Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 3 - How To Dismantle An Atomic Bomb


  • Please log in to reply
550 replies to this topic

#41 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 26 marca 2007 - 15:30

A Man and A Woman

NIe znoszę tego :P
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#42 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 26 marca 2007 - 15:30

Love and peace or else

ps.rozumiem ze fast cars tez bierze udział ?

#43 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 26 marca 2007 - 16:27

Love and peace or else

ps.rozumiem ze fast cars tez bierze udział ?


Nie bierze udziału. Możemy go wrzucić w ostatnich survivorach, kiedy będziemy przerabiać b-sidy i premierowe kawałki z the bestów (patrz temat Survivor - October ;) )
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#44 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 26 marca 2007 - 17:36

a man and a woman
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#45 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Napisano 26 marca 2007 - 19:09

All Beacuse Of You

Man and Woman powinno być w pierszej 5? :huh:
Posted Image

#46 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 marca 2007 - 21:02

Crumbs From Your Table

#47 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 26 marca 2007 - 21:30

All Because Of You

#48 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 marca 2007 - 22:47

dla mnie "All Because Of You" jest ewidentnie nagrany pod Edge'a... Podoba mi się brzmienie gitary, Larry uwijający się na perkusji, no i pod koniec przejściówka Adama na basie(super). Chcieli sobie troszkę ostrzej zagrać, to sobie zagrali. I cieszę się, że mój ulubiony band po tylu latach potrafi jeszcze tak grać.

Owszem, racja, ale chodzi mi o to, że od firmy takiej jak U2, po 25 latach nagrywania rzeczy WIELKICH, oczekiwałbym czegoś innego niż prostych gitarowych piosenek o niczym. Poza tym, co ma w sobie ten kawałek? Kwestia gustu, ale mnie zwyczajnie na dłuższą metę nudzi, wersja singlowa jest trochę lepsza, ale to też nie to. Poza partiami Edge'a nie ma w nim dla mnie nic interesującego. Nie podobają mi się zwrotki, do tego refren w stylu "no panie, panowie, w dorobku mamy Pride, Red Hill Mining Town, pełno innych rzeczy, a teraz Wam zagramy jak przeciętny zespół z amerykańskiego garażu usiłujący naśladować nas gdy byliśmy trochę młodsi, wiecie, to miało być dla zabawy, ale w końcu wrzuciliśmy na płytę, bo jakoś tak wyszło, bo Edge się uparł że gitka fajnie tam brzmi, to się zgodziliśmy coby się gbur nie obraził" ;]

Zespół sam się chyba zreflektował i przestał to grać w okolicach 3rd Leg z tego co pamiętam. Tak samo z Miracle Drug.
Mi się te dwa kawałki też bardzo podobały, na początku. Potem stopniowo traciły pozycję, no i straciły ją dość szybko. Miło że panowie z U2 doszli chyba do podobnych wniosków, szkoda, że nie przed Chorzowem. Ale ja sobie tylko narzekam ;)

#49 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 marca 2007 - 00:11

Miracle Drug moim zdaniem nikak się ma do ABOY. MD w moim odczuciu to wielka piosenka, pieść rzekłbym, jedna z najlepszych na płycie. No i właśnie, co jest w niej takiego słabego, hym? :)

#50 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 27 marca 2007 - 00:19

ABOY według mnie nie jest piosenka szczególną, ale nie jest też najgorszą piosenką na płycie, dlatego głosuje na:
A Man And A Woman

#51 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 marca 2007 - 07:31

Zespół sam się chyba zreflektował i przestał to grać w okolicach 3rd Leg z tego co pamiętam. Tak samo z Miracle Drug.
Mi się te dwa kawałki też bardzo podobały, na początku. Potem stopniowo traciły pozycję, no i straciły ją dość szybko. Miło że panowie z U2 doszli chyba do podobnych wniosków, szkoda, że nie przed Chorzowem. Ale ja sobie tylko narzekam ;)


A podobno to ja mam predyspozycję do nadinterpretacji! :P Nie sądzę, aby ABOY i Miracle wypadły z setlisty dlatego, że zespół się "zreflektował". Oba kawałki były bowiem regularnie grane do końca 3 leg (ABOY pojawił się jeszcze na dwóch koncertach podczas 4 leg). Ich wypadnięcie tłumaczyłbym raczej chęcią urozmaicenia przez zespół setlisty. Takie Miracle ustąpiło miejsca Orginal Of The Spieces, które wcześniej tylko sporadycznie pojawiało się w zestawie granych utworów. Zresztą na 4 leg kawałków z HTDAAB było coraz mniej, aż na 5 leg doszło do sytuacji, gdy podczas jednego z koncertów zostało zagranych ich chyba z 3 (więcej utworów było chociażby z Achtung Baby). Czy to oznacza, że zespół "zreflektował" się odnośnie całego albumu? Moim zdaniem taki wniosek jest raczej bezpodstawny. :P

Wracając do ABOY'a - chociaż sam zagłosowałem na ten utwór to nie mam do niego tak krytycznego stosunku jak moi przemówcy. Ja czuję bardziej przesyt tym kawałkiem. Trochę zniechęciła mnie do niego również decyzja zespołu o tym, żeby był on kolejnym singlem w Europie po tym jak wcześniej pojawił się w takiej formie jakieś pół roku wcześniej w USA. Nie podzielam głosów, że dla zespołu jest to wstyd nagrać taki kawałek. Widać i słychać, że z założenia ten utwór nie miał być odkrywczy a chłopaki chcieli nagrać coś prostego, bawiąc się muzyką. Podkreślane to było w wywiadach, świadczy również o tyym podejście do grania tego kawałka na koncertach.
Dołączona grafika

#52 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 marca 2007 - 10:10

Miracle Drug moim zdaniem nikak się ma do ABOY. MD w moim odczuciu to wielka piosenka, pieść rzekłbym, jedna z najlepszych na płycie. No i właśnie, co jest w niej takiego słabego, hym? :)


Acr powinien pamiętać, że kiedy pierwszy raz przesłuchałem całe HTDAAB, powiedziałem mu coś w rodzaju: " tragedia, tylko Miracle Drug jest tym, na co czekałem " :D Zdanie na jego temat ( MD, nie Acra :D )zmieniłem dopiero w ubiegłym roku, po którymś przesłuchaniu, sam nie wiem dlaczego, po prostu nagle zorientowałem się, że ten utwór porusza mnie najmniej.. może przez mdły refren ? Może przez mało odkrywcze zwrotki ? Nie wiem, i nawet się nad tym nie zastanawiałem, tak się po prostu stało i już. Wczoraj słuchałem HTDAAB kolejny raz, i, jak dla mnie, z upływem czasu ta płyta zdecydowanie zyskuje. Zmienił mi się także numer 1 :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#53 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 27 marca 2007 - 11:40

A Man And A Woman
U2

#54 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 27 marca 2007 - 14:11

Ludzie się na to All Because Of You uwzięli,
1. a że to piosenka o niczym,
2. a że prosta,
3.a że się szybko nudzi itp itd.

Dla mnie Bomba to najbardziej wyrównany pod względem poziomu w dobrym tego słowa znaczeniu album od Achtung Baby, przy moim guście wywaliłbym może ze 2-3 piosenki [MaN AND WOMAN, One Step Closer i sumie tyle], i reszta jest super, wszystkie piosenki mi się podobają, wraz z ABOY...

Dla porównania weźmy Elevation, piosenkę podobną pod względem muzycznych, mentalnym i w zasadzie podobnym tekstem jeśli chodzi o sens i przesłanie... Też można ją nazwać piosenką o ncizym, mocnym rockowym graniem bez inteligentnego tekstu ;) Ale Elevation nikt by z ATYCLB nie wywalił ;)

Może i faktycznie moje argumenty obronne dla ABOY są słabe, ale ja ją po prostu lubię ;) Cieszy mnie, że po 27 latach, chłopaki mogą wyjść na scenę, zagrać bardzo mocną rockową piosenkę ze świetną solówką, ciekawym basem, mocną perką i wykrzyczanym wokalem ;) Dla mnie to namiastka BOYa, tylko w deczko nowocześniejszym wydaniu ;)

#55 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 marca 2007 - 15:21

Ale Elevation nikt by z ATYCLB nie wywalił ;)


Oj jak przyjdzie do głosowania przy ATYCLB to możesz się rozczarować B)
Dołączona grafika

#56 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 27 marca 2007 - 20:16

Co za Bomba :P Cieszę się, że coraz więcej osób bierze udział w głosowaniu :)

Sprawa wygląda tak, że zostają:
Vertigo 0
Yahweh 0
City Of Blinding Lights 0

Sometimes You Can't Make it On Your Own 1
Love And Peace Or Else 1
Orignal Of The Species 1

Miracle Drug 2

Crumbs From Your Table 3
One Step Closer 3

_____________________

No a tu mamy remis ;)

All Because Of You 11
A Man and A Woman 11

Ogłaszam więc dogrywkę, tylko pomiędzy tymi dwoma utworami, która zakończy się jutro, 28.03.07 o godz. 20:00. Głosować może oczywiście każdy.

____________

A Man and A Woman
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#57 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 27 marca 2007 - 20:17

A Man And A Woman

#58 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 27 marca 2007 - 20:18

all because of you

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#59 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 27 marca 2007 - 20:24

all because of you
wbrew pozorom ciezki wybór gdyz lubie zarówno aboy jak i a man and woman i nie wiem skąd haterstwo do tego utworu wsrod fanow, dla mnie to taka kontynuacja all i want is you...

#60 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 marca 2007 - 20:30

Oczywiście All Because Of You
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych