Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamanda Pinka Floyda


324 replies to this topic

Ankieta: klasyk. (18 użytkowników oddało głos)

Kto lepszy?

  1. Waters (7 głosów [38.89%])

    Procent z głosów: 38.89%

  2. Gilmour (11 głosów [61.11%])

    Procent z głosów: 61.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 13 lipca 2008 - 19:19

Pink Floyd to takie święte krowy - złego słowa nie można o nich powiedzieć, bo zaraz się "eksperci" i zlinczują. Tak było od zawsze i miedzy innymi dlatego niektórzy punkowcy nosili (podobno) w latach 70 koszulki z napisem "I hate Pink Floyd".
Nie da sie ukryć, że PF to kapela dla typowych snobów, co to gardzą składankami The Best, słuchają wyłącznie winyli i chociaż nie zauważyliby dobrego kawałka nawet jeśli przeszedłby im po palcach, to przy każdej okazji podkreślają geniusz Rogera Watersa i jego kumpli z zespołu. Taka to niestety prawda - sam często spotykam te kliniczne przypadki.

Do Pink Floyd podchodzę cyklicznie co jakiś czas, wybiórczo przesłuchując albumy (mam chyba wszystkie) z całej ich kariery i tak naprawdę nie lubię ani początkowego, ani końcowego okresu. Nie żeby nie zdarzały sie perełki, ale czasami zalatuje tez nudą - niektóre kawałki brzmią jak ścieżka dźwiękowa z jakiegoś filmowego romansidła. Najsłabsze ogniwo zespołu to w moim odczuciu gitara - jakoś tak bez polotu - solówkowo, w dziwnych skalach, zawodząco.

Najbardziej podobają mi sie kawałki podchodzące pod ambient, gdzie nie ma zbyt dużych ilości wokalu i gitarowych wyczynów. W sumie pierwsze albumy były całkiem OK (szczególnie 3-7), a potem jeszcze The Wall całkiem przyjemny. Dark Side to natomiast najbardziej przereklamowana płyta jaka znam.
Czyli podsumowując, nie są źli, ale znam lepszych (np David Bowie który nagrywał w tym samym okresie)
U2

#42 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 lipca 2008 - 19:34

Tak było od zawsze i miedzy innymi dlatego niektórzy punkowcy nosili (podobno) w latach 70 koszulki z napisem "I hate Pink Floyd".


Eee tam. Nosili dlatego, że Pink Floyd byli symbolem " wirtuozerii " i muzycznego " wydumania ", a oni wyznawali ideologię, że nie trzeba umieć grać, a prostota rządzi. Oczywiście PF ani się nie popisywali jakoś specjalnie na instrumentach ( a w każdym razie daleeeeko im było do onanistów z Genesis czy Yes ), ani nie grali rzeczy skomplikowanych ( jasne, że takie Shine.. jest niby długie, ale co tam jest takiego skomplikowanego ? Prościutki motyw, prościutki refren.. ), tyle, że byli po prostu najpopularniejsi, więc na nich się skrupiła cała nienawiść.

Nie da sie ukryć, że PF to kapela dla typowych snobów


Każdy zespół można sprowadzić do stwierdzenia: " kapela dla typowych.. ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#43 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 13 lipca 2008 - 19:43

Eee tam. Nosili dlatego, że Pink Floyd byli symbolem " wirtuozerii " i muzycznego " wydumania ", a oni wyznawali ideologię, że nie trzeba umieć grać, a prostota rządzi. Oczywiście PF ani się nie popisywali jakoś specjalnie na instrumentach ( a w każdym razie daleeeeko im było do onanistów z Genesis czy Yes ), ani nie grali rzeczy skomplikowanych ( jasne, że takie Shine.. jest niby długie, ale co tam jest takiego skomplikowanego ? Prościutki motyw, prościutki refren.. ), tyle, że byli po prostu najpopularniejsi, więc na nich się skrupiła cała nienawiść.
Każdy zespół można sprowadzić do stwierdzenia: " kapela dla typowych.. ".

Nie sztuka zapierdalać palcami po gryfie bez sensu (vide Satriani).
Zagrać mało (Shine on...) ale do rzeczy - to jest coś.

#44 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 lipca 2008 - 19:46

Nie sztuka zapierdalać palcami po gryfie bez sensu (vide Satriani). Zagrać mało (Shine on...) ale do rzeczy - to jest coś.


Oczywiście że tak, i tu także wielki plus dla Pink Floyd.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#45 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 lipca 2008 - 20:11

Cholera, ale ze mnie snobka... ^^

#46 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 14 lipca 2008 - 02:54

A napiszCie jeszcze Jedno złe słowo o Największej Kapeli Na Świecie i .. Bóg Was opuści...
A Pan Bóg chciałby mieć na imię ROGER , a na nazwisko WATERS.. :)

#47 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 18 lipca 2008 - 10:26

Przypomnienie!

Dziś o 12:05 w trójce w audycji Historia Rock&Rolla trzecia z 6 części historii Pink Floyd.










.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#48 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 25 lipca 2008 - 11:37

Ciekawe czy ktoś słucha bez mojego przypomnienia

w trójce w audycji Historia Rock&Rolla czwarta z 6 części historii Pink Floyd.

W dzisiejszym odcinku rozkładają na czynniki pierwsze Dark Side of the Moon.












Założę się, ze Beenhakker nienawidzi tej płyty :D :P

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#49 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 24 września 2008 - 08:51

Niestety - dystrybutor przesunął datę wydania DVD Davida Gilmoura "Live In Gdańsk" na 10.10.2008 r.

#50 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 24 września 2008 - 10:28

Niestety - dystrybutor przesunął datę wydania DVD Davida Gilmoura "Live In Gdańsk" na 10.10.2008 r.

mogę poczekać, ważne żeby przed gwiazdką było bo inaczej nie miałabym prezentu dla taty :P
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#51 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 września 2008 - 07:07

Ech...

David Gilmour - "Live In Gdańsk":

Ponownie witamy ze sklepu internetowego Merlin.pl!

Niestety dystrybutor poinformował nas o przesunięciu daty premiery pozycji:
"Live In Gdansk".
Dlatego jesteśmy zmuszeni przesunąć termin realizacji Państwa zamówienia na 17.10.2008.
Przepraszamy.



#52 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 25 września 2008 - 15:53

Nie wiem czy to właściwy temat. Jakby co, to proszę mnie poprawić. Mam na sprzedaż takie coś. Więcej informacji tutaj

#53 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 października 2008 - 13:50

5-płytowy box Gilmoura z Gdańska będzie dostępny po 27 października (to już chyba 4 termin, który dostałem od Merlina)... Wszystko przez olbrzymie zapotrzebowanie na tę wersję wydawnictwa i fakt, że w pudełku znajduje się kilka pamiątek - potrzeba czasu na dorobienie;) (to z kolei wyczytałem na stronie artysty). Generalnie EMI w kilku krajach (m.in. u nas - wstyd) dało dupy - za późno zaczęli zamawiać.

#54 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 października 2008 - 17:21

Niemożliwe ! A przecież darmowa dostępność muzyki w necie zabiła w ludziach całkowicie chęć kupowania płyt !
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#55 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 stycznia 2009 - 21:40

O KURWA:D


kumpel wlasnie do mnie dzwoni z australian pink floyd show :D lecialo comfortably numb, leci wlaciwie :D jakie zajebiste przedluzone solo



15/10 \m/

#56 marekr

marekr

    Użytkownik

  • Members
  • 172 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wroclaw

Napisano 01 lutego 2009 - 18:46

O KURWA:D
kumpel wlasnie do mnie dzwoni z australian pink floyd show :D lecialo comfortably numb, leci wlaciwie :D jakie zajebiste przedluzone solo
15/10 \m/


No coz... szedlem na koncert z lekka niepewnoscia, a bylo absolutnie fantasycznie. Zespol daje takie niesamowite show, ze po chwili czlowiek zupelnie zapomina, ze to tylko cover band.
Nastepnym razem kupie lepsze bilety ...

#57 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 czerwca 2009 - 22:03

Jako ultra fan PF mam obowiązek wspomnieć, że płyty oficjalne to raczej przedsmak atmosfery z jaką możemy zetknąć się na koncertowych bootlegach...

Wczesne wersje utworów z "The Dark Side..." w 72r., fantastyczna reakcja publiczności na "Echoes" grany jako pierwszy utwór podczas trasy w 87, "Welcome To The Machine" grane na koncertach pod koniec lat 80., świetny "Embryo", którego próżno szukać na studyjnych płytach, "Have A Cigar" śpiewane przez Rogera na trasie 77r., przepiękne wersje "Fat Old Sun" na koncertach w pierwszej połowie lat 70. czy pamiętne koncerty pt. "The Man And The Journey" - to tylko przykłady tego z czym mamy do czynienia na słynnych roiosach Pink Floyd :rolleyes:

#58 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:31

A czy wiesz dobry człowieku jak się do nich dobrać? :)
Bo może jestem ułomny albo Chińczycy mi zamontowali zieloną blokadę ale za nic nie mogę trafić w necie na archiwa z dostępem free.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#59 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 sierpnia 2009 - 21:37

http://www.pinkfloyd...oiosow,806.html

#60 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 grudnia 2009 - 13:09

http://www.youtube.c...h?v=SMDGmDUNJQY

Wywiad z Rogerem sprzed tygodnia. Waters wspomina o planowanym tournee The Wall, które powinno odbyć się w przyszłym roku.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych