Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vintage Bass - Help! ;)


16 replies to this topic

#1 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 kwietnia 2007 - 14:40

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Znalazłem wczoraj gitarę basową w domu ;-D Przetworniki pod spodem są przylutowane więc niby jest ok. Mostek nie jest "w" gitarze, ponieważ nie ma strun więc nie ma się czego trzymać ;-D
We wtorek jedziemy z kumplem do sklepu dowiedzieć czy da się coś z tego wyciągnąć, czy w ogóle będzie grało. Z racji tego, że akurat to jest wielkie wydarzenie i nie mogę się doczekać efektu (równoznaczne z tym, że z zespołem coś zaczynamy grać) chciałbym się dowiedzieć czy dajecie temu instrumentowi jakiekolwiek szanse na zmartwychwstanie.

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 07 kwietnia 2007 - 14:52

hym, na moje oko jeżeli by tak ją odpicować, kupić nowy mostek to nie powinno być problemu...z tym że przetworniki i wszystkie kabelki muszą działać B)



chociaż ciekawo co to to pomiędzy tymi przetwornikami? :P


ja na twoim miejscu poszedłbym z tym do lutnika a nie do muzycznego bo tam zdzierają, a lutnik wykona naprawde dobrą robotę za niedużą kwotę xD

#3 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 kwietnia 2007 - 14:53

hym, na moje oko jeżeli by tak ją odpicować, kupić nowy mostek to nie powinno być problemu...z tym że przetworniki i wszystkie kabelki muszą działać B)
chociaż ciekawo co to to pomiędzy tymi przetwornikami? :P
ja na twoim miejscu poszedłbym z tym do lutnika a nie do muzycznego bo tam zdzierają, a lutnik wykona naprawde dobrą robotę za niedużą kwotę xD


Tak, tak, tylko narazie muszę się wszystkiego dowiedzieć, co działa, co nie, co trzeba wymienić.

#4 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 07 kwietnia 2007 - 14:59

ale z tym tez można iśc do lutnika, on ci odpowie lepiej niż w sklepie, gdzie traktują klienta jak niewiadomo kogo....

mój kolega ma gitare lutniczą, i jest o wiele lepsza, niż te gitary do 1000 zł w sklepie muzycznym....a zapłacił za nią 450, ze stałym mostkiem i dwoma humbuckerami...

#5 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 kwietnia 2007 - 15:06

ale z tym tez można iśc do lutnika, on ci odpowie lepiej niż w sklepie, gdzie traktują klienta jak niewiadomo kogo....

mój kolega ma gitare lutniczą, i jest o wiele lepsza, niż te gitary do 1000 zł w sklepie muzycznym....a zapłacił za nią 450, ze stałym mostkiem i dwoma humbuckerami...


Ale wiesz, założą przykładowo struny i podłącza do piecyka - przynajmniej będę wiedział czy działa.

#6 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 07 kwietnia 2007 - 15:19

no to z tym rób jak chcesz, ale taka moja mała rada....jak już będzie działało to nie kupuj strun presto ^^ są do kitu o



pozatym żeby założyć struny trza mostek pierw mieć xD

#7 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 07 kwietnia 2007 - 15:36

no to z tym rób jak chcesz, ale taka moja mała rada....jak już będzie działało to nie kupuj strun presto ^^ są do kitu o
pozatym żeby założyć struny trza mostek pierw mieć xD


No to mostek wezmę ze sobą ;-DD

#8 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 10 kwietnia 2007 - 16:20

Dobra, wszystko jasne.
Prawdziwy vintage, polska gitara (nazwy firmy nie pamiętam) z lat 70. Szkoda, że to nie Stratocaster, ale cóż ;-D
Remont będzie kosztował 200 zł...

#9 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 kwietnia 2007 - 16:28

Dobra, wszystko jasne.
Prawdziwy vintage, polska gitara (nazwy firmy nie pamiętam) z lat 70. Szkoda, że to nie Stratocaster, ale cóż ;-D
Remont będzie kosztował 200 zł...

A efekt może być powalający B).
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#10 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 10 kwietnia 2007 - 17:44

A efekt może być powalający B).


Gość ze sklepu mówił, żeby za wiele się nie spodziewać ;-)

#11 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 kwietnia 2007 - 18:02

Gość ze sklepu mówił, żeby za wiele się nie spodziewać ;-)


Nie zna się najwidoczniej :P.
Konrad, jeśli się postarasz, to będzie cacuszko :P.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#12 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 11 kwietnia 2007 - 08:24

też bym chciała znajdywać gitary basowe w domu ;pp
warto remontować! jeśli znajdziesz kogoś, kto się na tym zna, będzie rewelacyjnie grało! ;)
coś o tym wiem. mój nauczyciel, przy okazji świetny lutnik, ostatnio naprawił bas, którego nikt nie ze specjalistow nie chcial tknac. wszyscy mowili, ze z tego nic nie będzie, a teraz gitara pieknie gra ;D
warto zainwestowac

#13 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 11 kwietnia 2007 - 14:09

Stary... Wygląda na to, że jesteś w posiadaniu jednej z pierwszych polskich gitar basowych:):

Poszukałem i coś znalazłem...

Pozdrawiam...

pat

#14 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 kwietnia 2007 - 15:10

Oż kurczaki... Piękna sprawa. Myślę, że to nie musi być najlepszy bas pod słońcem, żebyś mógł się z niego dziko cieszyć :) Może Twoje prawnuki znajdą tę gitarę za 50 lat i to się stanie rodzinną tradycją :P

#15 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 11 kwietnia 2007 - 15:38

O właśnie, to jest Samba, niby jakaś mniejsza wersja gitary basowej, ale skoro to jest mniejsza wersja...
Swoją drogą, cholernie ciężka, kilka kilo, lite drewno to jest to ;)

#16 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 11 kwietnia 2007 - 20:54

Jedno mnie tylko zastanawia... Skoro gitara była produkowana przez Bydgoską Fabrykę Akordeonów, to dlaczego w nazwie jest "Defil"? Z tego co pamiętam "Defil" to Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych - zupełnie inna firma (czy raczej zakład;)... Do dzisiaj mam w piwnicy klasycznego Defila. Najlepsza jest odległość strun od gryfu, nie ma szans docisnąć do niego struny:).

#17 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 12 kwietnia 2007 - 09:02

Jedno mnie tylko zastanawia... Skoro gitara była produkowana przez Bydgoską Fabrykę Akordeonów, to dlaczego w nazwie jest "Defil"? Z tego co pamiętam "Defil" to Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych - zupełnie inna firma (czy raczej zakład;)... Do dzisiaj mam w piwnicy klasycznego Defila. Najlepsza jest odległość strun od gryfu, nie ma szans docisnąć do niego struny:).


Polska jakość ;-D



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych