Skocz do zawartości


Survivor Albums - 12 klasyków U2


  • Please log in to reply
806 replies to this topic

#761 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 lipca 2009 - 16:45

Wkurw... mnie tym wywaleniem TUF!
AB
Dołączona grafika

#762 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Napisano 08 lipca 2009 - 18:09

Achtung Baby

... :P


#763 Cactus

Cactus

    Użytkownik

  • Members
  • 440 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 08 lipca 2009 - 18:18

będzie miazga
Achtung Baby

no i po raz pierwszy w historii survivorów zanosi się na zasłużone zwycięstwo :)
Always Look on the Bright Side of Life

#764 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 08 lipca 2009 - 18:35

The Joshua Tree

survivor jest wypaczony od odpadnięcie ATYCLB i dlatego głos na TJT,

@ Olenka, może Elevation nie przy WOWY ale już Stuck i Walk On jak najbardziej
ciekawe dlaczego ATYCLB to dla niektórych tylko Elvation tak samo jak przy Bombie to tylko Vetrtigo
nie, widzą nie słyszą reszty??
When I Look at the world albo original of species ?
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#765 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 08 lipca 2009 - 18:45

The Joshua Tree

#766 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 08 lipca 2009 - 19:26

Achtung Baby

#767 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Napisano 08 lipca 2009 - 19:32

Achtung Baby

#768 bad_pawel

bad_pawel

    Użytkownik

  • Members
  • 38 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:halinów

Napisano 08 lipca 2009 - 20:17

:) początek finałowej rundy chyba z 7 do zera, a do tej pory naliczyłem pięć zbłądzonych owieczek... Achtung Baby :)

aż przeliczyłem teraz dokładnie początek i to byl prawie nokaut 11-0

Użytkownik bee edytował ten post 08 lipca 2009 - 20:38


#769 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 08 lipca 2009 - 20:42

Achtung Baby


Witas, ja się nawet z tobą zgodzę!! :P :lol:
Achtung Baby
Jak dla mnie TJT nic nie pobije. ;) Choć nie obraziłbym się jakby jeszcze kiedyś coś większego stworzyli. :P

#770 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 08 lipca 2009 - 21:10

The Joshua Tree










.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#771 star

star

    Użytkownik

  • Members
  • 651 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 08 lipca 2009 - 21:23

Pomimo najlepszego w historii kawałka - WOWY - mój głos w tej przykrej walce pada na TJT. To tak jak bym musiał zastrzelić mamę lub tatę :(
It's no secret that the stars are falling from the sky

#772 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 08 lipca 2009 - 22:59

Rozwiniesz? Bo oczywiście się zgadzam, ale jestem ciekaw, dlaczego inni też tak uważają, czy to są te same przesłanki, powody, co by podbudowało siłę tej opinii, czy wręcz faktu ( ;) ) a jak inne, to dostarczyłoby dodatkowych argumentów :)


Chociażby dlatego, że po dość przeciętnych poprzedzających ATYCLB'a 2-óch wcześniejszych albumach i jednym wybitnym, ale jakże innym, znów słychać dobre, pozytywne dźwięki U2. Wierni fani musieli czekać aż 12 lat na to...
Chociażby dlatego, że sam tytuł płyty czy utwór Kite świadczy o dość symbolicznym wymiarze tego dzieła...
A ponadto utwory takie jak Kite, Walk On czy NY NY , które nie są może jakoś specjalnie wybitne "muzycznie", to jednak jako całość świetnie się uzupełniają i brzmią OK zarówno słuchane "ciągiem" jak i "indywidualnie".

Polecam zaopatrzenie się w odpowiednią miejscówkę, napój (niekoniecznie alkoholowy), wyobraźnię i przesłuchanie Joshua Tree jako całości, pełnego dzieła, na którym nie ma "trzech hitów, bulleta i reszty" a jest po prostu pustynia, dwie ameryki, miłość, nienawiść, problemy wiary i zwątpienia, strasznego zagubienia, wyborów, ucieczek (tych dosłownych, ucieczek w używki), w końcu śmierci, tej pieprzonej wedrówki duszy po pustyni życia w chorym świecie zmetaforyzowanym przez two americas. Tło muzyczne też oczywiście, ale od dłuższego czasu postrzegam ten album jako Dzieło, całość. Absolut, słowem.


Nie sposób się nie zgodzić z Twoim punktem widzenia. Ale zastanówmy się czy w albumie AB nie doszukamy się równie wielu i równie głębokich tematów ? Widzisz, to Ty postrzegasz ten album jako Dzieło czy Absolut.

A ja już w mniejszym stopniu. Dlaczego ?
Ano dlatego że ja o Dziele Absolutnym, to mogę mówić wyłącznie o The Wall Pink Floydów i o niczym innym... Sorki, ale U2 ze swoimi dokonaniami (nawet z TJT) to jest przedszkole przy tamtej płycie :P
I dlatego też, staram się interpretować dokonania U2 w trochę innym świetle. Bardziej jako osobne utwory umiejętnie ze sobą splecione w jeden album, ale jednak jako osobne utwory...
Stąd takie, a nie inne sformułowanie o "rywalizacji" hitów z obu płyt w tym finale survivoru.

PS: to nie jest tak, że o AB dobrego słowa nie mogę napisać. Też by się dało, coś na kształt powyższego, tylko że wiadomo, to zupełnie inna historia, jednak jakaś taka.. niepełna, nie aż tak głęboka, wieloznaczna, no i mam wrażenie że jednak AB jest dziełem niepełnym, gdzieś po drodze uszkodzonym.


Uszkodzonym, bo wcześniej ukradzionym...Być może ten fakt sprawił, że chłopaki byli zmuszeni w tempie "przyspieszonym" nagrać nowe utwory i wydać płytę. Niemniej jednak, to co zrobili to jest bajka :rolleyes: :lol:


To żart, nie ? The Fly obok WOWY - matko..


ło łojcze :P ...ale się oburzasz...

Czy muszę postrzegać muzykę U2 tak jak Ty ? Dla mnie The Fly to super odjechany i drażliwy dla ucha utwór. Kiedy go usłyszałem pierwszy raz , te 18 lat temu (dobrze pamiętam ?) , to zapadł mi on głęboko, jako coś zupełnie odmiennego w dotychczasowych dokonaniach U2 (od strony muzycznej). Lirycznie, tak samo. I przez to właśnie ja stawiam go w ścisłej swojej czołówce utworów U2. Właśnie na równi z kontrastowym , klasycznie brzmiącym WOWY.

Niestety, Bozia poskąpiła mi talentu muzycznego i przez to nigdy nie będę "rozpracowywał" ich piosenek od strony technicznej (czy np. Edge zagrał taki a nie inny riff i czy to miało jakiś większy sens i było zgodne z kanonami muzycznymi i podobnie jak to czy Adaś wzniósł się na wyżyny waląc kciukiem w struny basówki itepe itede..).
I właśnie może przez to interpretuję i słucham muzyki bardziej normalnie...po prostu zgłębiam teksty, interpretuję je po swojemu i wsłuchuję się w muzykę czy mi się podoba czy nie.

Można się ze mną nie zgadzać, trudno.

Ale powiem Wam jedno...ta taka wyniosłość i autorytatywność w niektórych wypowiedziach i osądach na temat muzyki U2 , przeznaczonej jakby nie było dla dość szerokiej rzeszy słuchaczy jest ...hmmm...co najmniej irytująca.
Warto pamiętać, że to nie opera czy symfonia.

Peace...

PS.
Aaaaa i mój głos w tej nierównej walce pada na TJT :P

#773 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 08 lipca 2009 - 23:30

Ale powiem Wam jedno...ta taka wyniosłość i autorytatywność w niektórych wypowiedziach i osądach na temat muzyki U2 , przeznaczonej jakby nie było dla dość szerokiej rzeszy słuchaczy jest ...hmmm...co najmniej irytująca.
Warto pamiętać, że to nie opera czy symfonia.


miło mi, że ktoś ma podobne wrażenie...

#774 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 08 lipca 2009 - 23:45

Od początku tego survivora zastanawiałem się na co oddać głos w rundzie finałowej. Ale jako heretyk niestety The Joshua Tree...

#775 amnesiac

amnesiac

    Użytkownik

  • Members
  • 139 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:bb

Napisano 09 lipca 2009 - 00:28

Achtung Baby rzecz jasna

#776 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 09 lipca 2009 - 05:26

Achtung Baby

#777 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 05:42

Achtung Baby

Wracam do domu po dlugiej przerwie i taka mila niespodzianka- AB bedzie na 2 miejscu :) Dobre podium :)

#778 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 lipca 2009 - 11:55

dzisiaj niech bedzie achtung baby
jutro moze byc cos innego

#779 mayday

mayday

    Użytkownik

  • Members
  • 358 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 09 lipca 2009 - 12:16

Ahh przegapiłem 2 rundy z powodu wakacji ;)

Ale złapałem Wi-Fi i oddaję głos. Nie ławo dokonać wyboru, ale stawiam na

TJT


Pzdr

#780 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 09 lipca 2009 - 12:22

Obie moje ulubione płyty ale że wszystko zaczęło się dla mnie od Achtung Baby wiec głosuje na The Joshua Tree
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych