Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piosenka od której zaczęła się wasza przygoda z U2


226 replies to this topic

#1 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 02 marca 2007 - 20:26

Ja nie mam póki co długiego stażu w słuchaniu U2 i stąd pomysł na taki temat - dobrze wiem jaka piosenka była tą pierwszą, a jaka kolejną.. Zdecydowanie to dzięki trójce się w to wciągnęłam, ponieważ spodobało mi się 'The Saints Are Coming'. Wtedy zaczęłam szukać czegoś o U2 w internecie i trafiłam na teledysk 'City of Blinding Lights' i zakochałam się w tej muzyce :) A jak było z wami?

#2 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 02 marca 2007 - 21:03

koniec 84 roku lub początek 85 -- Wideoteka (czy ktoś jeszcze pamięta ten program? :P ) -- Pride - rzuciło mnie na kolana i tak się zaczęła moja przygoda z u2

#3 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 marca 2007 - 21:09

Pride - rzuciło mnie na kolana i tak się zaczęła moja przygoda z u2


Oj, z tego co wiem, to kilka osób z forum tak miało :)
Ja akurat nie.

#4 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 02 marca 2007 - 21:09

niełatwo odpowiedzieć.
Pamiętam dobrze Pop Mart. Siostra nawet miała "Pop" i słuchałam tej płyty, ale byłam wtedy naprawdę młodą osobą, więc to chyba się nie zalicza...
Potem siostra kupiła "All that you can't leave behind", do którego się przyssałam. I chyba właśnie zaczęłam od "Beautiful Day", ale największe wrażenie zrobiło na mnie "Kite".
Tyle, że potem zaczęłam słuchać Placebo...
I zobaczyłam w telewizji w 2004 roku "Vertigo" i nagle sobie uświadomiłam, że przecież kiedyś nawet lubiłam U2. I po chwili dorobiłam się "How to dismantle an atomic" i naprawdę się wszystko zaczęło.
Widzicie? nie wiem od czego dokładnie ;pp

#5 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2007 - 21:21

U mnie prawie identycznie jak u evay.

1995- jako trzyletni bachor oglądam ZooTV z Sydney
1997-Non stop słucham Popa
2000-Powoli "czaje" że jest takie coś jak u2. Ciągłe wspominki brata o MDH, ATYCLB, Bono i jego cygarach sprawiają że już wiem co to znaczy i nucę sobie The Ground Beneath her feat
2004- Przed trenigniem zapakowałem sobie kilka kaset nie wiedząc co to za kasety. W trakcie drogi patrze- hmmm jakaś znajoma ta linia basu. Jak się potem okazało Beautiful Day, wkręciłem się, chociaż wtedy z braku funduszy musiałem zadowolić się tylko kasetami ATYCLB i HTDAAB. Potem ściągnełem kilka utworów. I już szło z górki :P

Więc chyba jednak od Beautiful Day się zaczeło.

#6 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 02 marca 2007 - 21:24

przybij piątkę, Mrówek!

#7 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 02 marca 2007 - 21:33

Elevation!
Grudniowy dzień, MTV i ... PUFFF!... światła, migający ekran telewizora, watch more television, pan Mucha wszystko w jednym! Iluminacja!
No dobra, zapędziłam się. Ale zaczęło się od Elevation. A gdyby nie to, że wtedy byłam na fali uwielbienia dla pani A. Jolie, nie wiem, czy zatrzymałabym się przy tym klipie na dłużej. Ale chwała niebiosom, tak się stało. No więc jestem :)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#8 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 02 marca 2007 - 21:34

eee...jakoś tak? :PPP :P <piątka>

#9 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 02 marca 2007 - 22:02

Discotheque

Było to dokładnie 24 marca 1997 jak na kolanach ;) biegłem po płytę.

Niedługo będę obchodził 10 rocznicę mojej pieknej przygody z U2. Zamierzam przesłuchać kilka płyt U2 tego dnia.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#10 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 02 marca 2007 - 22:23

ELECTRICAL STORM...... kiedys gdzies raz usłyszałam ... pozniej miałam wrazenie ze ten utwor mnie przesladuje..:P bo ciagle go słyszłałam w radiu ... aż w końcu zobaczyłam go w tv , okazało sie że "aaa to jakieś u dwa".... no i pozniej jak ktoś juz wspomniał poszło jak z górki :)
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#11 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 02 marca 2007 - 22:52

Od "I Still Haven't Found What I'm Looking For". I to trochę tak, że "z tego" wielkiego sukcesu The Joshua Tree i to takie "typowe". A to nie jest typowa piosenka :P. I pierwsza jaką U2 usłyszałam.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#12 Majka

Majka

    Użytkownik

  • Members
  • 154 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:prawie Poznań

Napisano 02 marca 2007 - 22:55

Jakiś rok temu kumpela przyniosła płytę z teledyskami U2. Zobaczyłam "I still haven't found..." oraz WOWY z Bostonu i... zaczęłam ryczeć, a później się śmiać. Dlaczego? Nie wiem do dziś, ale dzięki temu odkryłam, że to muzyka w sam raz dla mnie. I to trwa do dziś, a wszystko wskazuje na to, że będzie trwało do końca mojego życia. Mam nadzieję :rolleyes:
O.K. Edge, play the blues!

#13 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 02 marca 2007 - 23:19

Hold me thrill me kiss me kill me - na zawsze pozostanie moja ulubiona piosenka wszechczasow! zakochalam sie od razu bo...brzmialo inaczej!
ktory to byl rok? na ekrany wszedl Batman Forever i dla tej jednej piosenki polecialam do kina! ale jak! zorganizowalam wyjscie klasowe :D

potem jeszcze slyszalam w radiu WOWY ale nie zrobilo na mnie AZ TAKIEGO wrazenia :P
a jeszcze potem poszlam do liceum i odkrylam The Sweetest Thing, New Years Day i Pride :rolleyes:

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#14 Adasia

Adasia

    Użytkownik

  • Members
  • 120 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Dublin

Napisano 03 marca 2007 - 10:45

U mnie zaczelo sie (kilka dobrych latek temu) od "One"...Zawsze lubilam ta piosenke...A pozniej z nienacka kompletnie odbilo mi na jej punkcie :D I postanowilam sie bardziej zainteresowac tworczoscia U2...No i zakochalam sie w ich muzyce :)

#15 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 03 marca 2007 - 11:49

Ja mam problem ze stwierdzeniem jak to się zaczęło. Pamiętam, że w telewizji leciał czasami teledysk do Electrical Storm, zawsze myślałem, że to super piosenka, ale z racji tego, że nie interesowałem się w ogóle muzyką (chodziłem wtedy do szkoły muzycznej :-D ) nie zainteresowałem się tym "głębiej". Potem na moim komputerze znalazły się ich dwie płyty, w tym na pewno ATYCLB. A potem jakoś poszło...chociaż nie od razu ;-)

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 marca 2007 - 12:14

Tak ogólnie to od Sweetest Thing. Fanatyzm natomiast od Pride.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 03 marca 2007 - 12:32

Rok 96 - ujrzalam na ktoryms z muzycznych kanalow teledysk do Where The Streets.. zwalilo mnie z nog :)

http://www.u2.szczecin.pl


#18 ania_;)

ania_;)

    Użytkownik

  • Members
  • 113 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gdańsk

Napisano 03 marca 2007 - 12:34

chyba 2001 - i Walk On. a potem z górki :D

#19 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 marca 2007 - 14:54

98/99r, w pełni świadomie, że to U2 - The Sweetest Thing.
Ciężko powiedzieć jaką pierwszą piosenkę U2 słyszałem, ale jakoś w 96r słuchałem parę razy, fragmentami "desire", jednak uważam, że wszystko zaczęło się od 'sweetest...'

#20 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 03 marca 2007 - 15:05

A ja zacząłem od Discoteque. To był pierwszy kawałek który kojarzyłem z U2 zanim zostałem ich fanem. Tak się też składa, że później moim pierwszym albumem U2 który poznałem był Pop - z oczywistych względów tutaj również Discoteque było pierwsze. Boom - cha! :D
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych