Skocz do zawartości


Zdjęcie

2010-08-21 - Olympic Stadium - Helsinki, Finlandia


  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#221 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 22 sierpnia 2010 - 23:59

A gitara z początku EBW jest bezczelnie skopiowana z intra do The Fly z ET. I to nawet nie jest nawiązanie, bo to brzmi IDENTYCZNIE, tylko w innej tonacji, se porównajcie:


Aa, to już wiem dlaczego mi się tak podoba melodia w EBW. :P Z czymś to kojarzyłem, ale nie pamiętałem konkretnie z czym. Thx. ;)

Brakuje tu faktycznie basu i perki, ale ta gitara Edge'a jest po prostu magiczna, kocham ten dzwoniący dźwięk.


Zgadzam się absolutnie w 100% - nic dodać, nić ująć.

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#222 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 23 sierpnia 2010 - 00:26

Śliczne jest Every Breaking Wave. Może zbędne tylko te 'he hey now' które Bonio tak ciśnie wszędzie od czasu Electrical Storm. Piękna piosenka.

8/10 dla Every Breaking Wave
6/10 dla North Star
2/10 dla Glastonbury. I tak, słyszałem to na żywo też, mam podstawy :P
=
Czekam na Songs Of Ascent, a ten 'rockowy' album niech lepiej schowają do szuflady aż do czasów jak już nie będą potrafili napisać tak dobrych piosenek jak jeszcze potrafią.

Nie kumam natomiast faktu jarania się I Will Follow. Jestem skłonny wręcz zamieszać mówiąc, że gdyby grali to od początku trasy, wzbudzałoby odczucia skrajnie przeciwne, jak to miało miejsce przy okazji Vertigo Tour np. :P

Ogólnie miłe są zawsze zmiany w setlistach, ostatnia była moim zdaniem krokiem w dobrym kierunku, krokiem wydostającym porządek setu z dołka w jaki uważam ostatnio wpadł. Ale można było wymyślić to wszystko lepiej. No Line On The Horizon niesamowicie pasuje do tej trasy, wersja akustyczna pół-pasuje, pół-sobie-jest. Ogólnie mam też wrażenie, że zwyczajnie te koncerty są zbyt 'rockowe', zbyt mocno napinają się na czad, mniej na wrażenia mniej bujające, a bardziej estetyczno-artystyczno-jakieś tam. Mniej może gitarowego czadu, więcej dobrego u2owego upliftingu proszę.

#223 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 sierpnia 2010 - 07:20

O fuck, fuck, fuck, dali misie czadu. Ja tu se pojechałem do Krakowa na Coke'a, wracam, a tu co? Jakaś masakra. Na chwilę was zostawić...
Setlista jest super ekstra mega i jak ją zobaczyłem to mi dosłownie szczena opadła, o tak ->

Dołączona grafika

I Will Follow zajebiście, że wróciło, oczywiście brakuje tej mocy co z ET, ale liczy się sam fakt. Noł Lajn fajnie lajtowy, choć ja wolałem tę poprzednią wersję, ale ta też świetna, po prostu o co innego w niej chodzi. Zamiana SBS na Pride -> w sumie obu tych piosenek nie trawię w ich aktualnych wersjach, ale jakbym miał wybierać to chyba bym wolał jednak SBS. Chociaż nie wiem, jest na tyle beznadziejne, że nawet w Hanowerze po prostu stałem i czekałem aż skończą to grać :D

Osobny akapit poświęcę nowemu kawałkowi, która mi się podoba STRASZNIE i niestety już wiem, że będę w mniejszości bo ludzie chyba nie lubią takiego U2 :P A mi właśnie ten kawałek przypomina stare, dobre U2 z tą przestrzenno-soulową gitarą. Ale jest super. North Star było straszne, Glasto nawet dawało radę, a EBW jest super. Mówicie, że to odrzut z NLOTHa? No to nie wiem czemu odrzut bo spokojnie mogliby go tam dać zamiast Stand Up Comedy, Fez albo White as Snow, które jest w tym samym klimacie, ale zwyczajnie gorsze. Brakuje tu faktycznie basu i perki, ale ta gitara Edge'a jest po prostu magiczna, kocham ten dzwoniący dźwięk. Dźwięk, za który pokochałem ten zespół.
I Bono nawet lirycznie jakoś dał radę (bo w NS się zwyczajnie ośmieszył), chociaż jak słusznie stwierdziła koleżanka - "przesłuchałam i nie mam pojęcia o czym jest ta piosenka". Right, right, ale jest morze, statki i irlandzcy marynarze, czyli to co ja bardzo lubię :D
A gitara z początku EBW jest bezczelnie skopiowana z intra do The Fly z ET. I to nawet nie jest nawiązanie, bo to brzmi IDENTYCZNIE, tylko w innej tonacji, se porównajcie:

http://www.youtube.com/watch?v=q9C-z-dljsY&feature=player_embedded

0.10 - do refrenu

http://www.youtube.com/watch?v=bEyrhdBIyD8

I na pewno EBW zagrają w Wiedniu i tym razem nie zjebią, a mnie tam nie będzie i buuuuuuuuu :( :( :( Niech ktoś zadzwoni :( :( :( :(


Dokładnie tak, Panie Farciarski. TUF i Until to jednak highlighty i spokojnie mogliby na nie coś podmienić, no ale cóż. Po tej setliście już nic nie mówię i narzekam bo Irlandasy udowodnili, że są zdolni do wielkich rzeczy :) UV by się przydał, ale sądzę, że jest na niego szansa. Pamiętajmy, że oni fizycznie nie są w stanie zagrać więcej niż 25 piosenek na jednym koncercie, a gdyby wszystkie wasze rady i życzenia stąd wziąć pod uwagę to wyszłoby tak o 10 ponad limit :P


Raczej Adam.



Nie szkoda Sunday, uwierz, że 360 Tourowe Sunday to cień tej piosenki z 83 r.




No no, dokładnie. EBW powinno jeszcze porządnie wyewoluować bo po pierwsze zepsuli tam tę piosenkę (Bono coś tam podchodzi do Edża, że coś pomieszali), po drugie perka i bas, po trzecie dopieszczenie setlistowo-snippetowe i powinno być ok. Tak moim zdaniem :)

Ej, a tam serio tak w Helsinkach padało, że Bono dał 3 snippety o deszczu? :D

TAk eż właśnie to zauważyłem początek bardzo podobny do intra Muchy z Bostonu.Tylko trochę wyżej zagrane
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#224 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 23 sierpnia 2010 - 07:45

jak dla mnie jeden z najbardziej wyjątkowych koncertów na tej trasie, nie chodzi tu nawet o niespodziewane zmiany w setliście. gdyby nie ten deszcz nie było by takiego spektaklu ze snipetami...

#225 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 23 sierpnia 2010 - 10:19

Opuścisz i masz... I Will Follow (!!!) i Every Breaking Way.
Cieeszy powrót IWF, w końcu chyba im ktoś coś szepnął do uszka ;)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#226 Bart.1551

Bart.1551

    Użytkownik

  • Members
  • 771 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Czechowice- Dziedzice

Napisano 23 sierpnia 2010 - 10:53

A ja nie mogę przeboleć Untila :( Tak mi się spodobało to przejście z miss sarajevo

#227 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 23 sierpnia 2010 - 14:45

A ja nie mogę przeboleć Untila :( Tak mi się spodobało to przejście z miss sarajevo



Zgadzam się,przejście z Miss Sarajevo do Untila to była rewelacja.
Nie powinno się tego ruszać,mam nadzieje że w Wiedniu usłyszę Untila.

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#228 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 23 sierpnia 2010 - 17:41

03 I Will Follow

Tego nie przeboleję... :( :(

i gdzie jest Until??

----------
Ktoś był i słyszał na żywo ?
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#229 kinia2742

kinia2742

    Użytkownik

  • Members
  • 55 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 24 sierpnia 2010 - 10:46

Brzmi świetnie: :)

Every breaking wave
On the shore
Til the next one there'll be one more

Every gambler knows
That to lose
Is what you're really there for

Somewhere else, fearlessness
Now I'm speaking to an answer phone
Every falling leaf
On the breeze
Winter wouldn't leave her alone

Ay hey now
Ay hey now

I don't know if I'm that strong
I don't know if I'm that strong
Don't know if I'm that strong
To be somebody
To need someone

Every sailor knows that the sea
Is a friend made enemy
Every shipwrecked soul
Knows what it is
To live without intimacy
I thought I heard the master's voice
It's hard to listen while you preach

Like every broken wave
On the shore
This is as far as I can reach

Ay hey now
Ay hey now

I don't know if I'm that strong
I don't know if I'm that strong
Don't know if I'm that strong
Got to be somebody
To need someone

The waves know
We're on the rocks
Drowning is no sin

You know
That my heart
Is the same place yours has been

We know
Here with
The end before it begins

The waves know
We're on the rocks
Drowning is no sin

You know
That my heart
Is the same place yours has been

We know
Here with
The end before it begins


Mógłby ktoś to tak z grubsza przetłumaczyć? :unsure:
One love. One life.

#230 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 28 sierpnia 2010 - 16:30

Jestem skłonny wręcz zamieszać mówiąc, że gdyby grali to od początku trasy, wzbudzałoby odczucia skrajnie przeciwne, jak to miało miejsce przy okazji Vertigo Tour np.


Hmm, to chyba nie o mnie było. U mnie IWF budzi uczucia za każdym razem identyczne i dlatego winno być jeśli nie na każdym, to przynajmniej na większości koncertów.

Ogólnie mam też wrażenie, że zwyczajnie te koncerty są zbyt 'rockowe'


Na pierwszych dwóch legach zarzut był odwrotny - że są zbyt "balladowe". Więc nie zgadzam się z meritum, natomiast uważam, że robienie czadu za pomocą Untila (tak jak inni mają może dość I Will Follow, tak ja mam szczerze dość tego) i Elevation (no comments) to kiepski pomysł. I Will Follow, Bullet, może jakieś Gone, a może jakaś większa niespodzianka (co i rusz wspominane Exit - dlaczego w sumie nie? albo np. Wire..) - to by było coś.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#231 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 08 września 2010 - 16:45

Dołączona grafika

pamiętacie przed hannoverem?

"Ej, ale przerąbane byc tak małym... kurde, nic nie zobaczysz na koncercie!" :D

ona tez jechała ze mną wesołym u2pociągiem relacji frankfurt - hannover, ktorym jechali chyba wszyscy.

#232 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 23 października 2010 - 07:17

Jest IEM od Bono:

http://u2torrents.co...ils.php?id=7077

#233 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 stycznia 2011 - 18:12

tworzy się multicam
http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...player_embedded
Posted Image

#234 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 05 lutego 2011 - 16:58

Multicam w wersji Dual Layer z IEMem od Boniasa na U2T. Za dwa tygodnie ma być zamieszczona wersja HD.

#235 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 22 lutego 2011 - 16:28

Jest i HD, 13GB.

Ciągnie ktoś? idzie jak krew z nosa, 4 dni temu dodane do ściągania i dopiero 66%...

#236 bartas

bartas

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 sierpnia 2011 - 15:23

Pisałem z twórcą fińskiego multicamu i mówi, że można ujrzeć naszą polską skromną ekipę na WTSHNM. Ale jakoś nie mogę się tam znaleźć...

#237 bartas

bartas

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 sierpnia 2011 - 00:53

A tak sobie przeglądałem multicama i w COBL w 5:43 nasza flaga ląduje prawie na Boniasie :P

http://www.youtube.c...h?v=48Re_aSz5PU




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych