Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#1 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 18 sierpnia 2009 - 11:34

Rozpoczynamy zbieranie materialow do FANOWSKIEGO MULTICAMA lada chwila u Spidera i innych stornach damy ogloszenie ala 2005/2006,
na razie bedziemy zbierac zrodla, damy sobie czas bo nie chodzi przeziec o pierwszy lepszy material tylko by zerbac ich jak najwiecej stabilnych

mamy juz sektor 9, sektor 11,
na pewno pojawia sie kolejne

opanujmy emocje, damy sobie duzo czasu a na pewno nie bedzie gorzej niz w 2005r:) dla FANOW przez FANOW to jest maksyma ktora przyswiecala w 2005 i tak bedzie i teraz!

wiec jesli znacie kogos kto ma material z chorzowa 2009:
- kamera
- aparat (ale TYLKO stabilne i OSTRE zblizenia zespolu)
- kamera HD
proscie go udostepnienie w mozliwie "surowej" formie -> miniDV, mts, m2ts, itd itd.

Kto zajmie sie montazem to czas pokaze, bede sie staral poruszyc wszelkie znane mi kontakty by cos wydobyc.
to tyle, jak ma byc nowy watek to przeniesice czy przeorganizujcie whatever byle dzialalo i przyniosilo zrodla :)

#2 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 18 sierpnia 2009 - 11:45

ja mam nadzieje ze do czasu ukazania sie multicamu ktos wrzuci jakis material na u2torrents jak robia to fani z innych krajów:)

#3 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:00

Jesli chodzi o montowanie dzwieku i obrazu, to mozecie na mnie liczyc w razie czego. Oczywiscie, jesli nie bedzie lepszej opcji (a pewnie bedzie) ;))

#4 darekby

darekby

    Użytkownik

  • Members
  • 168 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Napisano 18 sierpnia 2009 - 12:35

Chłopak dziewczyny z którą pracuję robi w tvs. Dowiem się czy coś by mógł pokombinować i nam dostarczyć :) ale to dopiero za dwa tygodnie jak wrócą z urlopu :( ale mamy czas ;)
http://www.imprezy.katowice.eu/
http://www.2016katowice.pl/

#5 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:22

Wydaje mi się że na TVN w Faktach puszczali fragmenty Breathe, NLOTH i GOYB, więc tam też można by uderzyć

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#6 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:31

Nie sądzę, żeby były choć minimalne szanse na uzyskanie tych materiałów od TVN - nawet na stronie tvn24.pl wszystkie urywki z koncertu są zamienione na zdjęcia. Kwestia praw autorskich itp.

#7 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:33

Dokładnie.
Nie ma przysłowiowego bata żeby wydrzeć nawet fragmentów od TVNu.
Jak dobrze pójdzie to zdobędę nagranie całego koncertu z trybun.

#8 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 18 sierpnia 2009 - 13:59

Dokładnie.
Nie ma przysłowiowego bata żeby wydrzeć nawet fragmentów od TVNu.


te same fragmenty ma chyba onet, w multicamie z barcelony te krotkie fragmenty z TV zostaly wykorzystane

#9 darekby

darekby

    Użytkownik

  • Members
  • 168 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Napisano 18 sierpnia 2009 - 14:05

Nie chciałbym się wymądrzać, ale może poza wypowiedziami: ci mają i ci też mają określimy zasady gdzie, kiedy, komu wysyłać swoje nagrania. Czy udostępniać je za pomocą rapida czy innych sendspace i info zostawiać tutaj? czy wysyłać na ftp? jakie propozycje?
http://www.imprezy.katowice.eu/
http://www.2016katowice.pl/

#10 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 sierpnia 2009 - 14:07

No tak, krótkie fragmenty można wykorzystać - o ile ktoś je nagrał, bo wydarcie je od onetów czy TVN raczej nie będzie możliwe.

#11 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 18 sierpnia 2009 - 14:09

Nie chciałbym się wymądrzać, ale może poza wypowiedziami: ci mają i ci też mają określimy zasady gdzie, kiedy, komu wysyłać swoje nagrania. Czy udostępniać je za pomocą rapida czy innych sendspace i info zostawiać tutaj? czy wysyłać na ftp? jakie propozycje?

Myślę, że każda forma, która jest odpowiednia dla udostępniającego. Z każdej przecież bezproblemowo można ściągnąć ;-)

#12 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 18 sierpnia 2009 - 14:10

Ja mam, ale niestety tylko z TVN24, więc z paskiem u dołu ekranu...
Z drugiej strony taki bootleg już podpada pod wykorzystywanie materiału, do którego nie ma się praw i do tego bez zgody właściciela praw. Czy dla tych kilku ujęć warto kombinować?

Jakby co, to ftp-a mogę udostępnić do wymiany materiałów.

#13 YtseMan

YtseMan

    Użytkownik

  • Members
  • 76 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Jaworzno

Napisano 18 sierpnia 2009 - 15:02

Proponuję dać sobie spokój z ftp'em, bo jeśli coś się z nim stanie to cały upload wszystkich ludzi pójdzie najprawdopodobniej na marne. Moim zdaniem rapidshare itp. to najlepsze rozwiązanie.

A co do tego tematu to proponuje umieszczać w nim (jeśli ustalimy, że właśnie tutaj) tylko "zakwalifikowane" filmy - odpowiednie jakościowo. Bo z tematu "zdjęcia i filmy z Chorzowa" ciężko wyselekcjonować będzie odpowiednie materiały, gdyż zrobiło się z niego małe dziadostwo...

Ja jakość wszystkich swoich filmików prezentuję na moim kanale na YouTubie (patrz podpis). Jak już pisałem wcześniej, ktoś kto zajmie się DVD może tam ocenić ich jakość i wtedy wybrać odpowiednie ujęcia :) Uważam, że takie rozwiązanie będzie dość dobre i pomoże uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nieporozumień.

Filmiki kręciłem aparatem cyfrowym: Canon A590 IS.

#14 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:13

proponuje wszelkie podlinkowane materiały podsyłać na pm aby jakieś sępy nie skorzystały.
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#15 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:27

Proponuję dać sobie spokój z ftp'em, bo jeśli coś się z nim stanie to cały upload wszystkich ludzi pójdzie najprawdopodobniej na marne. Moim zdaniem rapidshare itp. to najlepsze rozwiązanie.


Pozwolę sobie nie zgodzić się :)
1) Dane na FTP są tak samo bezpieczne, jak na dysku człowieka, który będzie tworzył Multicama (a może i bezpieczniejsze, bo np. na RAID-zie)
2) Korzystanie z rapidshare w wersji darmowej to makabra dla każdego posiadacza stałego IP.

Ja jakość wszystkich swoich filmików prezentuję na moim kanale na YouTubie (patrz podpis). Jak już pisałem wcześniej, ktoś kto zajmie się DVD może tam ocenić ich jakość i wtedy wybrać odpowiednie ujęcia :) Uważam, że takie rozwiązanie będzie dość dobre i pomoże uniknąć zamieszania i niepotrzebnych nieporozumień.


Akurat Youtube do oceny jakości jest słaby :)
Ale korzystając z linka do NYD można zauważyć, że rozdziałka znośna (640x480), choć do DVD nieco brakuje, a większy problem, że tylko 20kl./s :D

#16 sFa

sFa

    Użytkownik

  • Members
  • 83 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:34

2) Korzystanie z rapidshare w wersji darmowej to makabra dla każdego posiadacza stałego IP.

+ jeżeli nie są zamieszczone na Premium Account, po 90 dniach w czasie których nikt danego pliku nie ściągnie jest on usuwany *_* :huh:

#17 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:36

zgadzam się z Caesarem, lepiej na priv podsyłać. A komu ? Zbychowi?
Ja postaram się pozgrywać też swoje, kręciłam Sony DSC-H50, myślę, że są dość dobrej jakości. Kręciłam z naprzeciwka sceny, więc myślę, że może jakieś ujęcia stamtąd by się przydały :-) Obecnie korzystam z bezprzewodowego internetu, więc obawiam się, że dość wolno się mogą zgrywać ;/
Ja chyba wgram na megaupload.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#18 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:47

zgadzam się z Caesarem, lepiej na priv podsyłać. A komu ? Zbychowi?
Ja postaram się pozgrywać też swoje, kręciłam Sony DSC-H50, myślę, że są dość dobrej jakości. Kręciłam z naprzeciwka sceny, więc myślę, że może jakieś ujęcia stamtąd by się przydały :-) Obecnie korzystam z bezprzewodowego internetu, więc obawiam się, że dość wolno się mogą zgrywać ;/
Ja chyba wgram na megaupload.

16x9?

#19 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 18 sierpnia 2009 - 16:59

Nie prościej po prostu nagrać swój materiał na DVD i wysłać pocztą do osoby robiącej Multicam? Wrzucanie i ściąganie nagrań dużych rozmiarów do łatwych nie należy. Tym bardziej jak ktoś nagrywał koncert kamerą HD w 16:9.

#20 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 18 sierpnia 2009 - 17:20

16x9?


640x480 pixeli, 30kl/sek. Czy to wystarczy czy za słabe?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych