Jump to content


Photo

Rok 2010 w muzyce


93 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 23 grudnia 2009 - 03:01

Na początek: co roku BBC publikuje listę wykonawców którymi, jak przewidują, świat będzie się jarał przez następne dwanaście miesięcy. Rok temu lista top 5 wyglądała tak:

5. La Roux
4. Empire Of The Sun
3. Florence and The Machine
2. White Lies
1. Little Boots

Czyli ładnie trafili. W tym roku finałowej piątki jeszcze nie ma (będzie w styczniu), ale jest już lista pozostałych next-best things i przedstawia się tak:

Daisy Dares You www.myspace.com/daisydaresyoumusic
Delphic www.myspace.com/delphic
Devlin www.myspace.com/devlinot
The Drums www.myspace.com/thedrumsforever
Everything Everything www.myspace.com/everythingeverythinguk
Giggs www.myspace.com/trapstargiggs
Gold Panda www.myspace.com/goldpanda
Ellie Goulding www.myspace.com/elliegoulding
Hurts www.myspace.com/ithurts
Joy Orbison www.myspace.com/joyorbison
Marina and the Diamonds www.myspace.com/marinaandthediamonds
Owl City myspace.com/owlcity
Rox www.myspace.com/roxmusik
Stornoway www.myspace.com/stornoway
Two Door Cinema Club www.myspace.com/twodoorcinemaclub

Zaczynam zatem odsłuchiwać.


A Wy, tak generalnie, na coś czekacie?:)

Edited by acr, 23 grudnia 2009 - 03:03 .


#2 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 23 grudnia 2009 - 08:50

Czekam na albumy tych wykonawców:

a) BARDZO

- U2
- Rush
- Arcade Fire
- Deep Purple
- Iron Maiden
- Radiohead

b ) I w mniejszym stopniu:

- MGMT
- Red Hot Chili Peppers
- Judas Priest
- No Doubt
- Courtney Love
- Interpol
- Linkin Park
- Scorpions
- The Strokes
- My Chemical Romance

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#3 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 29 grudnia 2009 - 09:01

- U2
- Arcade Fire


Reszta z wymienionych w sumie mi wisi mniej lub bardziej, ale tu się zgadzamy i tego się trzymajmy ;) Arcade Fire by coś wydali w końcu swojego miast się udzielać po setce dziwnych gościnnych projektów. Wiadomo coś w ogóle o takiej możliwości?

#4 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Posted 29 grudnia 2009 - 12:58

Roisin Murphy ( http://www.youtube.c...h?v=4tSHmzzeUUo )
m83 (po Saturdays = Youth licze na jeszcze większa zabawę z popem i latami 80 )
Arcade Fire (więcej z funeral mniej z neon bible, tzn więcej życia i energii )
the knife ( ile ja bym dal aby cokolwiek wydali, fever ray milo się słucha lecz tak nie zachwyca)
o u2 to chyba pisać nie musze
sigur ros nie chce , chodź wole nie chcieć i dostać cos genialnego niż chcieć i dostać to co ostatnio
jak cos mi się przypomni to dopisze :)

#5 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 03 stycznia 2010 - 13:33

Już teraz przewiduje wielki sukces NO! NO! NO! ,czyli Tomek Makowiecki i Przemysław Myszor i Wojtek Powaga (z Myslovitz oczywiście Ci dwaj panowie ostatni). Polecam ich profil na MySpace - "Jak się czujesz z tym" to już chyba singiel wręcz. "Ruskie disco" to fajne akustyki, a "Gazeta" ma świetny już klimat, jakieś niespokojne klawisze i trochę marzycielski głos Makowieckiego. Kiedyś napisze do czego to podobne, bo dopiero pierwsze odsłuchy. być może (wreszcie, coś tam mieli, wkurzyli się ze zrobił sobie roczna przerwę) wywala niedługo Rojka z Myslovitz i tak będzie brzmieć ta bardzo ważna przecież polska grupa?
NO! NO! NO! na Majspejsie
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#6 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Posted 03 stycznia 2010 - 13:53

Reszta z wymienionych w sumie mi wisi mniej lub bardziej, ale tu się zgadzamy i tego się trzymajmy ;) Arcade Fire by coś wydali w końcu swojego miast się udzielać po setce dziwnych gościnnych projektów. Wiadomo coś w ogóle o takiej możliwości?


Jak zamiast majstrować przy poszerzeniu rodzinki zaczną majstrować przy muzyce to może się czegoś doczekamy ;) a słyszałem gdzieś, że tym (barabara :P ) się właśnie ,jak narazie, Win z Regine zajmują.
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#7 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Posted 03 stycznia 2010 - 18:16

Już teraz przewiduje wielki sukces NO! NO! NO! ,czyli Tomek Makowiecki i Przemysław Myszor i Wojtek Powaga (z Myslovitz oczywiście Ci dwaj panowie ostatni). Polecam ich profil na MySpace - "Jak się czujesz z tym" to już chyba singiel wręcz. "Ruskie disco" to fajne akustyki, a "Gazeta" ma świetny już klimat, jakieś niespokojne klawisze i trochę marzycielski głos Makowieckiego. Kiedyś napisze do czego to podobne, bo dopiero pierwsze odsłuchy. być może (wreszcie, coś tam mieli, wkurzyli się ze zrobił sobie roczna przerwę) wywala niedługo Rojka z Myslovitz i tak będzie brzmieć ta bardzo ważna przecież polska grupa?
NO! NO! NO! na Majspejsie


o tym projekcie mówiło się już chyba o dwóch lat i byłem już przekonany że nic jednak z tego nie będzie a tu prosze obudzili się panowie :D

#8 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Posted 06 stycznia 2010 - 00:04

Roisin Murphy ( http://www.youtube.c...h?v=4tSHmzzeUUo )


na majspejsie jest już nowy singiel - 'Momma's Place', jak dla mnie o niebo lepszy, od przyzwoitego (:P) 'Orally fixated', chociaż na żywo wszystko pewnie będzie smakowało dobrze
an ocean and a rock

#9 wercyk

wercyk

    Użytkownik

  • Members
  • 210 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Posted 06 stycznia 2010 - 23:24

na majspejsie jest już nowy singiel - 'Momma's Place', jak dla mnie o niebo lepszy, od przyzwoitego (:P) 'Orally fixated', chociaż na żywo wszystko pewnie będzie smakowało dobrze


Czekam z niecierpliwoscia na cos nowego od Roisin liczac na to ze znowu zawita do naszego pieknego kraju, ale jako ze jest w ciazy pewnie szybko sie w trase nie wybierze. Podoba mi sie poczatek "orally fixated",pierwsze 30 sekund, potem juz troche mniej, choc po kilku przesluchaniach bezwolnie zaczelam nucic, z nowym utworem pewnie bedzie to samo:)
Let me teach you some Gaelic: uno, dos, tres, catorce!!

#10 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Posted 06 stycznia 2010 - 23:40

Czekam z niecierpliwoscia na cos nowego od Roisin liczac na to ze znowu zawita do naszego pieknego kraju, ale jako ze jest w ciazy pewnie szybko sie w trase nie wybierze. Podoba mi sie poczatek "orally fixated",pierwsze 30 sekund, potem juz troche mniej, choc po kilku przesluchaniach bezwolnie zaczelam nucic, z nowym utworem pewnie bedzie to samo:)


OF wpada w ucho, nie przeczę, ale jest jak dla mnie jakiś taki trochę "prostszy" niż wcześniejsze, nie chodzi o konstrukcję, bity, czy cokolwiek - w odbiorze i w liryku trochę też, mnie do końca nie przekonuje, takie retro-elektro trochę przewidywalne, za mało rożinowe, nowy - nadal zdecydowanie bardziej, jest "mocniejszy", z pazurem ;)

a co do trasy - to Roisin została mamą już pod koniec zeszłego roku, także podejrzewam, że koło wiosny/lata spokojnie można się spodziewać trasy, a przynajmniej występów na festiwalach
an ocean and a rock

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 06 stycznia 2010 - 23:49

zapowiedziane są nowe LCD Soundsystem i The Rapture, which is nice.

#12 wercyk

wercyk

    Użytkownik

  • Members
  • 210 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Posted 07 stycznia 2010 - 00:05

OF wpada w ucho, nie przeczę, ale jest jak dla mnie jakiś taki trochę "prostszy" niż wcześniejsze, nie chodzi o konstrukcję, bity, czy cokolwiek - w odbiorze i w liryku trochę też, mnie do końca nie przekonuje, takie retro-elektro trochę przewidywalne, za mało rożinowe, nowy - nadal zdecydowanie bardziej, jest "mocniejszy", z pazurem ;)

a co do trasy - to Roisin została mamą już pod koniec zeszłego roku, także podejrzewam, że koło wiosny/lata spokojnie można się spodziewać trasy, a przynajmniej występów na festiwalach


zgadzam sie, jest przewidywalny i sama wole jej bardziej udziwnione dziela w stylu "ramalama" czy "night of the dancing flames" bo takie eksperymenty zawsze do mnie najmocniej trafiaja. jesli zdarzy sie ze odwiedzi Polske to nie ma sily ktora by mnie odciagnela od pojscia na koncert, nawet samej, kolejny raz nie popelnie tego samego bledu ;):)
Let me teach you some Gaelic: uno, dos, tres, catorce!!

#13 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Posted 11 stycznia 2010 - 01:30

A Wy, tak generalnie, na coś czekacie?:)

-Najbardziej nie mogę się doczekać nowego albumu Black Dub. Premiera jeszcze w tym miesiącu.

-Pierwszy od pięciu lat album Fun Lovin' Criminals. Niedawno zostały ujawnione dwa kawałki Thinking of You i Right on for the darkness. Może nie powalają ale nie mam nic przeciwko jeśli reszta będzie na podobnym poziomie.

-Ciekaw jestem jak idzie praca nad kolejnym projektem Velvet Vic And The Bad Vibrations. ;)

-Nowy album Sade w marcu. Nie jestem jej fanem ale spodobał mi się Soldier of Love - nieźle wyprodukowany popowy kawałek.

-Róisín Murphy - czekam na album a najbardziej na jakiś koncert. Swoją drogą ciekaw jestem jakby wyglądał jej album a'la MTV Unplugged.

-W marcu debiutancka płyta Londynu pt. Coraz Dalej Dom. Wiadomo tyle, że ma być jedenaście kawałków ale nic w stylu ska czy utworu China. Mam cichą nadzieję, że pojawi się tam coś na miarę Time Is Like An Ocean. Jednak po doborze utworów do maxi-singla obawiam się, że szału nie będzie. Zobaczy się jak singiel wreszcie trafi w moje łapska.

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 11 stycznia 2010 - 12:03

Zobaczy się jak singiel wreszcie trafi w moje łapska.


No właśnie, jak to z tym będzie ? Zamówiłem już jakiś czas temu, i nadal zero informacji..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#15 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Posted 11 stycznia 2010 - 15:06

No właśnie, jak to z tym będzie ? Zamówiłem już jakiś czas temu, i nadal zero informacji..

Może zainteresowanie jest tak duże, że nie wyrabiają z produkcją. ;) Mają jakieś opóźnienie "z przyczyn niezależnych" ale zapewniono mnie, że single dotrą jeszcze w tym tygodniu.

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 11 stycznia 2010 - 16:00

Aha, ok. Cóż, nowa firma i pierwsze wydawnictwo, miało prawo coś pójść nie tak. A wiesz coś na temat kawałka "Daleko ode mnie" ? Nie kojarzę go, to jakaś nowość ? A może polska wersja jakiegoś starszego ? A może cover ? Z wyboru utworów wnioskuję, że płyta będzie w całości po polsku.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Posted 11 stycznia 2010 - 16:40

Na myspace do odsłuchania nowy singiel Lao Che "Czas" , zpowiadający płyte pt. "Prąd stały / Prąd zmienny".

http://www.myspace.com/laoche

#18 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Posted 11 stycznia 2010 - 16:55

A wiesz coś na temat kawałka "Daleko ode mnie" ? Nie kojarzę go, to jakaś nowość ? A może polska wersja jakiegoś starszego ? A może cover ? Z wyboru utworów wnioskuję, że płyta będzie w całości po polsku.

Trochę szkoda, bo utwory po angielsku zwykle lepiej im wychodziły. ;) "Daleko ode mnie" przynajmniej raz było grane na żywo. W 2008 roku na Eko Union of Rock w Węgorzewie. Utwór jest oparty na "How Can I Know?"

#19 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 11 stycznia 2010 - 17:16

Trochę szkoda, bo utwory po angielsku zwykle lepiej im wychodziły.


Cóż, mam nadzieję, że przynajmniej kilka z anglojęzycznych kawałków Paweł przetłumaczył na polski i wrzucił na płytę.. no nic, czekamy na tracklistę.

Utwór jest oparty na "How Can I Know?"


A, racja, już pamiętam.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#20 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 17 stycznia 2010 - 18:20

http://www.youtube.c...h?v=76CZ9QGBSGs


Mozna sie juz wkrotce spodziewac filmu dokumentalnego o zespole "Blur" ktory wydany zostanie wraz z koncertem z Hyde Parku z lipca 2009.
Mialem ciary ogladajac trailer w linku wyzej. I mowie teraz z pelna odpowiedzialnoscia, ze mozemy miec najlepiej wydany i jeden z najlepszych koncertow w historii muzyki.


Zreszta zobaczcie sobie sami!



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users