Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 4 - Achtung Baby


  • Please log in to reply
591 replies to this topic

#581 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2007 - 13:54

Czy te lale są naprawdę aż tak istotne ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#582 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 lipca 2007 - 14:11

Czy te lale są naprawdę aż tak istotne ?



Nie. Ale możemy zrobić ranking najlepszych i najgorszych lal skoro już temat zaistniał.
Na RedHill'u robiliśmy kiedyś ranking "ooo", fajny był :D

A, rozumiem Twoją argumentacje, zgoda, że jak napisałeś, w każdym kawałku, z tych wymienionych przed chwilą nawet, lale korespondują i dopełniają konkretny styl utworów, jeśli styl nam się nie podoba, to te stylowe lale drażnią... ale ja jestem inny i mi akurat takie sialalale i podobne najczęściej nie przeszkadzają :)

#583 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 05 lipca 2007 - 20:25

Czy te lale są naprawdę aż tak istotne ?


Dla mnie właśnie nie, ale miałam wrażenie z twoich wypowiedzi, że dla ciebie są najistotniejsze :P

ps- i tak kocham Koniki :P Dziś znów przesłuchałam Achtunga i stwierdziłam, że moja miłość do niego nie słabnie ;)

#584 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2007 - 22:32

Dla mnie właśnie nie, ale miałam wrażenie z twoich wypowiedzi, że dla ciebie są najistotniejsze :P


Bardzo ciekawe, bo akurat nie ja się ich czepiłem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#585 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 05 lipca 2007 - 22:40

A co w nich takiego boskiego ? Hey hey shalala ?



Przecież to zupełnie co innego ! " Shalala " kojarzy mi się z " Mydełkiem Fa " :D Poza tym Koniki nie są bynajmniej najbardziej drażniącym fragmentem tej płyty.



Wiem, że może to wyglądać niepoważnie, ale ja naprawdę widzę różnicę. Zaśpiew w Running.. ma, moim zdaniem, rodowód folkowy - dobrze koresponduje z klimatem i wymową piosenki. Natomiast " shalala " to styl cukierkowo-popowy, który również dobrze koresponduje z klimatem Wild Horses, z tym, że w tym przypadku bynajmniej nie jest to pochwała :P



Bardzo ciekawe, bo akurat nie ja się ich czepiłem.



A przypadkiem niby kto ?????

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#586 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2007 - 22:45

A przypadkiem niby kto ?????


Najpierw nasz nowy kolega od Bayernu, potem Atomic, a następnie Ty. Ja tylko reagowałem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#587 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 lipca 2007 - 22:53

cóż za gustowne wybrnięcie z sytuacji. reagowanie a nie doczepka. Fiu, fiu.

#588 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2007 - 23:14

cóż za gustowne wybrnięcie z sytuacji. reagowanie a nie doczepka. Fiu, fiu.


Widze że muszę wyjasniać. Ok. Pierwszy na shalala zwrócił uwagę fan bayernu ( nie mogę zapamiętac ksywy ). Ja nawiązałem do tego w moim pytaniu czysto automatycznie, kwestia shalala była drugorzędna, chodziło przede wszystkim o to, co jest takiego genialnego w Wild Horses. Odpowiedzi nie dostałem, natomiast dwie osoby przyczepiły się do " shalala ". Jednej odpisałem - Atomicowi, po czym do " shalala " przyczepił się Pablos. Wtedy uznałem, że to trochę osobliwe dyskutować na taki temat, więc postanowiłem go uciąć. A teraz się dowiaduję, że to ja się czepiam. No cóż.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#589 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 lipca 2007 - 23:36

kiepom możesz sobie odpuścić.

#590 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 lipca 2007 - 23:42

kiepom możesz sobie odpuścić.


Usunięte.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#591 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 06 lipca 2007 - 08:24

Wow, ale burzę rozpętałem :D W dobie wyjaśnienia: nic nie mam do używania w utworach czegoś w stylu "shalalala", ale to musi mieć odpowiedni klimat - taki jak na przykład w "Running To Stand Still" czy "Daddy's gonna pay...". W "Who's Gonna Ride Your Wild Horses" jest to zaśpiewane zbyt cukierkowo, moim zdaniem :P Oczywiście to, co napisałem, że "WGRYWH" jest u mnie na ostatnim miejscu ze względu na "hey, hey shalala" - było pisane z przymróżeniem oka, a tu zaraz taka afera :D

Jeszcze apropos "Acrobat": napisał ktoś, że to nie mógł być singiel, bo nigdy nie mieli w planach tego grać. I to jest właśnie kolejny wielki błąd!!!

P.S. Żeby łatwiej było Wam zapamiętać mój nick - wziął się od imienia (Łukasz=Lukas) i nazwiska (Moll, piękne, czyż nie), dlatego Lmollu. :D Wiem, że trochę ciężki do zapamiętania, ale taki mam od lat, nie mogę go teraz już zmienić, zbyt popularny w świecie Bayernu :D

#592 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 06 lipca 2007 - 11:19

Jeszcze apropos "Acrobat": napisał ktoś, że to nie mógł być singiel, bo nigdy nie mieli w planach tego grać. I to jest właśnie kolejny wielki błąd!!!


Zdecydowanie wielka strata!! Ale cóż zrobić? Była już dyskusja dlaczego to zrobili i nadal nie możemy znaleźć dostatecznie dobrego powodu <_<

A na koniec tak burzliwej dyskusji o biednych konikach tylko tyle powiem

Hallelujah! Heaven's white rose
The doors you open I just can't close


:P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych