Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 The Best of 2000 - 2010


2 replies to this topic

#1 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 grudnia 2009 - 14:53

Wielkimi krokami zbliza się koniec dekady , a co za tym idzie , ?Muzyczne ? podsumowanie działalności U2 w tejże dekadzie , czyli THE BEST OF 2000-2010 . W przypadku dwóch poprzednich wydawnictw tego typu:
The Best of 1980 ? 1990 ? zbiór piosenek był dość oczywisty , po prostu wybrano najpopularniejsze i (zdaniem zespołu ) najlepsze piosenki z tego okresu ( choć te stwierdzenie najlepiej chyba pasuje do B-sidów ..) Natomiast materiał na The Best of 1990 ? 2000 był , delikatnie mówiąc , kontrowersyjny . Znalazły się także na tym wydawnictwie utworu , spoza okresu 90? , co nie powinno mieć miejsca . Mamy także zbiór ?najlepszych ? singli -U218 Singles ? z singlami z tej dekady oraz cyfrowe wydania Unreleased & Rare i Medium, Rare & Remastered zawierające w sporej części , m.in. utwory z sesji do Bomby i Walizki ( aż 3 kompilacje z utworami tej dekady ! :blink: ) - co "nieco" przeszkadza w wyborze utworów na przyszłe The Best of , nasuwa sie pytanie , czy w ogóle , jest sens wydawać taka płytę .
No , ale to wszystko moje zdanie

A jakie jest Wasze ? Jakie utwory według Was powinny się znaleźć na przyszłym wydawnictwie na The Best of 2000-2010 ? Jakie B-sidy ? Dodatki ? A może ktos ma pomysł na okładkę ? :D
Zapraszam do dyskusji i robienia swoich rankingów :):)


Weźmy pod uwagę wydawnictwa , z których będzie można wybrać materiał :

Płyty :

The Million Dollar Hotel: Music from the Motion Picture
All That You Can't Leave Behind
How to Dismantle an Atomic Bomb
No Line on the Horizon
Songs of Ascent ( niedługo w końcu wyjdzie ;))

EP-ki :

7

Single :

Beautiful Day
Stuck in a Moment You Can't Get Out Of
Elevation
Walk On
Vertigo
Sometimes You Can't Make It on Your Own
City of Blinding Lights
All Because of You
Original of the Species
Window in the Skies
The Ballad of Ronnie Drew
Get on Your Boots
Magnificent
I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight

( Jak ktos widzi nieścisłosci albo błędy , to zgłaszać :) ! )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No dobra , to moze ja zaczne :


Stawiam , iz signlem promującym będzie Mercy , bez żadnych poprawek itd. . W wersji prosto z sesji do Bomby .
Teledyk według mnie , powinien być połączeniem przeszłości z teraźniejszością , mocy z delikatnością . Jakby troszke taki zlepek koncertów z róznych okresów
z pewnym boheterem na planie głównym ( może Adam :D ) poszokującym kogos/czegoś ( ? )


Okładka :

Dołączona grafika

Obrazek pochodzi z tylnej okładki z How To Dismantale An Atomic Bomb w (chyba ) wersji Japońskiej ...


Dysk 1 :

1. Breathe ( wczesna wersja )
2. Vertigo
4. Elevation ( Tomb Raider Mix )
5. City of Blindings Lights
6. Sometimes You Can't Make It on Your Own (Edit)
7. Kite
8. Walk On
9. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
10. Magnificent
11. coś z Songs...
12. In A Little While
13. Every Breaking Wave ( takie mam przeczucie :P )
14. Mercy
15. Moment of Surrender


Dysk 2 : ( dennym remixom mówie stop ! )

1. The Ground Beneath Her Feet
2. Always
3. Levitate
4. Winter / Falling at Your Feet ( ukryte ) ( a co ! )
5. Tower of Song
6. b-sidy z Songs.. , niepublikowane utwory itd. z sesji do No Line...
7. b-sidy z Songs.. , niepublikowane utwory itd. z sesji do No Line...
8 b-sidy z Songs.. , niepublikowane utwory itd. z sesji do No Line...
9. b-sidy z Songs.. , niepublikowane utwory itd. z sesji do No Line...
10. b-sidy z Songs.. , niepublikowane utwory itd. z sesji do No Line...
11. No Line On The Horizon 2
12 Native Son
13. Xanax and Wine
14. Smile
15. Yahweh" (Alternate version)
16. Love You Like Mad
17. Stateless ( to jest genialna piosenka ! czemu niewydali tego na singlu ...:( ? )


Starałem się być jak najbardziej obiektywny
Achtung Baby Master

#2 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 12 grudnia 2009 - 10:22

Chyba trochę za wcześnie na tego typu dyskusję w kontekście tego, że czeka nas jeszcze zapewne jeden album w 2010r. Nawet gdyby takie wydawnictwo zostało wydane to najprawdopodobniej byłoby to najwcześniej w 2013r. Przeciwko jego wydaniu przemawia mała liczba albumów w tym okresie, fakt wydania w międzyczasie 18 Singles oraz to, że zespół wydaje reedycje swoich albumów.

Większe szanse są moim zdaniem na jakiegoś kolejnego The Besta, gdzieś ok. 2015r., obejmującego cały okres działalności zespołu.
Dołączona grafika

#3 Greg

Greg

    Użytkownik

  • Members
  • 402 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 grudnia 2009 - 10:45

No to co napisałem właśnie , U218Singles itd. udrudnia jakby wydanie The Bes of 2000 2010 . Myślę , że według tradycji , wydadzą kolejnego The Best of'a .

Co do podsumowania całej dzałalności , to zespół wydał już cyfrowo The Complete U2 .. więc można by tylko zaaktualizować bazę danych o nowe piosenki ...;)
Achtung Baby Master



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych