałem wywołany do tablicy :P

Czytałem, czytałem.. przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na zdanie: " to taki niemodny, wręcz obciachowy w alternatywnym środowisku zespół. " - bo to święta prawda. Wystarczy przejrzeć choćby recenzje na Screenagers z dwóch ostatnich miesięcy - gwarantuję, że traficie na co najmniej kilka, w których będzie jakaś złośliwość pod adresem U2. Dla pewnych środowisk U2 to w tej chwili nie jest zespół, tylko podręczne słówko, określające coś, co jest skończone, niewarte jakiejkolwiek uwagi, niegodne jakiegokolwiek zainteresowania czy zachodu. Co do reszty natomiast..

A kiedyś? Kiedyś chodziło chyba o coś jeszcze.


Wiele razy już pisałem o tej formułce.. oczywiście " kiedyś " Bono był milczącym, alternatywnym mrukiem, unikającym jak ognia wszelkiej " wielkości " i popularności. No i oczywiście " kiedyś ", np. w złotym okresie Zoo TV, nie było żadnego " zbawiania świata " - nie było np. żadnych połączeń live z Sarajewem, po których Bono wręcz płakał na scenie - to była tylko taka zabawa, ironia, hahaha !

I jeśli tylko robisz to szczerze


Ech.. przecież najbardziej podkreślaną zaletą tamtego okresu jest właśnie jego NIESZCZEROŚĆ - ironiczność, dystans, teatry na scenie, wygłupy w teledyskach, zaprzeczanie wszystkiemu, czym się naprawdę było. Ale cóż, to kolejna wygodna formułka.. chcecie " szczere " U2 ? Szukajcie na Joshua Tree albo War - a nie na klipie The Fly ! Jasne, jeśli ktoś od prawdziwego U2 woli U2 przebrane w elvisowe ciuszki, jego sprawa - ale niech nie odwraca kota ogonem.

Zresztą, tekst tego utworu to temat na osobny felieton.


Spokojnie, proszę oddychać głęboko - to po prostu ballada o niespełnionej miłości, jakich wiele..

To jest bardzo mądra płyta.


POP jest 10 razy mądrzejszą płytą, ale na to już nikt nie zwrócił uwagi.

Czymże innym była genialna w pomyśle trasa ?Zoo TV?, jeśli nie naszpikowanym doznaniami show


No właśnie - niczym innym.. by nie była, gdyby nie transmisje z Sarajewa. Nie mogę się już doczekać Zooropa Tour..

któremu brakowało tylko dodanej do biletu tabletki E, by zapewnić pełnię odbieranych wszystkimi zmysłami wrażeń?


Głęboooooki oddech, a potem proszę policzyć do 10. Już ? No, to teraz możemy dyskutować.

Wszystko było show i wszystko było rozrywką.


Jakież to wspaniałe. No nic wspanialszego nie można sobie wyobrazić.

nic tu nie jest banalne czy płytkie.


It' alright, it's alright, it's aaaaalright, she moves in mysterious ways.. I'm gonna run to you, run to you, run to you, WOMAN BE STIIIIIIILL..

Nawet jeśli w jednym z tekstów pada to słynne ? ?mężczyzna jest potrzebny kobiecie jak rybie rower?, to nie ma wątpliwości, że te dwie połówki są skazane na uzupełnienie się, kiedyś, jakoś, szczęśliwie, może.


Od samego początku poraża mnie nieprawdopodobna wręcz głębia tej myśli.

(wykorzystane w jednoznacznym kontekście w serialu ?Sex And The City?),


I już wiemy, dlaczego Anna Gacek nie może nie kochać Achtunga. Joshua Tree niby było fajne, ale za mało seksu i pokazów mody - więc sorry..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#159 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 28 lipca 2008 - 10:58

Swoją drogą ciekawe, jak nagle Anna G. zostaje wspaniałą felietonistką, kiedy się ładnie wyrazi o płycie którą się gdzieś lubi.
Ten tekst niby nie wygląda tak źle. Ale jak się zna większą część jej radosnej tfurczości dziennikarskiej, to sory. "Joshua Tree było fajne, ale za mało seksu i pokazów mody" jest chyba najlepszym podsumowaniem. No, i na Joshua Tree nie było szoł i nie wyglądali tak bosko, wiadomo.

#160 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 29 lipca 2008 - 06:27

Nawet jeśli w jednym z tekstów pada to słynne ? ?mężczyzna jest potrzebny kobiecie jak rybie rower?, to nie ma wątpliwości, że te dwie połówki są skazane na uzupełnienie się, kiedyś, jakoś, szczęśliwie, może.



Od samego początku poraża mnie nieprawdopodobna wręcz głębia tej myśli.


A to to mnie też :D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych