Skocz do zawartości


Zdjęcie

2010-08-25 - Luzhniki - Moskwa, Rosja


  • Please log in to reply
778 replies to this topic

#1 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 24 września 2009 - 20:10

.

#2 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 29 września 2009 - 23:43

myslal ktos o Moskwie?
wyobrazcie sobie 20h U2 party w pociagu :)

Pociągi z Warszawy do Moskwy jeżdżą 2 razy dziennie. Jeden to „Polonez” (w wagonach 2. klasy w każdym przedziale jest umywalka i jadą w nim tylko 3 osoby), drugi to pociąg ­jadący z Berlina (w przedziałach 4 osoby, za to wyższy standard toalet w wagonach). Wiele osób uważa, że jest to najlepszy sposób dotarcia do Moskwy. Koszt biletu na ten pociąg to ok. 450 zł w obie strony. Wagony w nim są sypialne, pociąg wyjeżdża po południu (ok. 15.00 z Warszawy), przyjeżdża rano (10.00 czasu moskiewskiego)

wiza rosyjska prywatna: 158 pln
agencje podrozy zajmuja sie zalatwianiem formalnosci, np sputnik
Dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1.wypełniona komputerowo, wydrukowana i podpisana zgodnie z podpisem paszportowym ankieta wizowa (na każdą osobę, łącznie z dziećmi, które posiadają swój paszport). Formularz wizowy tutaj. Formularze przesłane faksem nie będą rozpatrywane;
2.paszport ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia ważności wizy. W paszporcie powinny być co najmniej 2 puste strony;
3.jedna aktualna fotografia o wymiarach 3x4 cm. Fotografie mogą być kolorowe lub czarno-białe (możliwość zrobienia zdjęcia w biurze SPUTNIK);
4.oryginał zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej wydanego przez Departament Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, przez przedstawicielstwa MSZ Rosji w podmiotach Federacji Rosyjskiej lub przez terenowe organy spraw wewnętrznych (OWIR - wydział wiz i rejestracji cudzoziemców) - do otrzymania zwykłej lub wielokrotnej wizy; /czyli do jednorazowej czy turystycznej nie potrzebne sa juz zaproszenia/
5.Potwierdzenie wykupienia usług turystycznych (voucher turystyczny) i potwierdzenie obsługi turysty zagranicznego przez organizację prowadzącą działalność turystyczną - do otrzymania wizy turystycznej;
7.Wyniki testów na nosicielstwo wirusa HIV przy wizach wielokrotnych, pracowniczych (powyżej 3 miesięcy).
Bezpłatne wizy wydaje się:
# uczestnikom imprez o charakterze szkoleniowym, kulturalnym
, naukowo-technicznym organizowanym na poziomie międzyrządowym i międzyresortowym lub przez organy samorządowe na podstawie wniosku strony przyjmującej,


dodatkowo: jest obowiazek posiadania tranzytowej wizy bialoruskiej przy podrozy pociagiem (mordorrrr) - wiza transit dwukrotna: 15 euro...

do tego dokumenty do uzyskania wizy bialoruskiej:
1.paszport ważny minimum 6 miesięcy z min. 2 wolnymi stronami
2.czytelnie wypełniony kwestionariusz wizowy
3.1 aktualne zdjęcie (możliwość zrobienia zdjęcia w biurze SPUTNIK)
4.opłata konsularna w/g tabeli,
5.polisa ubezpieczeniowa - TU Europa
6.kopia wizy państwa docelowego,
7.w przypadku przejazdu pociągiem kserokopia biletów kolejowych


w miare jak wgryzam sie w informacje, to mi sie odechciewa... no chyba ze jakies biuro podrozy wyniucha koniunkture i zaorganizuje wyjazd grupowy :)
poki co, moze jednak warto postawic na mniejszy hardkor...

#3 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 30 września 2009 - 04:06

Przecież acr nam wszystkim Moskwę stawia.
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#4 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2009 - 06:37

Ja myslalem powaznie, bo bilety moga byc tanie jak barszcz. Wyobrazcie sobie plyte za 100 zeta :P
Hm, podobno rosyjskie linie lotnicze kosztuja grosze, z kaliningradu mozna o wiele taniej niz pociagiem, przeleciec samolotem. Gdybym mieszkal gdzies na polnocy Polski, to bylby pikus.
Tutaj musze sie liczyc z tym, ze 100 zl w dwie strone wynioslaby podroz do samego kaliningradu pociagiem. Do tego oczywiscie jeszcze samolot i bilet na koncert. A to jest najtansza opcja.

Z braku monetek chyba zrezygnuje, a szkoda bo to by byla cudowna podroz. Jesli uda mi sie kupic bilet z drugiej reki to moze pozniej bedzie juz z gorki. Pozyjemy, zobaczymy:]

#5 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 30 września 2009 - 07:05

Ja myslalem powaznie, bo bilety moga byc tanie jak barszcz. Wyobrazcie sobie plyte za 100 zeta :P

Wizy, wnioski, dojazdy do konsulatów, a za wszystko trzeba zapłacić..
Nawet jak bilety będą tanie to koszty dodane 'wyrównają' całe przedsięwzięcie.

Hm, podobno rosyjskie linie lotnicze kosztuja grosze,

Hm, zapewne dlatego, że liczba lądowań jest znacznie mniejsza niż liczba startów..
Leciałem kiedyś W-wa-->Moskwa-->Kazań-->Moskwa-->W-wa..
Powiem tyle..
NEVER AGAIN!

#6 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2009 - 09:39

wizy chyba jednak najlepiej zalatwiac przez agencje turystyczne - ale trzeba za to zaplacic.
wszedzie pisza, ze jak sie nie zna jezyka ani miejscowych realiow, lepiej nie isc w opcje przesiadkowa.
co do samolotu - uwielbiam latac ale nie z gory na dol - dlatego jesli juz, to jedyna opcja to pociag poki co.
no chyba ze lot bedzie mial promocje, bo tez tam lata.

poki co, czekajmy cierpliwie a pomarzyc warto! :)

#7 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 30 września 2009 - 10:59

Ale hardcore, nic dziwnego ze miasto nie jest tłumnie odwiedzane. Ale pomarzyć można.
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#8 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2009 - 11:00

Fajne kompendium Olive :D Ja leciałem do Azji z rosjanami i było naprawdę ok...może na krajowych trasach podstawiają z lekka starsze maszyny ;) A co do promocji to słyszałem, że lepiej szukać z Berlina niż Wawki, ale to już się robi trochę naokoło przynajmniej dla środkowej i wsch. PL. W każdym razie ja też szperam i wstępnie wchodzę w Mockby B)

#9 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 30 września 2009 - 11:06

w takim razie, jakby ktos wygrzebal cos ciekawego w danym temacie - dojazdy, wizy itd - piszcie, razem moze jakos sie uda cos wymodzic...
zawsze chcialam pojechac do moskwy turystycznie, a to jest dobry pretekst :)

#10 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 30 września 2009 - 12:09

Ja myslalem powaznie, bo bilety moga byc tanie jak barszcz.


Tak myślisz? Mnie się wydaje, że koncerty w Moskwie raczej do najtańszych nie należą.

#11 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2009 - 13:04

Tak myślisz? Mnie się wydaje, że koncerty w Moskwie raczej do najtańszych nie należą.




Widocznie bylem w bledzie. Zawsze sadzilem, ze im dalej na wschod, tym taniej :D

#12 jackseg1

jackseg1

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Dublin

Napisano 30 września 2009 - 17:55

Widocznie bylem w bledzie. Zawsze sadzilem, ze im dalej na wschod, tym taniej :D


Moskwa to podobno DRUGIE najdroższe miasto dla osób przyjezdnych na świecie, zaraz po Tokyo. Wydaje mi się że taniej wyjdzie każde inne europejskie miasto. 

#13 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 01 października 2009 - 13:21

Ciekawe czy dla tych 50 TIRów też będą musieli wizy kupić :P Pewnie tak, ale dla niech to grosze...

Ale nie ciekawi was skąd taka zmiana w Rosji. Wcześniej nie chcieli pozwolić na koncert U2. Chyba jeszcze podczas premiery/promocji U23D w EPK Bono wspominał, że bardzo chciałby zagrać w Rosji Chinach, ale nie mogą, więc U23D to jedyna możliwość dotarcia z koncertem w większym wymiarze. :P

Coś czuję, że koncert choćby był po kosztach to za taką możliwość zespół gotowy jest zapłacić. Drugiej okazji może nie być. Ale czyżby to było kosztem państw Europy Środkowej. Chyba Węgry miały być?

PS Jeden z forumowiczów z U2Wanderer (penie Rosjanin) niedawno dziwił się, że pojawiły się w Moskwie wszystkie 3 wersje CD singla Crazy. :lol: :P Teraz już wiemy, to taka promocja na szybkiego. :lol: Będzie koncert to walimy single do Rosji, szybko, szybko... - a jak koncert się sprzeda to już następnych nie dostaną.

#14 //biesiada//

//biesiada//

    Użytkownik

  • Members
  • 293 Postów
  • Skąd://Rybnik//

Napisano 10 października 2009 - 19:49

mieszkałem jakiś czas w Moskwie, więc kilka moich prawd o tym mieście:

na tanie jak barszcz bilety chyba nie ma co liczyć, byłem tam między innymi na meczu Ligi Mistrzów - ceny na koncert będą raczej normalne... chyba, że U2 zrobi tam kolejną rewolucję do kolekcji w ich historii :) inna sprawa, że korupcja jest tam na każdym kroku i po odpowiedniej opłacie na stadion wprowadziło nas na mecz trzech milicjantów, zapewnili dobre miejsca i obstawiali nas jak vip'ów :)
jednak na podobny scenariusz już bym nie liczył...

miasto uchodzi za bardzo drogie i takie jest jeśli chodzi np. o ceny kupna, wynajmu nieruchomości i ich utrzymania- to jeden z podstawowych punktów w rankingach typu "najdroższe miasto świata" - noclegi w hotelu też kosztują :/ , jeśli chodzi o hostele to nie jestem zorientowany - zjeść, przejechać się metrem, zwiedzić muzea można za normalne pieniądze - szampan i kawior z puszki na placu czerwonym żadna rozpusta :P

nie jest prawdą, że miasto nie jest masowo odwiedzane- wielu tam turystów, bo naprawdę jest tam co oglądać i wielu tam możnych z całego świata, którzy przylatują tam tylko na zakupy... - w Moskwie są sklepy na poziomie Londynu, Paryża... jeśli nie wyższym
cała czołówka światowych projektantów ma tam sklepy, w wielu nie ma manekinów tylko po wystawach chodzą modelki, a muzę nadają na żywo DJ'e
jeśli nie widać na ulicach tylu turystów co na rynku w Krakowie, Warszawie, to tylko dlatego, że to miasto jest ogromne, największe w Europie i w tej masie mieszkańców, a jest ich nieoficjalnie 13-15 mln, turystów nie widać- dla porównania Warszawa ma w ilu mieszkańców? 3mln?

nie wiem skąd zdziwienie pojawieniem się trzech singli Crazy... tam wiele rzeczy pojawia się szybciej niż w Polsce - teledysk do electrical storm pojawił się tam wcześniej niż u nas, kiedy go zobaczyłem w MUZ TV dzwoniłem do znajomych, żeby poznać ich opinię, a oni na to, że jeszcze nie puszczają w Polsce...

do Moskwy latałem z Warszawy LOTem, ale tego nie polecam ze względu na... ceny. Najtaniej tak jak pisała Olive - pociągiem.

w ogólnym rozrachunku: tanio nie będzie - ten koncert jeśli chodzi o wszystko co trzeba załatwić- to chyba najdroższa zabawa będzie-
koszty zawyża bardzo wiza i transport

i jeszcze jedno: nie ma sensu tam jechać/lecieć tylko na koncert - to miasto trzeba zwiedzić- przy tych już poniesionych kosztach i wysiłkach z załatwieniem wszystkiego związanego z wyjazdem grzechem/głupotą byłoby nie zostać, lub przyjechać wcześniej żeby zobaczyć coś jeszcze poza koncertem
to oczywiście dodatkowe koszty, ale warte tego miasta - jeśli ktoś chce zrobić sobie orginalne wakacje z U2 jako wisienka na torcie to polecam minimum tydzień w Moskwie!!! Srał pies tandetne "ol inkluzif" w Egipcie, Turcji czy Grecji - naprawdę!!! Kopara opadnie każdemu, kto zobaczy Moskwę!!! Jak to mawiał każdego dnia naszego pobytu w tym mieście mój kolega: "Mają rozmach skur...!!!" :D


kończę, bo mógłbym o tym mieście pisać bez końca - jestem w nim zakochany!!!

#15 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 października 2009 - 19:53

bo mógłbym o tym mieście pisać bez końca - jestem w nim zakochany!!!

miłośnik rosyji jednym słowem. :rolleyes:


Jak słyszę słowo Rosja ciepnie mi skóra :lol:
Posted Image

#16 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 10 października 2009 - 19:54

Pamiętam.. Krzyśku..
Byłeś, mieszkałeś.. ja byłem tylko na 2tyg. wycieczce..
Prawda..
Miasto ma coś, kurwa, w sobie,...
Przegadaliśmy chyba o Moskwie pół drogi Zagreb-Katowice..
Było zaje..
a
Eva pciała..

EVA!
Pozdro!

#17 //biesiada//

//biesiada//

    Użytkownik

  • Members
  • 293 Postów
  • Skąd://Rybnik//

Napisano 10 października 2009 - 21:48

miłośnik rosyji jednym słowem. :rolleyes:
Jak słyszę słowo Rosja ciepnie mi skóra :lol:



rosja i moskwa to dwa różne światy ;)

#18 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 października 2009 - 02:02

my tu sobie pitu-pitu... ale czy ktos sie do moskwy wybiera? oczywiscie jak pisal biesiada, takze w celu turystycznym...

#19 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 11 października 2009 - 02:12

Z Tobą..
olive..
zawsze
i
wszędzie..
:*

#20 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 października 2009 - 02:25

6!

W sumie, to gdyby nie ograniczenia 2 kodow subskrypcji.. i ten, tego.. no... po prostu - gdyby jakas dobra dusza miala 2 tikety na plyte, ekstra - to ja/my - jak najbardziej.
Tak sadze :)

W Mokskiwe bylem. Jakies -37 pamietam; ale nie na U2.

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych