Skocz do zawartości


Zdjęcie

2010-08-30 - Ernst Happel Stadium, Vienna, Austria


  • Please log in to reply
1176 replies to this topic

#661 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 sierpnia 2010 - 16:49

z tego co wiem, najlepiej wybrać trasę z preselekcją autostrad, nawet, jeśli te są płatne...
no chyba, że jedziecie na trybuny i nie ma presji czasu.


Olive, my kombinujemy, jak tu się wyspać w niedzielę (ja) i dojechać do Wiednia na transmisję wyścigu F1 o godz. 14 (Waldek)
:)

#662 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 sierpnia 2010 - 16:50

marti, albo rybka albo pipka jak mawiał poeta ;)
bierz zatem autostrady, może jedno i drugie będzie ;)

#663 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 sierpnia 2010 - 18:39

bierz zatem autostrady, może jedno i drugie będzie ;)

Pewnie, co się nie da ;)
Jak Waldkowi dam te autostrady, to zajedziem raz dwa :D

#664 Waldek

Waldek

    Użytkownik

  • Members
  • 171 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Oława

Napisano 25 sierpnia 2010 - 22:05

Pewnie, co się nie da ;)
Jak Waldkowi dam te autostrady, to zajedziem raz dwa :D


Dzięki za rady, ale niestety w Czechach i Austrii są ograniczenia na autostradach - to nie Niemcy i można jechać 200km/h :unsure:

#665 sky.angel

sky.angel

    Użytkownik

  • Members
  • 94 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 sierpnia 2010 - 22:06

A czy ktoś jechał trasą Zwardoń-Zilina-Bratysława-Wiedeń i może cos napisac o tym wariancie???????

Pozdrawiam

Jechałam tą trasą jakoś dwa lata temu, ale tylko do Bratysławy. Trasa malownicza i bardzo szybka (słowacka autostrada). Polecam, choć my (z Wrocławia) jedziemy przez Czechy i Austrię.

Co do pogody to nieciekawie się zapowiada - pozostaje nam jedynie zamówić pogodę...módlcie się o to, bo nic innego już nie pomoże, chyba że zrzucamy się na działko orgonowe albo jodek srebra do rozgonienia chmur.
"I'm not afraid of anything in this world
There's nothing you can throw at me that I haven't already heard
I'm just trying to find a decent melody
A song that I can sing in my own company (...)"

#666 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 sierpnia 2010 - 23:07

Dzięki za rady, ale niestety w Czechach i Austrii są ograniczenia na autostradach - to nie Niemcy i można jechać 200km/h :unsure:


Ten brak ograniczenia prędkości na niemieckich autostradach to bujda... niby teoretycznie nie ma ograniczenia, ale w praktyce co chwilę mijasz tablicę "120 maks", co chwila jakieś zwężenie i niby-remont... Może nie w całych Niemczech tak jest, ale na pewno na trasie Świecko-Berlin, Świecko-Hannover...

Tak w ogóle, Olive, to jak to jest z tymi winietami, i jak z opłacaniem autostrad w Czechach i Austrii? Bo jak jechałem niedawno do Pragi, to jadąc autostradą nie trafiłem na żaden punkt poboru opłat... a może dlatego, że takich tam nie ma, i powinienem był mieć tylko wykupioną winietę w razie kontroli? Jak to jest? :D

Polecam, choć my (z Wrocławia) jedziemy przez Czechy i Austrię.


My też jedziemy z Wrocławia! Kiedy wyjeżdżacie? Macie nocleg? Bo my wyjeżdżamy 29-tego ok. 21-22.

#667 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 25 sierpnia 2010 - 23:24

Tak w ogóle, Olive, to jak to jest z tymi winietami, i jak z opłacaniem autostrad w Czechach i Austrii? Bo jak jechałem niedawno do Pragi, to jadąc autostradą nie trafiłem na żaden punkt poboru opłat... a może dlatego, że takich tam nie ma, i powinienem był mieć tylko wykupioną winietę w razie kontroli? Jak to jest? :D

Wiem, że to było do Olive, ale może i ja się w czymś przydam ;)
O ile nie kupicie przysłowiowej winiety na tzw. "granicy" czy u innych pośredników, a na zwykłej stacji benzynowej, to powinniście odpowiednio wydać w Czechach 200 koron, a w Austrii o ile sie nie myle 7,5 euro, sa to stwki 7-10 dniowe, czyli najkrótsze.
"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#668 sky.angel

sky.angel

    Użytkownik

  • Members
  • 94 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 sierpnia 2010 - 23:27

My też jedziemy z Wrocławia! Kiedy wyjeżdżacie? Macie nocleg? Bo my wyjeżdżamy 29-tego ok. 21-22.

My jedziemy w sobotę 28.08 z rana. Nocleg oczywiście mamy.
"I'm not afraid of anything in this world
There's nothing you can throw at me that I haven't already heard
I'm just trying to find a decent melody
A song that I can sing in my own company (...)"

#669 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 sierpnia 2010 - 23:41

Wiem, że to było do Olive, ale może i ja się w czymś przydam ;)
O ile nie kupicie przysłowiowej winiety na tzw. "granicy" czy u innych pośredników, a na zwykłej stacji benzynowej, to powinniście odpowiednio wydać w Czechach 200 koron, a w Austrii o ile sie nie myle 7,5 euro, sa to stwki 7-10 dniowe, czyli najkrótsze.


Dziękuję, Ewciu :).
A gdzie je kupić w Czechach i Austrii? Na stacji benzynowej?

#670 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 26 sierpnia 2010 - 00:34

Dziękuję, Ewciu :).
A gdzie je kupić w Czechach i Austrii? Na stacji benzynowej?

Tak, tak, na najzwyklejszej ;)
A na terenie już Austrii, pierwszą stacją, o której wiem i pamięć mnie nie myli jest stacja BP. :)
"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#671 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 26 sierpnia 2010 - 00:39

Dziękuję :).

#672 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 26 sierpnia 2010 - 01:19

Mamy wolne miejsce w samochodzie do wiednia
jedziemy trasą: Łódź-Katowice-Bielsko-Biała-Wiedeń

#673 Eva

Eva

    Użytkownik

  • Members
  • 863 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bielsko-Biała

Napisano 26 sierpnia 2010 - 02:01

Mamy wolne miejsce w samochodzie do wiednia
jedziemy trasą: Łódź-Katowice-Bielsko-Biała-Wiedeń

W sumie to byłyby dwa miejsca wolne ;)
Tyle, że tym razem Bielsko-Biała-Wiedeń
"Każdy, kto balansuje na krawędzi przepaści i spojrzy w dół, zobaczy odchłań bez dna. Wiedząc o tym, a mimo wszystko patrząc w dół, zdobywamy odwagę. Wiesz, jakie istnieje ryzyko. Możesz wtedy odwrócić się plecami do przepaści i próbować znaleźć spokój i bezpieczeństwo w swoim klimatyzowanym koszmarze." - Bono

#674 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 26 sierpnia 2010 - 06:29

Tak, tak, na najzwyklejszej ;)
A na terenie już Austrii, pierwszą stacją, o której wiem i pamięć mnie nie myli jest stacja BP. :)



Można nawet i w Polsce kupić, zarówno na Czechy jak i Austrię - na ostatniej stacji benzynowej (Orlen) przed przejściem granicznym w Cieszynie.

#675 Guest_madredeus_*

Guest_madredeus_*
  • Guests

Napisano 26 sierpnia 2010 - 07:13

Wiem, że to było do Olive, ale może i ja się w czymś przydam ;)
O ile nie kupicie przysłowiowej winiety na tzw. "granicy" czy u innych pośredników, a na zwykłej stacji benzynowej, to powinniście odpowiednio wydać w Czechach 200 koron, a w Austrii o ile sie nie myle 7,5 euro, sa to stwki 7-10 dniowe, czyli najkrótsze.


Tydzień temu jechałam przez Czechy i Austrię. Za 10-dniową na Czechy 250 koron a na Austrię (też 10-dniowa) chyba 8 euro.

#676 BOYofWAR

BOYofWAR

    Użytkownik

  • Members
  • 123 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:wa-wa

Napisano 26 sierpnia 2010 - 07:30

OLB - proponuję trasę przez Cieszyn i potem słabszy kawałek na Żilinę na Słowację. Winiety na przejściu granicznym CZ-SK kupujesz bez problemu od razu na Słowację 10E i Austrię 8,5E. W Polsce i owszem są dostępne na stacjach przygranicznych ale zapłacisz 20% więcej.
Co do trasy to trzeba tylko przecierpieć kawałek od Czeskiego Cieszyna do Żiliny ok 60km a potem wpadasz na autostradę (rewelacyjną zresztą) na Bratysławę i do Wiednia. Testowałem ostatnio na początku tego tygodnia. Trasa super.

Opcja druga to oczywiście przez Brno ale na autostradzie auto robi tuk tuk tuk ... :)

#677 corbijn

corbijn

    Użytkownik

  • Members
  • 337 Postów

Napisano 26 sierpnia 2010 - 18:33

Witam.Jeżeli ktoś jedzie od strony Cieszyna,Bielska itd to proponuję jak ktoś wyżej Ostrava Brno i w Austrii drogą A5 póżniej S1 na które to nie obowiązują winiety :)

#678 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 sierpnia 2010 - 19:44

Kiepską pogodę nam zapowiadają. 12-15oC i deszcz

#679 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 26 sierpnia 2010 - 19:52

ale onet podaje, z tego co sprawdzalam ostatnio, bardziej optymistyczne prognozy...

last blog fb

 

 


#680 marti

marti

    Użytkownik

  • Members
  • 264 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 sierpnia 2010 - 19:53

oby tak było...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych