Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bono w Polsce?


39 replies to this topic

#1 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 28 stycznia 2010 - 15:42

Pojawiają się pierwsze spekulacje i doniesienia dotyczące 30. rocznicy Sierpnia '80. Obchodom, jak co roku towarzyszyć mają występy wielkich gwiazd światowej estrady. Na liście prawdopodobnych artystów znaleźli się Lou Reed, Patti Smith, Philip Glass i Bono - podaje dziennik "Polska The Times".
Najbardziej pożądanym artystą, wśród tych, którzy mieliby swoją obecnością uświetnić tegoroczne obchody rocznicy Sierpnia '80 jest Bono. Lider U2 miałby jednak wystąpić nie jako wokalista, lecz recytator, obok wybitnych polskich aktorów jak Krystyna Janda czy Jerzy Radziwiłowicz. Bono miałby wrecytować tekst "New Year's Day" - jednej z najsłynniejszych piosenek z dedykacją dla Lecha Wałęsy. - czytamy w dzienniku "Polska The Times".

Co do obsady jubileuszowego widowiska, żadne z nazwisk nie zostało jeszcze potwierdzone.

- Trwają jeszcze rozmowy, więc żadnego z tych nazwisk nie mogę na sto procent potwierdzić - zastrzega na łamach dziennika Elizabeth di'Mambro, kierująca zespołem przygotowującym pod kierownictwem Roberta Willsona widowisko na trzydziestą rocznicę powstania Solidarności.

- Mogę powiedzieć, że wchodzą w rachubę między innymi Lou Reed, Patti Smith czy Philip Glass. Wszyscy artyści, do których zwróciliśmy się z propozycją udziału w tym widowisku, reagowali entuzjastycznie. Całkiem już nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że na liście tych, którzy mogliby przyjechać 31 sierpnia do Gdańska, znajdują się też Bob Dylan i Leonard Cohen, Justin Timberlake, Cesária Évora, Björk czy Grace Jones.



źrdł. http://muzyka.onet.p...9383,newsy.html
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#2 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:00

Timberlake :mellow:

Byłoby fantastycznie, gdyby udało się ściągnąć Bono. Lista pożądanych naprawdę robi wrażenie! Dylan, Bjork, Reed, Smith, wow! Niesamowicie byłoby mieć okazję tam być i zobaczyć którąś z tych gwiazd na żywo i to w dodatku przy takiej okazji. Bardzo jestem ciekawa jak się sprawy rozwiną.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#3 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:07

Lou Reed, Patti Smith czy Philip Glass.


Byłoby fajnie. Szkoda, że nie pojawia się już na tej rozpisce nazwisko Springsteen, na które liczyłem.

Dylan podobno w lato zacznie koncerty w Europie, więc może po drodze wpadnie i do nas. Chociaż nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł.

Bono jest oczywiście zawsze u nas mile widziany. Zapraszamy do Gdańska! :)

#4 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:19

może ja jestem jakimś dziwakiem ale nie bardzo rozumiem idee organizowania takich imprez i to jeszcze z nazwiskami typu Timberlake :blink:


aczkolwiek Bono nie pogardze:P

#5 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:25

Nie rozumiem o co wam chodzi z tym Timberlakem.
Jakieś argumenty?

#6 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:36

Nie rozumiem o co wam chodzi z tym Timberlakem.
Jakieś argumenty?


gwiazdor pop kultury, który nigdy nie angażował się w jakąkolwiek działalność polityczną ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) średnio mi pasuje do obchodów tego rodzaju. po prostu nie kojarzą mi się one z widowiskiem rozrywkowym. i w ogóle uważam, że pewnie kolosalne pieniądze przeznaczone na organizacje tego typu imprezy można by zainwestować dużo pożyteczniej.

#7 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:45

Czyli jest wymóg by koncert finalny był zagrany przez artystę czynnie udzielającego się we wszelakich akcjach charytatywnych?
Jakoś nie wydaje mi się żeby Patti Smith była taką osobą tudzież Grace Jones, a jakoś nikt nie psioczy na nie a Justinowi się oberwało.

Po drugie był Jarre, była K. Minogue i było fantastycznie, zwłaszcza rok temu.

#8 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:50

Czyli jest wymóg by koncert finalny był zagrany przez artystę czynnie udzielającego się we wszelakich akcjach charytatywnych?
Jakoś nie wydaje mi się żeby Patti Smith była taką osobą tudzież Grace Jones, a jakoś nikt nie psioczy na nie a Justinowi się oberwało.

Po drugie był Jarre, była K. Minogue i było fantastycznie, zwłaszcza rok temu.


bo Timberlake bardziej jaskrawo kojarzy się z tym śmieciowym światem celebrytów przez częstą obecność w brukowcach

nie wiem jak było w zeszłym roku bo z zasady nie biorę udziału w takich wydarzeniach, jeżeli miałbym to zrobić w tym roku to tylko jeżeli będzie Bono bo tylko on stanowi nad-zasadę dla reszty moich zasad:)

#9 mayday

mayday

    Użytkownik

  • Members
  • 358 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:54

'Lider U2 miałby jednak wystąpić nie jako wokalista, lecz recytator, obok wybitnych polskich aktorów"

Ciekawie to może wyjść. O ile przyjedzie. Myślę że teraz czas pokazać, że słowa o "Solidarity" czy "Lechu Waleza" wypowiadane podczas - bądź co bądź komercyjnych - koncertów nie były puste i potraktować obchody rocznicowe poważnie.

Poza tym - dzień wcześniej koncert w Wiedniu. Do kolejnego, w Atenach, 4 dni. Po drodze wpadną do Poznania i git ;)

#10 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 16:54

bo Timberlake bardziej jaskrawo kojarzy się z tym śmieciowym światem celebrytów przez częstą obecność w brukowcach


I mam rozumieć, że przez to nie jest godzien zagrać na tym wydarzeniu.

#11 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:02

I mam rozumieć, że przez to nie jest godzien zagrać na tym wydarzeniu.


nie użyłabym słowa 'godzien', mi to ogóle całe to wydarzenie dość obojętne jest, w żaden sposób nie jestem związana z nim emocjonalnie aczkolwiek wydaje mi się, że powinno zachować się pewną formułę która podkreślała by doniosłość tego wydarzenia (bo zakładam, że dla organizatorów jest ono doniosłe), a taki Timberlake (używam go jako symbolu dla tych wszystkich innych mocno komercyjnych i pop) to taka swoista pauperyzacja

#12 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:08

A czy bierzesz w ogóle pod uwagę coś takiego jak "muzyka Timberlake'a" czy tylko jakieś doszukiwanie się drugiego dna, dorabianie raczej zbędnej ideologii temu wydarzeniu?

Poprzednie lata pokazały, że organizatorom zależy by koncert był duży, huczny, medialny, z gwiazdą.

#13 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:20

A czy bierzesz w ogóle pod uwagę coś takiego jak "muzyka Timberlake'a" czy tylko jakieś doszukiwanie się drugiego dna, dorabianie raczej zbędnej ideologii temu wydarzeniu?

Poprzednie lata pokazały, że organizatorom zależy by koncert był duży, huczny, medialny, z gwiazdą.


nie znam prawie w ogóle muzyki Justina, zupełnie nie moje klimaty muzyczne. żadnego drugiego dna nie szukam, ideologii tym bardziej nie dorabiam jako, że wydarzenie mam gdzieś. wyraziłam swoje zdziwienie i tyle.

no i ja właśnie tego nie rozumiem czemu im zależy żeby to było takie huczne i medialne,ale w sumie nie zależy mi chyba żeby to zrozumieć

#14 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:22

Timberlake też mi tu nie pasuje.
Chyba że chcą spędzić młodych i uświadomić ich na temat historii Polski , a on miałby być tym magnesem na młodzież. ;)

Chciałbym usłyszeć coś od Bono+Dylan . Chociaż jedna piosenka ^^
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#15 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:23

Timberlake też mi tu nie pasuje.


Dlaczego?

#16 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:25

Dlaczego?


jezu przecież już 5 razy napisano dlaczego, co ty chcesz listę 10 argumentów popartych faktami naukowymi?

#17 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:25

Ja do samego Justina nic nie mam, tylko jego muzyka jakoś mniej mi się widzi na to wydarzenie, ale oczywiście mogę nie mieć racji

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#18 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:30

Jakoś nie kojarzę,aby był zaangażowany w jakąkolwiek działalność polityczną/związaną z naszym krajem.
Wybitnym artystą dla mnie osobiście nie jest ale też i nie jest mi obcy.
Nie siedzi na stołku z gitarą i śpiewa spokojnie ,ale nie twierdzę też że jest skandalistą i NIE MOŻE zagrać.
W sumie mogli wybrać gorzej ;)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#19 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:31

jezu przecież już 5 razy napisano dlaczego, co ty chcesz listę 10 argumentów popartych faktami naukowymi?



Na chwilę obecną tylko ty napisałaś, chciałbym przeczytać co ma na ten temat do powiedzenia kolega, także proszę serdecznie się nie wtrącać :rolleyes:


Ja do samego Justina nic nie mam, tylko jego muzyka jakoś mniej mi się widzi na to wydarzenie, ale oczywiście mogę nie mieć racji


No widzisz, ja też go nie słucham, nie siedzę w takich klimatach muzycznych, ale dziwi mnie dyskredytowanie tego artysty bo.. no właśnie, bo co? bo jest w brukowcach i śpiewa pop?
oczywiście żebym wolał Dylana czy Bruce'a, ale wcale nie dziwi mnie fakt, że w gronie potencjalnych artystów jest Justin.

#20 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 28 stycznia 2010 - 17:33

Jakoś nie kojarzę,aby był zaangażowany w jakąkolwiek działalność polityczną/związaną z naszym krajem.



A od kiedy mamy taki wyznacznik doboru artystów na to wydarzenie?:)
A czy Dylan, Smith, Jones byli/są jakoś z nami powiązani? No raczej nie;)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych