Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#561 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 29 marca 2011 - 09:29

Kiedyś spotkałem się z czymś takim właśnie. Po poprzedniej piosence gdy słychać tylko publikę, zrobić ściemnienie, przeniknięcie do jakiegoś zdjęcia które będzie panaromicznie wyskalowane, nastepnie w tym samym wyskalowaniu (ucieta gora i dol) niech leci NYD. Myślę ze dało by to właśnie efekt panaromiczności (wskazane przy podizwianiu flagi) a przy okazji ucinając odpowiednio trochę z góry i z dołu w kazdej klatce możemy wybierać (stabilny) kadry w klatkach tak aby uzyskać efekt stabilnego ekranu -> są do tego programy, mówiłeś że już coś próbowałeś? Rozważałeś coś takiego?


Przenikanie jest ostateczną ostatecznością.

Co do stabilizacji to próbowałem After Effects, Expressions w AF, Mochy, nawet ręcznie stabilizowałem każdą klatkę, ale przez artefakty motion blura (w oryginalnych nagraniach) nie da się tego oglądać. Niestety, ale artefakty nie pozwalają nawet wybrać dobrych punktów zaczepienia (dlatego próbowałem ręcznie, klatka za klatką)...

#562 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 01 kwietnia 2011 - 12:00

Buu, a już myślałem że ktoś dzisiaj sypnie żarcichem, że projekt został odwołany... :P

#563 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 03 kwietnia 2011 - 15:24

Udało mi się znaleźć kilka źródeł, w weekend dopieszczałem Still'a, Stuck in a moment, Unknown Caller, Unforgettable Fire, i COBL.
Teraz zabieram się za Vertigo. Mam 30 kamer, więc przygotujcie się na 2 cięcia na sekundę ;) !
Ciągle nie rozwiązałem kwestii stabilizacji NYD, ale zostawiam to na koniec! Mam na niego kilka nowych pomysłów ;)

#564 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 03 kwietnia 2011 - 16:50

działaj działaj :)
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#565 czarodziej

czarodziej

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 kwietnia 2011 - 16:34

Jędrzeju, i jak postępy?^^

#566 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 15 kwietnia 2011 - 10:09

Jędrzeju, i jak postępy?^^

Leże i choruje ;)
Montaż "na głucho" nie jest zbyt udaną sprawą, jak wróci mi w pełni słuch będę musiał sprawdzić wszystkie cięcia w ostatnio montowanych kawałkach...

Stabilizuję NYD, wyniki są "obiecujące". Wróciłem do pierwszej wersji montażowej, wydaje mi się, że jest lepsza od ostatniej... również w kwestii latania obrazu.
Skończyłem montować "Crazy", aczkolwiek bardzo mi się nie podoba (jedna z kamer Full HD ciągle filmowała Adama, druga Larrego :]), nie daje mi to wielkiego pola do manewru.

#567 cezar

cezar

    Użytkownik

  • Members
  • 695 Postów

Napisano 15 kwietnia 2011 - 21:56

Troszkę mnie dawno nie było, poczytałem pobieżnie, ale z tego co zrozumiałem, to Konrad odpuścił i Jędrzej próbuje ratować honor forum. Podziwiam i trzymam kciuki, ale nie rozumiem jednego - dlaczego Konrad nie przekazał materiałów, które do niego spłynęły od tak wielu osób. Mógł się obrazić na forum, olać temat - Jego prawo, ale te materiały nie były Jego własnością i mógł je udostepnić chyba, mniemam. Nie udało się do niego dotrzeć? Przecież sporo osób z forum miało z nim nie tylko wirtualne kontakty. O co biega?
Swoją drogą - wspominam w tym momencie Bartka Mananę, który z pomocą McGregora stworzyli multicam z wielkim zapałem i pasją w miarę szybko i sprawnie i, co wydaje mi się najistotniejsze - w cudownej wówczas atmosferze. Ja się starzeję, ale i chyba czasy się zmieniają ;)

#568 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 kwietnia 2011 - 08:13

Troszkę mnie dawno nie było, poczytałem pobieżnie, ale z tego co zrozumiałem, to Konrad odpuścił i Jędrzej próbuje ratować honor forum. Podziwiam i trzymam kciuki, ale nie rozumiem jednego - dlaczego Konrad nie przekazał materiałów, które do niego spłynęły od tak wielu osób. Mógł się obrazić na forum, olać temat - Jego prawo, ale te materiały nie były Jego własnością i mógł je udostepnić chyba, mniemam. Nie udało się do niego dotrzeć? Przecież sporo osób z forum miało z nim nie tylko wirtualne kontakty. O co biega?
Swoją drogą - wspominam w tym momencie Bartka Mananę, który z pomocą McGregora stworzyli multicam z wielkim zapałem i pasją w miarę szybko i sprawnie i, co wydaje mi się najistotniejsze - w cudownej wówczas atmosferze. Ja się starzeję, ale i chyba czasy się zmieniają ;)

Konrad miał, ale materiałów nie dostarczył.
No niestety... zmieniają się czasy i technologia ;)
Ostatnio rozmawiałem z Bartkiem na temat stabilizacji materiałów, okazało się, że wtedy nie było takich problemów... starsze kamery lepiej sobie radziły niż nowsze HD :P
Nie wspominając, że sam koncert zrobił się mega trudny do nakręcenia... w sumie to największy ból. Kiedyś poprostu filmujesz scenę i już. A teraz ludzie nie wiedzieli co filmować i na ogół filmowali od tyłu sceny :/
Ehhh tak się wyżalam :P

Cztery utwory, poprawka w Breathe/NLOTH/NYD i moja część gotowa.

#569 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 16 kwietnia 2011 - 18:44

Powiem tylko jedno... Rocket man ;)

#570 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 kwietnia 2011 - 17:31

Mam dla was mały świąteczny prezent ;)

"ONE"

http://www.youtube.com/watch?v=BFkcyCc0tJM

Wersja HD

#571 niemowicnic

niemowicnic

    Użytkownik

  • Members
  • 823 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wrocław

Napisano 23 kwietnia 2011 - 17:36

takich niespodzianek jak najwięcej! ;)
'I like classic music. But it doesn't have sex. And sex is rhythm. That's why Rock'n'roll is so important.'
- Bono

#572 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 23 kwietnia 2011 - 18:02

2:10- 2:30
3:00 - 3:30

od 4 minuty to wygląda jakby Claw był faktycznie gdzieś w kosmosie :P


oglądam na okrągło
coś wspaniałego :):)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#573 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 23 kwietnia 2011 - 19:04

Szacun Jędrzej !

#574 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 kwietnia 2011 - 19:15

cudowne... dobra robota!!!! :)
prosimy o więcej!!!!!

#575 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 kwietnia 2011 - 20:36

jędrzej kiedy to DVD z Chorzowa w końcu się pojawi.
dzięki za prezent i to jeszcze piosenka One już nie muszę100 razy powtarzać,że to moja ulubima :D :D
Błogosławionych Świąt ci życzę.
Posted Image

#576 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 23 kwietnia 2011 - 21:42

Mimo że mnie TAM nie było - to jednak, kurczę, ciary... Piękne. :)

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#577 drummer_lodz

drummer_lodz

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów

Napisano 23 kwietnia 2011 - 21:45

Genialne! Jedno małe ale - 4:00-4:14 synchronizacja fatalna - widać po perkusji - poza tym Jędrzeju - kocham Cię!

#578 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 kwietnia 2011 - 22:06

jędrzej kiedy to DVD z Chorzowa w końcu się pojawi.


Bardzo niedługo. Zostało mi poprawienie pierwszych utworów, prosta stabilizacja (znalazłem szybki sposóB), poprawa kolorystyki, kompozycji kadru, napissssy i animacja dla napisów początkowych.... Dźwięk będzie gotowy później, ale to nie przeszkadza w publikacji reszty ;)

Niestety z powodu komplikacji zdrowotnych, nie mogę Ci podać konkretnej daty.

synchronizacja

Jest do bani bo mam głośniki podłączone do apli i jest opóźnienie. Wszystkie cięcia później pójdą do sprawdzenia, ale na razie nie mogę korzystać ze słuchawek :P

#579 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 24 kwietnia 2011 - 00:25

W związku z nieplanowanym wyciekiem ... oto jest wczesny NYD:

http://www.youtube.com/watch?v=_Yg-sjsuS9M

Wersja HD

Bardzo nie chciałem tego publikować, bo do końca daleko, ale cóż...

ps. Dźwięk się synchronizuje?

#580 Stalker

Stalker

    Użytkownik

  • Members
  • 383 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 kwietnia 2011 - 02:08

Wspaniałe One - momentami iście baśniowy klimat. Świetne to ujęcie w 3:30, potem powolny odjazd kamery do szerokiego planu, a chwilę później spojrzenie zza pleców Bono na ten niesamowity rój zjednoczonych świetlików. Bardzo zaostrza apetyt na więcej. Dzięki! :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych