Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor Albumowy - All That You Can't Leave Behind (edycja 2)


  • Please log in to reply
662 replies to this topic

#1 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 05 sierpnia 2010 - 01:09

Rok 2000, jakoś końcówka. W radiu słyszę Beautiful Day. Albo to był teledysk, nie pamiętam. Śpiewa jakiś koleś z długimi włosami i okularami przeciwsłonecznymi. Podobno sławny. Fajna piosenka. Ale zespół jakoś głupio się nazywa.

Kilka miesięcy później, BD dostaje nagrodę Grammy. Dziwne rzeczy się pamięta ze szkoły, ja np. pamiętam rozmowę z kolegą właśnie o tej nagrodzie. Wszyscy koledzy jarają się Britney Spears itp., U2 jest jednym z niewielu rockowych zespołów który jest u mnie w gimnazjum w miarę popularny. Oczywiście, jak to w gimnazjum, bycie fanem = jaranie się najnowszą piosenką.

Rok 2001, Elevation, Tomb Raider, Lara Croft, szał. I ten teledysk... Kolejna fajna piosenka, wcześniej jeszcze Stuck (smęty, ale nawet fajne), nie wiem kiedy postanawiam kupić kasetę. Skoro tyle fajnych piosenek, to może na albumie jest ich jeszcze więcej? Pierwszego przesłuchania nie pamiętam, ale jakoś są wakacje, biorę walkmana, tą kasetę (chyba jedyną moją kasetę ever) i jadę. Nawet mój brat się trochę wkręca, "pierwsze trzy piosenki są nawet fajne". Próbuję oświecić wielkością tej płyty jak najwięcej osób, oczywiście nic z tego. Zresztą, chyba sam nie jestem jeszcze do niej do końca przekonany ("poza singlami to nie ma fajnych piosenek"). Ale powoli, powoli się wkręcam. W którejś chwili dociera do mnie Walk On i na długo pozostaje moją ulubioną piosenką.

W międzyczasie jakaś koleżanka mówi mi że U2 to w zasadzie są strasznie słabi, ona to woli Nickelback.

Cały czas wakacje, pierwsza większa zagraniczna (lot samolotem, wow) wycieczka. Ostatnia noc w hotelu, leżę, słucham ATYCLB. To musiał być ten moment kiedy pokochałem całą płytę (Kite!).

Kilka miesięcy później, słyszę Walk On w radiu, w samochodzie. "Ej tato, weź głośniej". To już jakoś zima była chyba. Kolejne dziwne wspomnienie, do dzisiaj pamiętam dokładnie ulicę i miejsce gdzie to się stało.

Potem (a może wcześniej? ale nie, raczej nie) spędzam ferie u babci która ma pół-legalną kablówkę. HBO. Jakiś koncert U2 (Boston chyba, bo co innego?) Najbardziej podoba mi się piosenka w której kolesie stoją i grają na gitarach, a wokół nich są takie białe koła ze świateł. Zaczynam szukać co to mogło być (Bad? Streets?), poznaję kolejne utwory (hiciory znałem wcześniej, wiadomo)...

A dalej już jakoś samo poszło. Ale na początku było



All That You Can't Leave Behind



Dołączona grafika


1. Beautiful Day
2. Stuck In A Moment You Can't Get Out Of
3. Elevation
4. Walk On
5. Kite
6. In A Little While
7. Wild Honey
8. Peace On Earth
9. When I Look At The World
10. New York
11. Grace


Koniec pierwszej rundy: sobota 7 sierpnia, 23.59.

-----------

Na razie wstrzymuję się od głosu.

#2 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 sierpnia 2010 - 01:15

No to jeb

PiS on El_f

Nie ma chyba nic w tej piosence, co by mi się podobało, oprócz tego, że wykonuje ją mój ulubiony zespół. To intro, to wymienianie imion, to ja może podziękuję.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#3 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 05 sierpnia 2010 - 01:20

o kuźwa, nie sądziłam, że będzie tak trudno....

no to na początek dajemy... STUCK

oj, chyba single będą u mnie miały przejechane

#4 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 05 sierpnia 2010 - 01:41

Wiadomo, El-le-wej-szon!
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#5 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 02:13

Elevation

#6 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 05 sierpnia 2010 - 02:26

Tak, po przesłuchaniu i przemyśleniu, jednak Elevation.

#7 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 sierpnia 2010 - 05:02

Wild Honey
Dołączona grafika

#8 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:03

When I Look At The World

#9 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:24

To bedzie ciezki survivor, poki co Elevation.
A czy nie byloby opcji poczekac z koncem rundy do poniedzialku? Bo sporo osob jest na Offie, a nie chcialbym zeby taki nieodpowiedzialny Owlos dopuscil do tego, ze zaraz odpadna same najlepsze utwory :D

#10 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:29

Rok 2000, jakoś końcówka. W radiu słyszę Beautiful Day. Albo to był teledysk, nie pamiętam. Śpiewa jakiś koleś z długimi włosami i okularami przeciwsłonecznymi. Podobno sławny. Fajna piosenka. Ale zespół jakoś głupio się nazywa.

Kilka miesięcy później, BD dostaje nagrodę Grammy. Dziwne rzeczy się pamięta ze szkoły, ja np. pamiętam rozmowę z kolegą właśnie o tej nagrodzie. Wszyscy koledzy jarają się Britney Spears itp., U2 jest jednym z niewielu rockowych zespołów który jest u mnie w gimnazjum w miarę popularny. Oczywiście, jak to w gimnazjum, bycie fanem = jaranie się najnowszą piosenką.

(...)



Fajny tekst. Lubię czytać takie wspomnienia. Może dlatego, ze sam mam ich mnóstwo.

A głosuje oczywiście na Grace

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#11 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:33

Peace On Earth
blee...

#12 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:36

Obawiam się że powstanie tu jakiś zażarty front obrońców krzyż... to jest "Peace on Earth", czego ja nie rozumiem i nie chcę zrozumieć bo liryksy
"where i grew up, there weren't many tres
where there was we'd tear them down
and use them on our enemies"
i reszta to prawdopodobnie najgorsza, najbardziej pretensjonalna i infantylna rzecz jaką Bono kiedykolwiek napisał a sam utwór kojarzy mi się z przeterminowanym mlekiem kokosowym.
Jakkolwiek, może znajdzie się jeszcze ktoś kto tego nie lubi. Ale w tej turze

Elewejszyn

bo wszyscy już tym rzygamy.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#13 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 07:51

When I Look At The World


Dołączona grafika
:D

#14 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 05 sierpnia 2010 - 08:27

Peace On Earth
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#15 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 sierpnia 2010 - 08:33

bo wszyscy już tym rzygamy.


Proszę o nie wyrażanie żadnych opinii w moim imieniu, a szczególnie takich z którymi się nie zgadzam :angry:
Dołączona grafika

#16 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 05 sierpnia 2010 - 08:35

a nie chcialbym zeby taki nieodpowiedzialny Owlos dopuscil do tego, ze zaraz odpadna same najlepsze utwory :D

<zaciera ręce> i w ogóle TWÓJ STARY :D

:D


Nie martw się, na to też niedługo przypuści się frontalny atak, może w tym surwajworze coś się uda nagiąć w końcu do mojej woli.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#17 piotrekk

piotrekk

    Użytkownik

  • Members
  • 459 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz/Breslau

Napisano 05 sierpnia 2010 - 08:52

Peace On Earth a fe!

#18 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 sierpnia 2010 - 08:57

Peace On Earth

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#19 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 05 sierpnia 2010 - 09:18

Grace

#20 Fortunate Son

Fortunate Son

    Użytkownik

  • Members
  • 125 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków || BB

Napisano 05 sierpnia 2010 - 09:30

No tak, na pierwszy ogień poleci Peace On Earth. Elewacja, wbrew pozorom, taka zła nie jest - a już Influxowego remixu z Artifical Horizon słucha się naprawdę miło.

Witasie - Twój post w tym temacie tak przecudnie oddał me uczucia, że poważnie rozważam postawienie Ci napoju chmielnego przy pierwszej lepszej okazji!

Dołączona grafika
:P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych