Skocz do zawartości


Zdjęcie

Transmisja chorzowskiego koncertu w TV - akcja fanów


51 replies to this topic

#1 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 czerwca 2009 - 20:56

Po poznaniu "zagranicznych gwiazd" na szumnie zapowiadany koncert w Stoczni Gdańskiej z okazji 20 rocznicy pierwszych wolnych wyborów pomyślałem/pomarzyłem sobie - "Czemu nie ma tam U2 z New Year's day? To byłby odlot!" .
Jako, że wszelkie władze i organizatorzy rządowi tak bardzo chełpili się tą niezbyt ciekawą imprezą wymyśliłem sobie, że świetną celebracją 20 lat wolności byłaby transmisja z chorzowskiego koncertu U2 :rolleyes:
Oczywiście gwoździem programu byłaby nasza flaga i ew. podkreślenie wagi tego wydarzenia przez Bono. Sam nie wiem w jakim stopniu byłoby to możliwe, ale pamiętam o transmisjach U2 z POPmartu w lokalnych telewizjach i live z Argentyny na Vertigo Tour. Warto też pamiętać o transmisji w TVN koncertu Red Hotów w 2007.
O pozytywach całej akcji chyba mówić nie muszę - świetny bootleg zarówno audio jak i video.

Szczegóły,analizę i ew. wykonanie pozostawiam większym (bardziej doświadczonym) ode mnie forumowiczom.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#2 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 14 czerwca 2009 - 21:32

Wiadomo, byłoby świetnie, ale to chyba mało realne. Tak mi się przynajmniej wydaje, chociaż kto wie ? Do sierpnia jest jeszcze trochę czasu więc zobaczymy... ;)

#3 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 14 czerwca 2009 - 21:41

A to Polska właśnie...

#4 nawiasmariusz

nawiasmariusz

    Użytkownik

  • Members
  • 78 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik

Napisano 14 czerwca 2009 - 22:04

Pomarzyć dobra rzecz :rolleyes:

#5 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 czerwca 2009 - 12:05

A jakby tak zrobić nie wiem, petycje jakąś czy coś? Zasypywać mailami sponsorów? Zróbmy coś. (pomysły jakieś?)
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#6 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 czerwca 2009 - 12:42

Zróbmy coś. (pomysły jakieś?)


Proponuję wykupić wszystkie bilety które zostały dotychczas nie sprzedane chorzowski koncert. To czy koncert jest wyprzedany czy nie świadczy o zapotrzebowaniu na produkt pochodny w postacj transmisji TV. Po co transmitować wydarzenie, które nie chce oglądac nawet komplet widzów na żywo? Pomijam już zupełnie kwestię, że poza Ameryką Południową U2 nie wyraża zgody na transmisje swoich występów, chociaż są na świecie bardziej zamożne stacje niż nasze TVN, Polsat czy TV Trwam.
Dołączona grafika

#7 Gringo

Gringo

    Użytkownik

  • Members
  • 258 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Golub-Dobrzyń

Napisano 15 czerwca 2009 - 15:29

Po co transmisje skoro będziemy tam na miejscu?
Jestem za retransmisją...Powiedzmy w niedzielny wieczór^^

#8 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 16 czerwca 2009 - 22:42

w grę wchodziło by tylko Tvn
ale że jest kryzys to im zyski spadły więc możemy zapomnieć
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#9 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 czerwca 2009 - 19:00

Transmisja (chociażby dźwięku) to super sprawa! Podciągnięcie pod uroczystości czy też obchody też.

Jeśli w Am. Południowej mogli - przy PopMarcie to chyba w każdym kraju transmitowali! (4 razy!) Przy VT 2 razy - mimo, że kręcono równolegle U23D :blink: Więc mają u nich chody Amerykanie z południa ;) Jeśli jest to dobra wola zespołu no to może i tym sposobem udałoby się w Polsce, ale jest też kwestia finansów... A tu ulg już pewnie nie ma, tak jak z biletami u nas, a wręcz mogłoby być drożej ;)

Gdyby u nas coś kręcono to myślę, że byłoby łatwiej. Wpadła mi do głowy tak myśl, że mogli by u nas próbnie kręcić koncert! :P No, bo przed VT z Chicago też kręcili próbnie w innym mieście :) Ciągle ciązy brak drugiego koncertu - wtedy łatwiej o takie sprawy.

Bynajmniej jeśli chodzi o jakieś obchody to najlepiej jakby państwowa TV tym się zajęła, ale u nich ktucho z funduszami, więc nie wiem. Ale jakby podłapali akcję z flagą, że to wielka promocja, że każdy o tym usłyszy...to jakaś szansa jest. :rolleyes:
Ewentualnie na spółę z jakimś komercyjnym, dużym radiem RMFy czy Zetki co by ułatwiło trochę sprawę.

Bynajmniej warto zacząć wcześniej, bo telewizje i radia to u nas już od dawna nie są chętne transmisjom. Może na początek warto zrobić petycję na tej stronie internetowej z petycjami, a do tego jakieś maile po stacjach.

#10 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 17 czerwca 2009 - 19:05

i do goldem circle trafi masa palantów bo kogoś znają w tv
o boże nie
jakieś mega polskie gwiazdy zapewne wśród nich będą brylować
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#11 corbijn

corbijn

    Użytkownik

  • Members
  • 337 Postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 18:25

Chociaż retransmisja jaką np zafundował Polsat w 98r z Chorzowskiego koncertu Stonsów.Chociaż mówiąc szczerze jakość tego była daremna[zwłaszcza dzwięk]

#12 Greg27

Greg27

    Użytkownik

  • Members
  • 152 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Biała Podlaska

Napisano 19 czerwca 2009 - 17:27

Jasne, że fajnie by było, gdybyśmy mogli obejrzeć koncert U2 w telewizji, ale moim zdaniem jest to trochę nierealne. :( Red Hoci to inna sprawa, bo u nas grali po raz pierwszy, a U2, już 2 razy było. Ale i tak lubie oglądać sobie nieoficjalne nagrania. Ten klimacik, ach... ;)

Myślę, że na TVN24 będą fragmenty koncertu.

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 19 czerwca 2009 - 17:52

Fragmenty będą, ale tylko pewnie z 3 pierwszych utworów.

Na cały koncert trzeba kasy, kasy, kasy...

#14 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 19 czerwca 2009 - 19:46

Zrzutka?:P Ja mam nadzieje że U2 będzie chciało nagrać NYD z flagą. Co by nie gadać, jest to wielkie świadectwo wielkości grupy również - o wielkości kapeli mówi jego publika, a co jest jej lepszym wyrazem niż taka flaga? Mam nadzieje że nagrają NYD, a przy okazji cały koncert:P

#15 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2009 - 20:04

Dobra ludzie, piszemy petycje ! :D Potrzebuje tylko małą pomoc - potrzebny jest Adresat dokumentu, Do wiadomości (osoba) . Myślę ze wybór mamy miedzy Radiem Zet, TVP i TVN. To gdzie, to będziemy myśleć dalej jak napisać.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#16 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 19 czerwca 2009 - 20:25

I tak już na to za późno. Takie rzeczy to się ustala dużo przed. Firma robiąca transmisję jeździ też na wcześniejsze koncerty, żeby podejrzeć całe show. Trzeba wszystko zaplanowac, ułożyć. To też zmienia trochę całe rozplanowanie stadionu, bo muszą być miejsca na wózki kamerowe itd itp. Jeżeli ten koncert będzie nagrany, to przez zespół. Na zewnętrzną firmę jest za późno. No, chyba że jakaś faktycznie się wcześniej zainteresowała. Ale jakoś nie sądzę.

#17 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 973 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 czerwca 2009 - 20:30

Przecież nie mówimy tu o jakimś świetnym super montażu czy spektakularnych najazdach, żeby musiały być aż takie przygotowania. Wole tez coś zrobić niż od razu powiedzieć ze to niemożliwe (nawet jeśli prawdopodobnie tak jest ;) ). Mamy przewagę nad innymi w postaci flagi i podciągnięcia pod obchody rocznicowe, taka okazja może się nie powtórzyć według mnie.
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#18 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 19 czerwca 2009 - 20:31

Można do zespolu napisać, czy tam coś, że mamy kryzys, a LN Polska narzucilo takie bilety (1/3średniej kraojowej), że chociaż to był jedyny koncert w Europie Środkowo-Wschodniej, to sprzedawał się dość wolno, i chcielibysmy rekompensaty w postaci DVD :D A polska publika jest gwarancją jakości.

#19 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 19 czerwca 2009 - 20:38

Przecież nie mówimy tu o jakimś świetnym super montażu czy spektakularnych najazdach


Tu nie chodzi o żadne spektakularne akcje, to po prostu normalne przygotowania :)

Zresztą nie twierdze, że niczego nie można napisać. Ale lepiej nie nastawiać się na jakiś efekt. Jeśli już, to prędzej jakieś radio, bo to mniej przygotowań. Tyle że nie mamy w Polsce dużych stacji radiowych, które byłyby tym zainteresowane. (duże = takie, które mogłyby sobie pozwolić na opłacenie takiego interesu)

#20 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 19 czerwca 2009 - 21:29

Ale przecież Radio Zet jest współorganizatorem tego koncertu. Może do nich warto się odezwać?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych