Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znaczenie utworu i teledysku U2 ?Magnificent?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
115 replies to this topic

#81 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 września 2009 - 19:04

dziewcze ma przewrócone w główce jak jacyś jehowi :)

trochę przesadzone. A może ona poprostu jest teologiem.
Posted Image

#82 princess Angel

princess Angel

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów

Napisano 03 września 2009 - 19:29

Otóż widzę że słabo znasz angielski, śpieszę więc ci pomóc w tłumaczeniu:

"Magnificent was inspired by the Magnificat, a passage from the Gospel of Luke in the voice of the Virgin Mary that was previously set to music by Bach. "There's this theme running through the album of surrender and devotion and all the things I find really difficult,"
"Magnificient zainspirowany został Magnifikatem, fragmentem z Ew. Łukasza wypowiedzianym przez Dziewicę Marię który już wcześniej do muzyki wprowadził Bach. Przez cały album przewija się ten temat poddania i poświęcenia i innych rzeczy które są dla mnie trudne."


Bono nie mówi tutaj bynajmniej o czczeniu i oddawaniu się (kulcie) Marii, tylko o jej słowach z Magnifikatu jako wzorze oddania się Bogu. Bardzo cię proszę - nie wkładaj w jego usta słów których nie wypowiedział!. <_<


To już kwestia światła otrzymanego od Boga. Mi wyraźnie On wskazał, że te dwa zdania są ze sobą powiązane. Ja otrzymałam to światło, ty nie. Koniec.

Koleżanko, nie chce robić z tego topicku wątku religijnego. Widzę jednak że ci się wszystko (z nadmiaru Maryjności?) pomieszało. Mylisz fakty i wyrywasz fragmenty Pisma z kontekstu cytując je jak ci się żywnie podoba. Twoje pokrętne interpretacje wołają o pomstę do Nieba (God Have Mercy)! Twoja gorliwość i gorąca wiara są jak najbardziej godne podziwu ale nie idą niestety w parze ze znajomością Pisma Świętego, a jak mawiał św. Augustyn "Nie znajomość Pisma, jest nie znajomością Boga" Amen!


„Mylisz fakty i wyrywasz fragmenty Pisma z kontekstu cytując je jak ci się żywnie podoba.”
Wywód podany mi przez Boga stanowi jedną logiczną całość.

„Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych. A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha. Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony.” (1 Kor 2:11-15)

Ja nie muszę się pytać Pana, ja znam dobrze Pismo Święte i wiem co On już w nim powiedział. Skoro wiec jego słowa kłócą się wyraźnie z tym co ty piszesz, podejrzewam że to nie Bóg Biblii przemówił do ciebie. Uważaj - Pismo wyraźnie ostrzega nas: "Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat." (1 Jan 4:1). Czy pretendujesz do bycia jednym z nich - fałszywych proroków? To dlatego właśnie m.in. czytamy w Piśmie "Niechaj niewielu z was zostaje nauczycielami..." (Jk 3:1) aby ustrzec przed równie pokrętnymi teoriami, gdyż "...ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą... Pisma, na własną swoją zgubę.? (2 Pi. 3:16).

Jak już napisałem, nie chcę tworzyć tu wątku religijnego, więc to już moja ostatnia wypowiedz w tym temacie... no, chyba że mnie jeszcze coś równie mocno zbulwersuje <_<
Proszę cię chłopie nie kpij z możliwości rozmawiania z Bogiem! Dyskutujmy rzeczowo i merytorycznie, ale bez kpiny! <_<


„Ja nie muszę się pytać Pana, ja znam dobrze Pismo Święte i wiem co On już w nim powiedział.”
Nie musisz pytać Boga? Jesteś Bogiem, że znasz cała prawdę? Skąd wiesz, że nie trwasz w błędzie?
„Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.” (1Kor 2:11)
Pomódl się o światło do Ducha Świętego i niechaj On ci wytłumaczy kto z nas ma rację.

„Jak już napisałem, nie chcę tworzyć tu wątku religijnego, więc to już moja ostatnia wypowiedz w tym temacie... no, chyba że mnie jeszcze coś równie mocno zbulwersuje”
„W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi.” (1 Kor 8:12)
Jak już zacząłeś kwestionować słowa, które Bóg skierował przeze mnie do braci i podważyłeś ich wiarę w nie to chociaż doprowadź sprawę do końca.
Także na kolana i módl się o światło do Ducha Świętego, a On cię oświeci.

Ale Dawid żył PRZED Chrystusem. Jak się Jezus urodził to automatycznie zyskał niezbywalny monopol na pośrednika między Bogiem a ludem i wybacz, ale jest w tym lepszy niż księżniczki


„Usiłujecie bowiem doświadczyć Chrystusa, który przeze mnie przemawia, a nie jest słaby wobec was, lecz ukazuje w was moc swoją.” (2 Kor 13:3)

Użytkownik acr edytował ten post 03 września 2009 - 20:19

"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się." Ewangelia św.Marka (1,15)

#83 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 03 września 2009 - 19:39

zmień dealera dziecko bo jeszcze przedawkujesz i kto nam przekaże to twoje światło ?
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#84 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 03 września 2009 - 19:44

@princess Angel: Proszę Cię kobieto zaniechaj, alebowiem pierdolisz bez pojęcia.



Musiałem to powiedzieć, po prostu nie mogę tego czytać, nie obraże się za ostrzeżenie.

#85 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 września 2009 - 19:57

Jeśli tak uwiera, to proponuję lekceważyć ową użytkowniczkę i po problemie. Ja tak robię, wyklinać i gadać o dilerach przy tym nie muszę.

#86 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 03 września 2009 - 20:27

„Usiłujecie bowiem doświadczyć Chrystusa, który przeze mnie przemawia, a nie jest słaby wobec was, lecz ukazuje w was moc swoją.” (2 Kor 13:3)

Możesz wyjaśnić związek?
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#87 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 września 2009 - 22:14

Czy moglibyście nareszcie skończyć ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#88 zooshe

zooshe

    Użytkownik

  • Members
  • 768 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:WAWA

Napisano 04 września 2009 - 10:34

Czy moglibyście nareszcie skończyć ?

Dołączam się do prośby
"Basista umiera i idzie prosto do rock and rollowego nieba, u którego bram wita go Archanioł Gabriel. Tuż za nim widać w ożywionej rozmowie Jimiego Hendrixa, Johna Lennona, Elvisa Presleya, Janis Joplin i Keitha Moona.
Nieopodal mężczyzna w kowbojskim kapeluszu i skórzanej kurtce udziela instrukcji innym osobom. Zdumiony basista pyta archanioła: Czy, to Bono? Nie wiedziałem, że umarł. Gabriel odpowiada: Nie, to nie jest Bono. To Jezus Chrystus. Wydaje mu się tylko, że jest Bono."

#89 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 września 2009 - 10:57

kurcze ten wąt lepszy niż seans w kinie na kodzie leonarda
no ale w sumie kazdy ma prawo do głoszenia swoich teorii w naszym panstwie, zarówno in + jak i _

#90 princess Angel

princess Angel

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów

Napisano 04 września 2009 - 16:54

do Owłos

Ja nie mówię tych słów od siebie. To Bóg mówi je przeze mnie.

Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. (1 Tm 2,5)
Upsss...

„Bracia, musiało wypełnić się słowo Pisma, które Duch Święty zapowiedział przez usta Dawida o Judaszu.” Dzieje Apostolskie (1:16)
Duch Święty, który jest Bógiem mówi przez usta Dawida. Dawid jest pośrednikiem słów Boga.

Ale Dawid żył PRZED Chrystusem. Jak się Jezus urodził to automatycznie zyskał niezbywalny monopol na pośrednika między Bogiem a ludem i wybacz, ale jest w tym lepszy niż księżniczki

„Usiłujecie bowiem doświadczyć Chrystusa, który przeze mnie przemawia, a nie jest słaby wobec was, lecz ukazuje w was moc swoją.” (2 Kor 13:3)

Możesz wyjaśnić związek?


Chodzi o to, że Jezus jest pośrednikiem Nowego Przymierza: „Oto nadchodzą dni, mówi Pan, a zawrę z domem Izraela i z domem Judy przymierze nowe. Nie takie jednak przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami, w dniu, gdym ich wziął za rękę, by wyprowadzić ich z ziemi egipskiej. Ponieważ oni nie wytrwali w moim przymierzu, przeto i Ja przestałem dbać o nich, mówi Pan.” (Hbr 8:8-9)
i
„I dlatego /Jezus/ jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.” (Hbr 9:15)

Człowiek może być pośrednikiem słów Boga. W 2 Liście do Koryntian 13:3 św. Paweł jest pośrednikiem słów Jezusa: „Usiłujecie bowiem doświadczyć Chrystusa, który przeze mnie przemawia, a nie jest słaby wobec was, lecz ukazuje w was moc swoją.”
"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się." Ewangelia św.Marka (1,15)

#91 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 września 2009 - 18:43

a tak trochę offtopowo i poważnie możesz wyjaśnić znaczenie Twojego nicka?

#92 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 września 2009 - 19:01

a tak trochę offtopowo i poważnie możesz wyjaśnić znaczenie Twojego nicka?

Niech dziewczyna wyjaśni, ale może we właściwym wątku http://u2forums.com/...mp;#entry123035 I rzeczywiście, zrobił się offtop, parę osób chyba ma już dość. Z drugiej strony, skoro temat ludzi zainteresował, a świadczy o tym 90 odpowiedzi i 2629 wyświetleń, może Angel założy inny wątek i tam dyskusja się przeniesie? Kto będzie chciał, to wejdzie i poczyta, a kto nie chce, będzie miał spokój. I wilk syty, i owca cała. Princess Angel, co ty na to?
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#93 lookass

lookass

    Użytkownik

  • Members
  • 1 423 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 września 2009 - 19:03

a tak trochę offtopowo i poważnie możesz wyjaśnić znaczenie Twojego nicka?


Jeszcze pytasz! Nick zapewne zesłał sam Bóg!

#94 Lookost

Lookost

    Użytkownik

  • Members
  • 155 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 04 września 2009 - 19:21

Shush now
Force quit and move to trash

czyli:

ignore this topic

Tak będzie chyba najlepiej :)

#95 princess Angel

princess Angel

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów

Napisano 05 września 2009 - 16:56

może Angel założy inny wątek i tam dyskusja się przeniesie? Kto będzie chciał, to wejdzie i poczyta, a kto nie chce, będzie miał spokój. I wilk syty, i owca cała. Princess Angel, co ty na to?

Nie widzę takiego powodu.

Pan Owłos już przyznał mi racje natomiast pan chiefer milczy więc trzeba przyjąć, że przyznał on, że wszystkie jego tezy są nieprawdą, a wszystko co ja napisałam prawdą.

Jeśli ktoś jeszcze ma jeszcze jakiekolwiek pytania czy wątpliwości dotyczące tematu to zapraszam do rozmowy.
"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się." Ewangelia św.Marka (1,15)

#96 chiefer

chiefer

    Użytkownik

  • Members
  • 58 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ścież są?

Napisano 05 września 2009 - 19:15

Milczę, gdyż napisałem wcześniej iż nie będę zabierał już głosu. Moja wypowiedz w temacie uznałem za zamkniętą. Zmuszasz mnie jednak do tego żeby kategorycznie stwierdzić iż jesteś...
OBŁĄKANA!!!

Dyskutować i spierać się jak najbardziej - od tego jest forum, ale wciskać ludziom kit na żywo, przekręcać znaczenie słów i uznawać się za jedyną oświeconą to już jest oznaka czegoś BARDZO ale to BARDZO niebezpiecznego. Uważaj, bo tak właśnie powstają sekty i herezje, także w ramach KK, czego przykładem jest niesławna rozgłośnia.

W temacie wiary, sugeruję ci mniej różańca a więcej Pisma Świętego. W temacie dyskusji, więcej pokory i powściągliwości. <_<

#97 princess Angel

princess Angel

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów

Napisano 05 września 2009 - 20:31

Milczę, gdyż napisałem wcześniej iż nie będę zabierał już głosu. Moja wypowiedz w temacie uznałem za zamkniętą. Zmuszasz mnie jednak do tego żeby kategorycznie stwierdzić iż jesteś...
OBŁĄKANA!!!

Dyskutować i spierać się jak najbardziej - od tego jest forum, ale wciskać ludziom kit na żywo, przekręcać znaczenie słów i uznawać się za jedyną oświeconą to już jest oznaka czegoś BARDZO ale to BARDZO niebezpiecznego. Uważaj, bo tak właśnie powstają sekty i herezje, także w ramach KK, czego przykładem jest niesławna rozgłośnia.

W temacie wiary, sugeruję ci mniej różańca a więcej Pisma Świętego. W temacie dyskusji, więcej pokory i powściągliwości. <_<

„Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.” (1Kor 2:11)
Pomódl się o światło do Ducha Świętego i niechaj On ci wytłumaczy kto z nas ma rację.

Czego się boisz? Spytać Ducha Świętego o prawdę? Jak chcesz głosić ludziom prawdę Boga skoro nawet nie wiesz czy dobrze rozumiesz to co On przekazał w Biblii?

„Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi - odpowiedział Piotr i Apostołowie” (Dz 5:29)
Ty nawet Boga nie słuchasz.

Najlepszą bronią na sekciarza są właśnie te dwa wersety z Biblii: (1Kor 2:11) i (Dz 5:29). Nie ma on bowiem relacji miłości z Bogiem, nie potrafi się modlić czyli rozmawiać z Bogiem, który jest „prawdziwy” (J 8:26), a więc jest prawdą i źródłem wszelkiej prawdy.
Ty nie masz tej relacji, dlatego zamiast racjonalnych argumentów stosujesz wyzwiska i ośmieszanie. Nie potrafisz podważyć tego fragmentu z Biblii dlatego uciekasz od odpowiedzi: „Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.” (1Kor 2:11)
Mówisz, że przekręcam słowa Pisma Świętego, ale jeszcze nie wskazałeś interpretacji ani jednego, które niezgodne by było z oficjalnym nauczaniem Kościoła Katolickiego zawartym tu: http://www.katechizm.opoka.org.pl/
Wykaż mi błąd.

„Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.” (Mt 5:19)
Poniesiesz odpowiedzialność za swoje slowa.

A dla reszty czytajacych ten temat: sami zapytajcie Boga kto z nas ma racje.
"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się." Ewangelia św.Marka (1,15)

#98 andy85

andy85

    Użytkownik

  • Members
  • 58 Postów

Napisano 05 września 2009 - 22:18

Listy św. Pawła - najlepszy sposób żeby pokazać, że mam rację.

#99 princess Angel

princess Angel

    Użytkownik

  • Members
  • 21 Postów

Napisano 05 września 2009 - 22:28

To świadek jehowy. Groźna sekta. Dzieło szatana dlatego tak agresywnie atakują Maryję. Maryja jest Matką Jezusa dlatego szatan z Nią walczy.
Jeszcze kłamie udając katolika podając wyrwane z kontekstu słowa św. Augustyna, które nie są zgodne z Biblią.
"Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się." Ewangelia św.Marka (1,15)

#100 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 05 września 2009 - 22:44

Niezły hardcore :D
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych