Skocz do zawartości


Zdjęcie

2009-10-25: Rose Bowl - Pasadena, California, USA


  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#41 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 05 listopada 2009 - 20:11

Jadzik: http://www.megaupload.com/?d=QIH96SOV :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#42 diesel

diesel

    Użytkownik

  • Members
  • 25 Postów

Napisano 06 listopada 2009 - 02:07

Ściągnięte.. pora nadrobić zaległości i obejrzeć.

#43 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopada 2009 - 10:49

Ściągnięte.. pora nadrobić zaległości i obejrzeć.

kolego posłuchać, posłuchać. to plik audio, ale sporych rozmiarów.

a tak na marginesie, inaczej/dziwnie słucha się bootleg'u z takimi wstawkami jak "Edge one, two, one , two, three, four''.

#44 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 listopada 2009 - 10:53

Liczę na to, że zostaną udostępnione pojedyncze IEMy z tego nagrania, wtedy będzie szał.

#45 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 06 listopada 2009 - 18:18

Kurczaki, muszę przyznać, że mnie ten boot rozwalił. Co prawda nie słuchałem jeszcze na słuchawkach ale jestem pod wrażeniem jakości sygnału i głębi. Jak zwykle przy tego typu miksach spodziewałem się spłaszczenia do kwadratu.

Odliczanie i szejkery trochę przeszkadzają ale taki już urok IEMów.

#46 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 listopada 2009 - 20:17

Czy ten boot na samej górze na U2start to jest to nagranie, którym się tak zachwycacie ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#47 diesel

diesel

    Użytkownik

  • Members
  • 25 Postów

Napisano 06 listopada 2009 - 20:26

kolego posłuchać, posłuchać. to plik audio, ale sporych rozmiarów.


Ależ... obejrzeć i posłuchać :)

Moja wina, że nie zacytowałem wątku Niki , ściągnąłem koncert z zasobów youtube..

#48 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 06 listopada 2009 - 21:04

Zawsze lubiłem posłuchać IEM'ów, choć często istniały lepsze jakościowo wersje audience ;) (Zwłaszcza te Edżowe są ciekawe, np. głos Edga podczas COBL - głośniejszy od Bono - to zupełnie inne COBL + gitara na "wierzchu" ;P ).
Ale ten Mix 3 IEM'ów i audience powala! :D Brzmi jak b. dobry SBD - wyjątek te odliczenia i taktometr, ale to bardzo nie przeszkadza, a nawet może być ciekawe - np. Edga słychać także podczas Encore :rolleyes: , a tego w żadnym SBD nie usłyszymy - taka ciekawostka, ale można podsłuchać jak chyba narzeka na jakieś efekty, czy akustykę. ;)

I to jest przykład jak powinien na prawdę brzmieć ten przekaz (bez odliczań, itp). Wiem, koncert puszczany darmo, duże przedsięwzięcie, co ja narzekam na echo, pogłosy, ale taka prawda, że fan odwalił lepszą robotę od "profesjonalistów" obsługujących przekaz ;) Jasne, że nie miał to być dźwięk DTS 5.1, bo później ma wyjść DVD (oby!), ale minimum w postaci zredukowania pogłosów wypada. No chyba, że celowo "popsuli" dźwięk, ale raczej "wygląda" na niedociągnięcia.

#49 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 06 listopada 2009 - 21:44

ten bootleg pozwala usłyszeć jak koncert jest słyszany przez wokalistę/muzyka. niewątpliwe ułatwienie, tylko prawdziwy muzyk poradzi sobie i bez tego, zresztą nawet jak nawet tempo by zgubił to tylko jakieś wyczulone ucho złapie, że coś nie tak poszło.

#50 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 06 listopada 2009 - 23:08

ten bootleg pozwala usłyszeć jak koncert jest słyszany przez wokalistę/muzyka. niewątpliwe ułatwienie, tylko prawdziwy muzyk poradzi sobie i bez tego, zresztą nawet jak nawet tempo by zgubił to tylko jakieś wyczulone ucho złapie, że coś nie tak poszło.


Tylko, że ten "najprawdziwszy" muzyk w życiu sobie nie poradzi jak wyjdzie na catwalk/scenę B - czyli dalej od sceny i dostanie pogłos/dźwięk z kolumn dla publiki!! <_< I takie całe Crazy rozjechałoby się na 4 strony świata. Żadne ucho nie pomoże, prędkość dźwięku to nie prędkość światła (w powietrzu), więc pomoc jest konieczna przy takich scenach...
U2 są jak najbardziej prawdziwymi muzykami, nie wiem o co ci chodzi? z playbacku grają czy co? A jak kręcisz DVD to odliczanie i taktometr bardzo pomagają, aby wszystko wyszło jak najlepiej, ja bym nie chciał utworów które się rozjeżdżają, a na DVD i tak tych taktometrów nie słychać przecież.

#51 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 06 listopada 2009 - 23:33

LOL - jakie pianinko MIDI w WOWY.

#52 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopada 2009 - 08:23

Jadzik: http://www.megaupload.com/?d=QIH96SOV :)

Tez sie podpialem, dzieki. Jakosc rewelacyjna, zwlaszcza ze 1 raz slysze takie cudo. No i mala uwaga. Czy wy tez slyszycie 'seplenienie' Edge'a - zwlaszcza w 'FSundaj blodi FSundaj' ?

Everything You Know Is Wrong


#53 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 listopada 2009 - 10:12

U2 są jak najbardziej prawdziwymi muzykami, nie wiem o co ci chodzi? z playbacku grają czy co?

o nic mi nie chodzi, ot tylko dywaguje. zresztą kiedyś sobie bez tego radzili i też jakoś koncerty grali.

#54 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopada 2009 - 10:13

o nic mi nie chodzi, ot tylko dywaguje. zresztą kiedyś sobie bez tego radzili i też jakoś koncerty grali.




Kiedys jednak cale zaplecze techniczne bylo zdecydowanie mniej rozbudowane.

#55 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopada 2009 - 14:30

Pisze nowy post, zeby bylo wiadomo ze cos napisalem, a po pewnym czasie, jak bedzie razilo, to mozna polaczyc ;)


No, pytanie moje takie: czy ktos moglby to przerobic na mp3 i wrzucic na jakis serwer?

#56 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 07 listopada 2009 - 19:32

o nic mi nie chodzi, ot tylko dywaguje. zresztą kiedyś sobie bez tego radzili i też jakoś koncerty grali.

Jasne, ale jakie mieli sceny??? :unsure: Wszyscy praktycznie grali w jednym miejscu (czasem Bono miał fantazję i podczas Electric Co. gdzieś się wspiął, czy odszedł dalej :P ) ale nie da się już tego zrobić na większych przedsięwzięciach - patrz od ZooTV i dalej. Jak zagrać takie Discotheque na wybiegu, gdy całe nagłośnienie za plecami. Z jakimiś akustykami może by uszło, ale przy większych przedsięwzięciach to konieczność jak dla mnie i żadna ujma dla artysty. ;)


Swoją drogą, byłą gdzieś wcześniej rozmowa, że część muzyki na 360 leci z podkładów, czy to w Crazy, czy to GOYB, czy innych utworach. Ja to rozumem, bo wszystkiego sami nie zagrają, itd. itp. Ale miłym zaskoczeniem jest jednak to, że w takim UC klawsze są grane przez jakiegoś technicznego - pierwszy raz to zauważyłem właśnie w Pasadenie, bo pokazano go na ekranie podczas UC. A więc nie wszystko co U2 nie grają leci z podkładu. ;)

#57 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 07 listopada 2009 - 21:34

Pojawił się podobno rewelacyjny bootleg pod względem dźwięku - bijący na głowę wersję webcast.
Chodzi o 3 IEMy (Bono, Edge i Adam) plus źródło z publiczności....
U2
10-25-2009
Rose Bowl
Pasadena, CA
----
Wireless Sources:
Bono + Edge + Adam > Positronic Brain version 2.6 (aka Data)

Audience Source:
Recorded by u22utoo. In the Inner Circle, near back rail and center. CA-11 > Zoom H2 (Medium Gain) > San Disc > PC > CD Wave Editor > TLH .flac encode level 6 (align on sector boundaries - not needed)
----
Wave editting + time alignment done in Adobe Audition 3.0
Mixing done in Nuendo 3
Used Waves EQ + Ozone Izotope 4
Final post-processing done in Harbal
Cut up + flac'ed using CD Wave
http://u2torrents.co...ils.php?id=5403

No, pytanie moje takie: czy ktos moglby to przerobic na mp3 i wrzucic na jakis serwer?


RS - MP3 192kbps

#58 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 listopada 2009 - 21:55

Dzieki wielkie

#59 jadzik

jadzik

    Użytkownik

  • Members
  • 500 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 listopada 2009 - 10:59

Ale miłym zaskoczeniem jest jednak to, że w takim UC klawsze są grane przez jakiegoś technicznego - pierwszy raz to zauważyłem właśnie w Pasadenie, bo pokazano go na ekranie podczas UC. A więc nie wszystko co U2 nie grają leci z podkładu. ;)

idąc tym śladem. szkoda, że Adam już nie gra wstępu do COBL na tym mini pianinku tak jak na Vertigo Tour.

#60 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 27 listopada 2009 - 23:59

idąc tym śladem. szkoda, że Adam już nie gra wstępu do COBL na tym mini pianinku tak jak na Vertigo Tour.

To prawda, jakoś na VT się dało, a tu już nie? :rolleyes: Jak już dla Obamy zagrali bez tych mini klawiszy to im już tak zostało....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych